Deepfreeze'de ve Derin Dondurucuda Saklanan Gıdalar

kızlar süper bilgiler veriyosunuz valla teşekkürler. ben yeni evliyim forumdaki benzer bi konuya da aynı mesajı yazdım ama ne zaman ne atmam gerekiyo buzluğa bilemiyorum yani hangi mevsimde hangi sebzeler atılır yardım eder misiniz

Patlıcanları yağda biraz kızartıp poşetlesem olmazmı canım..
Köz olayını hala yapamıyorum ben..Teflon tavada denedim olmadı..
Fırında denedim olmadı
Öbür türlüde Ocağım batıyor..

Ne önerirsiniz?
cokacimcoook
ben patlıcan,balık ,biber için bu aleti önereceğim

Patlıcanları yağda biraz kızartıp poşetlesem olmazmı canım..
Köz olayını hala yapamıyorum ben..Teflon tavada denedim olmadı..
Fırında denedim olmadı
Öbür türlüde Ocağım batıyor..

Ne önerirsiniz?
cokacimcoook
bu mini fırını öneriyorum balık,kırmızı biber,patlıcan süper pişiriyor tavsiye ederim

Son düzenleme:
ben de buzlugum bosaldikca biseyler yapip atarim...bu aalar biber doldurup cigden attim,borek ve pogoca yapmistim cok geldigi icin onlari attim..attim...yarin karniyarik yapmayi dusunuyorum..yiyecegimiz kadarini birakip digerini buzluga atacagim...cok pratik oluyor...bir ara manti ve yaprak sarmayi dusunuyorum...ya da icli koftede olabilir...biberleriri menemnlik dograr atarim..sabah ugrasmamis oluyorum onlari dogramakla....havuc,kereviz gibi sebzeleri yemeklik dograyip atiyorum...bu kadar..buzlugum kucuk oldugu icin anca bu kadar......aslinda bu aralar evde oldugum icin zamanim varar..calismaya baslayinca zor olacak gene..izinim bitmeden ben de biraz hiz versem iyi olacak...siz baska degisik nler yapiyorsunuz?

Son düzenleme:
Misafirlerim için çorba yapmıştım çok yapmışım tupperware dondurucu kabının içine koyup attım dondurucuya
Dün çıkardım yedik sanki yeni pişirilmiş gibi aynı şekilde karnıyarığıda denedim oda iyi oluo

arkadaslar buzluga meyve gibi seylerde atabiliyormuyuz bilgisi olan varmi nasil atiliyor bilgilendirirseniz sevinirim opuyorum sizleri :KK16::KK16::KK16:

derin dondurucu almaya karar verdik hangi markayı kullanıyorsunuz yatay mı çekmeceli mi 3 çekmece mi 6 çekmece mi çok pahalı bişeyi bilmeden iyidir diye almak istemiyorum sizlerin tavsiyesiyle önerilerinize göre alacağım

kızlar bu dondurucuya atılan kek, kurabiye börekler için özel bi tarif var mı yoksa her yaptığımız şeyi koyabiliyo muyuz??? bi de ben mayalı poğaçaları daha çok seviyorum. o da konuluyo mu acaba yoksa bi sakıncası var mı???

slm hanımlar yeni evli ve acemi bir ev hanımı adayı olarak bir şey sormak istiyorum. Yapmak istediğimizde akşamdan ıslatmak yada her nezamansa saatlerce suda bekletmek için vakit kaybı olmasın diye evde ne kadar kuru fasülye ve nohut varsa suda bekletip ardından birer yemeklik kadar poşetleyip derin dondurucuya atmıştım. Haftasonu evde yoktuk ve sevgili! eşim=) nasılsa 3gün yokuz diye giderken tedbir olsun diye suyu ve gazı kapatırken tüm sigortalarıda indirmiş=) buzdolabı hiç aklına gelmemiş (e oda ben gibi acemi:)) Eve geldik hemen baktım nohutlar fasülyeler yeni çözünmüş gibiydi, daha üzerlerinde su damlaları duruyordu ve kokmuyorlardı yada kokularında bi gariplik yoktu. O kadar çoklarki atamadım, tekrar dondurdum. Nasılsa et yada süt ürünü vs değil, bakliyata bişey olmaz diye düşünüyorum ama sizce doğrumu düşünüyorum???

Benim Difrizimde Salam, Tereyağ, Haşlanmış Nohut, Et, Sarılmış Sigara Böreği, Milföy Hamuru Mevcut..:KK53:

bende neler hazırlıyorum yazayım.

paçanga böreği kalınlığında ve yuvarlak tepsim benim dondurucuya sığıyor onunla peynirli maydanozlu börek yaparım herkesçok beğenir.
hazır poaça börek falan varsa onuda atarım.
ekmek atarım çok ekmek yemeyiz yiyeceğimiz kadarını çıkartıp kullanırım.
hazır lavaşı alıp arasına peçete koyarak atarım istediğim zaman tek tek alıp kullanırım.
bezelye
ıslatılmış kuru fasulye
haşlanmış nohut
haşlanmış kırmızı mercimek
kırmızı biber közlenmiş,küçük doğranmış ve jülyen olarak.
çarliston,sivri biber küçük doğranmış
havuç rendelenmiş ve doğanmış
beyaz lahana ince doğranmış
karnıbahar
börülce
ıspanak yaprakları ve sapı ayrı poşetlenmiş
taze fasulye
pırasa
iç bakla
cacık için rendelenmiş salatalık
kabak rende ve doğranmış
bal kabağıda var:)
kıyma
köfte
kuşbaşı et
tavuk
balık
sucuk
sosis
kaşar
maydonoz
dereotu
nane

mevsime göre ilaveler yapıyorum.
dolaptakiler bunlar başka aklıma gelirse yazarım.

valla patlıcanları közlemek isteyipte ocağı batanlar eğer közmatik yoksa benim gibi alüminyum folyoya sarın patlıcanlarıda delmeyi unutmayın

Püf noktaları için çok teşekkürler kızlar, netten arama yapıp kulübümüzde birkaç başlığa ulaştım, çok mutlu hissediyorum :)

X