Günlük Temizlikçi Kadın Çalıştıranlar Paylaşalım Mı ?

Arkadaşlar, İstanbul Y.dudullu'da bir sitede otruyorum.. Ben de istediğim gibi bir yardımcı bayan bulamadım. Haftalık düzenli gelebilecek bir bayan arıyorum..
Tavsiyesi olan varsa çok mutlu olacağım. Aylık ücret verebilirim, uygun bir fiyat olursa haftada iki bile isteyebilirim. Sevgiler

benim tavsiye edceğim biri var ...benimle irtibata geçin...sizi tanıştırayım...

Arkadaşlar, İstanbul Y.dudullu'da bir sitede otruyorum.. Ben de istediğim gibi bir yardımcı bayan bulamadım. Haftalık düzenli gelebilecek bir bayan arıyorum..
Tavsiyesi olan varsa çok mutlu olacağım. Aylık ücret verebilirim, uygun bir fiyat olursa haftada iki bile isteyebilirim. Sevgiler

benim tavsiye edceğim biri var ...benimle irtibata geçin...sizi tanıştırayım...

bu yardımcı kadın milletini hiç sevmiyorum ya. kendi evi gibi yer içer, her şeyi ister, temizlik malzemelerini hunharca kullanır, resmen sanatçı kaprisi yapar, bir de güven güvenebilirsen. peşinde dolaşacaksın ki doğru dürüst iş yapsın. ben bilemem ki nereyi nasıl temizliyor. kadının içinde gerçekten bir hijyen anlayışı var mı yoksa sadece göstermelik mi yapıyor. ben hiç almadım, gittiği yere kadar da böyle gidicem. ama ablamın falan çok kötü anıları var bu kadınlarla. ütüye gelince, parçasını 1 liraya yapıyorlar terziler/kuru temizlemeciler, pek de gerek yok bence bu kadınlara çok para vermeye.

bende sizin gibi herkesi aynı kefeye koyanları sevmiyorum bende yardımcı olarak işe gidiyorum ancak sizin bu yazdıklarınızın hiçbirini yapmıyorum üstelik kimsede peşimde dolaşmıyor ama işimi gayet iyi yapıyorum yapmasam zaten kimse kimseye gebe değil yollarını ayırır kişiler. siz bir eve gidin tüm gün denilen tüm işleri yapın bakalım ne kadar istiyorsunuz.. tanımadığınız insanlar hakkında peşin hükümlü olmayın lütfen ve kimseyi diğer kişilerle kıyaslamayın . ayrıca üslubunuzu da koruyun çok mu aşağılık insanlarız ki böyle kadın milleti şeklinde ifadeler kullanıyorsunuz çok yazık...

Güvenilir ve iyi çalışan bir kadın bulmak gerçekten zor. Ben genelde büyük temizliğe alıyorum ve ben de en az kadın kadar yoruluyorum.Çünkü çabuk bitsin diye ben de yardım ediyorum.Hatta eşime çok yoruldum deyince kadın niye alıyorsun bu kadar çalışacaksan diyor.
Hamileyken bir kadın gelmişti, perdeler yıkanmış asılması gerek. Perdeleri asar mısın dedim. Benim işim değil, gittiğim yerlerde perde asmam dedi. Ben de ben sana kazma al bahçe kaz demiyorum, bu da evin içindeki iş dedim. Neyse merdivene çıktı söylene söylene takıyor. Ben de dayanamadım babanın hayrına yapmıyorsun dedim, para veriyorum.Evi öylece bırakıp gitti, annemle kızkardeşim geldi de temizliği bitirdik.

Geçen gün de yeni eve taşınacağım zaman bir temizlikçiyle görüştüm. Saat 5 te bezi bırakıyormuş.İş yarım kalsa bile 5 oldu mu bırakıyormuş. Devlet dairesi mi dedim ben de.Git devlet dairesinde çalış.
Artık annemle kızkardeşim geliyo, bütün evi pırıl pırıl ediyoruz.

Güvenilir ve iyi çalışan bir kadın bulmak gerçekten zor. Ben genelde büyük temizliğe alıyorum ve ben de en az kadın kadar yoruluyorum.Çünkü çabuk bitsin diye ben de yardım ediyorum.Hatta eşime çok yoruldum deyince kadın niye alıyorsun bu kadar çalışacaksan diyor.
Hamileyken bir kadın gelmişti, perdeler yıkanmış asılması gerek. Perdeleri asar mısın dedim. Benim işim değil, gittiğim yerlerde perde asmam dedi. Ben de ben sana kazma al bahçe kaz demiyorum, bu da evin içindeki iş dedim. Neyse merdivene çıktı söylene söylene takıyor. Ben de dayanamadım babanın hayrına yapmıyorsun dedim, para veriyorum.Evi öylece bırakıp gitti, annemle kızkardeşim geldi de temizliği bitirdik.

Geçen gün de yeni eve taşınacağım zaman bir temizlikçiyle görüştüm. Saat 5 te bezi bırakıyormuş.İş yarım kalsa bile 5 oldu mu bırakıyormuş. Devlet dairesi mi dedim ben de.Git devlet dairesinde çalış.
Artık annemle kızkardeşim geliyo, bütün evi pırıl pırıl ediyoruz.

kişiler eve yardımcı aldıklarında yardımcı baştan ne yapacağını söylüyor yapacaklarını yetiştirememiş ama saatim doldu ben giderim derse olmaz. ancak konuşulan şeyler bitmiş ama ev sahibi ekstra işler çıkartırsa e bu seferde yardımcı haklı oluyor. yani hangi taraf inisiyatif kullanmalı bilmiyorum ama sizin hamilelik durumunuzda inisiyatif kulllanılır sonuçta perde asmaya başkasını çağıracak değilsiniz.ama koltuğuda sil işte halıyı da sil demek olmaz onlar için belli zamanlar ayrılıyor ne bileyim işte karışık işler bunlar herkes bir noktada kaprisli olabiliyor. sanırım ya bu deve güdülecek ya bu diyardan gidilecek:)

Arkadaşlar aranızda temizlik şirketleri hakkında bilgisi olan var mı? Ben günlük temizliğimi kendim yapıyorum da şöyle ayda bir dip köşe temizliğe ihtiyacım var. Bazı şirketler okudum nette eve 4-5 kişi birden giriyorlarmış tavandan tabana dolap içlerine kadar temizliyorlarmış. Malzemelerini de kendileri getirip sadece senin evde kullanıyorlarmış falan. Birkaç gün evin dandini olmasındansa bir günde işlerin hepsinin bitmesi mantıklı geldi bide. Hem şirket çalışanı oldukları için muhatap buluruz diye düşündüm ama çevremde hiç böyle çalıştıran duymadım. Kaça gelirler nasıl temizlerler bilen varsa bekliyorum.

Arkadaşlar aranızda temizlik şirketleri hakkında bilgisi olan var mı? Ben günlük temizliğimi kendim yapıyorum da şöyle ayda bir dip köşe temizliğe ihtiyacım var. Bazı şirketler okudum nette eve 4-5 kişi birden giriyorlarmış tavandan tabana dolap içlerine kadar temizliyorlarmış. Malzemelerini de kendileri getirip sadece senin evde kullanıyorlarmış falan. Birkaç gün evin dandini olmasındansa bir günde işlerin hepsinin bitmesi mantıklı geldi bide. Hem şirket çalışanı oldukları için muhatap buluruz diye düşündüm ama çevremde hiç böyle çalıştıran duymadım. Kaça gelirler nasıl temizlerler bilen varsa bekliyorum.
aa ne iyiymiş ama küçük yerlerde yoktur ki birde bence biraz pahalıdır

kişiler eve yardımcı aldıklarında yardımcı baştan ne yapacağını söylüyor yapacaklarını yetiştirememiş ama saatim doldu ben giderim derse olmaz. ancak konuşulan şeyler bitmiş ama ev sahibi ekstra işler çıkartırsa e bu seferde yardımcı haklı oluyor. yani hangi taraf inisiyatif kullanmalı bilmiyorum ama sizin hamilelik durumunuzda inisiyatif kulllanılır sonuçta perde asmaya başkasını çağıracak değilsiniz.ama koltuğuda sil işte halıyı da sil demek olmaz onlar için belli zamanlar ayrılıyor ne bileyim işte karışık işler bunlar herkes bir noktada kaprisli olabiliyor. sanırım ya bu deve güdülecek ya bu diyardan gidilecek:)

Gelen kadına o kadar çok yardımcı oluyorum ki.Mesela temizlikten birkaç gün önce bütün halıları yıkıyorum. Halı silme olmuyor. Mutfak dolabını, buzdolabını,kapıları falan siliyorum.
Normalde günlük çalışma ücretleri düşük. Yani bir kadın fabrika vs bir yerde çalışmak istese bizim buralarda 20-25 TL arası.Bahçe için işçileri günlük 22 TL ye tutuyoruz. Temizlik ise 70-80 TL civarı. Ücretin 3 katı olmasının sebebi ev işinin zor olması. Yani yaptığı işe göre para alıyor. Sonra kalkıp yok o işi yapmam yok 5 oldu mu bırakırım diye söylenmek gereksiz.

canım çok güvenilir bir firma olması lazım, o şkelide gelip hırsızlık yapıldığını okudum gazeteden.

ha bu arada üstteki yorumum elbetteki genelleme değil. sayra'cım şimdi kızar bana ama kızma, herkes bir değil elbet.ben sadece gazetede okuduğumu yazdım.

ha bu arada üstteki yorumum elbetteki genelleme değil. sayra'cım şimdi kızar bana ama kızma, herkes bir değil elbet.ben sadece gazetede okuduğumu yazdım.

estağfurullah kızmam elbette zira bende evime yardımcı eleman alsam 1 değil bin düşünürdüm.. bende ev hanımıyım bu işi henüz yapmaya başladım bir süre için yapıyorum.. ama bu işi sürekli yapacak olmam beni güvensiz de yapmaz güvenilir de... ama şimdi bırakıp eski hayatıma başlamam beni kaprisli bir hanım da yapmaz yani genelleme yapan insanlara kızıyorum ben burada temizlikçi kadınları savunmuyorum,sadece eve eleman alacak insanların herkese ön yargıyla bakmasını engellemek istiyorum bu kadar .Yani insanların düşündüklerini söylemesi lazım zira söz ağızdan çıkınca insanların düşünmeye ne yazık ki vakti de kalmıyor şansıda...

estağfurullah kızmam elbette zira bende evime yardımcı eleman alsam 1 değil bin düşünürdüm.. bende ev hanımıyım bu işi henüz yapmaya başladım bir süre için yapıyorum.. ama bu işi sürekli yapacak olmam beni güvensiz de yapmaz güvenilir de... ama şimdi bırakıp eski hayatıma başlamam beni kaprisli bir hanım da yapmaz yani genelleme yapan insanlara kızıyorum ben burada temizlikçi kadınları savunmuyorum,sadece eve eleman alacak insanların herkese ön yargıyla bakmasını engellemek istiyorum bu kadar .Yani insanların düşündüklerini söylemesi lazım zira söz ağızdan çıkınca insanların düşünmeye ne yazık ki vakti de kalmıyor şansıda...

harikasın sen yaaaaaaaaa

valla ne yardımcılar varmış... güya memlekette iş arayan çok buldukları işleri de yarım yamalak yapan çok

annemin maddi durumları çok kötü bir öğrencisi vardı kızın annesi iş aradığını filan söylemişti annem de temizlik yapabilirsen bize gel demişti bayan benim belim ağrır yer silemem halı çırpamam filan demişti... tembellik işte

ama bazılarınız çok açıkgözlü bunlar filan demiş. bence onları da anlamaya çalışın maddi durumları kötü olanların fazla para kazanmak istemesi kötü birşey değil kii.. doğru bir uslupla ifade etmeleri gerekir tabiki de

ben böyle düşünüyorum

Ben çalışıyorum bir pazarım boş onuda temizliğe harcıyorum bazen kadın olduğumu unutuyorum köleymişim gibi geliyor hem zamandan hemde maddi tasarruf olması şarttı kardeşim bana bir şirket önerdi ve o kadar memnunum ki eve 2 bayan yolluyorlar kapılar camlar halılar yataklar duvarlar koltuklar mutfak dolaplarına kadar temizliyolar benim evim 120 metre kare ve metre karesi 1 TL den yapıyorlar.En güzel yanıda buhar makinalarıyla yapıyorlar tozlanmayı geçiktiriyor ve kalıcı mikroplarıda yok ediyorlar ben çok memnunum bayanlar ve şiddetle tavsiyede ediyorum. İstyenlere numara verebilirim.:21:

istanbuldaysan eğer ben alabilirim numarasını

Ben çalışıyorum bir pazarım boş onuda temizliğe harcıyorum bazen kadın olduğumu unutuyorum köleymişim gibi geliyor hem zamandan hemde maddi tasarruf olması şarttı kardeşim bana bir şirket önerdi ve o kadar memnunum ki eve 2 bayan yolluyorlar kapılar camlar halılar yataklar duvarlar koltuklar mutfak dolaplarına kadar temizliyolar benim evim 120 metre kare ve metre karesi 1 TL den yapıyorlar.En güzel yanıda buhar makinalarıyla yapıyorlar tozlanmayı geçiktiriyor ve kalıcı mikroplarıda yok ediyorlar ben çok memnunum bayanlar ve şiddetle tavsiyede ediyorum. İstyenlere numara verebilirim.:21:

Evet İstanbuldaysa bende rica ediyorum :KK34::KK34:

Selamlar herkese...halkalı da tavsiye edebileceğiniz yardımcı kadın var mıdır kızlar...teşekkürler şimdiden...

Sadece evlere temizlik yapan bir firma ile tanıştım. firmanın özelliği kimyasal kullanmadan buhar ile temilik yapıyolar evlere gönderdikleri insanlar üstelik bayan hemde 2 kişi yolluyolar. ben onlarla aylık olarak anlaştım son derece memnuum istersen ben numarayı verim sen arayıp görüşebilirsin.:KK34:

İstanbul firması mı sadece, ankarada da şubesi var mı ?

bende evime yardımcı alıyorum haftada bir yada iki haftada bir
camları kapıları mutfak dolaplarını silmesi için sadece gerisini ben yapıorum zaten
ama ben tam gün aldığım için bunalrı yaptıktan sonra diğer işlerimide yapıyo ben demeden
ben ona iyi davrandıkca oda benim işlerimi dört dörtlük yapmaya başladı
sizin yazdıklarınızı görünce üzüldüm cidden
sanki evinize gelenler robot tmm para veriyoruz son kuruşuna kadar haketsin istiyoruz ama oda insan
düşünsenize sabah 8 den akşam 4 e kadar hiç durmadan temizlik yaptığınızı
kendimiz olsak camları 1 gün kapıları diğer gün sileriz ama onlardan hepsini birden bekliyoruz
üstelik oruçlar şuan biraz vicdan sahibi olmak lazım sanırım
benimde yarım yaptığında söylendiğim oluyor içimden ama gittikten sonrada hakveriyorum
akşama kadar çalışmış yorulmuş eline sağlık deyince yüzü gülüyor
tabi iyi niyeti kötüye kullananlarda vardır ama diğerlerini farklı katagoride tutmak lazım
ALLAH herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın

green ben de istanbul anadolu yakasındayım.ümraniyeye yakın oturuyorum.acaba sana gelen hanımın boş günü var mıdır? haftada bir defa yarım gün bana da gelse.8aylık hamileyim.ve çok zorlanıyorum.doğum sonrası daha da zor olcanı düşündükçe moralim bozuluyor. görevlinin hanımını alıyordum eli çok yavaş. sonra bi arkadaşımın tavsiyesi ile bi kızı aldım, ona yarım günlüğüne 25e gelirken benden 50 istedi,her hafta yarım gün için 50 lira.ben bu zor durumumda ona da razı olurdum ama evinden alıp evine bırakılacakmış hanımefendi. tek vasıta varsa gelirim dedi.sonra bi sefer çocuğunu getirdi.ben de bir daha çağırmadım.sevmiyorum sürekli sorun yaşamayı.
güvenilir birisini bulmak da çok zor,eğer mesajıımı okuyan arkadaşlardan daha önce evinde çalışmış ve ümraniyeye gelebilecek bir yardımcı tanıdığı olan varsa bana lütfen yazın. teşekkürler herkese

X