Bebeklerde Yeşil Kaka?

yellowdaisyy

Guru
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2008
4.118
18
Kizlar kafam allak bullak. Bebeklerde Yeşil Kaka yaptı diye dun apar topar hastaneye goturdum, dr farkli dokrordu ve farkli bi saglik merkeziydi cunku kendi dr u (dogum yaptigim )hastanede yoktu. Kulagi agriyor dedi ilac verdi. bir antibiyotk bir damla bide agri kesici. Simdi kendi dogum yaptigim hastanede doc olan bir dr gosterdm . oda dediki bu bebek cok ufak ilac kullanmamasi lazim karacigeri gelsmemis daha. kulagini muayene etti dediki agri olsa aglardi. kan ve kaka tahlili verdi. kani verdik kakayi bekliyoruz. ay kafam karisti ikiside dr. anlamiyorum ben kime inanayim. kafayi yicem kafamçokkarıştı
bide troid hormonu dusuk cikmisti 2 hafta once. onada bakicaklar ins yukselmistr :KK43:

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım öncelikle geçmiş olsun.... Kakanın yeşil olmasıyla kulağın ne alakası var ki... Kulağı ağrırsa sürekli ağlar ve kulağını ovar diye biliyorum.. Bence ikinci doktorun daha güvenilir...

Bebişlerin sorunu bitmiyor. Benim kızımda iki kez yeşil kaka yaptı ama sonra kendiliğinden düzeldi... Bu günde üstünü batıracak kadar çok kustu... Böyle peynir gibi. Çok korktum... İnsan ilk bebek olunca ve yalnız olunca ne yapacağını şaşırıyor...

bu konuda bende hep dertliydim.benim kızım sadece anne sütü almasına rağmen hep yeşil bazende kahverengi kaka yapıyordu.ben hep panikle doktora sorduğumda oda önemli değil dedi ve biz böylece ayları geçirdik hatta anne sütü alan bebekler ishal olmaz denir ama benimki hep suluydu..çok şükür bir sağlık sorunu yok.ama ben hala merak ediyorum çok araştırdım ama hep çelişkili bilgiler buldum.
hala bazen yeşil kaka yapıyor.acaba benim beslenmem yada üşütmeylemi alakalı diye düşünüyorum.
birde süt yaramıyor diyorlar yeşil kaka olursa ama kızım güzel kilo alıyordu...
forumunuzu takip edicem belki benimde işime yarayacak bir bilgi olur.

bizde bugün sağlık ocağına gittik bende kaka problemi için gittim kızım 10 günlük mememi tutmuyor ( ara ara tutuyor) elek.pompa ile sağıp veriyorum ve kakası yeşil ve günde 3 kakalı bez oluyor.bende sütün iyi değilse çok kaka yapar üşütmüşsede yeşil olur dediler.sağlık ocağında dr. öyle birşey yok yeşil olması normal 2-3 kez yapmasıda normal dedi sadece çok taşacak kadar olmasın dedi.ve meme tutma olayıda bebek daha küçük çenesi kuvvetli değil dedi.sağdığın sütüde kaşıkla ver dedi.birde tatrrtk kızımı 200 gr eksik doğumunda 4 kg doğmuştu bebeğim kilo düşmesi normal dedi çünkü bebek ilk doğdğunda 1 hafta şiş olur dedi ve damla verdi 15 günlük olunca kullanmaya başlıcaz kemik gelişimi içinmiş.biraz olsun içim rahatladı.çünkü gelenin gidenin bi laf söylemesi akıl vermesi :1hug:sinirimi bozmuştu.

Kizlar bebegim dizanteri olmus. Yesl kaka yapiyorsa, yada yapmasada (cunku arada normale donuyor) istahsizlik varsa surekli ikinmaya calisiyorsa vakit kaybetmeden kakayi yapar yapmaz yarim saat icinde bezini tahlil yaptirin. Bu hastalik cok tehlikeliymis bagirsagi ve karacigeri tahrip ediyormus. ihmal etmeyin. Banyo suyundan kapmis olabilir dedi ben artik hazir suyla yikayacagim onuda kaynatacagim. sebeke suyunu bebeginizden uzak tutun. emzik falan kullaniyorsaniz.

bizde bugün sağlık ocağına gittik bende kaka problemi için gittim kızım 10 günlük mememi tutmuyor ( ara ara tutuyor) elek.pompa ile sağıp veriyorum ve kakası yeşil ve günde 3 kakalı bez oluyor.bende sütün iyi değilse çok kaka yapar üşütmüşsede yeşil olur dediler.sağlık ocağında dr. öyle birşey yok yeşil olması normal 2-3 kez yapmasıda normal dedi sadece çok taşacak kadar olmasın dedi.ve meme tutma olayıda bebek daha küçük çenesi kuvvetli değil dedi.sağdığın sütüde kaşıkla ver dedi.birde tatrrtk kızımı 200 gr eksik doğumunda 4 kg doğmuştu bebeğim kilo düşmesi normal dedi çünkü bebek ilk doğdğunda 1 hafta şiş olur dedi ve damla verdi 15 günlük olunca kullanmaya başlıcaz kemik gelişimi içinmiş.biraz olsun içim rahatladı.çünkü gelenin gidenin bi laf söylemesi akıl vermesi :1hug:sinirimi bozmuştu.

Canım memeyi tutmamasını şimdilik dert etme... Benim kızımda ilk 8 gün tutmadı.. 8. gün sadece birini tuttu. Diğerinide 4 gün sonra felan tuttu... İlk tuttuğu zamanlarda hemen kavrayamıyordu göğsü, baya bir uğraşıyorduk... Daha yeni yeni verir vermez tutabiliyor...

Kilosunun düşmeside normal... Benim kızımda 3200 doğmuştu, bir hafta sonra topuk kanı için sağlık ocağına gittiğimizde 200 gram düşmüştü kilosu... Şişi inmiştir dediler... Bundan sonra kilo alması önemli...

arkadaşlar kızım bugün yeşil kaka yaptı sizce neden labilir. 1 haftadır çok fazla gazı oluyor. hatta yüzüstü yattığında kendiliğinden çıkarıyor. çıkartmadan önce ağlıyor çıkarınca rahatlıyor ve susuyor.aynı zamanda çok hapşırıyordu.yani üşüttüğünden dolayı olabilirmi.emerken tıkanacakmış gibi oluyor ve kana kana hızla emiyor .
dizanteri ihtimali var diyen arkadaşlar olmuş bu beni dahada korkuttu.

arkadaşlar kızım bugün yeşil kaka yaptı sizce neden labilir. 1 haftadır çok fazla gazı oluyor. hatta yüzüstü yattığında kendiliğinden çıkarıyor. çıkartmadan önce ağlıyor çıkarınca rahatlıyor ve susuyor.aynı zamanda çok hapşırıyordu.yani üşüttüğünden dolayı olabilirmi.emerken tıkanacakmış gibi oluyor ve kana kana hızla emiyor .
dizanteri ihtimali var diyen arkadaşlar olmuş bu beni dahada korkuttu.

bebeğiniz ne kadarlık acaba?
ben bebekle yeşil kakanın aşırı beslenme ile alakalı olduğunu okumuştum.sık aralıklar ile veya fazla miktarda beslenme durumu mevcut mu?
bir de bebeğin kullandığı ilaçlar ve annenin beslenmesi (emziren anneler için) bebeğin kaka rengini etkiler diye biliyorum.
geçmiş olsun

yeşil kakanın sesbi şunlar olabilir;
1.dengesiz emzirme
2.üşütme
3.dizanteri
4.orta kulak iltihabı

küçük bebeklerde yeşil kaka bir memeyi bitirmeden diğer memeden emzirme yüzünden çok hava yutma sebebiyle köpüklü bir şekilde meydana gelebiliyor.En sık rastlanan bu.Umarım dizanteri gibi ciddi bir durum yoktur

arkadaşlar benim 2. çocuğum oğlum 11 yaşında kızım 4 aylık sizlerden biraz tecrübeli olarak yazmak istedim en ufak şeyde kendinizi korkutup doktora gitmeyinyeşil kakanın en muhtemel sebebi üşütme dir. dizanteri için bişi diyemem ama dengesiz emzime die bişi yoktur orta kulak iltahabınada şu şekilde dikkat edin bebeğinizi beslerken kafasını biraz dik tutun yatarak emzirmeyin ve beslemeyin beslenme sırasında yastık kullanın orta kulak olmaz o zaman orta kulak iltahabıda yeşil kaka yaptırmaz

benm kızmn kakasıda yemyesıllll ve su gıbı..4,5 aylık..ve kulagında sorun vardı dogdugunda iştme azlığı kontrole gıttık gectı dedıler ama gece sürekli kafasını saga sola savuruo ...doktra söledım glıserın verdı pislık var dedı bu sefer..ama halaaa savuruyo ya delrcem ılthapmı ar acabaa ya agrı yapıo belkıde..offfffffffffffffffffff

arkadaşlar benim 2. çocuğum oğlum 11 yaşında kızım 4 aylık sizlerden biraz tecrübeli olarak yazmak istedim en ufak şeyde kendinizi korkutup doktora gitmeyinyeşil kakanın en muhtemel sebebi üşütme dir. dizanteri için bişi diyemem ama dengesiz emzime die bişi yoktur orta kulak iltahabınada şu şekilde dikkat edin bebeğinizi beslerken kafasını biraz dik tutun yatarak emzirmeyin ve beslemeyin beslenme sırasında yastık kullanın orta kulak olmaz o zaman orta kulak iltahabıda yeşil kaka yaptırmaz

yoktur demıssın ama cogu annelerın bebeklerınde sırf bu yüzden gazla beraber yeşil köpüklü kaka görülüyor.emın olmadıgım bırseyı buraya yazmam netten de arastırabılırsın.emzırırken memenın bırı tamamen bittikten sonra diğerine geçilmelidir doktorlar bunu önerir

benm kızmn kakasıda yemyesıllll ve su gıbı..4,5 aylık..ve kulagında sorun vardı dogdugunda iştme azlığı kontrole gıttık gectı dedıler ama gece sürekli kafasını saga sola savuruo ...doktra söledım glıserın verdı pislık var dedı bu sefer..ama halaaa savuruyo ya delrcem ılthapmı ar acabaa ya agrı yapıo belkıde..offfffffffffffffffffff

kıyamam ya ..ama ağrı olsa çok aglar gibime geliyor .parmagınla hafifçe kulagına bastır eger bagırırsa agrı olabılır.benım kuzenımde boyle anlamıstı kulak agrısı oldugunu.iltihap olsa akıntı olur umarım yoktur boyle bırsey

kızlar ben bebekken yeşil kaka yapmışım daha sonra yeşil isale dönmüş bende ateş yükselmeler baygınlıklar v.s doktor bişi yapamayız artık eve götürün ölecek demişler o sırada annem beni kucagına almış aglaya aglaya bizim mahalleye girmiş yaşlı bi komşu varmıştı demişki kızım niye aglıyosun annemde durumu anlatmış sen hiç üzülme demiş gel buraya bebegi getir demiş beni yatırmış kanepeye demiş anneme sen burda bekle ben bahçeye iniyorum demiş annemde şaşırmış bahçeden karalahana almış gelmiş su koymuş ocaga hemen su kaynayınca kara lahanayı suya batırmış ve hemen karnıma koymuş ben deliksiz uyumuşum aradan 1 gün geçmiş annem lahanayı almış eline simsiyah olmuş annem yaşlı teyzeye gitmiş göstermiş demişki teyze o içindeki zehiri çekti çevrende böle olursa bebekler anlatki hayatı kurtulsun demiş kızlar aklınızda bulunsun öle bişi olursa Allah korusun hemen uygulayın ben o yaşlı teyzenin vesilesiyle hayattayım

benım kızımda yesıl kaka yapıyor bezınden tasıyor ıshal seklınde dr. a sorduk normal dedı ama yazdıklarınızı okuyunca korktum tahlıl yaptırsammı acaba?

Kızlar benim kızım da yeşil kaka yapıyordu, yeşil, sümüksü ve sıvı. Doktora götürdük kaka tahlili yapıldı ve bağırsaklarında mikrop çıktı ve bebeğim mikrobik ishal olmuş. Kakanın ishal olarak sayılabimesi için içinde sümüksülük olması lazım ve tabiki gün içindeki kaka sayısı da önemli.

benim bebegim de henuz 5 gunluk bu gune kdr yesil sarı karısık kaka yapti bugun sari kakasi daha fazlaydi dr. a goturmek istemiyorum hastanelerin durumu malum normal midir bu durum herkes farklı birsey soyluyor :sinifsinif:

Kizlar kafam allak bullak. bebek yesil kaka yapti diye dun apar topar hastaneye goturdum, dr farkli dokrordu ve farkli bi saglik merkeziydi cunku kendi dr u (dogum yaptigim )hastanede yoktu. Kulagi agriyor dedi ilac verdi. bir antibiyotk bir damla bide agri kesici. Simdi kendi dogum yaptigim hastanede doc olan bir dr gosterdm . oda dediki bu bebek cok ufak ilac kullanmamasi lazim karacigeri gelsmemis daha. kulagini muayene etti dediki agri olsa aglardi. kan ve kaka tahlili verdi. kani verdik kakayi bekliyoruz. ay kafam karisti ikiside dr. anlamiyorum ben kime inanayim. kafayi yicem kafamçokkarıştı

bide troid hormonu dusuk cikmisti 2 hafta once. onada bakicaklar ins yukselmistr :KK43:

öncelikle geçmiş olsun bebekler yeşil kaka yapabilir normal bir durum benim kızımda yapıyordu arada eğer görünüşünde bir sıkıntı yoksa ya senin ya da bebeğin yediği bir şeyden veya bebikin gazından kaynaklanıyor. 2.doktorun haklı bebeğine hemen ilaç kullanma 4 aylıktı kızım aşıdan sonra grip gibi oldu doktorumuz ilaç vermedi papatya ve ıhlamur içir dedi şimdi 7 aylık 10 gün önce üşüttü dr. a götürdük sedece bir şurup verdi bir de burun damlası antibiyotik ve diğer ilaçlar için erken dedi..
kulağı ağrıyorsa sen elleyincede rahatsız olur ve ağlar ok. allah şifa versin

X