neden evlenemiyorum

canım bana dua edın lutfen hayırlı bır sekılde evleneyım cok ısıyorumsevdıgım ınsanla evlenmeyı allah gonlumdekını hayırlı kılsın ınsallah allah herkezın gonlundekının hayırlısını versın ınsallah

Bende aynı yaştayım bende evlenmek istiyorum şahsen tabi hayırlısıyla. Bunun için aslında dua etmek en güzel yöntem. Annemde benim evlenmemi bir an önce istiyor yuva kurmamı. Komşulardan mı duymuş başka bir yerden mi tam anlamadım. Evlenemeyen kızlar kısmet için yedi cuma sela ile ezan arasında fetih suresini okursa kısmetleri açılıyormuş işte o anneme söyleyen kişi daha 7 cuma olmadan bizim kız kısmetini buldu evleniyor şimdi filan demiş. Annemde bana dedi tabi ben bu tip şeylerde çok umutlu olmadığım için yapmadım bide benim arkadaş var 32 yaşında öğretmen annem ısrar etti bana ona da söyle yapsın diye bende tabiri caizse ddilimin ucuyla edim. Arkadaşımda okumuş ve 6. haftadan sonra gelenler söyleyenler oldu 2 tane mühendis bir mimar bir avukat bir öğretmen ki arkadaşa uzun süredir söyleyen olmadı. Arkadaşım kesinlikle faydası oldu dedi şu an karar aşamasında hayırlısıyla olur. Tavsiye ederim yani deneyin herşey dua ile değil mi bende okuyorum bakalım nasip.

bende aynı yaştayım bende evlenmek istiyorum şahsen tabi hayırlısıyla. Bunun için aslında dua etmek en güzel yöntem. Annemde benim evlenmemi bir an önce istiyor yuva kurmamı. Komşulardan mı duymuş başka bir yerden mi tam anlamadım. Evlenemeyen kızlar kısmet için yedi cuma sela ile ezan arasında fetih suresini okursa kısmetleri açılıyormuş işte o anneme söyleyen kişi daha 7 cuma olmadan bizim kız kısmetini buldu evleniyor şimdi filan demiş. Annemde bana dedi tabi ben bu tip şeylerde çok umutlu olmadığım için yapmadım bide benim arkadaş var 32 yaşında öğretmen annem ısrar etti bana ona da söyle yapsın diye bende tabiri caizse ddilimin ucuyla edim. Arkadaşımda okumuş ve 6. Haftadan sonra gelenler söyleyenler oldu 2 tane mühendis bir mimar bir avukat bir öğretmen ki arkadaşa uzun süredir söyleyen olmadı. Arkadaşım kesinlikle faydası oldu dedi şu an karar aşamasında hayırlısıyla olur. Tavsiye ederim yani deneyin herşey dua ile değil mi bende okuyorum bakalım nasip.

denemek lazım canım dua en guzel sey.ama selayla ezanı nasıl yakalıcam calısyorum

Valla şekerim ben kısmet mısmet bilmiyorum

Açıkçası benim hiçbir arkadaşım da oturduğu yerden bulmadı.

Arkadaşın biri dini bir konu paylaşmış ben öyle şeylere inanmıyorum

Sen şimdi internetin başında oturmaktan kalkıyorsunn veeee

arkadaşlarınla dolaşmaya çıkıyorsun.

Yoksa evde kimsecikler gelmiyor öyle

Kader kısmet iyi hoş da bunlara da yardımcı olmak lazım

ben sureklı dısardayım zaten hıc karsıma cıkan yok ıste olmuyor

sıkıldınız diye illa evlenmeniz gerekmiyo bence.nasip kısmet meselesi bu işler
bazı evli bayanlarda keşke bekar olsam diyolar nedense bekarlığınızın tadını çıkarın bol bol kafaya takmayın evliliği günü gelince oda olur

http://www.kadinlarkulubu.com/ask-hikayelerimiz-dertlerimiz/376735-hediye-almadi.html

sen burda sevgilim bana hediye almadı diye konu açmadın mı
sevgilin varken mi karşına birinin çıkmasını bekliyosunCADIARZU

butun yazdklarımı detaylı okursan zaten ne demek ıstedıgımı anlarsın.kısmet dendıgı ıcın ben o sekılde yazdım kısmete manı olamıyosan baskasıda olabılıyormus o yuzden onu yazdım..sevgılımınde ısı yok dedım.beklıyorum dedım.beklemesemde kımse karsıma cıkmaz dıorum dedım.konunun basını okumadan yorum yapmayın

butun yazdklarımı detaylı okursan zaten ne demek ıstedıgımı anlarsın.kısmet dendıgı ıcın ben o sekılde yazdım kısmete manı olamıyosan baskasıda olabılıyormus o yuzden onu yazdım..sevgılımınde ısı yok dedım.beklıyorum dedım.beklemesemde kımse karsıma cıkmaz dıorum dedım.konunun basını okumadan yorum yapmayın

emredersin losap

ben ilk yazdığından bunu çıkardım
hiç karşıma çıkan yok diye hayıflandığından
dolayı okudum sevgilinin işsiz olduğunu
onun için vurgu yaptım bilhassa sevgilisi olan birinin
sözünü geripsediğimden.

losap mı kolonya mı?

efsane geri döndü sempatiksalakcinni

bayılıyorum yaa durup durup pörtlüyo biyerlerden delikafadulden

Valla şekerim ben kısmet mısmet bilmiyorum

Açıkçası benim hiçbir arkadaşım da oturduğu yerden bulmadı.

Arkadaşın biri dini bir konu paylaşmış ben öyle şeylere inanmıyorum

Sen şimdi internetin başında oturmaktan kalkıyorsunn veeee

arkadaşlarınla dolaşmaya çıkıyorsun.

Yoksa evde kimsecikler gelmiyor öyle

Kader kısmet iyi hoş da bunlara da yardımcı olmak lazım

Kısmeti bilmiyordunuz demek, bilmemek değil öğrenmemek ayıp. :nazar:
İnsanlara farklı bakış açısı sunmak için örnekler verilir kah dini kah felsefi kah sosyolojik...
Anlamayanlar için daha basit, anlaşılır bir örnek verelim:
1. sınıf öğrencisi "Ben artık üçüncü sınıfa geçeceğim!" diye ayak diretiyor, sevdiği arkadaşları orada çünkü... Çocuk istiyor diye, o sınıfa geçirilir mi, hayır önce 2. sınıfı var bu işin, beklemesi gerekiyor.
Mahalle güzeli Nejla Ahmet'le dolaşıyor her şey iyi gidiyor, ayrılıyorlar. Mehmet'le dolaşıyor, herkes ikisini çok yakıştırıyor birbirine, Mehmet gidiyor Leyla'yla evleniyor. Nejla da "Bu böyle olmayacak, karşıma çıkan ilk adamla evleneyim bari." diyor, gidiyor Hulusi ile evleniyor. Hiç böyle örnek duymadık mı? şakkıdı (Ayrıca burdaki "gezgin Nejla" evlilik timsali bir hatun mudur, erkekler bu kız için sıraya girer mi, o zaten erkekleri sıraya dizmiştir boncuk gibi ama kendi "kolye ucu" gibi tek kalmıştır sengözlerimebaksanab )
Yapmamız gereken lüzumlu dersi çıkarmaktır. Örnek "dini" diye takılır içindeki hadiseye odaklanmazsanız inanmazsınız. (Daha da kötüsü anlamaz, insanı yorarsınız böyle... mirmirmirmir )
Arkadaşlarınız "oturdukları yerden" bulamayıp oldukça dolaşmışlar, spor iyidir. şakkıdı
Keşke o "dini örneğin" sonunu okumaya zahmet etseydiniz de "beklerken" kendini geliştirmenin, bu bekleyişin "eli kolu bağlı oturmak olmadığının" altı çizildiği bölüme dikkat edebilseydiniz ama kaybedecek vakit yok, "arkadaşlarla dolaşmak" lazım :eek:
Bakın ben örneğime açıklık getirdim, siz de "arkadaşlarla dolaşmayı" açıklayın, biz de öğrenelim, ee ne de olsa çok gezen çok bilir. :nazar:
Ha unutmadan... Evlilik sandığınız gibi dolaşmakla olsa seyyahlar yirmi otuz kez evlenirdi. (İzah etme zahmetinden kurtardım sizi, benim gibi uğraşmayın, o kadar açık olduğu halde anlamazlıktan gelmiş gibi olmayayım. ) sengözlerimebaksanab
Sevgili konu sahibi,
Bekleyeceksiniz, uygun şartları bekleyeceksiniz, doğru zamanı bekleyeceksiniz. Bakın aday var, istiyorsunuz da ama olmuyor. Şartlar oturmadıkça da olmaz. Sizin daha çok istemenizle, kafa yormanızla olmaz. İçinizi ferah tutun, istemeye, dilemeye devam edin ama kendinizi bunaltmadan, yormadan... yerimseniben

losap=kolonya=patiska bunlar üçü bir aradaydı daha sonra nadya gibi turevlerinede rastlandı

Kısmeti bilmiyordunuz demek, bilmemek değil öğrenmemek ayıp. :nazar:
İnsanlara farklı bakış açısı sunmak için örnekler verilir kah dini kah felsefi kah sosyolojik...
Anlamayanlar için daha basit, anlaşılır bir örnek verelim:
1. sınıf öğrencisi "Ben artık üçüncü sınıfa geçeceğim!" diye ayak diretiyor, sevdiği arkadaşları orada çünkü... Çocuk istiyor diye, o sınıfa geçirilir mi, hayır önce 2. sınıfı var bu işin, beklemesi gerekiyor.
Mahalle güzeli Nejla Ahmet'le dolaşıyor her şey iyi gidiyor, ayrılıyorlar. Mehmet'le dolaşıyor, herkes ikisini çok yakıştırıyor birbirine, Mehmet gidiyor Leyla'yla evleniyor. Nejla da "Bu böyle olmayacak, karşıma çıkan ilk adamla evleneyim bari." diyor, gidiyor Hulusi ile evleniyor. Hiç böyle örnek duymadık mı? şakkıdı (Ayrıca burdaki "gezgin Nejla" evlilik timsali bir hatun mudur, erkekler bu kız için sıraya girer mi, o zaten erkekleri sıraya dizmiştir boncuk gibi ama kendi "kolye ucu" gibi tek kalmıştır sengözlerimebaksanab )
Yapmamız gereken lüzumlu dersi çıkarmaktır. Örnek "dini" diye takılır içindeki hadiseye odaklanmazsanız inanmazsınız. (Daha da kötüsü anlamaz, insanı yorarsınız böyle... mirmirmirmir )
Arkadaşlarınız "oturdukları yerden" bulamayıp oldukça dolaşmışlar, spor iyidir. şakkıdı
Keşke o "dini örneğin" sonunu okumaya zahmet etseydiniz de "beklerken" kendini geliştirmenin, bu bekleyişin "eli kolu bağlı oturmak olmadığının" altı çizildiği bölüme dikkat edebilseydiniz ama kaybedecek vakit yok, "arkadaşlarla dolaşmak" lazım :eek:
Bakın ben örneğime açıklık getirdim, siz de "arkadaşlarla dolaşmayı" açıklayın, biz de öğrenelim, ee ne de olsa çok gezen çok bilir. :nazar:
Ha unutmadan... Evlilik sandığınız gibi dolaşmakla olsa seyyahlar yirmi otuz kez evlenirdi. (İzah etme zahmetinden kurtardım sizi, benim gibi uğraşmayın, o kadar açık olduğu halde anlamazlıktan gelmiş gibi olmayayım. ) sengözlerimebaksanab
Sevgili konu sahibi,
Bekleyeceksiniz, uygun şartları bekleyeceksiniz, doğru zamanı bekleyeceksiniz. Bakın aday var, istiyorsunuz da ama olmuyor. Şartlar oturmadıkça da olmaz. Sizin daha çok istemenizle, kafa yormanızla olmaz. İçinizi ferah tutun, istemeye, dilemeye devam edin ama kendinizi bunaltmadan, yormadan... yerimseniben

tesekkur ederım sıze

27 yaş arkadaşlarımında dediği gibi çok geç bi yaş değil.

ama sizi anlıyorum bende 27 yaşında evlendim.eşimle tanışmadan önce bende umutsuzdum.kendime ait bir hayatım olmayacak gib geliyordu.hep aynı döngü içinde gidip gelicem sanıyordum

ama işte kısmet işleri bunlar eşimle tanıştım ve 9 ay içinde evlendim.

nikah saat diye birşey var derler ya hakikaten doğrumuş

hayırlısını isteyin

Allah gönlünüze göre versin

27 yaş arkadaşlarımında dediği gibi çok geç bi yaş değil.

ama sizi anlıyorum bende 27 yaşında evlendim.eşimle tanışmadan önce bende umutsuzdum.kendime ait bir hayatım olmayacak gib geliyordu.hep aynı döngü içinde gidip gelicem sanıyordum

ama işte kısmet işleri bunlar eşimle tanıştım ve 9 ay içinde evlendim.

nikah saat diye birşey var derler ya hakikaten doğrumuş

hayırlısını isteyin

Allah gönlünüze göre versin

amın canım

X