Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Omega3 cevızde var,omega6 da aycıcegı cekırdegınde var .Agırlık cok cabuk degısmesede ekmek yenıledıgı ıcın odemler cabucak gıdıyor.Yag oranı muazzam azalıyor .Zaten ayda 4 kılodan fazla verınce sarkmalar olusabılıyor ,3 ayda 50 kılo veren bır bey ıdrarını yaparken sarkan gobegını kaldırarak yapıyormus,vucuda haksızlık etmemEk lAzım. Her gun ıkı yumurta mutluluk hormonunu salgılatıyor bu dıyette keyıf var lezzet var.

Kızlar ben sabahları çubuk tarçın çayı içiyorum birde.Benim bu diyette birkaç takıldığım konu var.Köy yumurtası bulamıyorum soğuk sıkım zeytinyağıda yani doğal olan şeylere ulaşabilmek şehir hayatında çok zor siz bu konuyu ne yapıyorsunuz???

Kızlar ben sabahları çubuk tarçın çayı içiyorum birde.Benim bu diyette birkaç takıldığım konu var.Köy yumurtası bulamıyorum soğuk sıkım zeytinyağıda yani doğal olan şeylere ulaşabilmek şehir hayatında çok zor siz bu konuyu ne yapıyorsunuz???

canim reklam gibi olmasin ama ben migroslarda buluyorum soguk sıkma zeytinyagi. reklam olur mu bilmiyorum ama taris ve yudum markalarinin soguk sıkım zeytinyaglari var. carrefourlarda da olmasi lazim. daha kucuk marketlerde yok maalesef.

koy yumurtasini ben de bulamiyorum ama yine migroslarda organik free range yumurtalar var. bunlar daha pahali oluyor ama bunlar dogala en yakin yumurtalar. ben hergun bunlardan yiyorum. free range yazan yumurta zaten dogal ortaminda gezinip dolasabilen tavugun yumurtasi demek turkcede. ben boyle yapiyorum yumurtalar baya taze tadi da guzel, sehir merkezinde zaten daha iyisini bulmak zor bununla yetinicez :)

kızlar ben kitabın tamamını okudum ve 10 gün önce kadar başladım diyete şunu söyleyeyim bu diyet beni acıktırmıyo yani ara öğün yapmıyorum. bi de spor yapsam süper olacak. ben buradan deneyimlerimi paylaşırım , birbirimize destek olursak daha iyi olur, dediğiniz gibi diyetin özü meyve dahil şeker yok, ekmek dahil unlu gıdalar yok, organik beslenmeye özen gösterilecek... ha bu arada meyve suyu da içilmemesi lazım ama ben her sabah 1 su bardağı taze sıkılmış portakal suyu içiyorum...
meyve zaten seker ,meyve suyu cok hızlı kana karısıp kan sekerını yukseltıp rahatsız edıyor ,mumkunse meyveyı posAlı ve 1 tane olarak tuketınce kana karısma hızı azalır rahatsız etmez,mumkunse tarcın serpıstırerek de tatlandırınca daha faydalı oluyor.

arkadaşlar koreden gelen bir ürün var çok güzel içindeki 8 tahıl ile sağlıklı şekilde kilo verebiliyorsunuz ben çok memnun kaldım hem orucumu çok rahat tutabiliyorum hemde kilo veriyorum tok da tutuyor ürünün siteside var internettende sipariş verebiliyorsunuz kapıma kadar kargo getırıyor kapıda kredi kartıyla veya nakit seçeneği veriyor ender saraç da kullanmış bi bakın isterseniz site xxxx iki ürün var selülit le başı dertte olan bayan arkadaşlarımızda yanında selülit jeli ve sıkılaştırıcı hediyesi de var firma telefonu da xxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
canim illa yiyeceksem bir top sutlu bir top kakaolu yiyorum, ki eminim sutlu olanin icinde yapay suttozu var, kakaolu olan da boyar maddeli falandir:)
hersey yapay be canim artik :KK43:
ben haftada 1 yada en fazla 2 kez kendime izin verdim dondurmaya, yaz bitene kadar. ama onun disinda agzima meyve ekmek pirinc patates hamur makarna falan surmuyorum
bir de tas devri kitabinda doktor deginmis demiski illa tatli yenmek istiyorsa %70den fazla kakao iceren bitter cikolata az miktarda yenebilir demis. ben bitter manyagi bir insanim oyuzden kis mevsiminde kendime ufak bir parca %70den fazla kakao iceren bitter cikolataya izin verebilirim gibi gorunuyor:) ama ona gore da sporumu artiricam. haftada 3 kere spor salonuna gidiyorum ben

canım ben hergün yemiştim,iki haftadır bıraktım,kilo hedefin nedir kaç kilo vermeyi planlıyorsun,benim 7-8 kilom kaldı ramazan sonrası daha sıkı davranacağım.ekmek,makarna,pilav kesinlikle yemiyorum bende onlarla sorunum yok ama tatlı görünce dayanamıyorum görmesem canım istemiyor

Kıtap cok mantıklı gelDı bana,uygulamak kolay geldı,zaten doktorda cevızıyle gıdıyormus yemeklere.Bu dıyette acıkmak yok,dukan ve montıgnag dıyetlerının bır sentezı gıbı duruyor,ekmekte B vıTamınlerı var bunun eksıklıgı depresyona sebep oluyor,ıste cevız fındık fıstık bunlarlA doluymus kıtaba gore,bır cay bardAgı dolusu yetıyor bana.

canım ben hergün yemiştim,iki haftadır bıraktım,kilo hedefin nedir kaç kilo vermeyi planlıyorsun,benim 7-8 kilom kaldı ramazan sonrası daha sıkı davranacağım.ekmek,makarna,pilav kesinlikle yemiyorum bende onlarla sorunum yok ama tatlı görünce dayanamıyorum görmesem canım istemiyor

canim, benim kilo verme planim yok, daha once de yazdim ben bu diyeti farkinda olmadan yani bilmiyorken yaptim (kendiligimden ekmegi ve meyveleri kesmistim), o ara benden 6 kilo gitti :) sonra bu kitabi okudum ve bu beslenme seklini omur boyu uygulamaya karar verdim, yani kilo vermek icin degil saglik icin devam edecegim bu diyete. zaten suan ideal kilomdayim daha fazla zayiflamak istemem.
bir de ben sunu farkettim ben cig badem ve cevize cok fena alistim yani ozellikle cig bademin bi torbasini bir gunde bitirecek kadar sevmeye basladim, aman dikkat edin kuruyemisleri fazla kacirirsaniz kilo olarak geri donuyor size:) ben artik badem sokmuyorum eve yoksa bitiriyorum hemen:) cok lezzetliymis ya ben nasil kacirmisim bunu:)
canim senin tatliya saldirma olayini ben bademe cevize uyguluyorum:) kendini alistir kuruyemislere bak ozaman tatli istemeyecek canin kuruyemis isteyecek:)

Meyveler dıyet yaparken sınırlanmalı,acıktırıyorlar .'Kuru. Kaysı ıncırı cevızı bır tencereye koyup ıcıne soguk su koyup bır gece buzdolabında bekletınce kompostoı gıbı oluyor,cok lezzetlı,meyveler kaynamadıgı ıcın trans yaglara donusmuyor.Trans yaglar her turlu hazır ıslenmıs gıdalarda mevcut bu nedenle paketlenmıs hazır her turlu gıda zararlı.Tatlandırıcılar da kılo aldırıyor.Dıyet bıskuvıler vb yasak.

Okullara ders kıtabı olarak konulmalı . Hayatımdan seker ekmek her turlu karbonhıdrat ve meyveyı(kuru meyvEler harıc) cıkardıktan sonra dunyam degıstı.TEreyagı ve zeytınyagı kullanıyorum,ekmek yerıne ınce bellı cay bardagı kadar cevız ya da fındık fıstık tuketıyorum.C vıtamını bıberlerde de var.omega6 ve omega 3 u ,aycıcegı cekırdegı ve cevızden alıyorum.Artık yorgunlugum kalmadı.Acıkmıyorum. Kılo verdıkten sonrada boyle dbeslenmeyı dusunuyorum.Kabızlık ıcın kuru kaysı ya da kuru ıncır ıyı gelıyor. Seker erken bunamaya sebep oluyor,vaskuler demans hastalıgı toplumda cok yaygın gencler megaloman dolasıyor. Sınavlarda seker tuketmıs bırı olarak n buyuk hata yapmısım,konsantrasyon eksıklıgım ondanmıs,tabı sınav oncesı yedıgım sekerler sebepmıs,zayıf formda cok hatun var ama ruh yok kardesım,sebep omega 3 ve omega 6 eksıklıgıymıs ,yumurtada mutluluk veren maddeler var. Saat 8 den sonra yemek yok meyve bıle ,sabah zınde kalkıyor ınsan kabus gormemEk de cabaSı artı erıyorsunuz gece.:KK19: :KK64:

mrb arkadaşlar.bugün diyette tam 14. günüm ve 2 kilo eksik görünüyorum tartıda.ilk defa bu kadar hızlı sonuç alıyorum.ayrıca tatilde çok çok ufak da olsa kaçamaklarıma rağmen sonuç bu.fakat çok yüzdüm sanırım onun etkisi çok oldu.spor yapmayı hernekadar sevmesem de yarından itibaren 40 dk yürümeyi planlıyorum.kitapta da yazdığı gibi en 40 dk spor yapsak giden kilo daha çok olur sanırım...

ben onceden hergun 1 bardak kahve yada cikolatali birseyler yemeden kendime gelemezdim, ne zaman ki gunduz enerjim biter uyku bastirir ozaman sekerli seyler atistirir enerjimi geri kazanmaya calisirdim. bu boyle kisir dongu halinde tekrarlanirdi ve benim enerjim hep biterdi birkac saat sonra.
nezaman ki sekerden vazgectim, canim ceviz badem yumurta istemeye basladi, ve bunlari yedikce tekrar enerji tukenmesi yasamiyorum herzaman zindeyim herzaman beynim berrak, uyku bastirmiyor. uyku tam vaktinde geliyor aksam 11-12 gibi, sabah da kendiliginden uyaniyorum 8bucuk-9 gibi. onceden gece uykum gelmezdi gec saatlere kadar oturur gunduz de oglene kadar uyurdum. kaybettigimiz zamana harcadigimiz enerjilere yazik.

iyi aksamlar kizlar,bende bu diyeti uygulamak istiyorum ama bu dogal yag süt yumurta olayi geri cekliyor beni,ben almanyada yasiyorum burda bu ürünleri bulmama imkansiz ötesi :) icimde kaldi bu diyet :KK43:

iyi aksamlar kizlar,bende bu diyeti uygulamak istiyorum ama bu dogal yag süt yumurta olayi geri cekliyor beni,ben almanyada yasiyorum burda bu ürünleri bulmama imkansiz ötesi :) icimde kaldi bu diyet :KK43:
Bu bahsettıgını bızde bulmakta zorlanıyoruz ama yınede gıdıyor kılolar,aksam sekızden sonra bırsey yememeyeye dıkkat etmelısın ,en ınce noktası bu ve cok onemlı unutma lahana bıle yemek yok.HEle meyve asla. nazar

sabah tartıldım 72 geldim:) yaşasın günden güne gidiyor kilolar...

sabah 1 yumurta domates salatalık kuru incir kuru kayısı 3 ceviz 5 badem yedim yanında tarçın çayıyla:)

X