Lekeler, Çiller Üst koldaki pütürler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
kızlar ben bu gün doktora gittim aynı rahatsızlıktan....çok da güvenilir isim yapmış bir doktor.
kese.peeling kesinlikle yanlış daha çok tahriş eder dedi
ben çok oynuyorum pütürlerle berbat yaptm kesinlikle oynamıcaksın dedi
deniz güneş iyi gelecek faktörler dedi tavsiye etti
ürederm krem verdi..excipial lipo krem verdi..ürederm daha yoğun üre içeriyormuş adından da anlaşıldığı gibi başlarda ürederm sonra excipial olabilir dedi
.üre nemin cilde hapsolmasını sağlarmış

benim kışın bu sorunum çıkıyor. yazın tatil sonrası şu anda olduğu gibi hiç kalmıyor. biliyorum kışa yine çıkacak. nemlendirme ve de hafif keseler iyi geliyor sanıyorum ama özellikle yaz tatili sonrası pırıl pırıl oluyor. bir de dirseklerde nemsizlikten hastalık gibi oluyor kışın. son noktaya gelmeden ara sıra da olsa nemlendirerek çözüm bulmuştum. kışın hiç krem kullanmayınca o hale geliyor heralde.

slm arkdaşlar konuyu görünce hemen atladım:) benim de senelerdir kollarımda bu pütürlerden vardı peeling yaptırdım hiç bir işe yaramadı. daha sonra gittiğim bi cildiyeci ürederm verdi ve hakkaten süper. nerdeyse hiç kalmadı diyebilirim umarım sizin de işinize yarar zemuszemus

bana da ürederm vermişti ama kremin yapısı pek hoşuma gitmedi 1 2 gün sürdüm bıraktım. madem iyi geliyomuş o pütürlere düzenli olarak ben de kullaniyim bari :)

bunların bı caresi yok aynı sorun bende de var. Dermatolağa gittim, genetik oldugunu ve çaresinin olmadıgını soyledi.Ama deniz ve güneş iyi gelirmiş. bana 3 tane krem verdi en azından pütürleri gitsin diye. Pek düzenli kullanmadığım halde eskiye nazaran baya azaldı.

Deniz suyu hem kırmızılığını gideriyor hem de elleyince pürüzsüzleştirdiğini hissediyorsunuz.ama kışın denize girilmez ki.bir kaç ay sonra gene pürüzlü ve küçük kırmızı oluyo üst kollar.yine de deniz suyu bir kaç aylığına bu sorundan kurtarıyor.

dün gittim ürederm aldm bende doktor werdi kullanmaya basladm bakalm nolcaakk umarmm kurtulabilirmm bunlardan gerçekten iğrençleeer bir de insanlarin görmüooo gibi sormasi yok muu kooollarinaa nolduuuuuuu diolarr :mad: görmüolar sankii sinir oluorm umarm geçerlerr

arkadaşlar bende k.k da birşey okumuştum benim de biraz azaldılar ama düzenli kullanımda işe yarıyormuş. susam yagına biraz limon damlatıp masaj yapmak her gece ve özellikle duşta biraz kese yapıp kullanmak dıye okumuştum...

aynı dertten bende muzdaribim bende bi tek kendimi böle sanıyodum herkes sorunca kimsede olmuyo demekki diye düşünüyodum yazında uzun kollu giyeyimde kise sormasın diye düşündüğüm zamanlar oluyo :)

ne kadarı doğru bilemem ama bir yerde okumuştum...karaciğerin yeteri kadar çalışmamasından kaynaklanıyormuş bu sorun.tehlikeli değil ama genetik bişeymiş...kızartma,yağlı yiyecekler,abur-cuburu keserek ya da en azından azaltarak nispeten bi düzelme oluyormuş...ama tekrar diyorum,doğruluğundan tam emin değilim...

benimkiler tamamen gitti :)))) yontemim su, olabildigince guneslendirdim kollarımı kakao yagıyla.denize girdim bol bol.cok iyi geldi.kese kesinlikle yapmıyorum kollarıma icindeki sıvı yayııldıkca artıyormus cunku.üredermi günde bir defa suruyorum sabahları iyice.birde dus almadan once okyanus suyu suruyorum.biraz tutup sonra dusa giriyorum :) kolay gelsin !:KK64:

Benim ust kollarimdan sonra ust bacaklarimda da cikmaya basladi Doktor cilt yapisiyla alakali deyip hic Birsey vermedi

bu sorun bende değil de süt kardeşimde var. o tuzlu suyla güneşlendiğinde çok iyi geldiğini söylemişti. bayağı bi azaldığından bahsetmişti ama uzun süredir güneşlenemediği için tekrar çıkmışlar. konuyu tesadüfen gördüm, bi yararı olursa diye bilgilendiriym dedim sizi de :KK34:

benim kışın bu sorunum çıkıyor. yazın tatil sonrası şu anda olduğu gibi hiç kalmıyor. biliyorum kışa yine çıkacak. nemlendirme ve de hafif keseler iyi geliyor sanıyorum ama özellikle yaz tatili sonrası pırıl pırıl oluyor. bir de dirseklerde nemsizlikten hastalık gibi oluyor kışın. son noktaya gelmeden ara sıra da olsa nemlendirerek çözüm bulmuştum. kışın hiç krem kullanmayınca o hale geliyor heralde.

2 sene önce de yazmışım yine aynı şey oldu. tatil dönüşü yumuşacık pamuk kollar:) yapılanlar sahilde güneş sütü ve her akşam duştan sonra nivea soft krem. yani sürdüklerim sadece bunlar oluyor e tabii bütün gün tuzlu su ve güneş. acaba diyorum nemsizlikkten mi kışın oluyor? kışın da nemlendirici kullansam devam eder mi acaba ama üşenirim kesin:26:

walla benimkiler hiç geçmedi yaaa:KK43:(
tatile çıkamadım,geçen yıl hamileydim,bu yılda lazerlendim yanamam..öleee işte pütürlerim duruyor

Yaa kızlar boşuna dert edip ilaç arıyorsunuz doktorun çaresi yok demesinede gerçekten çok şaşırdım.Bu pütürcüklerden bendede vardı annem kese yap düzenli birşey kalmaz dedi düzenli kese yaptım ve kırmızılıkta vardı üzerine krem mrem de sürmedim şuan bebek cildi gibi pürüzsüz keseden başka birşey kullanmayın bence ama ihmal etmeden her banyoda mutlaka kese yapın kollarınıza 2 aya pırıl pırıl kollarınız.Birde ben gözlemlediğim kadarı ile bu pütürler ıvır zıvır çikolata cips vs çok seri ve sık tüketmeye başladığımda gözle görülür derecede artıyordu benden söylemesi :KK3:

Ben de aynı dertten muzdariptim hem de fazlasyla hep gittiğim dr lar genetik tedavisi yok diyorlardı ya da yumusatmak icin losyon veriyolardi taaa ki sac dokulmesi icin gittiğim e bi de kolumu gosterim dedigim o güne kadar:) elosalic pomat 20 gündür kullanyorum putürler yok denecek kadar azaldı ailem bile şaşkın:)ugrasa ugrasa buldun sonunda cozumunu diyolar:)) gunde bi kere aksamlari suruyorum eldivenle surmenizi tavsiye ederim ilk gunler ellerimde deri dokuntusu yaptı cunku ,sirf bu konu icin uye oldum insallah faydasını gorursunuz siz de:) sizin de isinize yararsa dua etmeyi unutmayn e mi:KK66:

X