Bebek Beslenmesi Medela biberon kullananlar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Medela calmayi bebegim 2 gunlukken kullanmaya basladik. Simdi 1 ay oldu halen kullaniyoruz. Evet anne memesinden uzaklasmadi. Ama az once 3. kez sinir krizi gecirdim. Yarin firmayi arayacagim. Bebegim boguluyordu. Epeyce bir sure nefes alamadi. Bu biberonla surekli bogazina kaciriyor. Agzinin sikica kapali olmasina v.s. her seferinde dikkat ediyorum, akitiyor mu diye bakiyorum. Ama galiba adamlar anne memesinden uzaklasmasin diye calisirken biberonun nefes borusuna kacmayi onlemesi veya kullanim guvenligi acisindan bir calisma yapmamislar. Yarin firmayi arayacagim. Verdikleri cevabi burada paylasirim. Bebegin bogazina kacirmayan, guvenli bir biberon onerebilir misiniz bu arada? Hala kendime gelemedim, sabaha kadar uyuyamayacagim sanirim.
Iyi gubler, firmayla gorustunuz mu acaba ne dediler

Iyi gubler, firmayla gorustunuz mu acaba ne dediler
Merhabalar,

Firma ile görüşemedim. Doktorumuzla görüştüm. Biberondan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyor. Biraz daha dikkat ediyoruz tam kapanmasına. İyice akıtıyoruz ağız kısmında kalan mamayı. O şekilde veriyoruz ama yine zaman zaman kaçıyor boğazına. Yine de bu biberon en azından şarıl şarıl akıtmıyor, bebek zorlayarak çekiyor. Bu açıdan diğerlerinden daha güvenli gibi. Ama belki de bebeğin alışmasıyla alakalı, bilemiyorum. Doktor biberon kaynaklı değildir dediği için firmayı aramadım. Bilginize.

bebeğim ilk olarak memeyle birlikte bu biberonla tanıştı ve maalesef dedikleri gibi olmadı.memeden uzaklaştı.3-4 aylık kullanımdan sonra da biberonun iç tarafında kalan incecik bir delik var.sık sık tıkanmaya başladı.hem mamada hem de sağdığım anne sütünde bu sorun yaşandı.pek de verimli kullanamadım açıkçası.

Malesef benim kızım reddetti medelayi gerçekten çok sert emzik kısmı. Ben lansinoh kullanıyorum beni de emiyor biberonu da. Sorun yaşadım. Ama her bebek farklıdır tabiki deneye deneye bulunuyor bebeğin istediği.

X