Gebelikte adet (çokkkk acil)

nesbar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2008
165
3
41
merhaba kızlar;Ben 1 senelik evliyim 4 aydır çocuk düşünüyoruz.Bu ay bende bazı anormallikler oldu.Adet olmadan önce öğürme ve bulantım vardı.Yanlız adetim tam gününde oldu ama diğer adetlerimden biraz farklı.Normalde bende 5 gün sürer ve 3 gün yoğun şekilde yaşarım. Buay ilk gün normal geldi ama 2ci gün de epey azaldı 3. gün yok denecek kadar azdı.Mide bulantım geçmedi onun yanında feci bir halsizlik var sürekli uyumak istiyorum kasıklarımda da ince ama keskin sızı gibi ağrılar oluyor.(bu arada kist ya da enfeksiyon yok)Merak ettiğim gebelik varsa normal bir şekilde adet görülür mü? Yoksa havalardan olabilir mi?

pek zannetmiyorum canım ya.havalardan olbilir.aklın kaldıysa kan testi yaptır.ozaman herşey ortya çıkar..inşallah hamişsindir..

canım gebelik halindede adet görebilirsin ama havalardan da olabilir hem adetinin azalması hemde bulantıların.istersen bir test yap yada bir kan testi yaptır canım

canım eczanelerde satılan gebelik testini bir dene istersen benim regli olmam gereken son günü yapmıştım çıkmıştı eğer sende de varsa büyük ihtimalle çıkar
ama bu dönemlerde adetlerde değişiklikler olabiliyor benide çok yanıltmıştı

teşekkür ederim canlarım benim.Testi aldım ama yapamıyorum şu an için o bana bakıyor ben onabenneyaptımki kafam iyice karıştı

ay sanki hamile gbisin,bendede aynısı olmuştu üstüne görmüşsün bence benmde aynısıydı belirtiler,naptın testi yap tın mııı

yok güzelim yapmadım bugün testi aldım ama sabah aç karnına yaparsam daha etkili sonuç alacağımı söyledi eczacı.Bende sabahı bekliyorum ama zannetmiyorum sonuçta ilk gün normal adetimi gördüm.Peki senin nasıl olmuştu? Sen ne zaman öğrendin hamile olduğunu

ya bende bundan korkuyorum ya bugün adet olmam lazım ama sadece 2ve 3 gün önce kahverengi akıntı ve de pembe bir leke geldi şimdi tıkyok ya ben de şimdi eczaneden test alacam sabah erken yapacam hiç umudum yok ama hyırlısı ya

nesbar bence sen şimdi de yapsan çıkar eğer üstüne gördüysen zaten en az adet gününden 3-4 gün geçmiştir bence şimdi yap da biz de öğrenelim

E istenmeyen bir hamilelik değil, ya da tersine zor hamile kalma gibi bir sorun da yok (hani korkumdan bakamıyorum diyecek) neden bir an önce testi yapmıyorsunuz ki? Yani teste neden eliniz varmıyor anlamadım.
Eğer dediğiniz gibi ii defa adet olacak süre geçtiyse zaten baya bir yükselmiştir değerler, sabah idrarı olmasa da çıkar. Yapın rahatlayın. Umarım hamilesinizdir. Gözünüz aydın şimdiden.

Tam 2 ay adet gördüm 3. ayda 8 haftalikken düsük yaptim. Hicte hamile oldugumu anlamadim normal adetimi görüyordum cünkü sadece düsükten önceki kanamam senin belirttigin gibiydi benimkide 5 gün sürüyor ilk 2 gün 1 ped dolacak kadar kanadim son 3 gün sadece kahverengi akinti geldi bir kac gün sonrada düsük yaptim. Hamile kalmak icin mücadele verirken hic ummadigimiz bir durumdu bu bizim icin. ûstüne görmeymis, bunuda yasayarak ögrenmis oldum. Bencede sen biran önce test yap, varsa var yoksada canin sagolsun bunda korkacak bisey yokki bende anlamiyorum neden bu kadar test yapmaya korktugunuza. Sonucu kötü olsa dahami iyi. Ha bu arada bende senin gibi süphelenerek bir sürü test yaptim hep hamilesin cikiyordu, doktora gittim biraz daha bekle dedi, ben hem doktor kurbani hemde adet kurbani oldum. Bol bol test yap ne cikacak hic degilim takip etmis olursun durumunui.

Son düzenleme:
Elifcim bende de adetten bir hafta önce aynı şekilde lekelenme olmuştu regl oldum zaten haftasına da. Sen regl olmamışsın yap bakalım sonuç ne çıkacak.

Tinkerbelle sen daha önce çocuk isteyipte her ay acaba diye düşündün mü ya da şöyle diyeyim paranoyak hallere girdin mi.Test yapıp olumsuz çıkması insanın umutsuzluğa kapılmasına neden oluyor. İyice bazı şeyler kesinleşmeden de yapmak istemiyorsun haliyle.bu arada benim adet günüm geçti demedim okuduysan görebilirsin..

Tam 2 ay adet gördüm 3. ayda 8 haftalikken düsük yaptim. Hicte hamile oldugumu anlamadim normal adetimi görüyordum cünkü sadece düsükten önceki kanamam senin belirttigin gibiydi benimkide 5 gün sürüyor ilk 2 gün 1 ped dolacak kadar kanadim son 3 gün sadece kahverengi akinti geldi bir kac gün sonrada düsük yaptim. Hamile kalmak icin mücadele verirken hic ummadigimiz bir durumdu bu bizim icin. ûstüne görmeymis, bunuda yasayarak ögrenmis oldum. Bencede sen biran önce test yap, varsa var yoksada canin sagolsun bunda korkacak bisey yokki bende anlamiyorum neden bu kadar test yapmaya korktugunuza. Sonucu kötü olsa dahami iyi. Ha bu arada bende senin gibi süphelenerek bir sürü test yaptim hep hamilesin cikiyordu, doktora gittim biraz daha bekle dedi, ben hem doktor kurbani hemde adet kurbani oldum. Bol bol test yap ne cikacak hic degilim takip etmis olursun durumunui.

senin yaşadığın bu durumun aynısını bir arkadaşım yaşadı ,ilk ay 1-2 gün gecikmiş test yapmış çıkmamış sonra hamile olmadığını düşünmüş ve ağrı kesici,gribal ilaçlar vs. ilaçları rahatça kullanmış sonra 2.ayında da adet olmuş ama koyuu bir renkte tuhaf bişeymiş sonra mursamamış ama adet döneminin 2- 3 sonra sında aşırı ağrıyla kanama ve parçalar gelmeye başlamış yine düşünmemiş ne olduğunu acile gitmişler ve dr bebek düşürdüğünü söylemişş ve tabi kürtajla temizledilerr..şimdi neyseki tekrar hamile kalıp kızını doğurdu ve kızıda 10 aylık oldu bilemmm....o yüzden dikkatli olmak gerekirr ,tek fark sanırım üzerine örünce normal adet gibi değilde daha koyu ve az oluyorrr

senin yaşadığın bu durumun aynısını bir arkadaşım yaşadı ,ilk ay 1-2 gün gecikmiş test yapmış çıkmamış sonra hamile olmadığını düşünmüş ve ağrı kesici,gribal ilaçlar vs. ilaçları rahatça kullanmış sonra 2.ayında da adet olmuş ama koyuu bir renkte tuhaf bişeymiş sonra mursamamış ama adet döneminin 2- 3 sonra sında aşırı ağrıyla kanama ve parçalar gelmeye başlamış yine düşünmemiş ne olduğunu acile gitmişler ve dr bebek düşürdüğünü söylemişş ve tabi kürtajla temizledilerr..şimdi neyseki tekrar hamile kalıp kızını doğurdu ve kızıda 10 aylık oldu bilemmm....o yüzden dikkatli olmak gerekirr ,tek fark sanırım üzerine örünce normal adet gibi değilde daha koyu ve az oluyorrr

Ayy gercektende anlatinca kendimmi yazdim diyecektim, arkadasinla ap aynisini yasamisiz. Bide adetimin ilk günü hep sancili gecer, ve öylede olmustu. O yüzden agri kesici falan kullandim, neyse o ay bitti 2.ay yine adetim geldi yine ayni agri falan. 3.ayda adetimden 3-4 gün önce test yaptim cift cizgi cikti, sasirdim, inanamadim, ama adet oldum tüh be kimyasaldir dedim yine üstüne düsmedim. Adetimin miktari farkli olunca 3.gün doktora gittim bisey demedi, 3 gün sonrada sancilandim koca bir parca düstü, bebek oldugunu anladim sonra ama yine üstüne düsmedim. Ertesi gün bir daha sancilandim bu sefer plazenta düstü hemen acile gittik bebek kendiliginden herseyi toplayip gitmis benden. Yani allahtan kürtajada gerek kalmadi, cok temiz düsmüs bebegim. 7 yilda 1 gelen bebekti oda körü körüne gitti. Bakalim bi sonraki kac sene sonra olacak .

Ayy gercektende anlatinca kendimmi yazdim diyecektim, arkadasinla ap aynisini yasamisiz. Bide adetimin ilk günü hep sancili gecer, ve öylede olmustu. O yüzden agri kesici falan kullandim, neyse o ay bitti 2.ay yine adetim geldi yine ayni agri falan. 3.ayda adetimden 3-4 gün önce test yaptim cift cizgi cikti, sasirdim, inanamadim, ama adet oldum tüh be kimyasaldir dedim yine üstüne düsmedim. Adetimin miktari farkli olunca 3.gün doktora gittim bisey demedi, 3 gün sonrada sancilandim koca bir parca düstü, bebek oldugunu anladim sonra ama yine üstüne düsmedim. Ertesi gün bir daha sancilandim bu sefer plazenta düstü hemen acile gittik bebek kendiliginden herseyi toplayip gitmis benden. Yani allahtan kürtajada gerek kalmadi, cok temiz düsmüs bebegim. 7 yilda 1 gelen bebekti oda körü körüne gitti. Bakalim bi sonraki kac sene sonra olacak .

canımsınnnnn ,hiç üzülme annem derki hep bir bebek düşünce tek ayağı orda kalırmışş ve hemen ardı gelirmiş derlerr inşallah sağlıklı bir şekilde gelirr..bizde o da olmadı 8 sene de canımcımm sıkma canını,,o arkadaş hemen 2.ayında tekrar hamile kaldı ve bizim gelinde boş kese durumu yaşadı o da kürtaj oldu ilk bebğiydi ve oda hemen 2. ayında hamile kaldı senin içinde diliyorum çok sürmeden bebişinin müjdesini alıverirsinn

Ne güzel yaaa demekki onlarinki sorunsuzmus, yani sonucta hamile kalabiliyorlar. Ister istemez her kadin malesef düsük yasiyor ama bizler zaten hassas insanlariz zor hamile kaliyoruz. Hazmetmesi zor ama diyelimki; derdimden büyük allah var. Hepimizin hakkinda hayirlisi olsun. Dün gece kandilde cok dua ettim, benim durumda olanlar icin ve anne olmaya calisan sizler icinde dua ettim. Allah hepimizi affetsin bize meleklerimizi bagislasin. Amiiin

Ne güzel yaaa demekki onlarinki sorunsuzmus, yani sonucta hamile kalabiliyorlar. Ister istemez her kadin malesef düsük yasiyor ama bizler zaten hassas insanlariz zor hamile kaliyoruz. Hazmetmesi zor ama diyelimki; derdimden büyük allah var. Hepimizin hakkinda hayirlisi olsun. Dün gece kandilde cok dua ettim, benim durumda olanlar icin ve anne olmaya calisan sizler icinde dua ettim. Allah hepimizi affetsin bize meleklerimizi bagislasin. Amiiin

Ahhhh ahh dün gece ettiğim duaların haddi hesabı yok vallaaaa...dualar söylenmez ama af mı dilemedim ,dilek namazımı kılmadım ne bilim rabbim belki kabul etmiştir ..hepimiz birbirimize edersek daha çabuk kabul olur inşallahh.birde yeni bir dua öğrendim ona başladım bakalım hayırlısııı..
Bazen yılıp ,yorulup dedimkiii Allahım hiç olmazsa hamile kalsamda hani alırsan öyle al dediğim olduu bunların affı gerek Allah katında iağır istekler bunlar sırf hamileliği yaşamk herşey demek değill,,düşük yapan arkadaşımın neler çektiğini görünce çok üzüldüm ve Allahım beni affet dedim ,yok istemiyorum dedimmm...
insanın aklında gerekli gereksiz bir sürü saçmalaık geçiveriyor çaresizliktennn:uhm::uhm:

yok güzelim yapmadım bugün testi aldım ama sabah aç karnına yaparsam daha etkili sonuç alacağımı söyledi eczacı.Bende sabahı bekliyorum ama zannetmiyorum sonuçta ilk gün normal adetimi gördüm.Peki senin nasıl olmuştu? Sen ne zaman öğrendin hamile olduğunu

ya bende bundan korkuyorum ya bugün adet olmam lazım ama sadece 2ve 3 gün önce kahverengi akıntı ve de pembe bir leke geldi şimdi tıkyok ya ben de şimdi eczaneden test alacam sabah erken yapacam hiç umudum yok ama hyırlısı ya

hanımlar ikinizdende yarın güzel haberler bekliyoruz
ikinci bebek düşünenler topiğindede arkadaşımında ara ara lekeler gelmiş ama şimdi hamile yapın testlerinizi bakalım inşallah vardır

canımmmmm kıyamam sana çok büyük geçmiş olsun.Hemen yarın yapıcam benim de korktuğum hamilelik olursa bu kanama sonuçta bir problemden kaynaklanıyor en azından erken çözüm olur.Bi de aksilik gibi bugün şiddetli bir grip oldum.Kafamı yastıktan kaldıramıyorum.ınsan vücudu çok tuhaf normal mi anormal mi bu gibi durumlarda insan kestiremiyor

hlyszr canım sakın öyle düşünme inşallah dualarına en kısa zamanda kavuşursun.allah herhalde kadınları böyle sınıyor .Kesinlikle müdahele edemediğin sadece beklemekten başka çaren olmadığı bir durum hamilelik herhalde. Ne kadar zamandır bebek düşünüyorsunuz kızlar?

X