Kekler - Pastalar İngiliz pastası (İngiliz keki) * Resimli

smeagol

Nirvana
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2007
3.720
1.441
Ben bu tarifi bir dergiden görüp uyguladım.Aslında ana malzeme hepimizin bildiği kek,yalnız sunum güzel geldi bana,denemek ve sizinle paylaşmak istedim..
Size bir tavsiyem var.Keki iyice soğuduktan sonra mümkün olduğunca minik kareler halinde kesin.Ben bol kepçe elim yüzümden biraz iri kesmişim,sosa ve hindistan cevizine bularken yamulur gibi oldular.Ben de servis tabağına dizdikten sonra hemen buzdolabına koydum,daha sonra da her bir parçayı bıçakla ikiye kestim..
Tarif sayın Nursel Aksakal'dan..
Kolay gelsin..

Kek için
3yumurta
6 kahve fincanı toz şeker
3 kahve fincanı sıvıyağ
3 kahve fincanı süt
9 kahve fincanı un
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya

Sos için
3 su bardağı süt
6 çorba kaşığı kakao
6 çorba kaşığı toz şeker
(Pişirmeden çırpılacak.)

Yumurta ve şeker iyice kabartılarak çırpılır.Sıvıyağ ve süt eklenir.Un ,kabartma tozu ve vanilya da ilave edilerek tekrar çırpılır.Hazırlanan karışım sıvıyağ ile yağlanmış,hafif un serpilmiş (ben serpmem) dikdörtgen tepsiye (ben kare borcam kullandım) dökülür.150 derece fırında 40-45 dakika pişirilir.
Kek pişerken ,süt,kakao ve şeker çırpma kabında iyice çırpılır.Pişen kek fırından çıkarılıp dinlendirildikten sonra kare olarak kesilir.Kare parçalar önce sosa sonra hindistan cevizine bulanarakk servis edilir..
Afiyet olsun..

ben bunu yapiyorum ama tek fark ben kekinide kakaolu yapiyorum cok guzel bir tarif ellerine saglik

'Aman Allah'ım..

Ben de dedim kim eklemiş bu en sevdiğim keki...

Abbooo sen miydin sayın smeagol teesüf ederim çaktırmadan gel ekle hemen hiç söyleme

gel gı kek yaptım yiyek diye :dilcikar:

Ben bayılırım bunun ismi Çikolatalı Lamington'dur..

Eklenecek tariflerim arasında mevcuttu kendileri.. ıyi yaptın beni de kurtardın üşeniyorum

ya bazen kaydirigubbakcemile3

Ellerine sağlık

hadi hadii

Bir tabağa barışayım bari :nazar:
[/B]

'Aman Allah'ım..

Ben de dedim kim eklemiş bu en sevdiğim keki...

Abbooo sen miydin sayın smeagol teesüf ederim çaktırmadan gel ekle hemen hiç söyleme

gel gı kek yaptım yiyek diye :dilcikar:

Ben bayılırım bunun ismi Çikolatalı Lamington'dur..

Eklenecek tariflerim arasında mevcuttu kendileri.. İyi yaptın beni de kurtardın üşeniyorum

ya bazen kaydirigubbakcemile3

Ellerine sağlık

hadi hadii

Bir tabağa barışayım bari :nazar:
[/B]

Ah Libiciğim bir tabak olur mu hepsini al helal olsun..Sen hele bir gel..:teselli:
Bu keki Çağatayımın hatim duası için yaptım,bugün camide ikram ettik.Allah kabul etsin inş..:kedi:
Demek adı Çikolatalı Lamington ha?Öğrenmenin yaşı yok,sayende birşey daha öğrendim.Teşekkür ederim canım benim..opuyorumnanaktan

güzel görünüyo..ellerine sağlık arkadaşım..
ayy o avatarını bi değiştir korkmaya başladım..

Ah Libiciğim bir tabak olur mu hepsini al helal olsun..Sen hele bir gel..:teselli:
Bu keki Çağatayımın hatim duası için yaptım,bugün camide ikram ettik.Allah kabul etsin inş..:kedi:
Demek adı Çikolatalı Lamington ha?Öğrenmenin yaşı yok,sayende birşey daha öğrendim.Teşekkür ederim canım benim..opuyorumnanaktan

Maşallah barekallah

Rabbim hepimizin evladına nasip etsin Allah kelamını hatmetmeyi;yüreklerine çekmeyi..

Kuran öğrenen ve öğretenden hayırlısı yoktur diyor ya ayet-i kerimede..

Hele ki gencecik körpecik yaşlarda olursa daha kıymetli.Maşallah

Çağatayımıza..

Ne demisler genclikte yapılan ibadet gün ışığında yaşlandıktan sonra mum ışığında..

Tekrar ellerine sağlık

Lamington gülüm benim

ben nasil kacirmisim bu tarifi
teesüf ediyorum kendimekaydirigubbakcemile
ellerin dert görmesin
görsellik sahane
gel beni ye diyo resmencokacimcoook

gerçekten çok güzel bir tarif ellerine sağlık canım hemen bende deniyeceğim ama sos yerine çikolata sos yapsak nasıl olur acaba?

elinize sağlık, çok güzel anlatmışsınız opuyorumnanaktan

Teşekkür ederim aylis..yerimseniben

oooo güzel görünüyro.kaydettim en kısa zamanda yapacağım teşekkürler.

Tavsiye ederim sucum..yerimseniben

gerçekten çok güzel bir tarif ellerine sağlık canım hemen bende deniyeceğim ama sos yerine çikolata sos yapsak nasıl olur acaba?

Çikolata sos kullanırsan daha yoğun bir kat ve tat olur.Bu kekin sosu daha hafif,kek içine emiyor biraz..Ama olmaz diye birşey yok ikoncanım,neden olmasın?..yerimseniben

canım bugün yaptım gerçekten çok güzel oldu bayanssulusmile yaparken ve tadarkenkaydirigubbakcemile3 her ne kadar seni tanımasamda kulaklarını çınlattımopuyorumnanaktan gerçekten herkes bayıldı tadına tarif defterime smegol tarifi diye yazdım yeni şeyler öğrenmek gerçekten çok güzel tekrar ellerine sağlık canım

X