Ameliyat sonrası şişlikler ve ödem için bir çare!

sağ taraftaki burun kanadım daha yumuşak bu yüzden yukarıda görünüyor.burnumun ucu taş gibi sert.o kadar çok ödem varki dümdüz görünüyor burnum.sende çok ödem var mı?

Evet bu gün özellikle sol gözümün altıda şiş burnumun sağ tarafı şiş ama ben şişliği takmıyorum benim canımı sıkan burnumun sağ kanadının yukarıda olması bu durum ödem geçince düzelecekmi yoksa devam edecekmi endişesi içindeyim birde insanlar canımı sıkıyor kıskanç ve fesat insanlar Allahım sen bizi mahçup etme ..:KK22:

Bu arada meslektaşmışız dün işe başladım bende ...[/QU
niday normal hayata dönmen çok güzel ben rapor aldım 10 günün bitti 10 gün daha alacağım doktorumdan.sonra 20 günde geçen seneden kalan iznim var onu kullanacağım.bu şekilde hastaneye gidemem.şimdi herkes yorum yapacak.dediğin gibi çok fesat insanlar var :KK43:(( off şu günler bir geçse senin içinde bulunduğun ruh halini çok iyi anlayabiliyorum.Allah ikimizinde yardımcısı olsun...

Bu arada meslektaşmışız dün işe başladım bende ...[/QU
niday normal hayata dönmen çok güzel ben rapor aldım 10 günün bitti 10 gün daha alacağım doktorumdan.sonra 20 günde geçen seneden kalan iznim var onu kullanacağım.bu şekilde hastaneye gidemem.şimdi herkes yorum yapacak.dediğin gibi çok fesat insanlar var :KK43:(( off şu günler bir geçse senin içinde bulunduğun ruh halini çok iyi anlayabiliyorum.Allah ikimizinde yardımcısı olsun...

Valla ben dün maske taktım canım grip olmaktan korktuğum için taktım ama işe yaradı bir nebzede olsa beni kötü bakışlardan korudu

Ameliyat sonrası kullandığınız sprey sebebiyle grip /nezle / soğuk algınlığına kapıldığınızı düşünebilirsiniz. Gözleriniz burnunuz grip gibi bir hal alabilir Bu sizi yanıltmasın. Spreyden kaynaklanıyor..

Ameliyat sonrası kullandığınız sprey sebebiyle grip /nezle / soğuk algınlığına kapıldığınızı düşünebilirsiniz. Gözleriniz burnunuz grip gibi bir hal alabilir Bu sizi yanıltmasın. Spreyden kaynaklanıyor..

oralet ben gerçekten grip oldum maalesef zaten burnum tıkalıydı ve şişti şimdi tam oldu valla :)) tam depresyona girdim ne olacak bilmiyorum.

oralet ben gerçekten grip oldum maalesef zaten burnum tıkalıydı ve şişti şimdi tam oldu valla :)) tam depresyona girdim ne olacak bilmiyorum.

arkadaşım zaten raporluynuşsun gribi dert etme bol vitamin ,istirahat ve mümkünse kendine mayi taktır c vit,b vit falan sen se bilirsin bunları acil şifalar

Yoyoyoyyoo depresyona girecek bir durum yok arkadaşım rahat ol. Bu iyileşme sürecinde ne kadar moralli ne kadar iyi olursan ödemlerinden o kadar çabuk kurtulur, sonuca o kadar çabuk yaklaşırsın :)
Hayalini kurduğun ameliyatı oldun daha ne olsun biraz sabretmek lazım, bu yola başkoymuşsun devamıda güzel gelir. Ben ilk zamanlar doktorum açıklamıştı ama yinede grip olduğumu sanıyordum spreyi bırakınca düzeldim o vakit anladım tüm olay spreyden kaynaklanıyormuş başkalarında da bu durumu sıklıkla görüyorum. Eğer gerçekten soğuk algınlığına yakalandıysan sana verilen antibiyotikleri kullan ayrıca vitamın takviyesi yap. Bol bol sıvı tüket.
Ben her kış ağır bronşit geçirirdim Eylül başında ameliyat oldum daha bir kez olsun ne grip ne de soğuk algınlığı başlangıcı hiçbir şey yaşamadım. Anestezi mi yaradı acaba anlamadım :KK70:
(Ameliyat sonrası ağrı kesici ve antibiyotik kullanmamış halim)

Stres yapma sürecini moralle bitirmeye bak :KK66: Zoru atlattın şimdi bekleme zamanı :)

kızlar burunlarınız ne alemde?benim sanki şişler azcık azaldı gibi ama sağ tarafa kayma var sanırım burun ucunda özellikle.ayrıca sağ yanda kemik çıkıntısı oluştu önceden yoktu.artık üzüle üzüle öyle bi hale geldim ki kafam saman gibi oldu.depresyona hiç girmedim hayatım boyunca ama ilkkez bu ameliyat sayesinde diplerdeyim.hiçbişey zevk vermiyor.işten de soğudum raporluyum zaten üstüne bütün izinlerimi alacam.bütün gün evde uyuyorum uyudukça burnum daha da şişiyo.artık ne yapacağımı bilemiyorum :KK43:(( ayrıc gözlerimin altında morluk kaldı 1 ay olacak nerdeyse normalmidir bu?güzelliğimi yitirmişim gibi geliyor :KK43:( kızlar bişeyler yazın lütfennn :KK43:((

kızlar burunlarınız ne alemde?benim sanki şişler azcık azaldı gibi ama sağ tarafa kayma var sanırım burun ucunda özellikle.ayrıca sağ yanda kemik çıkıntısı oluştu önceden yoktu.artık üzüle üzüle öyle bi hale geldim ki kafam saman gibi oldu.depresyona hiç girmedim hayatım boyunca ama ilkkez bu ameliyat sayesinde diplerdeyim.hiçbişey zevk vermiyor.işten de soğudum raporluyum zaten üstüne bütün izinlerimi alacam.bütün gün evde uyuyorum uyudukça burnum daha da şişiyo.artık ne yapacağımı bilemiyorum :KK43:(( ayrıc gözlerimin altında morluk kaldı 1 ay olacak nerdeyse normalmidir bu?güzelliğimi yitirmişim gibi geliyor :KK43:( kızlar bişeyler yazın lütfennn :KK43:((

Samanthacım lütfen kendine eziyet etme olur mu? Hiç değilse 1 ay daha izin ver kendine 2.ay görüntüsüne kavuşana kadar kendini toparlamay çalış. Sürecini ileri değil geriye döndürüyorsun..
Şişliklerin azalacak ama kayma yoktur eğer burunda bir taraf daha fazla işlem gördüyse onun bölgesel şişliği vardır zamanla geçiyor paniğe gerek yok. Ayrıca kemik çıkıntısı dediğin durumu başkalarından duymuştum içerideki dikişlerin henüz erimediği için eline geliyordur. Burnuna dokunma özellikle o bölgeye dokundukça ödem yaparsın gözüne daha şiş gelir. Zamanla o da geçecek rahat ol. Hasta gibi yatarsan şişersin o yüzden yatma sürekli. Kalk dolaş gez kendini neden bu kadar salıyorsun. Daha sürecin bitmedi bir şey görmedin. Neden hep en kötüsüne odaklanyorsun ??? Hadi bakalım aynada istediğin sonucu görmen için henüz vakit var. Bir iki ay daha dayan sonra zaten şişliklerinin çoğu geçecek. Sen ameliyat sonrası sürecinde kendini üzdüğünle kalacaksın ve sürecini ağılaştırmış olacaksın.. Bitki çayı iç, bu soğuklarda dışarı çıktığında da burnun şişer o yüzden şu anki görüntü seni aldatmasın. En normal burun bile 4 ayda oturuyor. Kimse 1.ayda sonuç almadı sende almadın rahat ol yahu biraz at gerginliği üzerinden. Ameliyat olduğunu unut 1 ay. Burnunda rahat rahat iyileşsin yahu. Sen bir ameliyat geçirdin bunun yansıması için önce burnunun içi düzelecek sonra dışı. Şu an hala burnun yara içinde dünya kadar dikiş var. Kendine ve burnuna şans tanı bitki çayı iç :) :KK71:

oraletcim deniyorum inan ruh sağlığımı korumak için elimden geleni yapıyorum.ben ki haftada 5 gün spor yapan bir insandım ama değil spor salonuna evden çıkmak gelmiyor içimden.önceki fotolarıma bakıyorum ışıl ışıl bakan capcanlı biri var karşımda o fotoğraflardaki halimle şuanki halim bir değil...bilmiyorum belki kendime bakmadığımdan böyle hissediyorum :KK43:(( sadece kendimi iyi hissetmek adına yarın süslenip dışarı çıkacağım kuoföre falan da giderim :KK43:( umarım yarın aynada tekrar kendimi beğenebilirim ...oralet bana cesaret verdin çok teşekkür ederim.

oraletcim deniyorum inan ruh sağlığımı korumak için elimden geleni yapıyorum.ben ki haftada 5 gün spor yapan bir insandım ama değil spor salonuna evden çıkmak gelmiyor içimden.önceki fotolarıma bakıyorum ışıl ışıl bakan capcanlı biri var karşımda o fotoğraflardaki halimle şuanki halim bir değil...bilmiyorum belki kendime bakmadığımdan böyle hissediyorum :KK43:(( sadece kendimi iyi hissetmek adına yarın süslenip dışarı çıkacağım kuoföre falan da giderim :KK43:( umarım yarın aynada tekrar kendimi beğenebilirim ...oralet bana cesaret verdin çok teşekkür ederim.

Saçını yaptır süper fikir :) Biraz makyaj, ojeli tırnaklar, şık bir giyim. Biraz parfüm tamam işte.
Şöyle biraz endam gelsin üstündeki yorgunluğu at üstünden şıkır şıkır dolaş yarın. Bu günlerini ileride kendini üzdüğünü hatırlayarak anacaksın.. O yüzden böyle anılara luzum yok :))) Her anını güzel geçirdim diyebil. Biraz sabır canım bunu yapabilirsin bu kadar zaman eski burnunla yaşamış olan sen güzelleşmesine aylar kalmış burnu mu bekleyemeyeceksin :)) Beklersin beklersin düşünsene ne heyecanlı neydi ne oldu diyeceksin yani süreç böyle yapacak bir şey yok yahuu :KK76:

Son düzenleme:
benimde 1 ay oldu sabahları özellikle cok sis oluyo bence tek care sabır ve zaman bekliycez artık yapıcak bişey yok...

kızlar bugün 5. haftayı devirdim. hala şişliklerim var hemde belirgin bir biçimde. sanki burnumun heryeri yapılmış ucu olduğu gibi bırakılmış.çoook zahatsız oluyorum. geçer dimi ya. hep öyle kalırsa ya..

kızlar bugün 5. haftayı devirdim. hala şişliklerim var hemde belirgin bir biçimde. sanki burnumun heryeri yapılmış ucu olduğu gibi bırakılmış.çoook zahatsız oluyorum. geçer dimi ya. hep öyle kalırsa ya..

benim 23 gün oldu hala şişim ayrıca gözlerimin altında morluklar kaldı .burnumun en alt tarafı taş gibi o kadar sert ki.dr hepsi inecek diyor.oralet te öyle diyor bekleyip görecez başka yapacak bişey yok :KK43:((

benim 23 gün oldu hala şişim ayrıca gözlerimin altında morluklar kaldı .burnumun en alt tarafı taş gibi o kadar sert ki.dr hepsi inecek diyor.oralet te öyle diyor bekleyip görecez başka yapacak bişey yok :KK43:((

üfff ben de inanmak istiyorum. bugün ev arkadaşlarmın ikisi birden dikkat etmişler yani sadece benim kuruntum değil. ben doğal olsun demiştim ama bunu kastetmemiştim yaa

X