Salata Tarifi Rulo Patates Pastası (Resimli)

yarin misafirim gelecek bunu yapmak istiyorum....libyanacim ama maalesef dereotum yok.:KK43: ne yapmaliyim?? koymasam olur mu? bi de yarin günlerden pazar acik yerde bulamam...komsuda yok isteyecek napim? maydanozumda kalmamis......napsam?????

:kedi:libyanacim seey bisey diyecem ben bunu yaptim:kedi:
ama süzme yogurt yoktu birde patatese suyunu fazla kacirmisim resmini cektim ama yogurt akti rulo yayildi görsen gülersin:kedi:
yani utandim ekleyemedim ama söz yenisini yapacam azmin elinden hicbirsey kurtulmazmis:eek:lmaz:
ozaman resmiyle birlikte ekliycem insallahyerimsenibenopuyorumnanaktan

suzme sart yanı ozman guller dıyarım hm bılmem ıyı oldu bende mısafırım gelıcegı zaman burdan baka r yaparım
lıbyana elıne yuregıne saglım cnmm

suzme sart yanı ozman guller dıyarım hm bılmem ıyı oldu bende mısafırım gelıcegı zaman burdan baka r yaparım

denendi es_se cigim benimkini görsen ölürsün gülmekten irezil oldu anlayacagin:kedi::eek:klava:

kız bılmem ıyı oldu yoksa aynı akıbete ugrardık
bızım ıcın kendını feda ettın sagol canım ya :roflol:

yengosum sen yapamadiysan ben hic heveslenmiim bari
cünkü ümitsiz vakkayim malumkaydirigubbakcemile3

yarin misafirim gelecek bunu yapmak istiyorum....libyanacim ama maalesef dereotum yok.:KK43: ne yapmaliyim?? koymasam olur mu? bi de yarin günlerden pazar acik yerde bulamam...komsuda yok isteyecek napim? maydanozumda kalmamis......napsam?????

:kedi:libyanacim seey bisey diyecem ben bunu yaptim:kedi:
ama süzme yogurt yoktu birde patatese suyunu fazla kacirmisim resmini cektim ama yogurt akti rulo yayildi görsen gülersin:kedi:
yani utandim ekleyemedim ama söz yenisini yapacam azmin elinden hicbirsey kurtulmazmis:eek:lmaz:
ozaman resmiyle birlikte ekliycem insallahyerimsenibenopuyorumnanaktan

Pink79;tabi ki dere otu veya maydonozsuz da olur şart değil garnitur ve turşu ile bir güzel süslersin .. :)
Kolay gelsin..

Ahh güller diyarım benim..

O resimde gördüğün pastayı ben süzme yoğurtla değil normal yoğurtla yapmıştım :KK66:
aslı süzme tabi ki;öyle çok daha güzel olur..
Pastanın yayılmaması için yoğurdun kesinlikle susuz ve kaymak kıvamında olması gerekiyor..
Lakin evde o an süzme yoksa;normal yoğurdun suyunu iyice süzdürüp hatta tülbent gibi birşey koyup ; kaymak kıvamına gelene kadar bekletip kullanabilirsiniz...

Buzdolabında durduğu vakit zaten o güzelleşiyor;şekli sabitleniyor.. ;*

Ama dediğim gibi susuz olacak..Suyu alınmış yoğurt..

Ellerine sağlık canısı her halükarda..

Ayrıca;şunu da belirtelim patatesin de suyu olmamalı ..

Aslında inanılmaz basit bir pasta..Sen zorların hatunu olduğun için;kolaya gelince nazar değmiştirkaydirigubbakcemile3

Es_se çok teşekkür ederim tatlısı umarım dener ve memnun kalırsınŞeniz

ıncitanemtuana ŞenizŞeniz

Sen de iyice beceriksiz yaptın kendini

çok mütevazi gördüm seni yefrumsositososito

Son düzenleme:

askolsun incim dedigin lafa bak sincik:eek:lmaz:
okadar güzel seyler yapiyosun ümitsiz vakaymis bidaha duymiyayim duyanda bisey bilmiyo sanacak:1shok:
yaptigin maharetleri görmesek yutturacaksin yane bidenem:asigim:eek:puyorumnanaktan

ellerine saglik libyanacim,enfes görünüyor.cokacimcoookbende yakin zamanda deniyecegim.

libyanam ve yengosum tskler size
benim demem o ki ben pratiklerin gacisiyimzemuszemuskaydirigubbakcemile3
mesakatlilere gelemiyom
kanimca sen libyanamin tzarifi olan gül kurabiyemin hüsran halini görmedin yengosumkaydirigubbakcemile3

Gerçekten çok güzel bir lezzet arkadaşlar patates sevenlere şiddetle tavsiye ediyorum.Dün yaptım misafirlerimde bayıldı.Yine resim çekmeyi unuttum önümüzdeki hafta tekrar yapmayı düşünüyorum o zaman resim ekleyeceğim söz

mesakatlilere gelemiyom
kanimca sen libyanamin tzarifi olan gül kurabiyemin hüsran halini görmedin yengosumkaydirigubbakcemile3

mütevazi yegenim benim masallah elinden he türlüsü geliyor:nazar:
dün bu tarifin fotosunu bulabilseydim görürdün hüsran nasil oluyor ölürdün gülmekten:kedi:
:roflol: bak ben bilem gülüyorum:roflol:
neyse canim ikinciyi deneriz artikin demi yayerimsenibenopuyorumnanaktan

O resimde gördüğün pastayı ben süzme yoğurtla değil normal yoğurtla yapmıştım :KK66:
Pastanın yayılmaması için yoğurdun kesinlikle susuz ve kaymak kıvamında olması gerekiyor..
Lakin evde o an süzme yoksa;normal yoğurdun suyunu iyice süzdürüp hatta tülbent gibi birşey koyup ; kaymak kıvamına gelene kadar bekletip kullanabilirsiniz...

Aslında inanılmaz basit bir pasta..BEN tarifi bile eklemeyecekim yemin ediyorum basit diye.. :p

Sen zorların hatunu olduğun için;kolaya gelince nazar değmiştirkaydirigubbakcemile3

ay bilmemki niye büyle oldu neys artikin ikinciyi deniyecem insallah libyanamkaydirigubbakcemile5
aslinda tadi güzeldi ama görüntü 0di:nazar:
senin yaptiginin görüntüsü cok güzel ve $Ik canim ellerine emciklerne saglikopuyorumnanaktan

mesakatlilere gelemiyom
:ecrin_bebek:
Ellerine sağlık;pratik veya zor olması değil sevgi ile ve sevdiklerine sunmak amacı ile yapılması en güzeli..

Ayrıca o gül kurabiyelerini neden yapamadın ki tatlısı..
nerde yanlışlık oldu acaba..
Ben önceki gün yorumlar üzerine gittim tekrar yaptım güllerden..
resimleri de ekledim..
yine güzel oldu şükür acaba ununu veya yağınımı çok koyuyorsunuz..
inşallah bir daha denersin olur..-diyeceğim ama sanırım denemezsinkaydirigubbakcemile3

bende yapıyorum tıpkısını aynısını süper bişey ellerine sağlık
valla imreniyorum size becerikli hatunlar
Afiyet olsun
Senin de ellerine sağlık ilknurcuğum.

Gerçekten çok güzel bir lezzet arkadaşlar patates sevenlere şiddetle tavsiye ediyorum.Dün yaptım misafirlerimde bayıldı.Yine resim çekmeyi unuttum önümüzdeki hafta tekrar yapmayı düşünüyorum o zaman resim ekleyeceğim söz
opuyorumnanaktan
işte benim adamım kaydirigubbakcemile3 -lafın gelişi adam yani-kaydirigubbakcemile3
Çoğunu deniyorsun beğenip ellerine emeğine sağlık mısraam..
umarım bunu da beğenmişsindir;mm..
ben mutfağa doğru yol alsam mı..patttisleri haşlamaya:roflol:

Aslında inanılmaz basit bir pasta..BEN tarifi bile eklemeyecekim yemin ediyorum basit diye.. :p

Sen zorların hatunu olduğun için;kolaya gelince nazar değmiştirkaydirigubbakcemile3

ay bilmemki niye büyle oldu neys artikin ikinciyi deniyecem insallah libyanamkaydirigubbakcemile5
aslinda tadi güzeldi ama görüntü 0di:nazar:
senin yaptiginin görüntüsü cok güzel ve $Ik canim ellerine emciklerne saglikopuyorumnanaktan

İnşallah...
tadı güzeldir patates olan herşey güzel değil mi:)

umuyorum bir daha kine daha iyi tutar şekli..

Sevgiler

şu anda bu salatayı yapıyorum.patatesler haşlanıyor.akşam kalabalık olucak ev.kardeşimin doğum günü..akrabalar fln..bakalım beğeniceklermi..tepkilerini yazarım buraya..ama böle bişeyi kim sevmezki yaa :1rolleyes:

yavruu bu harika bişey
mutlaka denemem lazım şişmesin biyerlerim
ellerine sağlık cans

Cardigan ellerine sağlık tatlısı..
Fatolina :)
dene ve afiyetle ye akedeş..
ben olsam hiç yormam seni emmee velakin kıta farkından kaybediyoruz be gülüm

X