Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

günaydın herkese...
22 eylül baslangıc günümü yazmıstım.dün ve bugünü yazmak istiyorum...
sabah (dün): 1 saat tempolu yürüyüs...20 dakika hareket
ardından 2 yumurta,ceviz,kayısı,peynir,zeytin,yesilçay
arada : sekersiz türk kahvesi
yüzdüm
öğle : nohut yemeği
aksam :KK43:6 da) yine nohut yemeği
9 gibi limonlu (dilim limon) soda...

BUGÜN :) 1 saat tempolu yürüyüs hareket
sabah : 2 yumurtalı omlet,peynir,zeytin,ceviz,kayısı,yesilçay
simdi 11:48 sekersiz kahve..... öğlen ve aksamı da yazıcam sonra görüsmek üzere....

günaydın hanımlarr....

sabah kahvaltım
2 tane kayısı kıvamında haşlanmış yumurta
3 dilim peynir
1 tane yeşil biber
6 tane yeşil zeytin
yarım bardak ceviz
domates saltalık
1 bardak şekersiz çay

ardından

şekersiz türk kahvesi.bugün tartıldım 56.0 olmuşşş:KK62::KK62::KK66:

ekmegı bırakmak 1 gunde bıle etki ediyor demek.tebriklerrrr:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::92::92::92::92::92::92::KK74::KK74::KK74::KK74::KK74::KK74::KK74::KK74::KK74:

canım hamsı tava kızartmaya gırıyor sanırım,hem uzerınde un varsa hıc olmaz,balıgı bugulama,ızgar veya fırında pişirmek gerekıyor.bır arkadas tarıf vermıstı burda,yaglı kagıdın ustune hamsılerı dızıp,uzerıne zeytınyagı gezdırır ve fırına verırsen çok guzel oluyormus,biz böyle yapacagız artık.yıne de afiyet olsun dıyorum,ne zamandır balık ıstıyor canım,uff ben nerden bulcam yaaa,bu dagın basında:KK50:

afiyet olsun canım.dondurmayı saymak zorundayız maalesef:KK50:bu dıyette ılk amac ınsulın dırencını kırmak, sekerlı seyler yedıgınde bu mumkun olmuyor,bosu bosuna sıkıntı cekmıs oluyorsun akşama kadar,benım kilo vermem acıl değil yavas yavas alısacagım sısteme dersen ,sen bılırsın tabıı ki

ohhhh kankamm göturmussun valla pastaları boreklerı,3 hafta sonra ilk kaçamak ama sağlam kaçamak olmus:KK1:afiyet olsun.bu hafta tartıya yansıyan sonuc dısında acıkma durumun nasıl olacak onu merak edıyorum ben,bizimle paylasırmısın ilerleyen günlerde.ona gore karar vercem kaçamak yapıp yapmamaya:KK1::KK1::KK1:

afiyet olsun.kıymalı bıber oldurmesının tarıfını verebılırmısınız?kulaga hos gelıyor ismi:KK56:

bence menu de spor da cok guzel:KK9::KK9::KK9::KK9:yalnız merak ettım,.acıkmadıgnız ıcın mı 2 ogun yaptınız?eger acıkıyorsanız ılk gunden kendınızı zorlamayın,ilerleyen haftalarda vucut kendılıgınden 2 ogun ısteyecek zaten.

afiyet olsun.ben akşam peynı yıyınce (tuzlu oldugundan sanırım) sabah fazla cıkıyorum tartıda.size de hatırlatayım dedim.

stevıayı duymadım, ama doktorlar sıtesıne hocanın adiyla girip soru sorabılırsınız.kendısı cevaplıyor.en dogru bılgıyı ordan almıs oluruz.[/QUOT

Canım, fırında balık tarifini ben vermiştim. İlk önce tuzlanıp harmanlanıyor sonra bir kaşık zeytinyağıyla harmanlanıp öyle yağlı kağıdın üzerine konuluyor. Üzeri nar gibi kızarana kadar pişiriliyor (ben buğulama yapmayı sevmediğim için). Bir de fırında sevmeyenler yine 1 yk zeytinyağıyla (Hatta ben daha az kullanıyorum.) balık tavasını kızdırıp balıkları dizip iyice kızarınca kapagıyla çeviriyorsun. İnanın unlusundan daha güze oluyor.
Biber öldürmesi; 1 yk z.yağına iri iri doğradığım biberleri atıyorum,biraz yumuşayınca kıyma ilave ediyorum (aslında kıyma konulmuyor ama ben hayvansal protein alayım diye ileve ettim kıymayı.), biraz daha kavrulunca bol domates ve sarımsak ilave ediyorum (Domatesle sarımsak attığımda kokmuyor.), yerken de yoğurt .
Afiyet olsun..........

SAPHIRA!!!!!!!!!!!!!!!!!
Yeni katılanların listeye 2hafta sonra alınması motivasyon için çoooooooook geç değilmi?:KK58::KK58::KK58::KK58::KK59::KK59::KK60::KK60:

Canım, fırında balık tarifini ben vermiştim. İlk önce tuzlanıp harmanlanıyor sonra bir kaşık zeytinyağıyla harmanlanıp öyle yağlı kağıdın üzerine konuluyor. Üzeri nar gibi kızarana kadar pişiriliyor (ben buğulama yapmayı sevmediğim için). Bir de fırında sevmeyenler yine 1 yk zeytinyağıyla (Hatta ben daha az kullanıyorum.) balık tavasını kızdırıp balıkları dizip iyice kızarınca kapagıyla çeviriyorsun. İnanın unlusundan daha güze oluyor.
Biber öldürmesi; 1 yk z.yağına iri iri doğradığım biberleri atıyorum,biraz yumuşayınca kıyma ilave ediyorum (aslında kıyma konulmuyor ama ben hayvansal protein alayım diye ileve ettim kıymayı.), biraz daha kavrulunca bol domates ve sarımsak ilave ediyorum (Domatesle sarımsak attığımda kokmuyor.), yerken de yoğurt .
Afiyet olsun..........
[/B]

tesekkurler deneyecegım.:KK56:

SAPHIRA!!!!!!!!!!!!!!!!!
Yeni katılanların listeye 2hafta sonra alınması motivasyon için çoooooooook geç değilmi?:KK58::KK58::KK58::KK58::KK59::KK59::KK60::KK60:

hayır aksıne sureklı katılım yapanların motıvasyonunu bozmamak acısından gerekli bu.daha once katıldıgım gruplardan bılıyorum,1 hafta devam edip,ilk haftası oldugundan 2-3 kg verip listede 1. oldugu halde bır daha girmeyen kişiler oluyor,sürekli guruba devam ettiği halde diyette 2. belki 5. ayı olan kişilerinse kilo vermesi daha yavas oluyor.bu durumda yenı girenler hep listenın başında, sürekli devam edenlerse sonlarında oluyor,bu da motıvasyonu dusuruyor.bu yuzden 15 gun gayet makul bır sure.
ayrıca grubumuzda ilk haftasını dolduranlar listenın sonunda yenı baslayanlar olarak yer alıyor.

Soda onermıyor hoca ,ılla kı tuketılecekse yemekten dort saat kadar sonra daha uygun olur kanımca.
maden suyu çok faydalı mineraller açısından.
yemekten hemen sonra içmedikten sonra bol bol içilebilir.
türk milletinin yaptığı gibi aşırı yemek yeyip eritmek için içilirse zararlı olur.
ama hergün bi tane içilmeli en az. tabiki sadesinden.

sevgili hanımlar

karatay diyetinde ekmek,meyve,şekerli yiyecekler ve tahıl grubu haricindeki
herşeyin sınırsız yeneceği gibi bir algı yanılması var gibi geldi bana
et,baklagiller,yumurta,balık vs vss işte yenilmesi önerilen yiyeceklerin de bir porsiyonu var
tıka basa yenilmesi zaten sağlıklı değil ki karatay beslenme biçimine uysun

et ve balık,tavuk gibi et ürünleri kızartma değil ızgara,ya da buğulama şeklinde öneriliyor
ve de 5 tabak et yemek gibi bir husus da yok
ya da doyana kadar balık kızartması diye birşey de yok
gerçekten kilo vermek istiyorsanız bunun yolu
çatlayana kadar yemek değildir zaten...

porsiyon var tabiki. peynir bir avuç içi mesela. ama karatay hoca kalori veya kaşıkla lokma saymak tarihte kaldı diyor.
doyana kadar yiyebilirsiniz diyor, ama çatlayasıya değil.
bu diyette midenin sesini dinlemek önemli,
5 tabak et demişsin canım bunu kim yiyebilir ki??
ama 2 tabakla doyuyosa başta yenebilir, alıştıkca porsiyonlar küçülüyo zaten.
çok az yemek kas kaybını getirir, hiç tercih etmeyiz..

arkadaşlar tuzun adı ister himalaya tuzu olsun,
ister kaya tuzu olsun,ister saydam tuz olsun,ister deniz tuzu olsun
hepsi aynı TUZ zaten..

yazımda anlatmaya çalıştığım husus
doktorlar tarafından tavsiye edilen tuzların
ismi mühim değil,asıl mesele ; RAFİNE İŞLEMDEN GEÇMEMİŞ,MİNERALLERİNİ KAYBETMEMİŞ TUZ olması........

kaya tuzu,deniz tuzu,himalaya tuzu bu özellikte olan tuzlar
kafanızın karışmaması için söylüyorum
marketlerde,aktarlara doğal,işlemden geçmemiş tuz almak istiyorum diyin, bunlardan birini
verecekler size..ortada 50 tane tuz yok, farklı isimlerle pazarlanan ama ortak ve asıl özelliği itibariyle işlenmemiş,faydasını yitirmemiş tuz var..hepsi aynı yani adlara takılmayın
Aynen katılıyorum. :KK71:

tesekkurler deneyecegım.:KK56:

hayır aksıne sureklı katılım yapanların motıvasyonunu bozmamak acısından gerekli bu.daha once katıldıgım gruplardan bılıyorum,1 hafta devam edip,ilk haftası oldugundan 2-3 kg verip listede 1. oldugu halde bır daha girmeyen kişiler oluyor,sürekli guruba devam ettiği halde diyette 2. belki 5. ayı olan kişilerinse kilo vermesi daha yavas oluyor.bu durumda yenı girenler hep listenın başında, sürekli devam edenlerse sonlarında oluyor,bu da motıvasyonu dusuruyor.bu yuzden 15 gun gayet makul bır sure.
ayrıca grubumuzda ilk haftasını dolduranlar listenın sonunda yenı baslayanlar olarak yer alıyor.

haklısın canım sanırım bencillik ettim işin o tarafını düşünmemiştim hepinizden özür diliyorum:KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:

Ogle: 2tane karnıyarık, salata,bır avuc cevız (hepsını yıyemedım),1/4 sogan,krıstal kaya tuzu koydugum tuzlugum(tuz sevıyorum tansıyonum dusuktur genellıkle),bır cay kasıgı keten tohumu(omega3 bunda da var,cevızde oldugu gıbı artı bagırsakları calıstırıyor cevız gıbı),bır bardak ayran(buna da bıraz tuz koyuyorum,gun boyu su tuketımım fazla o suyla kaybettıgım tuzları dengelıyorum boylelıkle).

Eklentiler

• $oglen%20yemeg%C4%B1m.jpg
    $oglen%20yemeg%C4%B1m.jpg
    27,9 KB · Görüntüleme: 89
maden suyu çok faydalı mineraller açısından.
yemekten hemen sonra içmedikten sonra bol bol içilebilir.
türk milletinin yaptığı gibi aşırı yemek yeyip eritmek için içilirse zararlı olur.
ama hergün bi tane içilmeli en az. tabiki sadesinden.

porsiyon var tabiki. peynir bir avuç içi mesela. ama karatay hoca kalori veya kaşıkla lokma saymak tarihte kaldı diyor.
doyana kadar yiyebilirsiniz diyor, ama çatlayasıya değil.
bu diyette midenin sesini dinlemek önemli,
5 tabak et demişsin canım bunu kim yiyebilir ki??
ama 2 tabakla doyuyosa başta yenebilir, alıştıkca porsiyonlar küçülüyo zaten.
çok az yemek kas kaybını getirir, hiç tercih etmeyiz..

katılıyorum, ben ılk basladıgımda 1,5 -2 tbk yıyordum yemeklerden.2 hafta sonra düzene girdi,şimdi 1 tbk yetıyor.

Ogle: 2tane karnıyarık, salata,bır avuc cevız (hepsını yıyemedım),1/4 sogan,krıstal kaya tuzu koydugum tuzlugum(tuz sevıyorum tansıyonum dusuktur genellıkle),bır cay kasıgı keten tohumu(omega3 bunda da var,cevızde oldugu gıbı artı bagırsakları calıstırıyor cevız gıbı),bır bardak ayran(buna da bıraz tuz koyuyorum,gun boyu su tuketımım fazla o suyla kaybettıgım tuzları dengelıyorum boylelıkle).

offf gül canım çekti karnıyarıktan,böyle de resim koyulmaz ki:KK60::KK60:

afiyet olsun.

bişiy sorucam arkadaşlarr.gündüzleri de süt içebiliyomuyuz.ve sütler normal inek sütümü doğal yoksa paket olabilirmi?bide light mı yağlımı ?:26:

gece gündüz her zaman süt içilebilir.bulabılırsen dogal ınek sütü en güzeli tabii ki.

light ürünler işlenmiş oldugu için her türlüsü yasak.

merhaba arkadaşlar bugün ancak girebildim nete kahvaltıya davetliydim deee:KK69::KK69:
aslında hiç gitmek istemedim sorularr işte ekmek neden yemiyosun? ısrarlarr falann:KK59::KK59:
neysee gittim üstüne bi de adet oldum ordaa :KK43::KK43::KK43:

ekmeksizzz patates kızartmasızzz kurtardımm kahvaltıyı :KK66::KK66::KK66: ama tam anlamıyla yapamadım malesef:KK50::KK50:
biraz yumurta salatası, peynir, domates, salatalık ve çayy la bitirdim kahvaltı faslınıı :84::84:

gece gündüz her zaman süt içilebilir.bulabılırsen dogal ınek sütü en güzeli tabii ki.

light ürünler işlenmiş oldugu için her türlüsü yasak.

tamam cnm teşekkürler..bulabiliyorum.benim oğlanlara yoğurt mayalıyorum ya o yüzden burda haftada 2 kez getiriyolar doğal inek sütü.

bişiy sorucam arkadaşlarr.gündüzleri de süt içebiliyomuyuz.ve sütler normal inek sütümü doğal yoksa paket olabilirmi?bide light mı yağlımı ?:26:

ben de sürekli dükkanlarda satılan günlük şişe sütlerinden içiyorum paket sütleri ve lıgt sütleri hayatımdan çıkardım eskiden kutu içerdim ama artık şişe sütü içiyorum birde bu şişe sütlerinden yoğurt ta yapabilirsiniz paket sütlerinden yapılanları önermiyo doktor.:KK34:

hadi bakalım pepetom 24 eylülde basladın,kayıtlara gecıyorum bunu :KK1:kaçamak yapmak yok,insülin direnci kırılana kadar,24 eylül deyınce 24 kasım geldı aklıma,bakalım ogretmenler gunune kadar kaç kılo verceksın,2 ay var,ben ogun aralarında bır nevı oruc gıbı hissediyorum kendımı artık,azgıma bır sey atmaya korkuyorum,cocuklara yemek hazırlarken falan elime bulasıyor bazen agzıma goturecekken vazgecıyorum orucum bozulcakmıs gıbı:KK1:hepimizin göznün onune geliyor canım o gozlemeler ,borekler tatlılar,bir de ben ne zorum varsa :KK1: bayramın 1 . gunu basladım,düsün artık ımtıhanımı değil tatlı ,ikram edilen bayram cıkolatalarından bıle yemedım(,alıp ogluma yedırdım,çaktırmadan)kendımı cok zorlamadım da,zaten yemeklerle karnımı ıyıce doyurdugum ıcın tatlıya ıhtıyac kalmıyordu,buraya tayınımız yenı cıktı bılıyorsun,her gittiğimiz yerde tatlı meyve mutlaka oluyor,dunku akşam yemegınden sonra baklava getırdıler,ogluma kızıma yedırdım,hatta kızım 10 aylık daha,ona elimle ufaltarak verdım,elime bulasan serbetı bıle yemedım,(içim bıraz gıttı,ne yalan soyleyeyım:KK56:)demek ıstedıgım hepimizin karsısına çıkıyor böyle çeldiriciler,ama ben 1 lokma tadına bakayım dıye tüm ıkram edılenlerden yeseydım,diyet denen bır sey kalmazdı,kesin kararlı olursan dayanabılıyorsun,illa kaçamak yapacaksan diyette olan seylerle yap(regl donemınde 2 defa tahın helvası yemıstım mesela,hem kilo vermemı engellemedı hem de bagırsaklarımı cok calısıtırdı,ogle saatlerınde yemıstım,yakmaya da fırsat olmustur heralde:KK8:)
isteyınce oluyor canım,burdan bır arkadasımız (idealist33 tu sanırım:26:) o da ogretmen senın gıbı,daha diyetın ılk gununde velisi dumanı tuten 1 tepsi borek getırmıs,o da zaafı olmasına ragmen 1 lokma almamıs.:KK9:senın bugun o gozlemelerı yememen de buyuk basarı,hem ılk gun ,hem de temızlık yaptıgın ,yoruldugun halde yemedın,tebrik edıyorum senı arkadasım,devamı da gelcek ıns.
bugunku menun guzel,meyveyı bıraz fazla yemıssın ama zaten kitabın gelcek yarın,onu okuduktan sonra uyarmaya gerek kalmayacak kendın ayarlarsın menulerını,diyetın mantıgını kavradıktan sonra cok kolay,gazan mübarek olsun tatlımm:KK74::13::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

sporun ıcın ayrıca tebrıkler:KK8::KK8::KK8::KK8::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

araba kullanmayı becerdım,ankarada bayagı bır kullanıyordum ,şimdi ilçeye geldik ya,burası cok kucuk 100 m caddesi var zaten ihtiyac olmuyor,ile giderken de 2 seritli yol gidiş geliş,kamyonları falan sollamak gerekıyor,karsıdan araba gelme ıhtımalı var,o kadar guvenmıyorum daha kendıme,buraya gelince bıraz sekteye ugradı anlayacagın,yıne de sakın yerlerde kullanıyorum:KK42:,seviyorum,zevkli bısey araba kullanmak:KK52:

pepetom kaptanımız eskibır masal., 2 hafta duzenlı olarak menu bıldırımı yapan ve cuma gunlerı kılosunu bıldırenler listeye girebiliyor canım.

tesekurle r loxicim ilgin için canım bugun 2. gunumdu aksmam menume bır bak yanlıs varmı gecen tv de yemekle meyve yencek dedı hoca ya ben ondan yedım meyve tabıkı kıtap gelmeden yarım oluyo bıde sunu sorcam okulda rahat yemek için peynır zeytın cevız li sebzel bir menü öğle için uygun olabılırmı canım ya yemek goturmek istemiyorum da

tamam cnm teşekkürler..bulabiliyorum.benim oğlanlara yoğurt mayalıyorum ya o yüzden burda haftada 2 kez getiriyolar doğal inek sütü.

tebrıkler 56 olmussun berılll
:KK19:

tesekurle r loxicim ilgin için canım bugun 2. gunumdu aksmam menume bır bak yanlıs varmı gecen tv de yemekle meyve yencek dedı hoca ya ben ondan yedım meyve tabıkı kıtap gelmeden yarım oluyo bıde sunu sorcam okulda rahat yemek için peynır zeytın cevız li sebzel bir menü öğle için uygun olabılırmı canım ya yemek goturmek istemiyorum da

:KK19:

tabıı kı olur canım.yogurt da olur bunların yanında.5-6 kuru kayısı,1 cay brd cevız ve yogurt yıyorum ben bazen ogle yemegı yerıne

X