Saç Rengi ve Saç Boyama Bu saç renkleri kına ile yapılmış çok güzel:)))

standbyme9

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2009
185
12
Arkadaşlar boya yapmak istiyorum bu sitede baya araştırdım ama sağlık açısından boya için enim olamadım.
Yabancı bir sitede buldum bu resimleri ve doğal kına ile yapılmış çook güzel tabi kınanın içine farklı şeylerde karıştırılmış
ama esas olarak kına ve limon suyu
sormak istiyorum saçına kına yakan var mı? Kurutuyor mu saçı? Yardım??????? $leslies2.jpg $meredith.jpg $leslies2.jpg $meredith.jpg $nancyhair40.jpg

2. Resimdeki sarı kınaylamı yapılmış tr de varmı sarı yapan kına ben hiç raslamadım galiba

ben seneler önce saçıma kına yakmıştım. saçım normalde koyu kahve, o nedenle belli belirsiz kızıl bir renk olmuştu. burda 2. resimdeki renk çok turuncu, aslında kızın doğal saçı çok açık değil ama nasıl o kadar açık turuncu olmuş kınanın içine birşey mi katılmış merak ettim? yaşlı kadınların saçında beyazlar olduğundan kına yakınca turuncu renk alır ama bu fotoda nasıl bu kadar açık olmuş anlayamadım...

Ben de kina tarifleri diye konu actim ama pek takan yok. Millet alismis tabi boyaya. Halbuki kinayla acik kizildan kumrala koyu kizila kadar bir cok rengi elde edebiliriz. Insanlarin gözünü korkuttan sactan kolayca cikmamasi, yillarca sacta kalmasi. Ama yillarca sacini kizila boyayanlar boya yerine kinayi tercih etse daha mantikli.
O dedigin siteyi biliyorum ama Ingilizcem iyi degil o yüzden googledan cevirmeye calisiyorum ama onun cevirisi de berbat. Konumda bir tane rengin tarifini aciklamaya calistim isterseniz bir bakin. Bu tip dogal yöntemlerle ilgili konularda kendi kendime konusmaktan sIkIldm artik, kimyasal boyaya ne cok merakliymisiz öyle...

2. Resimdeki sarı kınaylamı yapılmış tr de varmı sarı yapan kına ben hiç raslamadım galiba

Kinaya sarap katinca o renk cikiyormus ortaya. Benim sacimda boya olmasa ufak bir kisminda denerdim aslinda.

Var Türkiye'de de kuzenim teyzeme alıyordu sarı olanını ,siyah olanını da kendi kullanıyordu.

Ben renkli kına uygulamadım saçıma ama bildiğimz ele yakılanlardan yaptım,saçlarım ince telli olmasına rağmen felaket kuruttu,sanki sabunla yıkamış gibi olmuştu..deneme bence ama yine sen bilirsin canımm içinde kalmasın

Kinaya sarap katinca o renk cikiyormus ortaya. Benim sacimda boya olmasa ufak bir kisminda denerdim aslinda.[/QUOTE]

İlk defa duyıyorum ... :KK53:

Var Türkiye'de de kuzenim teyzeme alıyordu sarı olanını ,siyah olanını da kendi kullanıyordu.

Görmedim hiç hep kızılını siyahını yada dikkat etmedim

ilk resimde de türk kahvesi, ceviz yaprağı,biberiye yaprağı, lavanta tomurcuğu kına konmuş
kendi saçımıza da bağlı tabi çıkan saç rengi

Sacin dogal rengindeyse cok ufak tutaminda begendigin tarifleri dene istersen. Bende siyah boya olmasa kesin denerdim.

bende boya yerine yaklaşık 2 sene sonra kına yapmayı düşünüyorum koyu kızıla nasıl ulaşabiliriz ki ben o kına tarifleri olan siteye baktım ama pek bir şey anladığım söylenemezz oofff koyu kestane siyaha yakın saçlarım tutarmı ki tabi ilk önce boyadan kurtulmam lazım :KK70:

bu tarz bir koyu kızıl mı istiyorsun acaba bunda 50 gr kına 1çorba kaşığı zencefil 1 çk karanfil 1 çk bal 2 çk sirke bir de lavanta esansı koymuş

Eklentiler

• $erinm.jpg
    $erinm.jpg
    156,2 KB · Görüntüleme: 570
Ben de senelerdir bakıra boyatıyorum saçlarımı ve son 3-4 aydır da palette nin tarçın bakırına boyatıyorum,resimlerimi de koymuştum hatırlayan vardır belki.Çok memnunum rengimden ama kına daha doğal bir yöntem ve kalıcılığının da uzun olduğu söylendiği için merak ettim acaba bende nasıl durur diye.Şu bahsettiğiniz siteyi merak ettim,paylaşmak yasaktır herhalde,özel mesaj atablr misiniz?

bu tarz bir koyu kızıl mı istiyorsun acaba bunda 50 gr kına 1çorba kaşığı zencefil 1 çk karanfil 1 çk bal 2 çk sirke bir de lavanta esansı koymuş

bu tarz bir şey istiyorum dediğim gibi doğal saçlarım siyaha yakın koyu kestane daha kendi rengimin çıkması için çok beklemem lazım tabi de olsun şimdiden araştırıyorum :KK70:

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2009/08/13/article-0-05FE2363000005DC-475_233x320.jpg

http://your-hairstyles.com/img/arts/2010/Sep/07/321/dark_red_thumb.jpg

Ben de senelerdir bakıra boyatıyorum saçlarımı ve son 3-4 aydır da palette nin tarçın bakırına boyatıyorum,resimlerimi de koymuştum hatırlayan vardır belki.Çok memnunum rengimden ama kına daha doğal bir yöntem ve kalıcılığının da uzun olduğu söylendiği için merak ettim acaba bende nasıl durur diye.Şu bahsettiğiniz siteyi merak ettim,paylaşmak yasaktır herhalde,özel mesaj atablr misiniz?

Attim canim özel mesaj. Senin icin kina cok dogru bir tercih olur ama tavsiyem sacina kinayi sürmeden önce bir tutaminda dene, begenmezsen kurtulman zor olur malum kizil boya gibi akmiyor. Ben kina tarifleri baslikli konumda tarcin bakira cok benzeyen bir tarif paylastim istersen bir bak.

bende boya yerine yaklaşık 2 sene sonra kına yapmayı düşünüyorum koyu kızıla nasıl ulaşabiliriz ki ben o kına tarifleri olan siteye baktım ama pek bir şey anladığım söylenemezz oofff koyu kestane siyaha yakın saçlarım tutarmı ki tabi ilk önce boyadan kurtulmam lazım :KK70:
benim kızılım bunlara yakın olurdu annem yapardı hep :))
kına, zeytinyagı, sogankabugunu kaynatırdı onun suyu, bide cevizlerin yeşil kabugunu kaynatıp onun suyu, çay, bi kac sey daha vardı sorar onuda yazarım buraya

Attim canim özel mesaj. Senin icin kina cok dogru bir tercih olur ama tavsiyem sacina kinayi sürmeden önce bir tutaminda dene, begenmezsen kurtulman zor olur malum kizil boya gibi akmiyor. Ben kina tarifleri baslikli konumda tarcin bakira cok benzeyen bir tarif paylastim istersen bir bak.

banada özelden gönderebilirmisin bu siteyi :KK6:

Son düzenleme:
adlesss;
koyu kestane saçları koyu kızıl yapıyorsa şahane öğrenebilirsen sevinirim :)

X