2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Sanırım ben çok merak ettiğim için Tanrım beni sınıyor =)
Bugün yine kesin olmamakla birlikte doktorum kız dedi..
Ama kesin değil hala dedi..
Yav ben yelek falan örücem daha, kapı süsü yapıcam...
Cinsiyeti öğrenmek istiyorummmmmm =)

Sanırım ben çok merak ettiğim için Tanrım beni sınıyor =)
Bugün yine kesin olmamakla birlikte doktorum kız dedi..
Ama kesin değil hala dedi..
Yav ben yelek falan örücem daha, kapı süsü yapıcam...
Cinsiyeti öğrenmek istiyorummmmmm =)

haha aynı ben ya ... ben de bugün sırf cinsiyetini merak ettiğimden gittim ama yine havamı aldım göstermedi doktor bile nazlı ismini koydu açsana nazlanma bebeğim diye diye oynatamadı hatta diğer hastalarıma bakayım sonra seni tekrr alayım dedi öyle yAptık tuvalete falan gittim tatlı bişeyler yedim ama yine tık yok ultrasonda bakarken bi de şöyle yapalım dedi bi sağa döndürdü bi sola sonra da kıza benzetti ama dediğin gibi net bşey yok dedi 1 hafta sonra gel dedi hep 3 lü teste de bakarız dedi...

haha aynı ben ya ... ben de bugün sırf cinsiyetini merak ettiğimden gittim ama yine havamı aldım göstermedi doktor bile nazlı ismini koydu açsana nazlanma bebeğim diye diye oynatamadı hatta diğer hastalarıma bakayım sonra seni tekrr alayım dedi öyle yAptık tuvalete falan gittim tatlı bişeyler yedim ama yine tık yok ultrasonda bakarken bi de şöyle yapalım dedi bi sağa döndürdü bi sola sonra da kıza benzetti ama dediğin gibi net bşey yok dedi 1 hafta sonra gel dedi hep 3 lü teste de bakarız dedi...

=)))) nazlıymış seninki de annesi...
İnşallah kısmet olur o zaman tam cinsiyetini görmen canım..
Bende sanırım renkli ultrasonda öğreneceğim =):KK31::KK16:

kızlar ben nezle oldum ve burnum tıkalı hiç nefes alamıyorum ağzımdan alıyorum öylede sürekli boğazım kuruyor rahatsız ediyor gebelikte burun spreyleri zararlıymış sizin bildiğiniz burun açan bir yöntem varmı? geceleri bu yüzden uyuyamıyorum bilen varsa yardımcı olsun lütfen

cnm ben hastalandığımda dra demiştim vermişti.ama hiç kullanmadım.yüksek yastık yaptım.ama dr kullanabilirsin demişti..sende yazılanı kullan bence çok bunalıyorsan cnm çok geçmiş olsun

Dun gece 1 1 den beru kanamam var uzatmiyayim bugun aksak ustu yada yarin sexeryan olacagim kizlar Allah sizlerin evlatlarini korusun benim hayatimda sikintiya giriyormus dr bebegin sutu bitmek uzere muhtemelen suyum geliyi anlamuyorum en dogru karar bu diyor
Allah sizlere hic birinize aci vermesin

cnm rabbim sana şifa versin..dayanma gücü versin..:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK14::KK14::KK14::KK14:

cnm ben hastalandığımda dra demiştim vermişti.ama hiç kullanmadım.yüksek yastık yaptım.ama dr kullanabilirsin demişti..sende yazılanı kullan bence çok bunalıyorsan cnm çok geçmiş olsun

sağol canım evet kullanıcam oksa nefes alamıyorum keşke tek derdim burun tıkanıklığı olsaydı hani sen bana sormuştun ya kanaman neden oluyor diye plesenta previaymışım plesantanın asağıda olmasından kaynaklanıyomuş canım

Kızlar yarın ikili test için randevum var. Sabah paylaşmak için girmiştim topike, Cutemom'ın acı haberini okuyunca unuttum. Bu ikili testte yanlış sonuçlar da çıkabiliyomuş, her dr.un ölçümü farklı olabiliyomuş. çok korkuyorum kötü bi haber almaktan. İnşallah iyi haberlerle gelirim.. Bi de ikilide ölçüm kesin karından usg ile yapılıyor dimi? Yoksa benim sağlam bi temizlik olayına girmem gerekiyo alt tarafta ama hiç halim yok =((

cnm benim alttan bakmamışlardı hiç.sen yinede tedbir yap istersen:KK1:

sağol canım evet kullanıcam oksa nefes alamıyorum keşke tek derdim burun tıkanıklığı olsaydı hani sen bana sormuştun ya kanaman neden oluyor diye plesenta previaymışım plesantanın asağıda olmasından kaynaklanıyomuş canım

cnm ya inş yukarı çıkar..bana sebep bile bulamadılar.bebeği vücut atmak istiyor dediler..inş bu günler geçecek ve biz beş ay sonra bu bebişler uyumuyor gazı var diye konuşuyor olacaz annesi inş

=)))) nazlıymış seninki de annesi...
İnşallah kısmet olur o zaman tam cinsiyetini görmen canım..
Bende sanırım renkli ultrasonda öğreneceğim =):KK31::KK16:

hayırlısı artık ama artık içimden kız diye geçiyor bir oğlum var çok şükür her şeyden önce sağlıklı olmaları önemli... bu arada babamız da kızım diye seviyor biz iyice kız moduna girdik galiba:))) inşallah en kısa zamanda öğreniriz

cnm ya inş yukarı çıkar..bana sebep bile bulamadılar.bebeği vücut atmak istiyor dediler..inş bu günler geçecek ve biz beş ay sonra bu bebişler uyumuyor gazı var diye konuşuyor olacaz annesi inş

banada sebep bulamıyolardı rahiimde kanama alanı yokken kanamam oluyordu demekki plesentadan kaynakymış inşalah canım ya şu bebeişleri kucağa almadan rahatlayamicaz biz

Kizlar yarin bebisim alinacak biraz sanci cektirilip kurtaja alincakmisim
Dya edin bana yarin sabah yatisim yaoilcak Allah sizlerin bebeklerini korusun saglikla zamaninda kucaginiza alin insallah
Bana dua edin kolay gecireyim yarini

canım ya çok üzüldüm şimdi Allah hepimizin bebişlerini bizlere bağışlasın,sağlıcakla kucaklarımıza alabilelim o kadar alıştık ki şimdiden ... dualarımız seninle canım yaa o kadar çok çektin ki hakkında hayırlı olan ne ise o olsun ne diyeyim herşeyden önce senin sağlığın... yaşatacak olan can verecek olan ise yüce rabbim biz ne desek ne istesek boş ama bu çok önemli bi karar bi doktora daha danıştın mı ,görüştünmü bence tek bir doktora bağlı kalma derim...

hayırlısı artık ama artık içimden kız diye geçiyor bir oğlum var çok şükür her şeyden önce sağlıklı olmaları önemli... bu arada babamız da kızım diye seviyor biz iyice kız moduna girdik galiba:))) inşallah en kısa zamanda öğreniriz

Benimde kız diye diye doktor kızım olacak diye geçiyor içimden =)
Aslında eşimle birlikte hep ilk bebeğimizi erkek olarak hayal etmiştik...
Nasip kısmet =)
Bir an önce doğsunda sağlıkla ilk bebek zaten cinsiyet pekte önemli değil =)

mrb kızlar geçen hafta ki kontrolde bebişimin cinsiyeti belli oldu,kızmış:KK49: eşimle kaynanam çok mutlu oldular kız istiyolardı ben erkek istiyordum ama hiç farketmez yeterki sağlıkla doğsun:emir_bebek: 14.haftada öğrendik buarada biz, gelişimi 1 hafta önden gidiyormuş:nazar:

Kızlar yarın ikili test için randevum var. Sabah paylaşmak için girmiştim topike, Cutemom'ın acı haberini okuyunca unuttum. Bu ikili testte yanlış sonuçlar da çıkabiliyomuş, her dr.un ölçümü farklı olabiliyomuş. çok korkuyorum kötü bi haber almaktan. İnşallah iyi haberlerle gelirim.. Bi de ikilide ölçüm kesin karından usg ile yapılıyor dimi? Yoksa benim sağlam bi temizlik olayına girmem gerekiyo alt tarafta ama hiç halim yok =((
Canım bana da alttan baktı doktor ama çoğu arkadaşa karından bakmış..

kızlar ben hamileyken apandisit ameliyatı oldum, doktorum geldi kuzum bnm noldu sana diye başucumda durdu. İnan kadına her seferinde sarılıp öpesim geliyor, şu srüeçte doktor çok önemli. Kadın doğum ve çocuk doktorları merhametli, tatlı dilli olacak. Bence değiştirin doktorlarınızı. Ben Bursadayım maalesef doktor ismi veremiyorum size.
Canım çok haklısın, herkes tarafından şımartılınca doktordan da onu istiyorsun olmayınca hayal kırıklığı maalesef, umarım biz de doktorumuzu bulucaz:)

zavallı biz :KK43: Şifa'da Birgül hanım varmış acaba onu mu araştırsak ?

5 dk da araştırdım ve vazgeçtim :) geçtiğimiz senelerde blog da yazmışlar, o da insanın moralini bozan türden bir dr muş. benim dünyalar tatlısı bir dr um var aslında ama özel muayenehanede, pahalı ve sezaryenci :KK43:
Evet hilalcim ben deonu söyleyecektim hamile kalmadan önce ona gitmiştim hiç güler yüzlü değil, güvende vermedi bana..

Sifanin muayene ucreti ne kadar??
İyi bir dr bulursaniz bana da yazin lutfen ben de hala karar veremedim dra

Kızlar umarım bulucaz iyi bir doktor :))

240 yada 250 TL civarıydı eğer özel sağlık sigortan yoksa. bende yapı kredi sigorta var. 110 tl üzerinden onay alıyorlar ben 30 TL civarı ödüyorum. az önce medical parktan randevu aldım önümüzdeki hafta için. orayı da sırf hem ssk mı hem özel sigortamı kullanırım diye istedim. malum özel sigortaların limiti oluyor ve bende doldu dolacak. zaten büyük de bir hastane. ssk ile 115 tl imiş. ssk yoksa 140 tl.

Medikalparki ben de dusunuyorm
Bakalim haftaya tekrar konusalim cnm

internette Mehtap hanım ile ilgili çok olumlu şeyler okudum bakalım ben de yazarım yorumumu. inşallah cinsiyetini de söyler. Yasemin hn a 13. haftada sorduğumda bakma zahmetine bile girmedi, çok küçük belli olmaz dedi kestirip attı:KK43:

Medicalparkta Mehtap Hanım diyorsun araştırayım ben de, gerçi kadın doktor istemiyorum artık ama çok iyiyse neden olmasın.

Bu arada benim Aksigorta limit bitti o yüzden ssk geçen bir özel olursa tercih sebebim olur..

Yasemin bana da cinsiyeti söylememişti, bakmamıştı bile... 1-2 gün sonra tıp merkezine gittim, büyük ihtimal erkek dedi...

İrtibatı koparyalım kızlarr :KK16:

Son düzenleme:
Kızlar ya, iyice heyecan sardı beni hem yarınki ikili için hem de yarın bebişi göreceğim için. En son geçen ay girmiştim usg.ye. Benim dr bi sıkıntı yoksa ayda bir randevu veriyo, o yüsden de çok özlüyorum. Son gördüğümde kabuklu fıstık gibi bişidi şekli. Hatta neresi kafası neresi poposu onu bile anlamamıştım ben usg.de. Bu sefer kolu bacağı çıkmıştır yavrumun, daha bi belli oluyodur heryeri. Hatta cinsiyetini bile öğreniriz belki. Çok heyecanlıyım, bakalım bu gece nasıl uyucam. İnşallah sağlıklıdır yavrum, inşallah bi sorunumuz yoktur. Daha hareketlerini hissedemediğim için ve bulantılarım da geçtiği için hep bi şüphe var içimde ya bi sorun varsa, ya büyümüyosa, ya kalbi durduysa diye... Sabah olsun artıkkkk!!!!

Canım bana da alttan baktı doktor ama çoğu arkadaşa karından bakmış..

Canım çok haklısın, herkes tarafından şımartılınca doktordan da onu istiyorsun olmayınca hayal kırıklığı maalesef, umarım biz de doktorumuzu bulucaz:)

Evet hilalcim ben deonu söyleyecektim hamile kalmadan önce ona gitmiştim hiç güler yüzlü değil, güvende vermedi bana..

Kızlar umarım bulucaz iyi bir doktor :))

Medicalparkta Mehtap Hanım diyorsun araştırayım ben de, gerçi kadın doktor istemiyorum artık ama çok iyiyse neden olmasın.

Bu arada benim Aksigorta limit bitti o yüzden ssk geçen bir özel olursa tercih sebebim olur..

Yasemin bana da cinsiyeti söylememişti, bakmamıştı bile... 1-2 gün sonra tıp merkezine gittim, büyük ihtimal erkek dedi...

İrtibatı koparyalım kızlarr :KK16:

30 Ekim de randevum var, beni bekleyin anacııııımmmmm:KK1:

Merhaba kızlar burayı hergün okuyorum ama yazamadım hiç benimde tahmini doğum tarihim 10 nisan zaman geçmiyor sanki daha çok var:)

masallah masallah kızlar herkesı bı telas sarmıs kımı 2 lı test kımı 3 lu test kımı cınsıyet kımde bebısını ozlemıs benım gbı ayda bır gormekten yakınıyo hepımızn telası bosuna degıl anne olcaz ınsallah 6 ay sonra surda rabbım meleklerımızı ve bızlerı korusun kızlar dualarımız hepbırlıkte edelımm:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

kizlar bugun ikili test icon gittim ama olcum yapamadi doktor sekillinden dolayi kuzum babasina el salladi :)doktoru 4lu test yapariz dedi 8 kasima cagirdi beni

X