Çok düşük kalori almak

shelo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2011
12
2
Arkadaşlar benim önceden böyle bir sorunum yoktu ama internette araştırırken rastladım günlük 500 kalorinin altına inilmemesi gerekir diye.Ben günde galiba 500 den çok daha az kalori alıyorum. :KK5: Ve sağlığımın bozulup bozulmadığından şüphe duydum.Yaklaşık tam 5-6 aydır günde 500 kalori altı alıyorum Bakın şöyle mesela
Sabah
Nesquik 1 kase kalorisi 172 yarım yağlı sütle berabermiş.
Kuşluk yarım meyve 25 kalori
Öğle neredeyse yemiyorum. Yediğim 1 tane köfte çok küçük bir top başparmağınızın yarısı kadar ve bir kaşık bulgur onun en fazla 100 kalori edeceğini düşünüyorum belkide daha az
İkindi Bir kupa bardağı şekersiz yeşil çay
Akşam 3 kaşık yoğurt 50 kalori eder galiba :2: Yağsız tuzsuz hiçbişi katılmamış 3 yüzük büyüklüğünde karnıbahar 40 etsin etmez ama yinede 40 diyelm yarım bir domates 10 en fazla. vede kahve 40 kalori

Eveet hepsini toplarsak 437 yapıyor ama bu rakamlar abartılmış :2: daha az yiyorum. Vede okula gidiyorum 10 saat okuldayım vede merdiven gibi durumlar var en üst kattayım vede çokda aktifim yerimde durmam. Günde 1 saat callanetics yapıyorum.Hafta sonları en az 5 saat yürüyüş 30 dk aerobik ve 1 saat callanetics yapıyorum.
Korkmaya başladım gerçekten zayıfladım 163 boy 48 kilodayım kemiklerim kalın olduğundan adeta somali çocuklarına benzedi ama ne yapacağımıda bilmiyorum birden yemeye başlarsam çok kötü kilo alırım. Ne yapabilirim yardım eder misiniz ? :KK5:

ayni problem bndede var kemikler iri birsürü yag felan cok kötü bisey sorucam irem zayiflama hapini kullananan varmi veya duya felan ona taktim bu ararlar

Arkadaşlar benim önceden böyle bir sorunum yoktu ama internette araştırırken rastladım günlük 500 kalorinin altına inilmemesi gerekir diye.Ben günde galiba 500 den çok daha az kalori alıyorum. :KK5: Ve sağlığımın bozulup bozulmadığından şüphe duydum.Yaklaşık tam 5-6 aydır günde 500 kalori altı alıyorum Bakın şöyle mesela
Sabah
Nesquik 1 kase kalorisi 172 yarım yağlı sütle berabermiş.
Kuşluk yarım meyve 25 kalori
Öğle neredeyse yemiyorum. Yediğim 1 tane köfte çok küçük bir top başparmağınızın yarısı kadar ve bir kaşık bulgur onun en fazla 100 kalori edeceğini düşünüyorum belkide daha az
İkindi Bir kupa bardağı şekersiz yeşil çay
Akşam 3 kaşık yoğurt 50 kalori eder galiba :2: Yağsız tuzsuz hiçbişi katılmamış 3 yüzük büyüklüğünde karnıbahar 40 etsin etmez ama yinede 40 diyelm yarım bir domates 10 en fazla. vede kahve 40 kalori

Eveet hepsini toplarsak 437 yapıyor ama bu rakamlar abartılmış :2: daha az yiyorum. Vede okula gidiyorum 10 saat okuldayım vede merdiven gibi durumlar var en üst kattayım vede çokda aktifim yerimde durmam. Günde 1 saat callanetics yapıyorum.Hafta sonları en az 5 saat yürüyüş 30 dk aerobik ve 1 saat callanetics yapıyorum.
Korkmaya başladım gerçekten zayıfladım 163 boy 48 kilodayım kemiklerim kalın olduğundan adeta somali çocuklarına benzedi ama ne yapacağımıda bilmiyorum birden yemeye başlarsam çok kötü kilo alırım. Ne yapabilirim yardım eder misiniz ? :KK5:

cnm sen diyet yaptığın içinmi bu kadar az besleniyorsun.yoksa hepmi böyle beslenşyordun..yani iştahsızmısın orasını yazmamışsın...
ve zayıflığından şikayetçi olduğun halde neden fazlaca egzersiz yapıyorsun?
yani bir diyet geçmişin varda ,az yemek ve çok spordan vazgeçersen kilo alacağındanmı korkuyorsun?yetersiz bilgi vermişsin gibi geldi bana ve pek anlayamadım sorunun ne oldunu?
iştahınmı yok?yemek yemekmi istemiyorsun?biraz daha açarsan sanırım daha açıklayıcı olacak...

Aslında iştahım var.kilomdan da aslında memnunum ama gördüğüme göre sağlıksızmış bu durum.Metabolizmamı yavaşlatırmış vs vs. Ben git gide zayıflamak istemiyorum ama sporu ve diyeti bırakırsam çok fazla kilo alacağımdan korkuyorum.

Aslında iştahım var.kilomdan da aslında memnunum ama gördüğüme göre sağlıksızmış bu durum.Metabolizmamı yavaşlatırmış vs vs. Ben git gide zayıflamak istemiyorum ama sporu ve diyeti bırakırsam çok fazla kilo alacağımdan korkuyorum.

cnm neden kilo alacaksınki?spor yapıyormuşsun zaten.bu kadar yemeyle tabi metabolizman yavaşlar.vücudumuzu bir araba gibi düşün ,yakıt koymassan hızlı gidermi?yada azıcık yakıtla ne kadar hızlı gider düşün?yada nereye kadar gider?
yaptığın spor sayesinde normal şekilde beslensen bile kilo almassın zaten hiç korkma..
ve öğünlerinde tam bir öğün oluşturacak yemek göremedim ben...çok küçük porsiyonlarda bir iki lokma şey yiyorsun anladığım kadarıyle.bana yetersiz geldi yanii..zayıf kalayım derken sağlığından olma sonra...

çok sağlıksız besleniyorsun.bir an önce diyetini değiştir bence :KK50:

canım o kadar yemeğe o kadar spor ne kadar orantısız duruyor farkında mısın???
yani zaten o spora yediklerinden hiçbirşey kalmıyor ki canım..
en azından sabah cornflakes yerine daha çeşitli ye peynir zeytin.. biraz daha güzel beslen.
kendin söylemişsin aktifim de diye, yemeni biraz daha düzene sokarsan alacağın kilo en fazla 1-2dir
ki şekerler yemekle yararlı kaloriler almak farklı :)

Şimdi şöyle bir durum var Birden normal beslenmeye geçerken ne kadar spor yapsamda almaz mıyım ::2: vede adlığım kilolar orantısız olmaz mı :2:

benim bildiğim 1000-1200 kalorinin altına inilmemesi gerekir...siz ne yapıyorsunuz,500 kalori ile hastalığa davetiye çıkarmış oluyorsunuz,aman dikkat!!!

çok düşük kalori alınca vucut kendini korumaya alıp yağ depolamaya başlar,metebolizma yavaşlar ve kaslardan gider, bu da orta vadede kilo vermeyi imkansız ve sağlıksız yapar

kesinlikle evet, ayıflamak için sık sık ve az yemek, hareket şart. aksi halde aç gezerek bile zayıflayamayanlar biliyorum

metabolizmamı yavaşlatacak kadar pasif değilim sık ama çok az yiyorum :44:

insanın yaşamsı için gereken bazal metobolizma için kl gereksinimi vardır . bu 500 bırak 1000 kl bile üstündedir bayanlar için ...
.
.korkma kilo almassın yemeni artır miktar olarak . mesela yr. meyve yiyecegine 1 tam meyve ye yavaşdan porsiyonlarını artırınca kilo vs almasın ...
hemde sporlarını azalt biraz bizler kilo veriken bile bukadar spor yapmıyoruz ...
vede ilerki hayatında kilo alma riskiyle karşılasırsın .bünyen az yiyince kıtlık var diye ne yesen dopa eder. böyle kalacak deyilsin ilerde hamile vs olacaksın evlenip eşinle yemek yiyceksin .

saglıgından oldugunla kalırsın daha yaşında küçük .:KK19:

gunluk protein ihtiyacını hesapla onu kesin al

kilonda boyuna uygun daha fazla zayıflama

protein ve yedigin etler yaglı olsun

yaglar kilo yapmaz vucudda kilo yapanlar karbonhidratlar

karbonhidratları azalt

Aman diyim, en azından 1200cal al. Ben yazın senin gibi beslendim, çok yoğun da spor yaptım ama kan ter içinde kalacak şekilde değil. Çok fazla kilo vermiştim, hastalık derecesine gelmişti. Çünkü bi aşamadan sonra insanın canı da yemek yemek istemiyor, bir bakıyorsun ki sürekli sıvı şeyler yiyiyorsun hiç bir vitamin almıyorsun. Çevrenin epey baskısıyla kilo alma girişimlerine başladım bu defa da yediğimden tat alamıyordum yani aç mıyım tok muyum hiç hissetmiyordum. Reglim kesildi, saçlarım daha çok dökülür oldu. Sonra da hızla kilo aldım, üstelik senin gibi her gün yoğun şekilde spor yapıyordum ama yediğimden tat alamıyordum. Yedikçe yedim tüm düzenim bozuldu. Onun için hafiften artır aldığın kalorileri, az yersin, sık yersin mideni de yormazsın.

X