sezeryanla doğum yaptım ama karnım hala kocaman

Canım bende sezeryanla doğum yaptım. Hamileyken 20kg ya yakın almıştım. Doğumdan sonra 2 gün hastanede kaldım. Sonra eve geldiğim gün korse giymiştim. Dikişlerine zarar verir falan diyolardı ama göbeğim kalmasını hiç istemiyodum çünkü benim hiç göbeğim yoktu ve sezeryandan göbek kaldığını çevremde çok kişide gördüm o yüzden korkuyodum. Estetik dikiş olmuştum. Korseyi sürekli giyiyodum tabi giyerken çok dikkat ediyodum dikişlerime zarar vermemek için düzgün bi şekilde giyiyodum. Böyle devam ettim 2-3 ay kadar kullandım. Sonra oğlum 2 yaşındayken 23 kg kadar vermiştim. eskisi gibiydi göbeğimde bi değişiklik yoktu. korse giymeninde hiç bi zararını görmedim. aksine yararını gördüm. göbek kısmını toparladı eski haline döndü çok şükür ki. Belki hemen sıcak sıcağına giydim diye toparladı bilmiyorum. Şimdi oğlum 4 yaşında ilk defa bu kadar kiloya çıktım bu sene. Bende kilo vermeye çalışıyorum. Bi de ben kiloyu heryerden alıyorum sadece belirli bi bölgemde toplanmıyo ondanda kaynaklanıyo olabilir bilmiyorum. Kişiye göre değişir yapılan şeyler ve etkileri. Spor yaparsın ilerde kg verince gider göbeğinde heralde :44: dert etme canım zamana bırak..

Canım bende sezeryanla doğum yaptım. Hamileyken 20kg ya yakın almıştım. Doğumdan sonra 2 gün hastanede kaldım. Sonra eve geldiğim gün korse giymiştim. Dikişlerine zarar verir falan diyolardı ama göbeğim kalmasını hiç istemiyodum çünkü benim hiç göbeğim yoktu ve sezeryandan göbek kaldığını çevremde çok kişide gördüm o yüzden korkuyodum. Estetik dikiş olmuştum. Korseyi sürekli giyiyodum tabi giyerken çok dikkat ediyodum dikişlerime zarar vermemek için düzgün bi şekilde giyiyodum. Böyle devam ettim 2-3 ay kadar kullandım. Sonra oğlum 2 yaşındayken 23 kg kadar vermiştim. eskisi gibiydi göbeğimde bi değişiklik yoktu. korse giymeninde hiç bi zararını görmedim. aksine yararını gördüm. göbek kısmını toparladı eski haline döndü çok şükür ki. Belki hemen sıcak sıcağına giydim diye toparladı bilmiyorum. Şimdi oğlum 4 yaşında ilk defa bu kadar kiloya çıktım bu sene. Bende kilo vermeye çalışıyorum. Bi de ben kiloyu heryerden alıyorum sadece belirli bi bölgemde toplanmıyo ondanda kaynaklanıyo olabilir bilmiyorum. Kişiye göre değişir yapılan şeyler ve etkileri. Spor yaparsın ilerde kg verince gider göbeğinde heralde :44: dert etme canım zamana bırak..

bende 25 kilo aldım..ancak bende çok fazla ödem vardı.doğumdan bir hafta sonra 15 kilosu gitti.daha doğrusu kilom değil şişim indi diyim..şimdi 8 kilo fazlam var .özellikle kalça ve bacaklarda benim.ama ben şuan göbeğimi düşünüyorum.keşke bende korse taksaydım 3 ay oldu doğum yapalı .şişim hiç inmedi.korse takarsan sarkma olur diyede okuudm netten takmadım..uff keşke taksaydım..kiloyu değil göbeği düşünüyorum.sanırım onbeş kilo verdim diye şuan gram kilo veremiyorum.oysaki çok da az yiyorum .göbeğim küçüleceğine büyüyor..uff..uff..

Kızlar mutlaka ama mutlaka korse takın sıcak falan pes etmeyin benim de doğum temmuzda olacak ama inatla o korseyi takacam sıkacak terleyecez ki eski haline dönsün benim doğum yapıp da takmayan arkadaşlarım bin pişman beni şimdiden tembihliyorlar mutlaka tak diye onlara da göbek kendini kendi kendine toplar gerek yok demişler yıllardır o göbekle yaşıyorlar

kızlar cok moralım bozukk senağlamasenağlama
dogum yapalı neredeyse 2 ay olcak benım gobegım hala kocaman :çok üzgünüm:
napıcam ya nasıl ınıcek bu gobek sankı hala 5 aylık hamıleyım gıbı kocaman esım bazen dalga gecıoyo oğlumuz oldu sıradakıde kız 4 ay sonra oda yanımızda dıyo bende sınırlenıyorum cok acayıp kafama takmıs durumdayım fisfisfis
korse taktım bı kac gun ama karnımı cok acıttı sıktıgı ıcın hamılelıgımdede asırı kılo aldım
53 hamıle kaldım 79 doguma gıttım su andada 65 kgyım sımdıye kadar hızla kılo verdım ama artık durdu kılo vermem hatta 62 olmustum 2 gunde tekrar 65 oldum :KK43: napıcam bılmıyorum sızde durumlar nasıl
ozellıkle sezeryanla dogum yapanlar karnınız nasıl ındımı hala kocaman mı benım kı gıbıı senağlama
valla resmımı koysam hamıle sanırsınız benı halaaaaaaaaa :çok üzgünüm:

değil eşim anam bile dalga geçse çok sinirlenirim ben :KK19: öyle saçmalık mı olur daha 2 aylık annesin morale ihtiyacın var,töbe töbeeee sinirlendim he :KK51:
tatlım en az 1 seneyi gözden çıkart... emzirme ile o göbek yavaş yavaş gidecek,bir zaman sonra egzersiz ve dikkatli beslenme ile düzene girecek fakat şu an çok erken.....

sakın moralini bozmalarına izin verme sen çok kutsal bir görev yerine getirdin ben 2,doğum yaptım giraz göbeğim kaldı çok da umurumda eşimin umurunda ama ben de ona diyorum başka taraflarımla tolere ediyorum diye:KK53:

bende gecen sene temmuzda doğum yaptım,doğum yaptığımın ilk günü hiç doğurmamışım gibiydi karnım kocamandı.diyet spor ilk zamanlar bebeğe ve anneye zararı olur diye yapmamıştım.şimdi oğlum 1yaşına giricek göbeğim hala var eskisi gibi olmasada gene rahatsız edici.birazda bu sezeryan sonrası kalan giden göbekler karın sarkmalrı kişinin bünyesine göre değişiyo bunu anladım.herkes aynı değil:KK43:birde faydası olurmu bilmiyorum,doğumdan çıktıktan sonra bolbol yürümek ve yürürkende hafif bi şekilde karnınızı ovmak vücüttaki kanı atmayı daha çok sağlıyomuş diye duydum doğum yapnlardan...inş herkes istediği vucüduna tekrar kavuşur :KK70:

rum oglum yedı yasında ve cocuk vaktı gecıyor oglum kardes ıstıyor sezaryan ooldugun için spor egzersız için beklemem lazım ama bışey duydum deneyenler varsa cevap bekklıyorum acıl dogumdan sonra ıkı ayda zayıfladın bu zamanlar metabolızma hızlı çalısıyıormuş sut ıçın ondan sonra kılo verımı duşuyo az kolorılı bı dıyetle 2 ayda kurtulan varmı bukadar takmam gereıyomu

X