gebelikte idrarında protein cıkan varmı

sebeyza

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2008
1.316
0
kızlar bugün TİT yaptırdım idrarımda 25 mg protein cıktı 7. haftadayım aynı seyi yasamıs yada yasayanlar lütfen tecrübelerinizi ve neler olduğunu byazarmısınız

kızlar lütfen cıldırmadan birileri baksın bana kimse yokmu yasayan

canım benim hamileliğimin 20.haftasında çıkmıştı idrarda protein atılımı vardı vücudum ödem yapmıştı ge belik tansiyonu tanısı kondu ama sen şanslısın hamileliğinin başındasın çok kolay tedavi edilir benim geç farkedildi endişelenme idrarda protein çıkması tek başına bir hastalığın habercisi değildir gönlünü ferah tut

Sakin olun çıldırmayın canım şimdi bile birileri yazar... doktorunuz gördümü?

canım benim hamileliğimin 20.haftasında çıkmıştı idrarda protein atılımı vardı vücudum ödem yapmıştı ge belik tansiyonu tanısı kondu ama sen şanslısın hamileliğinin başındasın çok kolay tedavi edilir benim geç farkedildi endişelenme idrarda protein çıkması tek başına bir hastalığın habercisi değildir gönlünü ferah tut

cok sağol canım yaa peki tedavide ne uygulanıo bide sendeki miktar bellimiydi canım

bende miktar çok fazlaydı birde 20.haftaya kadar farkedilmedi doktorum anlayamadı sonuç gebelik zehirlenmesi ve ölü doğum bak senin erken farkedilmiş önünde zaman var iyide bir doktorun varsa hiç bir sorun yok benim birazda doktor ihmali oldu hiç canını sıkma sende bir sorun yok allah tamamına erdirsin

sebeyza cnm 24 saatlik idrarda mı baktırdın sen yoksa sadece tam idrar tahlili miydi?bende laboratuar teknisyen iyim idrar tahlilinde protein için böyle sayısal değer verilmez cnm,eğer varsada +1 pozitif,+2 pozitif yada +3 pozitif gibi kalitatif değerler verilir,bazende yalancı pozitiflik diye birşey oluyor,aslında olmadığı halde varmış gibi görünüyor,böyle durumlarda 2.kez başka bir yöntemle gerçekten var olup olmadığına bakılıyyor.böyle 2.kez tekrar yapıp negatif dedeiğimiz çok kişi oldu bizim,işe yeni başlayan yada işini pek önemsemeyen birileri bakmıştır belki senin idrarına,o yüzden bence farklı bir hastanede tekrar yaptır,ücretleri deuygun çok pahalı değil yani,geçmiş olsun cnm,bende protein falan yoktur ama ne olur ne olmaz,bir de bana mikroskobi kısmını yazarmısın ? o zaman tam olarak anlarız cnm.

sebeyza cnm 24 saatlik idrarda mı baktırdın sen yoksa sadece tam idrar tahlili miydi?bende laboratuar teknisyen iyim idrar tahlilinde protein için böyle sayısal değer verilmez cnm,eğer varsada +1 pozitif,+2 pozitif yada +3 pozitif gibi kalitatif değerler verilir,bazende yalancı pozitiflik diye birşey oluyor,aslında olmadığı halde varmış gibi görünüyor,böyle durumlarda 2.kez başka bir yöntemle gerçekten var olup olmadığına bakılıyyor.böyle 2.kez tekrar yapıp negatif dedeiğimiz çok kişi oldu bizim,işe yeni başlayan yada işini pek önemsemeyen birileri bakmıştır belki senin idrarına,o yüzden bence farklı bir hastanede tekrar yaptır,ücretleri deuygun çok pahalı değil yani,geçmiş olsun cnm,bende protein falan yoktur ama ne olur ne olmaz,bir de bana mikroskobi kısmını yazarmısın ? o zaman tam olarak anlarız cnm.

canım sağol tam idrar tahlilinde cıktı 25 mg yazıo dr um olabilir dedi ama ben preklamsi olur diye korkuyorum nası düşürebilirim peki

sarı-bulanık-dansite 1024-ph 6-protein 25 mg-glukoz normal-keton 15 mg-bilrubin negatif-lökosit esteraz negatif-nitrit negatif-urobilinojen normal-hemoglobin negatif-lökosit 1-eritrosit kücük 1-bakteri yer yer-yassı ebitel 3

canım herseyden önce duyarlılığın için tesekkür ederim cok tedirginim iki gündür

sence protein iceren gıdaları azmı tüketmeliyim hiç böle bişi gelmemişti basıma

idrar sonucunu şu yüzden istedim bakalım enfeksiyonun var mı diye,gayet güzel çıkmış,benimkinden bile iyi vallla :)) ketonada böyel değer vermiyorduk,o da protein gibidir,ama açsan keton yüksek çıkabilir,yada bulantın falan varsa o çok önemli değil,sonucun çok önemli değil bence gayet sağlıklısın,bol su iç sen ama onu ihmal etme,ben hamile olmadan önce sisti olmuştum,hem bol lökositim hemde bol eritrositim vardı,idrar yaparken kanamam oluyordu,bende idrarda protein o zaman çıkmıştı,+3 pozitif ten fazla,dr.yatak istirahati verdi,birde bol su,enfeksiyon için bir sürü antibiyotik ama sende durum böyel değil,suyu ihmal etme birşey olmaz,geçmiş olsun cnm.

idrar sonucunu şu yüzden istedim bakalım enfeksiyonun var mı diye,gayet güzel çıkmış,benimkinden bile iyi vallla :)) ketonada böyel değer vermiyorduk,o da protein gibidir,ama açsan keton yüksek çıkabilir,yada bulantın falan varsa o çok önemli değil,sonucun çok önemli değil bence gayet sağlıklısın,bol su iç sen ama onu ihmal etme,ben hamile olmadan önce sisti olmuştum,hem bol lökositim hemde bol eritrositim vardı,idrar yaparken kanamam oluyordu,bende idrarda protein o zaman çıkmıştı,+3 pozitif ten fazla,dr.yatak istirahati verdi,birde bol su,enfeksiyon için bir sürü antibiyotik ama sende durum böyel değil,suyu ihmal etme birşey olmaz,geçmiş olsun cnm.

sağol arkadasım ya iyiki varsın rabbim hepimizi sağlıcakla tamamına erdirir inşallah cok duygulandım valla cok sağol arkadasım her istediğin olsuna.s.

sence protein iceren gıdaları azmı tüketmeliyim hiç böle bişi gelmemişti basıma

cnm protein içeren gıdalarla alakası yok a.s,sakın öyle bir şey yapma bebğinin proteine ihtiyacı varyerimseniben,idrarda protein çıkmasının nedeni,böbreklerde idrar süzülür ve gerkli olan bazı şeyler tekrar vücuda geri kazandırılır,proteinde öyle,vücuduna geri alınır,ama enfeksiyondan dolayı böbrekler işlevini tam olarak yapamaz ve idrarla beraber proteinde atılır,aslında vücudunun ona ihtiyacı var .:1hug:

tabi cnm,sen suyu ihmal etme,dedim ya belki yalancı pozitiftir,2,değerlendirmeye bile almamışlardır,1 hafta 10 gün sonra tekrar yaptır bakalım cnm idrar tahlilini,birşey çıkmayacaktır eminim.

ara sıra tansiyonum yükselirdi benim simdi ölcüyorum hep normal kafayı yiycektim zaten 4 ay önce 3.5 aylık bebeğim sebepsiz yer e hersey normalken karnımda öldü allah yasatmasın bidaha

idrarla ilgigli bir sorun yoktur eminm ama tansiynunu takip et güzelim sen,inş Allah tekrar aynı acıyı yaşatmaz,bunu sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın umarım,

X