Sigarayı bırakmak için wellbutrin xl 150 mg bu hapı kullanan arkadaş var mı?

oskar11

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2011
1
0
eşim tam aralıksız 30 senedir günde 2 paketten fazla içiyor. sigara içiyor defalarca sigarayı bırakmaya niyetlendi ama başaramadı 1 ay önce ketem e giderek seminere girdi şimdi doktor wellbutrin xl 150 mg lik hapı verdi 1 ay boyunca sabahları 1 adet alacakmış 1 ay sonra doz 2 katına çıkarılacakmış.

arkadaşlardan duydum Zyban ve Champix isimli ilaçlarda varmış Champix daha etkili olduğunu söylüyorlar ne derece doğru bilemem.

eşim bugün 3 hapı aldı ama hala bir etkisini anlamadım diyor sigara içmeye devam ediyor bu ilaç ne zaman etki eder sigaradan nefretmi ediliyor. bu ilacı kullananlar bilgi verebilirlermi

herkese sağlıklı günler

Merhaba arkadaşım
bende 1,5 aydır wellbutrin kullanıyorum . sigara bırakma polikinligine gittim doktor ilk ay 150 mg içmemi ve 7 gün sonra sigarayı bırakmamı söyledi. ama ben bırakamadım... hiç bir etki hissetmedim . hatta aksine sanki psikolojikmen daha fazla içiyor gibiydim.. 14, günden sonra sigaranın tadını sanki almamaya başladım bu etkiyle sigarayı günde 1 paketten 7 adete indirdim .. ama kendimi bayağı zorladım... 2. ay gitmemde Wellbutrin 300 mg verdi ... oda hiç bir etki yapmadı.. açıkcası hevesim kaçtı .. tam içme kararı almıştımki sigaraya zam geldi... şimdi yine bırakmaya çalışıyorumm. ve ilacı hiç kesmedim.. ilacın aşırı yan etkisini görmedim. keşke doğru düzgün bir yan etkisi olsaydı belkide rahatlıkla bırakabilirdim... yalnızca doz arttırınca uykuda problem yaşadım ve sanki kulaklarımda tam olarak ifade edemediğim ugultu gibi bişey var okadar. anladığım kadarıyla bu ilaç yanlızca sakinleştiriyor. bu sayede kendi çabanla sigarayı bırakabiliyorsun...

BENDE ÇOK MERAK EDİYORUM.. ACABA WELLBUTRİN XL İLE BIRAKAN VARMI DİYE.. BİRÇOK FORUM SİTESİNE KONUYU YAZDIM. KİMSE CEVAP VERMİYOR... HERKEZ champix ve zybandan KONUŞUYOR...

LÜTFEN ARKADAŞLAR.. BURAYA YAZINKİ BİRBİRİMİZDEN HABERDAR OLALIM...

Canım allah yardım etsin öncelikle hepimize. Sigarayla hangi konu açılırsa hemen yazıyorum. İnsanın motive olmaya çok ihtiyacı oluyor. Açıkçası arkadaşlıklar kurup birbirimize destek oluruz ümidi de var. Benim konuma sende yazmışın. Belki biliyorsundur bırakma hikayemi. Kısaca Devletin imkanlarıyla champixe başladım 1 kutu başlangıç pk. kullandım. Bıraktım sigarayı gerçekten etkili bir ilaç. Kontrole gittiğimde artık champix verilmediğini öğrendim. Bütün keyfim kaçtı tabi. Biliyorum ki ilaçla şu an dayanabiliyorum. İradem çok zayıftır. Bana wellbutrin 150mg yazdı bende aldım eczaneden. Neyse 3-4 champix vardı onları içiyordum ki bu zam olayları falan eşimde bırakmaya karar verdi. Bende ona champixi önerdim tabi kendide benden gördüğü için daha kolay bırakırım diyerek dün kendine başlangıç paketini bana da devam paketini almış. Çok sevindim tabi ama bu ayda gerçekten sıkışıktık. O da bayağı pahalı bir ilaç. Eşimin kullandığı sigara 9 tl olmuş Günde 1 pk. kullanıyor. 30x9= 270 tl. Hani az para değil. Bende içsem 6,5x30= 195 tl. Yani yaklaşık 500 tl sigara parası bir hane için katliam yaa. Bu nedir arkadaşlar.
Çok uzatıyorum sanırım ama ne şekilde olursa olsun bırakmalıyız artık bu illeti. Evlatlarıma harcarım o parayı. Evime, kendime ya. Zehir almak için bu kadar paralar verilmemeli. Yalnız cnm ben wellbutrini hiç kullanmadım. Aslında biraz agresif bir yapım var. Kullansam mı diye de düşündüm ama tedavim öbür ilaçla başladı diye devam edeyim dedim. Sen gittiğin dr. söylemişindir yanına ilaç falan veremiyormuymuş? Daha etkili olabilmesi açısından. Şu da varki sigarayı unutturacak mucizevi bir ilaç maaaaleesef yok. Ben 16. günümdeyim ama hala aradığım oluyor. Senelerin alışkanlığı ve bende severek bıraktım. Tiksinme gibi bir durum yaşamadım. Keşke yaşasaydım. Aslında canımın çok istediği bir gün sanırım 7. gündü 1 sigara içtim ve ayy ne pis bir şeymişin dedim. Pis gelse de insan yine de arıyo mereti. 15 senedir her gün düzenli yaptığımız birşey. İllaki zor olacak kopmak. Ama başaracağız. İrade şart ve bırakmayı gerçekten kafaya koymak. Yoksa hiç bir ilaç çare değil. İlacın çok etkili olduğunu düşün kendini öyle şartla. İnşallah başarırsın. Wellbutrinle deneyimlerini ayrıntılı anlatırsan sevinirim. Uzun oldu galiba:)) kusuruma bakmayın. :KK9:

canım tşk ederim çagrıma kulak verdiğin için... gerçekten motive çok önemli , 1,5 aydır kullanıyorum wellbutrini araştırıyorum internetten kimse bişey yazmamış yalnız olduğumu düşünüyorum... champixi artık vermiyorlar demişsin. bende başka doktora gidip champix almayı düşünüyordum.. boşuna ugraşmıym ozaman..
doktor ilk olarak WELLBUTRİN 150 MG verdi , 7 gün sigara ile birlikte kullan 7, gün sigarayı bırak dedi.. ama ilaç bana hiç etki etmedi.. fosur fosur içiyorum . 15. gün randevum vardı , doktora bırakamadığımı anlattım . ilaçla birlikte nikotin bandı al sakın sigara içme kalbine zarar verir dedi.. ben daha önce nikotin bandı kullanmıştım, hem sigara hem nikotin bandı rahatsız ediyor gerçekten . sigara konusunda kendime güvenemedim.. o yüzden almadım..
bu arada git gide sigaradan tat almamaya başladım. sanki sigara delinmiş boşa çekiyormuşum gibi ... naneli sakız filan aldım saat tuta tuta zorla günde 22 taneden 7 taneye düştüm... 1. ayın sonunda ilacım bitti doktora gittim WELLBUTRİN 300 MG verdi. bir umutla onu kullanmaya başladım bugun 6. günüm gece uyumakta güçlük çekiyorum ve arada kullaklarım ugulduyor. ama şu bir gerçek öle champix gibi tiksinme , tatta aclık filan yok, fakat rahatlatıyor. yani eskiden sigar içmediğimde kudururdum.. şimdi yine canım istiyor ama kendimi durdurabiliyorum..

bu arada sigaraya zam geliyor diye 2 gün önce bana yine azim geldi. sigarayı eşime verdim iş yerine götür dedim. o sigara kullanmıyor.. her akşam bana 1 tane getir, ben onun umuduyla sabrederim belki zamanla unuturum dedim... şimdi bunu deniyoruz 2 gündür sabrediyorum bakalım ne olucak...
çok yazdım başınız şişmiştir eminim , kusurabakmayın ... :KK70:

canım tşk ederim çagrıma kulak verdiğin için... gerçekten motive çok önemli , 1,5 aydır kullanıyorum wellbutrini araştırıyorum internetten kimse bişey yazmamış yalnız olduğumu düşünüyorum... champixi artık vermiyorlar demişsin. bende başka doktora gidip champix almayı düşünüyordum.. boşuna ugraşmıym ozaman..
doktor ilk olarak WELLBUTRİN 150 MG verdi , 7 gün sigara ile birlikte kullan 7, gün sigarayı bırak dedi.. ama ilaç bana hiç etki etmedi.. fosur fosur içiyorum . 15. gün randevum vardı , doktora bırakamadığımı anlattım . ilaçla birlikte nikotin bandı al sakın sigara içme kalbine zarar verir dedi.. ben daha önce nikotin bandı kullanmıştım, hem sigara hem nikotin bandı rahatsız ediyor gerçekten . sigara konusunda kendime güvenemedim.. o yüzden almadım..
bu arada git gide sigaradan tat almamaya başladım. sanki sigara delinmiş boşa çekiyormuşum gibi ... naneli sakız filan aldım saat tuta tuta zorla günde 22 taneden 7 taneye düştüm... 1. ayın sonunda ilacım bitti doktora gittim WELLBUTRİN 300 MG verdi. bir umutla onu kullanmaya başladım bugun 6. günüm gece uyumakta güçlük çekiyorum ve arada kullaklarım ugulduyor. ama şu bir gerçek öle champix gibi tiksinme , tatta aclık filan yok, fakat rahatlatıyor. yani eskiden sigar içmediğimde kudururdum.. şimdi yine canım istiyor ama kendimi durdurabiliyorum..

bu arada sigaraya zam geliyor diye 2 gün önce bana yine azim geldi. sigarayı eşime verdim iş yerine götür dedim. o sigara kullanmıyor.. her akşam bana 1 tane getir, ben onun umuduyla sabrederim belki zamanla unuturum dedim... şimdi bunu deniyoruz 2 gündür sabrediyorum bakalım ne olucak...
çok yazdım başınız şişmiştir eminim , kusurabakmayın ... :KK70:
merhaba arkadaşım nasıl gidiyor son yöntemin işe yarıyormu..?

arkadaşım ilgilendiğin için teşşekkür ederim...
son yöntemim işe yaradı gibi.. eşim sigaramı iş yerine götürdü. her akşam bana 1 adet getiriyor. gündüz sakız çigniyorum çok aklıma gelmiyor. ama nedense kendimi oruçlu gibi hissediyorum.. tuhaf !!
senin nasıl gidiyor.. bırakabildin mi? sende değişik taktikler varsa bana da iletir misin ?
tekrar görüşmek dilegiyle...

eşim tam aralıksız 30 senedir günde 2 paketten fazla içiyor. sigara içiyor defalarca sigarayı bırakmaya niyetlendi ama başaramadı 1 ay önce ketem e giderek seminere girdi şimdi doktor wellbutrin xl 150 mg lik hapı verdi 1 ay boyunca sabahları 1 adet alacakmış 1 ay sonra doz 2 katına çıkarılacakmış.

arkadaşlardan duydum Zyban ve Champix isimli ilaçlarda varmış Champix daha etkili olduğunu söylüyorlar ne derece doğru bilemem.

eşim bugün 3 hapı aldı ama hala bir etkisini anlamadım diyor sigara içmeye devam ediyor bu ilaç ne zaman etki eder sigaradan nefretmi ediliyor. bu ilacı kullananlar bilgi verebilirlermi

herkese sağlıklı günler

yanıtım işine yarar mı bilmiyorum biraz zaman geçmiş üstünden. ama ben de eşimle birlikte 10 gün önce Welbutrin XL 150 mg kullanmaya başladım. 8. günden itibaren sigaradan tat alamamaya sanki boşu boşuna içime çekiyomuşum gibi hissetmeye başladım. midem bulanmaya midem ağrımaya başladı normalde günde 1 paket içiyodum aşşa yukarı. dün 6 tane içtim bugün saat 13:51 şuanda sadece 1 tane içtim.:nazar:

arkadaşlar merhaba.... ben yeni üye oldum.sizi 6 aydır kadar takip ediyorum ve size bayıldım. ben welbutrin kullanıyorun 1 haftadır.ama iştahımı açtı sanki gittim bitkisel zayıflama hapı aldım...iştahım kapandı... ama iki hapı birden kullanmak sakıncalı olurmuki bide muayen günümdede devam ettim her ikisinide.... ama sigaradan hala tiksinmedim.fikir alabilirmiyim.......

bende wellbutrin kullaıyorum 3, aya girdim.. bendede hiç tiksinti yapmadı sadece sigarayı boşuna çekiyormuşum hissi verdi.. o sayede azalttım .. şimdi günde 1 tane içiyorum , ama doktor onuda bir an önce bırakmam gerektiğini söylüyor ..
Arkadaşım bu arada ben doktora gittigimde herhangi bir ilaç kullanıyormusun diye sormuştu , hapları doktora sormadan kullanma bence zarar verebilir..
başarılar arkadaşlar...

arkadaşlar ben uzun yıllardır sigara içiyorudum ama bırakamadım. piyasaya çıkan ürünlerden kullanmak istedim olmadı. psikyatri doktorum wellbutrini önerdi. 4 gün 1 adet içtim 150 mg 5. gün 2 adet 1 akşam 1 sabaah içtim yan tesiri pek olmadı
sigaradan zevk almadım boş çekiyormuş gibi geldi aradada unutuyordum içmeyi 15. günde tamamen bıraktım şükür sizlerle paylaşmak istedim bana iği geldi bıraktım bir daha başlamak asla istemiyorum 3 ay deevam edeceğim bu hapa hepinize sigarasız ve sağlıklı günler dilerimm.....

be nde wellutrın ıle sıgarayı bırakma tedavısıne baslamıstım ama olmadı.

Merhaba arkadaşım
bende 1,5 aydır wellbutrin kullanıyorum . sigara bırakma polikinligine gittim doktor ilk ay 150 mg içmemi ve 7 gün sonra sigarayı bırakmamı söyledi. ama ben bırakamadım... hiç bir etki hissetmedim . hatta aksine sanki psikolojikmen daha fazla içiyor gibiydim.. 14, günden sonra sigaranın tadını sanki almamaya başladım bu etkiyle sigarayı günde 1 paketten 7 adete indirdim .. ama kendimi bayağı zorladım... 2. ay gitmemde Wellbutrin 300 mg verdi ... oda hiç bir etki yapmadı.. açıkcası hevesim kaçtı .. tam içme kararı almıştımki sigaraya zam geldi... şimdi yine bırakmaya çalışıyorumm. ve ilacı hiç kesmedim.. ilacın aşırı yan etkisini görmedim. keşke doğru düzgün bir yan etkisi olsaydı belkide rahatlıkla bırakabilirdim... yalnızca doz arttırınca uykuda problem yaşadım ve sanki kulaklarımda tam olarak ifade edemediğim ugultu gibi bişey var okadar. anladığım kadarıyla bu ilaç yanlızca sakinleştiriyor. bu sayede kendi çabanla sigarayı bırakabiliyorsun...

BENDE ÇOK MERAK EDİYORUM.. ACABA WELLBUTRİN XL İLE BIRAKAN VARMI DİYE.. BİRÇOK FORUM SİTESİNE KONUYU YAZDIM. KİMSE CEVAP VERMİYOR... HERKEZ champix ve zybandan KONUŞUYOR...

LÜTFEN ARKADAŞLAR.. BURAYA YAZINKİ BİRBİRİMİZDEN HABERDAR OLALIM...

sigara bırakma merkezine gittim wellbutrin xl 300 mg verdiler inanılır gibi değil.ilacı içtikten 1 saat kadar sonra sigara içme arzum gitti.cuma-cmt-pazar günleri 6 paket sigara içen biri olarak ilacı aldığım zaman 10 tek sigara içtim :) hiç zorlanmadan bıraktım.detay isteyen olursa mail atsın.tesekkürler

welbutrin ilacına başlayalı 2 gün oldu.henüz bir değişiklik yok.
biraz başımda karıncalanma oluyor ve nabızım yüksek umarım bunlar geçici şikayetler olur.

bu ilacı psikyatırım bana verdi ama bende aglama krizleri oldugu için kriz derken öyle çok degil ufacık şeyleri kafama takıp aglarım biri biraz kırıcı konuşsun yine aglarım 7 aydır kullanıyorum

ben champix kullandım yaklaşık iki haftada etki ediyor ve gerçekten etkili.tamamen sigaraya karşı isteksizlik oluşturuyor ama diğer ilaçlarda bıçak gibi kesmez

kızlar bende 5 gün once sigara bırakma plikilinigine gittim...bana wellbutrin verdi günde bir tane içiyorum ...5 gün olmasını aramen bir fark göremedim gene içiyorum:S sizde durumlar nedir...

Bir haftadir wellbutrin kullaniyorum, bugun su saat oldu hala elim sigaraya gitmiyor. 10 yili askin sigara iciyorum, iki gunde bi paket biterdi ekstrem bi durum olmadiginda.. Ilacin bu etkisini hissettigim icin mutluyum cunku psikiyatri doktorum yazdi. Sigarayi biraktirma etkisi herkeste gorulmuyormus sanirim. Kullanmaya basladiktan belirli bi gun sonra sigarayi keseyimmi dedim ama doktorum hayir kendiliginden keseiceksin etkisi olursa dedi. Umarim tamamen ise yarar.

X