Fantomalt veya Protifar mama kullananlar

arzuco

Biri Beni Durdursun Canım
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
2.307
14
Bu mamaları kullananlar varmı? Biri karbonhidrat diğeri protein takviyesi. Memnun kaldınızmı Herhangi bi yan etkisi var mı?

Doktorumuzda dedemiz yaşında genelde anneden kalma usulleri öneriyor ben ona fantomalt diyeceğim o bana pirinçsuyu içir diyecek sırnaşık şey

Bende sağlıklı olsun zayıf olsun diyenlerdenim ltf bana obez meraklısıymışım gibi davranmayın meraktan soruyorum a.s.

Arzuco bunları neden durduk yerde kullanmayı düşündüğünü açıklarsan yardımcı olabilirim. Ben doktorun önerisiyle fantomalt kullanmıştım ama o mama değil zaten

Arzuco bunları neden durduk yerde kullanmayı düşündüğünü açıklarsan yardımcı olabilirim. Ben doktorun önerisiyle fantomalt kullanmıştım ama o mama değil zaten

benim kızım kilo alamıyor ayda 250gr falan alıyor. Fantomalt yemeğine katılan bi tozmuş sanırım internette çok detaylı bilgi bulamadım. Kafama göre kesinlikle kullanmam zaten ama doktora sormadan bilgi sahibi olayım dedim. Doktor kilo almıyo diye 3. ayda bizi ek gıdalara başlattı maalesef. Bebeğin metabolizmasını bozarak mı kilo aldırıyor. Kimisi 1 kutusu 1 kilo aldırdı demiş kimisi fantomaltı kesince kilosu eskiye döndü demiş.Tecrübeni paylaşırsan sevinirim arkadaşım :1rolleyes:

Arzuco kusura bakma nete yeni bağlanabildim.
Benim kızım 4 aylıkken laktoz intoleransı oldu, buna bağlı olarak bir dönem iştahı çok azalmıştı. Bunun üzerine doktor fantomaltı önermişti. Mamasına günde 3 ölçü kadar katıyordum, dediğim gibi mama değil, sadece mamanın kalorisini artıran bir toz. Bıraktıktan sonra kilo kaybı filan olmadı, herhangi bir yan etkisi ya da tadı yok. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Arzuco kusura bakma nete yeni bağlanabildim.
Benim kızım 4 aylıkken laktoz intoleransı oldu, buna bağlı olarak bir dönem iştahı çok azalmıştı. Bunun üzerine doktor fantomaltı önermişti. Mamasına günde 3 ölçü kadar katıyordum, dediğim gibi mama değil, sadece mamanın kalorisini artıran bir toz. Bıraktıktan sonra kilo kaybı filan olmadı, herhangi bir yan etkisi ya da tadı yok. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

teşekkür ederim arkadaşım bugün doktora gittik yine az kilo almış tahliller falan yapıldı ben daha bişey demeden fantolmalt verdi benim aklımdan çıkmış. bakalım etkili olacak mı?

teşekkür ederim arkadaşım bugün doktora gittik yine az kilo almış tahliller falan yapıldı ben daha bişey demeden fantolmalt verdi benim aklımdan çıkmış. bakalım etkili olacak mı?

nasıl fantomaltın etkisi oldumu benim bebeğimde çok az kilo alıyor.

slm arzuco bende bundan birkaç ay önce fantomalt kullandım kızım için kilo almadığı için dr vermişti.ama benim kızıma yaradığını söleyemem 6 kutu bitirdik kilo olarak aynıydı:)dr bile şaşırmıştı...

kilo almıyo die bende çok şey denedim hacettepe hastanesinde bi çok tahlil yaptırdım acaba şöyle mi böyle mi die çok şükür bişey çıkmadı.bizim bebeklerde böle büyüyecek

benim kızıma 10 günde 1kutu bitirdik gerçi yemediği için çoğu çöpe gitti. 10 günde otuz gram almış arkadaşlar şaka gibi.. bu sefer öbür mamayı da verdi ikisini bir kullanıyoruz kesinlikle doktorun vermesi gerekiyormuş kilo aldırıyor diye burdan okuyup alan olur allah korusun bi zararı olur .
Kullanan çoğu kişinin bebeğinde kilosu pek fark etmemiş anladığım kadarıyla..

ben fantomaltı kullanıyorum fakat hiçbir etkisini görmedim 4 kutu bitti ama hala kilo almıyor ama fantomalt kilo aldırıcı değilmiş bebeğin enerjisini karşılayan birşeymiş bebim bebeğim 7 aylık 6 kilo ve 4 aydır kilo alımı durdu

arkadaşlar benim 7 ay önce kalp hastası bir bebeğm oldu. bilenler vardır belki kronik hastalığı olan bebeklerde yüzde yirmi gelişim geriliği oluyor. ilk ay doktorum sadece emzirmemi söyledi öyle yaptım ama hiç kilo almadı.daha sonra fantomalt ve protifara başladık onlardan sonra kızım kilo almaya başladı. ama öyle bir kutunun bir kilo aldırdığı felan yok biz ayda dört kutu kullanıyoruz kızımın kilosu standartların alt sınırında seyrediyor. allaha şükür şimdi kızım iyileşti yakında ikisinide bırakıcaz...

çok şükür allah bütün hasta bebeklere acil şifalar versin

bizede bu ay doktorumuz verdi 6 aylık ve kilomuz 6 buçuk civarı 2 kilo doğmuştuk bu ay 350 gram aldık diye verdi ama benim oğlum mama içmiyor daha doğrusu biberon almıyor o yüzden verimli birşekilde veremedik 1 haftadır kullanıyoruz ama kilosunda bi değişiklik yok gibi evde kendi kendime tartıyorum biberon almadığı için muhallebisine falan koymayı düşünüyorum

benim de kızım 80 günlük 2,5 aylığız 3,300 doğmuştu ilk kırk gün hiç almadı hatta verdi doktor mamaya başlattı ilk 8 günde 650 gr aldık 3,950 olduk sonra iğne vuruldu atibiyotik tekrar almadı bende başka doktora götürdüm check up yaptık barsakları emilim yapmıyor dedi yedikerinin vitamini dışkısıyla beraber çıkıyormuş polivit ve ferrum damla kullanıyorum 10 günde 300 gr aldı çok iştahlı günde 6 kere 120 ml mama veriyordum hala istiyor şimdi fantomal ve poritifar kullanıyorum günde 3 kere mamasına birer ölçek katıcaz korkuyorum bide obez olur ilerde diye şimdi 4200 dük artık almaya başladı inş devam eder

inşallah aslında beslenerek kilo alsa daha iyi. doktor kilo alımını görüp keser belki.

inşallah aslında beslenerek kilo alsa daha iyi. doktor kilo alımını görüp keser belki.

ben bu ay kullandım 700 gram aldı doktor devam et dedi nereye kadar kullanacaz bunu anlamıyorum dünyanında parası ben evdede tartıyorum yok 2 hafta oldu doktordan geleli hala aynı kiloda almamış kilo aldırıcı değil benim oğlum 1 ay iyi kilo alıyorsa 1 ay az alıyor napiyim

Benim oğlum 2 yaşında. Medipol hastanesi amazan bey doktorumuzdu 5 aylıkken fantomalt vermişti .Çocuğun iştahı açıldı. 60 cc mamayı zor içiriyorken 1 ay içinde 90 na 100 120 ye çıktı. yanaklarını renk gelmişti. 1 yaşındayken doktorumuz o hastaneden ayrıldı bizde göztepe ssk daki meltem hanıma gittik. fantomaltı hemen kesin dedi. o adece karbonhidrattır. bi faydası yok. makarna yedir pirinç yedir.şimdi gaziosmanpşaya taşındık meltem hanımı bırakmak zorunda kaldık sabiha hanıma gidiyoruz.Şuan oğlum çok zayıf ben kendiliğimden aldım 2 hafta kadar oluyor başladım. Bırakınca eski haline dönmüyor ancak kabızlık yapıyor. yarım ölçekle başla yavaş yavaş artır. yavrun çok zorlanırsa kakasnı yapmaya ben bir cezveye 3-4 adet kayısı koyup kaynatıyorum syunu mamaya katıyorum. iyi geliyor. tabi 1 yaşın üstü çocuklar için bu tavsiyem.

Kızım 4,5 aylık 1,5-2 aydır fantomalt kullanıyoruz. ılk olarak fiyatından dolayı çekinen arkadaşlar için; doktorunuz rapor yazar ise mamaya ücret ödemiyosunuz. Bizim doktorumuz ayda 4 kutu kullanmalıdır diye rapor yazdı ve ücre ödemiyoruz. Fantomalt bebeklere özel bir mama değil zaten kutusunun üzerinde de yazıyor. "enerji alımı yetersiz kişiler için Besin takviyesidir" diyor. Zaten eğer bebeğiniz yeterli enerji yani kalori alamıyorsa kilo da alamaz.

ıkinci olarak, bebeğiniz bir seferde ne kadar mama yiyorsa örneğin eğer 90 ml yiyorsa 1 kaşık fantomalt 2 kaşık yediği mamadan koyup hazırlıyorsunuz. Güünde 8 ölçeğe kadar fantomalt verebilirsiniz. Kızım 1,5 aylık iken emmeyi bıraktı ve sonrasında Marketlerde satılan milupa aptamil (mavi kutu) mama vermeye başladık. Sonrasında kızımın kilo alması yavaşalayınca doktorumuz Milupa Aptamil Milumil i önerdi ve o mamayı kullanıyoruz. Şu an piyasadaki en kalorili mama Milumil. Ve biz Milumile ilave olarak Fantomalt kullanıyoruz. Başka sorusu olan var ise sorabiilr. Sağlıkla, mutlulukla...

Kızım 4,5 aylık 1,5-2 aydır fantomalt kullanıyoruz. İlk olarak fiyatından dolayı çekinen arkadaşlar için; doktorunuz rapor yazar ise mamaya ücret ödemiyosunuz. Bizim doktorumuz ayda 4 kutu kullanmalıdır diye rapor yazdı ve ücre ödemiyoruz. Fantomalt bebeklere özel bir mama değil zaten kutusunun üzerinde de yazıyor. "enerji alımı yetersiz kişiler için Besin takviyesidir" diyor. Zaten eğer bebeğiniz yeterli enerji yani kalori alamıyorsa kilo da alamaz.

İkinci olarak, bebeğiniz bir seferde ne kadar mama yiyorsa örneğin eğer 90 ml yiyorsa 1 kaşık fantomalt 2 kaşık yediği mamadan koyup hazırlıyorsunuz. Güünde 8 ölçeğe kadar fantomalt verebilirsiniz. Kızım 1,5 aylık iken emmeyi bıraktı ve sonrasında Marketlerde satılan milupa aptamil (mavi kutu) mama vermeye başladık. Sonrasında kızımın kilo alması yavaşalayınca doktorumuz Milupa Aptamil Milumil i önerdi ve o mamayı kullanıyoruz. Şu an piyasadaki en kalorili mama Milumil. Ve biz Milumile ilave olarak Fantomalt kullanıyoruz. Başka sorusu olan var ise sorabiilr. Sağlıkla, mutlulukla...

oğlum üç aydır kilo almıyor bende fantomalt ve protifar kullanmayı düşünüyorum doktorlara kalsa yemesin acıkınca yer diyorlar ama bu seferde açlıktan uyumuyor durmuyor..çok şükür sağlık problemimiz yok ama iştahta yok...uykusuz gecelerden yoruldum..karnının gurultusundan yatmıyor sadece su içip uyuyor ...

X