Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Açıcılarla yanmış saçlara bakım?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
E

edaanqeldust

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi edaanqeldust
gaza gelip siyahtan sarıya döndüm bianda.. saçım yandı ve kısacıkkk :KK43: kısa olan saçında yarısı haala yanık ve hamur gibii:KK43: uzaması için turplu su denemeye başladım bugün ama ayrıca bakım yapmak için önerebileceğinz bişey var mııı???? yardm edinn:KK43::-)gitme:

kelin ilacı olsa önce kendi başına sürer arkadaşım :KK43:((
yorumları bende bekiyorum :kedi:mafoldumben

benimde saçım yandı :KK43: platin sarısı diye tutturdum hep :KK43: napıcaz ya uff

benimde yanmakla yanmamak arasında kaldı kaydirigubbakcemile3
bişi olmaz toplanır
turplu su
barcelino
mecitefendi saç bakım yağı
bemiks evigen bepanthen
kullanıyorum şimdi bide entele losyonu alcam delikafadulden
kestirmemmmmmmm lülülülülülü

merhaba :) ay basligi gorunce belki yeni bi karisim vardir die hemen girdim ama :KK43: :KK43:
benim de saclarim kahveden sariya gecince yandiiiii :KK43:
3 aydir badem yagi ,susam yagi ,zeytin yagi ,hint yagi sacima iyice masajla yediriorum 2 saat bekliorum hafta da bi gun yapiorum kirpiklerime de suruorum surekli rimel kullandigim icin dokuluolardi ama uzadilar :)saclarim da cok cabuk uzuo ve eski yipranmis goruntu de neredeyse kalmadi kuaforum de cok sasirdi kestirmeye gidince..:) bir cok maske var ama bu pratik aktardan az miktarda alinip hemen karistirilip surulebilio simdilik cok memnunum ama eger farkli bi karisim bulursaniz yazin lutfeeeennnnnn .....:)

bende saclarımı actırdım rengı sıyahtı ve cok zor acıldı aynı sekılde cok da yıprandı hatta bazı yerlerınde kopmalar oldu.bende evde bakım uyguluyorum ve gercektende ılk seferınde bıle farkedılıyor.uyguladıgım bakım ıse soyle:bı tane yumurta sarısı,z.yağı,susam yağı,hint yağı,badem yağı,1ampul bpanthene,1 ampul bemix,1 ampul evigen.yağlardan 1 er tatlı kasıgı koyuyorum.hepsını karıstırıp saclarıma guzelce yedırıyorum ozellıkle uclarına.daha sonra strechleyerek 1-2 saat bekletıyorum.ama arkadaslar yıkarken saclarınızı her zamankınden daha ozenlı yıkayın kokusu cıkmayabılıyor bazen.cok ıyı arındırmak gerekıyor sactan....

Saçların zaten yanıkmış cnm önce biraz toparlanmasını bekle sora uzatırsın :eek:lmaz:
Turplu suyun yanık saçlarını toparlayacağını sanmıyorm
Bemiks evigen bepanthen+ yılan yağı na başlamalısın bence saçının nemi yerine gelmeli ve kırıklarını birazcık aldır düzenli olarak

aynı sey benim de basıma geldi..mavi-siyahtan sarıya dönmeye çalıştım fena bi gaza gelip de.. belime kadar olan saçlarımı kısacık kesmek zorunda kaldık mecburen.. çok fena oldu.. ben ne bakım yaptım ne bişiy.. açıkcası uzamasını sağlayan yöntemlere yağlara inanmıyorum çünkü vaktinde çok denemiştim ve işe yaramamıştı.. saçımı hiç bişekilde yormamaya çalışıyorum.. sadece 1-1bucuk haftadır sarımsaklı sampuanla yıkıyorum sacımı 2 güne bir.. ama bi değişme farkedemedim.. fzla oynama sacınla.. ben bundan sonra artık boyatmıycam.dogal rengine dönücem

mecitefendinin sac bakım yagını kullanıyorum 2 yemek kasıgı zeytınyagınıda ısıtıp katıyorum ve yılan yagı dokdum ekstradan bn ayda br uyguluyorm kırıklarım gozle gorulur sekılde duzeldi

bende saçlarımı 2 gün once sarıya boyattım .karamel gıbı bı renkten dondum duz sarı saçlarımın ucları yandı o gun az da olsa kesıldı saclarım ama hala aşırı yanıktı sımdı saclarımı kestırdım omzumdalar ve sapsarı civciv gıbı bı kafam var resmen psikolojım bozuldu dısarı cıkmak bıle ıstemıyorum o kadar kesılmesıne ragmen hala yanık uclar ,elımı atsam saclarımın arasında kalıyor hele bıde yıkayınca saçımı oyun hamuru gıbı oluyor sankı saclarımın yarısı yokmuş gibi : ( zaten saclarım zor uzuyor ne yapıcam bılmıyorum bu gun sacımı arkadasıma boyatmayı dusunuyorum ama bu sarı nasıl kapanır ne renge boyamam gerekır lutfenn yarım edın kızlar civciv gıbı gezmeye dayanamıyorumm : (

ne renge boyaman gerektiğini saç boyama bölümünde sorabilirsin canım yerimseniben

yazdım oralara da canım ama cvp veren olmadı bugun boyamam gerek saclarımı tek korkum sımdı koyu ya boyayınca saclarımın daha rezıl duruma gelmesı gelmıycegıne emın olsam boyıycam : ( ama nasıl emın olucam

cnm saçını koyuya boyaman lazım yanıksa,koyu saç yanığı belli etmiyor.bu arada bnmde saçlarım çok kurudu boyadan kestirsemmi diye düşünürken bir dahaki aya saç botoksu diye bir serum geliyomuş yanmış saçlar için umarım sorunumuzu düzeltir

Fransız kozmetik devi L'Oreal'ın piyasaya sürmeye hazırlandığı 'saç botoksu'nun, birçok kadının korkulu rüyası olan kırılmış ve yıpranmış saçlara son vereceği iddia edildi.

Kadınların kullandığı saç şekillendiriciler ve boyama işlemleri ile birlikte yıpranan saçların canlılığını geri kazandırmak için geliştirilen seruma 'saç botoksu' adı veriliyor. Tıpkı yüz ve vücutta oluşan kırışıklıkları gideren botoks tedavisi gibi, serumun içinde bulunan 'sihirli' moleküller de yıpranan ve dökülen saç tellerindeki zarar görmüş noktalara nüfuz ederek boşlukları dolduruyor. Bu bölgelerin tekrar güçlenmelerini sağlayan serum, saçın kendi kendini yenilemesini de tetikliyor. Fiyatı yaklaşık 18 euro (35 TL) olan ürün, ön yıkamaya kadar etkisini sürdürürken, saçın daha kalın ve daha canlı olmasını sağlıyor. Vitamin ve parlatıcıların da seruma eklenerek daha güzel bir görünüm elde edilebileceği söylenen serumun önümüzdeki ay piyasaya çıkacağa bildirildi.

kızlar bende saçlarımı açtırdım çok kötü oldu kestirdim. topluyodum evdeyken hep geçenlerde düzleştireyim dedim ve o acı gerçekle karşılaştım :) saçlarım kalıp gibi oldu resmen çok kötuydu. sonra burdaki yorumlara baktım bende maske hazırladım saçıma içine bemix bepanten ve evigen ampüllerinden koydum sonra badem yağı hint yağı ve yılan yağı koydum 2 sefer yaptım bunu tekrar duzleştirdim saçlarım acayip duzeldi. kardeşim bile faketti saçların ne guzel yumuşak olmuş dedi çok mutlu oldum dene istersen :)

selammm kızlarr benimde saçlarım yandııı :KK43:(saçlarımı yıkadıgımda hamur gibi oluyo kurutmak bile istemiyorum kurutunca sertlerşiyo yaa offffffff çok canımı sıkıyo bu drum dün gittim kestirdim upuzun saçlarımı :KK43:(((((( acaba düzelirmiii ki

Canım şampuanına sarımsak koyabilirsin.Uzaması ve gürleşmesi için.Kokuyu gidermek için güzel kokulu bir yağ ile mesela menekşe yağı ile ez onu:21:.Ayrıca kepek önlemesi ve uzaması için çamterebentin katabilirsin ama bende daha çok kepek yaptı :KK1:

Ben bunları Rapunzel'den öğrendim ama henüz kendim denemedim.Bu akşam denicem.Sarımsak kokusundan korkuyorum o yüzden az kalmış bi şampuanıma deneme yapıcam ilkten. İnşallah işe yarar.:26:

:KK71:

sarımsak kokusuuu çıkar mıı yaa :KK43:(bakalım bende bakım yağları alıcam aktardan güzelimmm saçlarım mahwolduu açtırınca :KK43:((

Dün denedim canım. Kesinlikle menekşe yağıyla çıkıyo. Ama yağı emdikçe tekrar tekrar dökeceksin. İnan bana çıkıyor. Şampuana da daha sonra menekşe yağı damlatınca ayrıca zaten çamterebentin de var çıktı koku :KK12: Ama tabi senin tercihin. :KK34:

:KK71:

offf bu bayanların nedir bu saçlardan çektiğii :)) bakalım denicez bişi,ler canımm kestirdim ben biraz düzeldi gibi ama bakıcaz artık zamanla düzelir umarım...

X