Nikah Arkadaşlar resmi nikah işlemleri kaç gün sürüyor neler gerekiyor?

merhabalar,

bizde bugün nikah işlemleri için koşturduk. Nişanlımın bağlı olduğu belediyeden ve aile hekiminden alıyoruz raporu. Rapor için verem savaştan ciğer filmi sanıyorum toplam 30 tl verdik ve herhangi bir hastaneden evlilik için kan testi yaptırıyorsunuz. HIV testinin sonucu 2 günde çıkıyormuş. Bu testleri ve ciğer filmini herhangi birinizin aile hekiminde onaylatıp raporu alıyorsunuz. Ümraniye belediyesi muhtardan hiçbirşey istemediklerini söyledi bize. Sadece aile hekiminin raporu, 5er foto ve nüfus cüzdanınız yeterli dediler. Biz istanbulda ikamet ediyoruz ama ankarada nikah kıyılacak, onun için istanbula başvuruyoruz ümraniye belediyesi bize 30 tl karşılığında nakil kağıdı verecek. Ankarada asıl memur, cüzdan parası falan ödenecek.

Arkadaşlar ben bugun nikah işlemleri icin ankarada yenimahallenin oturdugumuz yerdeki semt birimine gittim nişanlımla çok korktuk uzun sürecek diye elimiz kolumuz bomboş gittik 1saat içinde işlerimiz bitti günü ve saati aldık:) aynı yerde sağlık raporu evlenme ehliyet belgesi herseyi calışanlar halletti toplamda da 310 tl ödedik nikah memurunu düğün yapıcagımz yere çagırmamıza ramen

Arkadaşlar ben bugun nikah işlemleri icin ankarada yenimahallenin oturdugumuz yerdeki semt birimine gittim nişanlımla çok korktuk uzun sürecek diye elimiz kolumuz bomboş gittik 1saat içinde işlerimiz bitti günü ve saati aldık:) aynı yerde sağlık raporu evlenme ehliyet belgesi herseyi calışanlar halletti toplamda da 310 tl ödedik nikah memurunu düğün yapıcagımz yere çagırmamıza ramen

işlemlerinizi halletttiniz acaba, sağlık raporunu falan?

Biz bir gün icinde halletmiştik.

Sağlık Ocağından rapor alıyorsun. Kan veriyorsun ama Türkiyede yaşadığımız için dışarıdan bakıp evet siz evlenebilirsiniz, çok sağlıklı görünüyorsunuz diyorlar :KK1: :KK1:

Muhtardan evrakları almıştık. Eşim başka bir şehirde yaşadığı için bizim evde misafir gibi göstermiştik.

Bütün evraklar tamam olunca da nikah dairesine gidip gün aldık.
Iki tarafda ikametgah kagidini goturuyomu

Bizimde 2 günde bitdi, ciğer filmi vs istemediler sağlık ocağında kan verdik , belediyeye başvurduk resim çektirdik o kadar :) Daha sonra gün aldık oda 350 tl.

X