Piercing, Hızma Burun Deldirme hakkında sorular

ArianaGrande

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2012
11
0
Merhabalar öncelikle forumda yeniyim ve bazı sorularım olacak. Şimdi biliyorsunuz bayram tatili var ve ben bir lise öğrencisiyim. Burnumu deldireceğim bayram tatiinde. Bizim okula bu türk takılar takmaya izin yok o yüzden :
Burnu deldirdikten kaç gün sonra hızmayı çıkardığımızda burun kapanmaz ?
O ilk deldikleri hızmayı ne zaman değiştirebilirim ?
Bakımını nasıl yapabilirim ?
Şimdiden teşekkürler :)

Sana sadece şunun cevabını vereyim, burun deldirdikten sonra istersen 3 ay kalsın, çıkarttığın zaman en geç 3 günde kapanır delik.

Yine bu sitede okumuştum şeffaf hızma mevcutmuş.. bir araştır istersen... çünkü hemen kapanıyormuş..
Birde bana 1 ay çıkartmazsan daha iyi olur dedi deldirdiğim yer. Ama 3 günde bile çıkaranlar var.. Steril bir şekilde kullan.. ve yine iyi bir yere deldir... Çünkü deldirdiğin yer temiz değilse sonradan başına sorun açabiliyormuş..

Son düzenleme:
Canım benım burnumda delıktı 1 sene kullandım 2 gun takmadım kapandı gıttı su seffaf hızma olayı ıyıymıs

canım benimde 4 yıldır fln hızmam var ilk başlarda bende ufak tefek sorunlarınlar yaşamıştım. Bir gece uyurken düşmüş hızmam sabaha delik nerdeyse kapanmıştı geri takmak için baya acı çekmiştim.Sonrasında da alışmak biraz problem oldu.Özelliklede kışın grip olduğum zamanlar hızmanın varlığını hep unutuyordum.Benim tavsiyem rahat takamıcaksan deldirme çünkü kapanması gerçekten kolay tabi birazda vücudunun gösterdiği reaksiyonla alakalı ben liseyi bitirene kadar beklemiştim bu yüzden.Ha bi de ben deldikleri küpeyi aynı gün içinde çıkarmıştım ama bakımını ciddi anlamda önemsedim bi problemim olmadı ama dediğim gibi bu biraz bünyeye bağlı bi mevzu.

Şu iki güne üç güne kapanır diyenleri anlamıyorum ben deldireli 2 sene olcak bi ay bile takmadıgım zamanlar oluyo ama hic bi şekilde kapanmıyo nasıl iki üç güne kapanıyo ya ?

Canım selamlar,
Ne yaptın deldirdin mi burnunu bilemiyorum ama ben anlatıyım sana yine de ben deldireli 5 yıl olacak neredeyse deldirdiiğim gece deldikleri zımbırtıyı çıkarıp ben başka takmıştım hiçte acımamıştı yalnız ilk etapta arkadaşlarında dediği gibi kapanma ihtimal %100 benim 5 yıl oldu 1 ay takmayınca ucu toplu olanları takmakta zorlanıyorum.Ama acısı konusunda diyebileceğim tek şey inan kulak delinmesi çok daha az acıyor.

Merhabalar öncelikle forumda yeniyim ve bazı sorularım olacak. Şimdi biliyorsunuz bayram tatili var ve ben bir lise öğrencisiyim. Burnumu deldireceğim bayram tatiinde. Bizim okula bu türk takılar takmaya izin yok o yüzden :

Bende bugün deldirdim bakımını teramıcyn deri merhemi ile yapıyorum

X