Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Hangi Fondöteni Kullanıyorsunuz?

BenCano

~HürGeneral~
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2006
2.221
12
peki siz hangi fondöteni kullanıyorsunuz?
hangisi iyii
hangisi daha iyi kapatıyoo
bide fondetenden önce sürülen makyaj altı bazları varmışş kullananlar varmııı

Kullanmıyorum şeker. Makyajım sadece göz kalemi, far ve rujdan ibarettir.

cildinin fondetene ihtiyacı yok o zaman inş hep öyle olur canım

loreal 16sa dayanıklı olanı kullanıyorum çok hafif ve boğazlı kazaklara iz yapmıyor.tavsiye ederim çok memnunum

Ben vichy kullanmıştım su bazlı ciltte maske gibi bir görüntü bırakmıyor cildin nefes almasını sağlıyor,birde clinique fondoten kullanıyorum o cildin bayağa pürüzsüz görünmesini sağlıyor.Ama yinede hangi fondoten olursa olsun ihtiyacınız yoksa cildiniz güzelse böyle ürünleri sık kullanmamak gerektiğini düşünüyorum bende özel bir durum olmadığı müddetçe kullanmam.

ben daha dün flormar ın fondötenini aldım test ettim de aldım ama henüz kullanmadım bakalım nasıl olcak

Canım ben sadece alix avien kullanıyorum onun yüz için stic kapatıcısını başaka hiçbirşeyede gerek kalmıyor ne pudra nede pata krem.güzel bir ürün ve doğal

max factor un lasting performance 105 numarasını kullanıyorum gerçekten çok memnunum
max factorun çoğu fondoten çeşidi iyi gerçekten

bir de tester olarak lancome un adaptive adlı fondotenini denemiştim o da çok güzeldi...

ya bu max factor iyide her alldıgımda daha bi pahallı oluyo,
bunun ucuz yollu bi çözümü yokmu:) avon kullanan varmı mesela nasıl fondotenlerii?

Günlük makyaj için ARTİSTRY Kalıcı ince sıvı fondöteni kullanıyorum.. gözenekleri kapatmıyor..cildin nefes almasını engellemiyor dolayısıyla... ayrıca sanki cildinizde hiç fondöten yokmuş gibi duruyor... yani günlük kullanım için ideal... bir özelliği de ... SPF 15 ( Güneşe karşı koruma özelliği) olması..

Gece makyajı yada daha özel bir makyaj yapacaksam Yani profosyonel makyaj yapacağım zaman... E.FUNKHOUSER fondötenimi kullanıyorum :)

Canım ben sadece alix avien kullanıyorum onun yüz için stic kapatıcısını başaka hiçbirşeyede gerek kalmıyor ne pudra nede pata krem.güzel bir ürün ve doğal

kesinlikle doğru çok güzel fondoteni sürdüğün gibi yüzüne oturuyor ve varmı yokmu belli olmuyo tavsiye ederim bide ben avonun ışıltı veren fondoteninide kullanıyorum oda çok güzel ama yüzüm için pudra ve fondotende alix avienden şaşmam :1yes2:

ayrıca fondoten olarak vichy nin dermablendi her türlü cilt rengi farklılıklarını
gözaltı morluklarını yara izlerini herşeyi kapatıyormuş
aklınızda olsun

Ben fondotenden once boyle kalem seklinde veya ruj seklinde kapaticilar var.yuzumde kizarikliklar var.Ilk once onlarin uzerine bu kapaticidan surup parmagimin ucuyla hafifce fazlaligini aliyorum.Sonra da yuzume fondotenimi suruyorum Butun kizarikliklar yok oluyor.Tabi hepsinden once nemlendirici surup biraz cildin emmesi icin de bekliyorum.

canım benim cildim hassas bu yüzden de max factor kullanıyorum harika kapatıyo...fazlada belli etmiyo ve cilde de zarar vermiyor...

ben flormar kullanıyorum ama çok nadir yüzümde herhangi bir leke olmadıgı için özel günler haricinde kullanmam gözeneklerim açık olsa da problem etmiyorum lorealin kullandıgım bi ara oda çok güzel sanki yüzünde fondoten yokmuş gibi :1yes2:

X