Rahim duvarı inceliği olanlar!!-Bebek isteyenler ! rahim sorunu olanlar

ssaatt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2011
11
1
Birde bunu deneyin..! Arkadaşlar yıllardır benim için önemli olan ve şuanda çözdüğüm rahim duvarı inceliği sorunumu sizinle paylaşmak istedim..umarım sizde etkisini görürsünüz..senelerdir gitmediğim doktor ,içmediğim ilaç kalmadı günde 3-4- 5 tane kalınlaştırmak için ilaç içiyordum, bazen hiç bazende çoz az etkisini görüyordum.. geçen ay bir çaya başladım bu çayı Ermiş Aktar diye bir yerden aldım..oranın sahibi Hüseyin bey ile görüşüyorsunuz. ona rahim duvarında incelik olduğunu söyledim ..oda bana PEYRONOİ çayı olduğunu aslında bu çayı erkeklerin bir rahatsızlığı için verdiğini ama kadınlardada inceliği yok ettiğini söyledi..Çayın içinde Ayva yaprağı,Melisa Çayı,Ada çayı ve zencefil var hepsi yararlı zaten hiçbir yan etsisi yok..çayla birlikte bana nazara da inanırmısın diye sordu ve yanında nazar duasıda yolladı.normalde 1 ay kullanın diyor.. iki ay dr gittim.. ilk ay rahim duvarı yine inceydi.. sonraki ay bu çaya başladım 10 gün içmemle adetin 10 günü 7mm olan rahim duvarı 9 mm çıkmıştı görünce şok oldum eşim bile dr. yanlış bakmıştır dedi fakat adetin 13. günüde gittiğimde yine kalındı..bu ay gitmedim dr. ve bu ay tam 1 ay içeceğim önümüzdeki regli olduğumda dr. gideceğim bakmak için.. normaldende fazla içmemeli ..günde 2 bardak tarifi var zaten..bu aktar basit bir yer değil normalde yerine giderek almanızın daha iyi olduğunu söylüyorlar çünkü önerileri oluyor, ben tel görüştüm..internette adresi var..'' ERMİŞ AKTAR'' -Hüseyin bey sahibi..aynı zamanda eşlere birlikte kullanacakları bebek olması için macunda öneriyormuş.. henüz ona geçmedim ben..:))başka rahatsızlıklarınız içinde arayın sorun .internet adresinde videoları var seyredin.. inşallah hepiniz için hayırlısı olur..herşeyin bir zamanı var ben bekliyorum belkide sizin içinde doğru zaman şimdiden sonradır..Allah Herkez için hayırlısını versin..

arkadaşım merhaba umarım foruma girip bu mesajımı okursun. çok değerli bir bilgi paylaşmışsın teşekkür ederim. ben de tedavi görüyorum bebek için daha önce 1 düşük yaşadım 8 haftalık kalbi durduğu için.şimdi aşılama düşünüyoruz bu ay.geçen ay en son 18. günümde 7.7 idi rahim duvarım.östrojen bantı kullanmama rağmen.zaten rahmimde problem var doğuştan yarım rahimliyim sağ tüpüm yok ve sağ yumurtalık tam gelişmemiş.sadece sol tüpüm ve sol yumurtalığım sağlıklı. gebelik oluşuyor ama eğer gelişmeyen ince duvara tutunursa malesef düşük olabiliyor.en iyi ihtimalle erken doğum yapıcam yada dikiş atılarak gebeliğimi sürdürücem.
bugün adetimin 3. günü bu ay aşılama yapılıcak eğer yumurtam gelişirse. alsam kullanmaya başlasam 15. güne kadar faydası olur mu?
kargo yapıp gönderebiliyo mu?
bir de bu saydığın bitkileri biz karıştırıp demleyip çay gibi içsek işe yarar mı acab yoksa kendisi mi hazırlıyor hüseyin bey?
fiyatını biliyormusun canım?

şimdi aradım aktarı 35 tl dediler çaya bana yanlış çayı göndermezler değil mi danımşadan bir kızla konuştum.adetimin 3. günündeyim dediğim gibi bir de bişey sorucaktım yarın başlasam mesela ay sonuna kadar kullansam zararı olmaz dimi yani aşılamadan sonra da içebilirmiyim kalınlaştırmaya devam edermi ? o zaman 21 gün falan içmiş olurum..
cevap verirsen çok sevinirim. bu arada seni de merak ettim ekim ayında yazmışsın umarım şuan hamilesindir:)

arkadaşım merhaba umarım foruma girip bu mesajımı okursun. çok değerli bir bilgi paylaşmışsın teşekkür ederim. ben de tedavi görüyorum bebek için daha önce 1 düşük yaşadım 8 haftalık kalbi durduğu için.şimdi aşılama düşünüyoruz bu ay.geçen ay en son 18. günümde 7.7 idi rahim duvarım.östrojen bantı kullanmama rağmen.zaten rahmimde problem var doğuştan yarım rahimliyim sağ tüpüm yok ve sağ yumurtalık tam gelişmemiş.sadece sol tüpüm ve sol yumurtalığım sağlıklı. gebelik oluşuyor ama eğer gelişmeyen ince duvara tutunursa malesef düşük olabiliyor.en iyi ihtimalle erken doğum yapıcam yada dikiş atılarak gebeliğimi sürdürücem.
bugün adetimin 3. günü bu ay aşılama yapılıcak eğer yumurtam gelişirse. alsam kullanmaya başlasam 15. güne kadar faydası olur mu?
kargo yapıp gönderebiliyo mu?
bir de bu saydığın bitkileri biz karıştırıp demleyip çay gibi içsek işe yarar mı acab yoksa kendisi mi hazırlıyor hüseyin bey?
fiyatını biliyormusun canım?

merhaba , :KK43: çok üzgünüm şimdi gördüm yazdıklarını..çok zaman geçmiş üzerinden ama umarım sende şuanda hamilesindir.. ben hala hamile kalamadım. fakat çayı içmeye her ay devam ettim ve her ay rahim duvarı eski durumumdan çok daha iyi kalınlaşıyor yani eskiden 7 mm den yukarı çıkmıyordu şimdi çayı içtikçe duruma göre kalınlaşıyor.. bazen reglinin 10 günü 8 mm bazen 9 mm oluyor değişiryor fakat en azından öncekinden daha iyi.. içme şeklim adetin 3 veya 4 günü başlıyorum 14 veya 15 güne kadar içiyorum dr. kontrolleriylede kalınlığa baktırıyorum. bir ay gitmemiştim dr. a sonra adetin 22.günü gideyim dedim adetin 15 günü bırakmıştım çayı içmeyide 22. gün gittiğimde dr. a kalınlık 11 mm idi!! bu arada rahim duvarı adettele birlikte her ay dökülüyor ve inceliyor.. çayla tekrar kalınlaşıyo.bu arada dr. lar bu çayada inanmıyor siz aynen devam edin.. bazıları ben im verdiğim ilaçtan diyorlar bozuluyorlar:) . hızlı hızlı yazdım umarım anlaşılır olmuştur..sen okuyamasanda başka arkadaşlar görür.. başka sorunun yok diyor bana dr. lar..ama hala bebek olmadı.. birde ilginç birşey söyleyeceğim ben bir dönemde spor yaptığımda hamile kaldım ozmana çay felanda yoktu yine inceyd rahim duvarı dış gebelik oluştu ama hamile kalmıştım..bilginize platese başladım 2.ci ay kaldım.. sağlık her açıdan önemli neden olmasın sonra yapmadım üşendiğim için tabi..ozamanda böyle bekliyorsunuz işte..:) her şey Allahtan gerisi boş.. o ol dedikten sonra ne engel olabilirki.. dün akşam duydum bir tanıdık kız 8 senedir regli olmuyormuş.. 1 tane cocuğu var herkeze ikinci cocuğumuz olmayacak diyordu çünkü menopoza girdim diyordu.. bir duydumki 8 yıl sonra önce dış gebelik geçirmiş çok tehlikeli olarak 15 dk. geciksen ölürdün demiş dr. lar.. neyse kürtajla iyice temizler rahimi arkasından hemen o ay tekrar hamile kalmış ve şuan doğmuş bebek.. yani olacağı varsa oluuurrr..bol dua, önemli gecelerde ilişki,sitresten uzaklaşmak işe yarar diye düşünüyorum..çok önemli kafaya takmamak..unutmaya çalışın düzenli ilşkiye girina ama kafanızdan atın.. çayda her şekilde işe yarar bence alışamada tüp bebektede deneyin.. dr. kontlerinde kalınlaştığını göreceksiniz..herkese sağlıklı günler..inş. isteyen heerrkesin bebeği olur :)

birşey daha söylemek istiyorum bence bu çayı içmeye adetin başında başlayın çünki salgılanan hormanlar ay aşında başlayarak rahim duvarını kalınlaştırır diye düşünüyorum.. yumurta gelişip çatladıktan sonra pek işe yarayacağını bilmiyorum siz ermiş aktar hüseyin beyede sorabilirsiniz.. dr. kontr. daha iyi anlaşılır.. bu arada sen bu zamana kadar alıp denedinmi arkadaşım çayı?

mrb arkadaşlar yazınızı okudum ilgimi çekti.. anladığım kadarıyla rahmizin kalınlaşması gerekiyor galiba..
inanırmısınız bilmiyorum ama ibrahim saraçoğlundan dinledim nar suyu rahmin kalınlaşmasında birebirmiş. bi araştırın isterseniz...

canım denemediğim şey kalmadı.. ibrahim saraçoğlunun yerine telefon açtım taze ner bulamadım o dönem dimes in nar suyunu aldım eşim 12 litre.. yine ben dr.kont leriyle birlikte nar suyunuda aynen söylediği şekilde içtim ve 1 mm bile işe yaramadı bend aynı zmanada hergün içtihim için de tansiyonumu düşürdü birşeyler deniyorsanız dr. giderek yapınki işe yarayıp yaramadığını anlayın.. bunuda denedikten sonra tabi haplar yapışkanlar her ayda ölçtürürken.. işte bir ay o çayı içtihimde kalınlaştı aynende işe yarıyor hala yaklaşık 5 aydır.. belki bir ay düşer kalınlığı bir ay daha yüksek olur oda vucut alışmasından arada 1-2 ay ara verin.. yani bende bu şekilde oldu deneyen başka varsa bende merak diyorum benim gibi olan varmı diye

çoooookk önemli .. ibrahim saraçoğlundan ben soğan kürüde yapmıştım rahim için aradım soğan kürü rahim duvarını inceltir xdediler halbuki internette soğan kürü rahim duvarınıda kalınlaştırır diyor hayııırrr yanlış!!! bildiklerimiz sizinle paylaşıyorum araştırın..

benim bildiğim soğan kürü inceltiyor...
rahim inceliği olanlar kullanmasın nar suyu içsenler diye dinlemiştimm ..
tabii araştırılsın yanlış bişey olmasın

canım denemediğim şey kalmadı.. ibrahim saraçoğlunun yerine telefon açtım taze ner bulamadım o dönem dimes in nar suyunu aldım eşim 12 litre.. yine ben dr.kont leriyle birlikte nar suyunuda aynen söylediği şekilde içtim ve 1 mm bile işe yaramadı bend aynı zmanada hergün içtihim için de tansiyonumu düşürdü birşeyler deniyorsanız dr. giderek yapınki işe yarayıp yaramadığını anlayın.. bunuda denedikten sonra tabi haplar yapışkanlar her ayda ölçtürürken.. işte bir ay o çayı içtihimde kalınlaştı aynende işe yarıyor hala yaklaşık 5 aydır.. belki bir ay düşer kalınlığı bir ay daha yüksek olur oda vucut alışmasından arada 1-2 ay ara verin.. yani bende bu şekilde oldu deneyen başka varsa bende merak diyorum benim gibi olan varmı diye

cnm haklısındır. herkesin bünyesinde aynı etkiyi vermeyebilir...
aman yanlış bişey olmasın...

merhabalar, ben 3 yıl tedavi gördüm bebek için ama birturlü olmuyordu cünkü ;eskısı gıbı kalın değildi rahim duvarı bebek tutunamıyordu kac kez aşılama oldum yine olmadı meğersem, klomen yapıyormuş bu ınceliği yan etkısıymiş haberiniz olsun.

merhabalar, ben 3 yıl tedavi gördüm bebek için ama birturlü olmuyordu cünkü ;eskısı gıbı kalın değildi rahim duvarı bebek tutunamıyordu kac kez aşılama oldum yine olmadı meğersem, klomen yapıyormuş bu ınceliği yan etkısıymiş haberiniz olsun.

aynen öyle bende uzun zaman klomen kullandım..dr. ilk önce o okadar yapmaz dedi. sonrasında ben uzun süre kullandığımı söylyince 1 yıl kadar her ay belki bir iki ay eksik.. ozman yapabilir dedi.. okadar çok şey denedimki sizde söyledikçe aklıma geliyor..
ama önerdiğim çay ın sonucu dr. konturollerimede giderek rah. duvarımın kalınlaşmış olması.. en azından 1 kere alıp deneyin dr. kont. ile birlikte önce çayı içmeden sonra çayı içtikten sonra ölçtürün ben öyle yaptım .. o aylar tekk tek nar suyu,sonraki ay, estrofem hap vs.. denedim.. çayı içtiğim ay kalınlaştı şok oldum.. sonra aybaşı ile tekrar inceliyor.. çayı içersem normaldeki inceliğinden dahada fazla arıyor.. mesela hep 7 mm ike.. çayla 8-9 10 oluyor.. zman zaman değişerek inşallahh.. sizdede aynı etkiyi yapar.. deneyen olursa lütfen burayada yazsın..söylediğim gibi bir ay çok etki etmesse vucut alışmışta olabilir o ara 1-2 ay ara verin tekrar devam edin.. çayı yollayınca 1 ay kullanın diyorlar. ben 15 gün kullanıp bırakıyorum adetin 4 günü başlayıp..çayın içindeki bitkileri internetten araştırdım hepsi zaten rahim tedavisinde etkili adaçayı,ayva yaprağı vs. gibi.. görüşmek üzere..

merhabalar
benimde 3 tane düşüğüm oldu.
sonraki ayalrdada iki kere aşılama yaptırdım fakat trutmadı.
dr.beni istanbul tüğp bebk merjkezine yönlendirdi.ben artık tüpe geçmek istediğimi söylediğim için.
aret beye gittik.oda benden rahim filmi istedi.
filmde rahim girişinde çok küçük bir yapışıklık çıktı.
şimdi yarın gidicem onun için histereskopi yapılacak.
birde sorunum rahim duvarı inceliği.rahim duvarım 8.günde 4,5 çıktı.
sora 1 hafta estrofem kullandım 6,5 oldu bir hafta içinde.
ama dr.um bu hapı kullandığında 9 lara 10 lara çıkması gerekirdi dedi.
şimdi yarınki müdahaleden sora 2 ay beklicez.rahim kendini toparlıcak.
sonrasında duruma göre bakılıacak.öncelik rahmi kalınlaştırmak olucak.sonrasında tüp denicez bakalım.allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin inş.
allahım isteyen herkese versin en kısa sürede

merhaba oztuna
gecmis olsun. insallah histeoroskopin iyi gecmistir. benim de rahim duvarinda incelik var. kalinlik ayni seninki gibi seyrediyor. rahim duvarini canladirici kalinlastirici bir tedavi onerdi mi aret bey. aslinda gecen yil aret beyle gorusmustum ancak tedavi olmadim daha. histeoroskopiden sonra nasil bir tedavi oneriyor. 2 ay beklemek uzun degil mi? tecrubelerini paylasirsan cok sevinirim.

aaa baya uzun süre girmemiştim.ben 16 martda oldum.operasyon çok iyi geçti dediler.
şuanda adet olamy ıbekliyorum.fakat adet günüm 11 gün geçti hala olamdım.dün aradım dr.mu bana bir ilaç verdi adet gördürücü.bakalım onu içmeye başaldım.adet olduktan sonra gidicem.asıl sonuç o zaman belli olucak.
bide oalbilsem.adet olmay ı hiç bu kadar istememiştim hayatım boyunca hehe:))
bakalım gidince ne dicek.aslında ona göre kalınlaştırmak için bir takı mtedaviler yapılıcak.
fakat benim diğer dr.da gerek yok diyor.
ikisinin arasında kaldım doğrusu .
bakalım gidince o ne dicek.diğer dr.ne dicek.
ikisini ndediklerine göre bir tedaviye başlıcaz bakalım.
allah hakkımzıda hayırlısını nasip etsin .
amin .

anladim canım
cok cok gecmis olsun. iyi gecmesine sevindim. biz boyleyiz iste bi adet olmak isteriz bi olmak istemeyiz :KK34:
histeo yu aretbey mi yapti?
benim gittigim doktor da histeo yapalim diyor. benim de onumuzdeki ay. ancak bu kalinlastirma ile ilgili ilac tedavileri var bazi hastalarimizda cok ise yariyor bazilarinda sonuc vermiyor dedi doktor. estrofemden bahsediyor sanirim. yapisikliklarin tekrar olusmamasi icin spiral takilabiliyormus.

iki doktora birden gidiyorsun demek. bakalim neler diyecekler. :26: umarim her sey yolunda gider. yine haber verirsen cok iyi olur.

evet operasyonu aret bey yaptı.
benim şöyleki daha nce 23 senedir giittiğim dr.um beni ona yönlendirmişti.
o yüzden şuan ikisne birlikte devam ediyorum.
bir onu arıyorum bir bunu.
aslında sonuç hep aynı.fakat adet olduğumda gidersem eğer bütün hrşey çözülecek.ozaman senide haberdar ederim.

peki sendeki sorun nedir.neçn hist. olucaksın.yapışıklık mı var sendede.

evet canım yaa yapışıklık var. yani adım adım geldim bu durumlara. soyle diyeyim. daha onceki hamileliklerin sonlandirilmasi sebebiyle yapisiklik var ameliyat olman gerekli dediler ben erteledim falan derken histeoroskopi yapildi oradan laporoskopiye donuldu. ve bagirsagim delindi bu operasyon sirasinda. sonra aradan bir sene gecti ben kendimi toplarladiktan sonra hsg film cekildi . bu sefer daha fazla yapisiklik cikti. histeo yapildi ve 2 tupbebek denemem oldu ama sonuc vermedi. endo hep ince kaldi. ondan bu kadar takıntılıyım bu konuya. aret beyle de gorustuk bi istanbula geldigimde. ancak izmirde oldugum icin gitmedim. nacizane endometriumu normal hale getirmemiz gerektigini dusunuyorum. cunku o da bir sebeb.
boyle oztunacim. icini baydim kusura bakma. haberlerini dört gözle bekliyorum.

şimdi şöyel bişey oldu ben kontrole aret beye gittim.dr.baktı etti.çevet dedi direk geçti masasına.
eee napıyoru zşimdi tümü aşılamamı dedi.aşılma bence yuapmayalı mtüp olsun falan dedi.ben soru sormnaya çalışıyorum.sonuçta histereskopi oldum sonuç ne .bundan sonra nasıl gelişicek olaylar falan o bana sürekli ne zaan başlıyoruz demeey başladı.ben bundan çok rahatsız oldum açıkcası.beni hiç tatmin edici cümleler kurmadı malesef.ben kendim yasam diyorum işe yararmı diyorum.o ban aolsada düşük olurbence falan dedi.benim çok moralimi bozdu yani.
bende tekrardan kendi dr.aradım .durumu anlattım.bencede çok tatmin edici bir konuşma geçmemiş aranızda dedi.onuın herhalde kafası karışık bu ara dedi.bide beni o oraya yönlendirmişti.
neyse bende bu ay rahim zaten uyarıldğı için kendim denemek istedim.zaten olmayacaksa ben tüp işine giricem ama neden hemen giriyim diye düşündüm.bu ay işte kendi dr bana yumurta büyütücü iğneler bverdi onalrı oldum sonrasında öatlatıcı iğne verdi obnu oldum.
ekstra olarak rahmi kalınlaştırmak için ha verdi onu içiyorum.ve bana bu geçtiğimiz hafta yumurta çatlayınca aşılama yatı denemek için.
mevlam inş bu ay banada nasip eder benim de yüzüm güler artık.
yaaaa durum bundna ibaret.
döndük dolaştık başa geldikj gene bakarmısın:)

X