Zeynep kamil hastanesi

zeynep kamil hastanesinde 2009 yılında doğum yaptım.Bir gecesancım olmadığı halde doğumhanede bekledim ve gördüklerimi anlatmak isterim.Malum sancısı gelen kadın korkudan ağrıdan çok fazla bağırıp çağıranlar oluyor. doktorlar zamanını tam olarak tahmin ettiklerinden dolayı son dakikaya kadar müdahale etmiyorlar.bunun dışında yanlış tahminde bulundukları bir hastada yaklaşık 15 kadının içinde sancı çektiği yatakta doğum yaptı.DOKTORLARDAN adını yanlış hatırlamıyorsam hayal bey vardı gerçekten muntazam bir adam sakin ve tecrubeli biraz sert görünsede iyi bir doktordu.hastanenin Kötü yönü sancı çekende çekmeyende aynı yerde hep birlikte duruyor.sabah ben sezeryana gireceğim sırada hemşirenin birisi azarlar bir şekilde sonda takmak istedi karşılığında cevabını verince yumuşamış gibi görünsede ailemi göstermeden sezeryana girdim.temizlik konusuna gelince ben özel oda tutmuştum hiç bir sorunum olmadı çarşaflar gayet temizdi eskiydi ama mis gibi sabun kokuyordu.sezeryan sonrasında belli bir saat yoğun bakım odasında kalıyorsunuz ben ordada bir sorunla karşılaşmadım.iyi bir otelcilik hizmeti verilmesede sağlık yönünden iyi olduğunu düşünüyorum.a dan z ye her kontrol yapılıyor.ŞİMDİ 2. hamileliğimdeyim sadece sezeryan normal dikiş olduğundan oraya gitmekte kararsızım bildiğimiz çuval ağzı diker gibi dikiyorlar estetik yönünü düşünenler bilgisi olsun lazer sezeryan yok herkese geçmiş olsun...

bizim ailece doktorumuz Z.Kamil den yetişmiş bir doktor.Biz ailece Z.kamil hastanesinin doktorlarına çok güveniyoruz.ama büyük hastanede problem yaşayanlar için alternatif olarak ,Doktorunu iyi seçersen özelde bilgide alıyosun normal doğumda yapıyosun.Dr.mehmet bey ordan yetişmiş hemde özelde Ümraniyede SGK anlaşmalı hastanede çalışıyor ve doğum yaptırıyor.Küvezler özelde ücretsiz.doğum 250-500 tl civarında.Nöbetçi doktorlarda ücretsiz bile oluyor bazı yerlerde.Bence biraz araştırın.Dr.Mehmet Bey için 444 50 60 tan randevu alınabiliyor.Biz araştırdık vede çok memnun kaldık.

Son düzenleme:
Büyük konuşmak istemem ama doğum ve zeynep kamil? amn aman amannnnn!!!gebelik takibi iyi güzel takipte tek dezavantaj o zaman 2006 da her ay doktorların değişmesiydi..ama genelde gebelik takibi güzeldi..fakat doğuma gelince aman amann diyorum yine..gece oraya vardık herkes 2 2 yatıyor sedyede hadi kalabalık olduğu için normal durum bu...suyumu orda patlattılar suni sancı verdiler bebek hemen aşağı insin diye..çatala aldılar uzun süre doğum yapamadım..başımda 2 stajer doktor bayan vardı .bi ara erkek doktor geldi adam psikopat mı nedir!karnıma bastırıyor zaten acım var elimde olmadan bağırınca bi eliyle de ağzımı tamamen kapattıo bağırma diye ölücem sandım "ne bağırıyormuşum!" öyle diyor!"ağzımı neden kapatıyorsun" diye çıkıştım adama..neyse bebek gelmeye başladı satjer doktorların yanında 2/3 doktor ve profesörmüş yaşlı bir bayan geldi izlemeye başladılar bi ara stajere aman bebeği düşürme dedi var ya ölüyorum sandım bebek elinden kaymış sanırım bir ara...bebeği aldılar gittiler ...veeee kaldım öylece ..evet evet ister inanın ister inanmayın eşim aşağı sarkıyormuş...öylece klaldım gözümü saate attım doğum 10:05 de gerçekleşti yan tarafımda bir pencere esiyor cereyan yapıyor ve yarım saat geçti kimse yok halim kalmadı sesleniyorum "hemşire hanım" sesim çıkmıyor..çatalın demirlerine vurdum artık temizlikçi bi bayan geldi "ay kadının eşi duruyor sarkıyor öylece; kan kaybediyor buna birisi baksa ya" diye çığlık atttığını unutamıyorum hemşire geldi ne hikmetse hemen doktoru çağırdılar o ağzımı kapayanı hemen eşimi düşürmeye çalıştı ıkın deyip karnıma bastırarak..ne dese iyi;"sen şimdi bekle dikilmeyi bekleyen çok hasta var onları dikeyim geliyorum!" abartısız sağlam bir yarım saat belki daha fazla daha bekledim geldi acıdı diye of dedim ona bağırdı ne acıcak diye kızdı iğne vurmuşmuş da....doğum 10 da oldu 12:30 da kaldırıp lohusa odasına götürdüler.....iğrençti ya iğrençç hala kızıyorum kendime dava açmadığım için !ve malumunuz ben iltihap kaptım üstelik bebeğime de geçti uzun süre çektim.umaraım bana bunu yapanlarında başına gelir ve inşallah görevlerinden bi sebeple alınmışlardır..ya inanmıyorum hani eğitim falan diyorlar ya alakası yok biraz vicdan biraz vicdan!o temizlikçi kadının belki eğitim seviyesi daha aşağıda ama onlardan daha vicdanlıymış Allah onun her zorluğunu kolaylaştırsın dilerim.üzerinden 5 sene geçmiş ama hala o doğum sahnesi aklımda kalmış bu kadar canlı şekilde..gebelikte ara ara oraya gitmeyi düşünsem de doğumda aman aman diyorum...büyük konuşturmasın Rabbbim...

Son düzenleme:
ARKADAŞLAR BENDE DAHA 9 haftalık gebeyim göztepe eğitim araştırmaya gidiyorum iş yerime yakın olduğu için ama z.kamil de çalışan yakın arkadaşlarım var ve orayı tavsiye ediyorlar.Üstelik normal hasta olarak gittiğinizdede sizi takip eden tek bir doktor oluyormuş ve herşeyinizle o ilgileniyor testler ultrasonlar vs. göztepe kim denk gelirse o bakıyor.bende zeynep kamile gideceğim galiba ama açıkcası özel muayene de devlet hastanesiyle birebir aynı hizmeti veren insanlara boş yere para ödemek istemiyorum. hastanede 5 kuruş ödemeden yaptırdığınız testlere 200-300 tl istiyorlar.nşa da 6 lira muayene ücreti alan hastanenin aynı doktoru özelde en az 80-100 tl fark alıyor.

üst komşum orda doğum yaptı.genel oalrak nasıl bilemem ama sadece onun tecrübesini yazabilirim.doğum olduktan sonra kızı dikmemişler çok kalablıkmış sanırım.kız kanla riçnde saatlerce yatmış.sonra gelip dikmişler.bde azar üzrine azar yemiş.kız doğumdan sonra iki ay kendini toplyamadı aşırı kan kaybı oldugu için .orda kan takviyesi yapmışlar ama yeterli gelmedi demek.baya bir çekti .rabbim herkeze kolay doğum naisp etsin

Arkadaşlar ben 38 haftalık hamileyim şimdiye kadar çamlıca erdem hastanesinde kontrollerimi yaptırdım ama doktoru hastaneden ayrıldı. şimdi herkes zeynep kamili tavsiye ediyo uzman doktorlar var diye ama çok kararsızım.. doğumda dikmiyorlar bekletiyorlar falan diyolar doğru mudur? dokotrlar güzel ilgileniyor mu doğumhanede nasıl muamele yapıyolar orda doğum yapan varsa yardımcı olsun.. bir de önerebileceğiniz bayan doktor var mı??

Tüp bebek için randevu aldım.Sabah 8 deki randevuma 7:40 civarı gittim.Ancak sekreter bile 8:30 de geldi.Doktor bey 9 gibi gelir dedi.O doktor geldi.Üstünü değiştirdi, sonra kahvaltısını yaptı..Bekle bekle nereye kadar..Çocuk yapmak için işten mi çıkalım..Tahlil yok , muayene yok, harcanan zamana bakın..

benim bir arkadaşım özel erdem hastanesine gidiyordu fakat 7.ayda erken doğum riski olduğu ve hemen sezeryana girmesi gerektiği söylendi yanı 7.ayında dunyaya getırıcektı bebegını fakat zeynep kamile gitti kesinlikle buna yanaşmadılar beklicez dediler bol bol istiraat yerinden bile kalkmıcaksın dedıler 1 hafta fılan onların dedıgını yaptı ılaçda kullandı ve şuanda normal ayında doğum yaptı hmde doğum içinde zeynep kamili tercih etti dediğine göre güven veren bir yermiş..

bizim ailece doktorumuz Z.Kamil den yetişmiş bir doktor.Biz ailece Z.kamil hastanesinin doktorlarına çok güveniyoruz.ama büyük hastanede problem yaşayanlar için alternatif olarak ,Doktorunu iyi seçersen özelde bilgide alıyosun normal doğumda yapıyosun.Dr.mehmet bey ordan yetişmiş hemde özelde Ümraniyede SGK anlaşmalı hastanede çalışıyor ve doğum yaptırıyor.Küvezler özelde ücretsiz.doğum 250-500 tl civarında.Nöbetçi doktorlarda ücretsiz bile oluyor bazı yerlerde.Bence biraz araştırın.Dr.Mehmet Bey için 444 50 60 tan randevu alınabiliyor.Biz araştırdık vede çok memnun kaldık.

Soyadı nedir acaba? Ümraniye devlet hastanesinde iki tane mehmeh bey var.
1i Mehmet Serdar Gülşen
Diğeri Mehmet Özdemir

büyük konuşmak istemem ama doğum ve zeynep kamil? Amn aman amannnnn!!!gebelik takibi iyi güzel takipte tek dezavantaj o zaman 2006 da her ay doktorların değişmesiydi..ama genelde gebelik takibi güzeldi..fakat doğuma gelince aman amann diyorum yine..gece oraya vardık herkes 2 2 yatıyor sedyede hadi kalabalık olduğu için normal durum bu...suyumu orda patlattılar suni sancı verdiler bebek hemen aşağı insin diye..çatala aldılar uzun süre doğum yapamadım..başımda 2 stajer doktor bayan vardı .bi ara erkek doktor geldi adam psikopat mı nedir!karnıma bastırıyor zaten acım var elimde olmadan bağırınca bi eliyle de ağzımı tamamen kapattıo bağırma diye ölücem sandım "ne bağırıyormuşum!" öyle diyor!"ağzımı neden kapatıyorsun" diye çıkıştım adama..neyse bebek gelmeye başladı satjer doktorların yanında 2/3 doktor ve profesörmüş yaşlı bir bayan geldi izlemeye başladılar bi ara stajere aman bebeği düşürme dedi var ya ölüyorum sandım bebek elinden kaymış sanırım bir ara...bebeği aldılar gittiler ...veeee kaldım öylece ..evet evet ister inanın ister inanmayın eşim aşağı sarkıyormuş...öylece klaldım gözümü saate attım doğum 10:05 de gerçekleşti yan tarafımda bir pencere esiyor cereyan yapıyor ve yarım saat geçti kimse yok halim kalmadı sesleniyorum "hemşire hanım" sesim çıkmıyor..çatalın demirlerine vurdum artık temizlikçi bi bayan geldi "ay kadının eşi duruyor sarkıyor öylece; kan kaybediyor buna birisi baksa ya" diye çığlık atttığını unutamıyorum hemşire geldi ne hikmetse hemen doktoru çağırdılar o ağzımı kapayanı hemen eşimi düşürmeye çalıştı ıkın deyip karnıma bastırarak..ne dese iyi;"sen şimdi bekle dikilmeyi bekleyen çok hasta var onları dikeyim geliyorum!" abartısız sağlam bir yarım saat belki daha fazla daha bekledim geldi acıdı diye of dedim ona bağırdı ne acıcak diye kızdı iğne vurmuşmuş da....doğum 10 da oldu 12:30 da kaldırıp lohusa odasına götürdüler.....iğrençti ya iğrençç hala kızıyorum kendime dava açmadığım için !ve malumunuz ben iltihap kaptım üstelik bebeğime de geçti uzun süre çektim.umaraım bana bunu yapanlarında başına gelir ve inşallah görevlerinden bi sebeple alınmışlardır..ya inanmıyorum hani eğitim falan diyorlar ya alakası yok biraz vicdan biraz vicdan!o temizlikçi kadının belki eğitim seviyesi daha aşağıda ama onlardan daha vicdanlıymış allah onun her zorluğunu kolaylaştırsın dilerim.üzerinden 5 sene geçmiş ama hala o doğum sahnesi aklımda kalmış bu kadar canlı şekilde..gebelikte ara ara oraya gitmeyi düşünsem de doğumda aman aman diyorum...büyük konuşturmasın rabbbim...

şimdi hala aynı mıdır bilgin var mı

benim teyzemın kızıda zeynep kamil hastanesinde dogum yaptı teyzemın gelinide çook ama çok memnunlar son ana kadar normal dogum olsun diye ugraşıyolar dr lar hepsi uzman mükemmel ve hastane hergün temizleniyor personeller çok iyi zeynep kamıl üstüne kadın dogum tanımam dıyolar hele şimdilerde her yönden dahada çook iyiler teyzemın kızı diyor yıne hemıle kalım yıne zeynep kamile giderim diyor ve bende zeynep kamile gidicem allahım nasip ederse inş.

verdiğin bilgi için çok sağol ..peki 2013 de doğum yapan var mı

Her yönden tavsiye ederim. Su an tek kisilik odada sancı ve duş imkani sonrası bebek bakımı aynı odada devam. Sartlar inanılmaz iyilestirilmis. İlk bebegimi orda dogurdum ikinciyi de orda istiyorum nasipse..

X