Çocuk Hastalıkları 4 aylık bebeğim grip oldu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

adrenalin1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2009
67
1
Bebeğim sadece anne sütüyle besleniyor,bol bol emziriyorum odayı nemli tutuyorum vs.grip tedavisiyle ilgili farklı deneyimleriniz varsa acilen ihiyacım var!!!

öncelikle geçmiş olsun canım.benim bebeğimdede aynı sorun olmuştu doktor bol bol ıhlamur içir balgamı söker demişti.her ıhlamurdan sonra gerçektende balgam çıkarmıştı bebeğim.

gemiş olsun canım.
hani anne sütü alan bebekler grip olmazdı. ben ona güvenip bebeğime geçmez diye grip aşısı yaptırmadım. şu domuz gribi aşısını da yaptırayım bari.

Bebeğim sadece anne sütüyle besleniyor,bol bol emziriyorum odayı nemli tutuyorum vs.grip tedavisiyle ilgili farklı deneyimleriniz varsa acilen ihiyacım var!!!

çok geçmiş olsun bebeğine .benim kızında şu anda grip sayılır.bir ay önce ben grip oldum malesef oda oldu.özellikle bol bol emzirmen şart.birde ben şuan da bile her sabah ıhlamur içiriyorum ona.iyi geliyor.birde hipp marka bebeklere özel karışık bitki çayı var oda kızıma iyi gelmişti balgam sökmiştü.onuda her gün akşam üstü veriyorum.böylece tedbir alıyorum kendimce. allah acil şifalar versin bütün hasta bebeklere

4 ayda ıhlamur ön görülürmü bilmiyorum
uzmana danışmadan birşey yapmayın derim çok geçmiş olsun

geçmiş olsun benimde bebegim iki aylık ve iki gündür grip dün çok yogundu doktora gittik ve sadece okyanus suyu önerdi saat başı hatta yarım saatte bir duruma göre 4 damla her burun deligine onun dışında ilaç son çare dedi.bebegim çok halsiz ve emmek istemiyor emdigindede kusuyor sabırla emzirmeye devam ediyorum bana bi arkadaşım ıhlamur içirmemi söyledi bende çok az verdim ama sen bilirsin istersen dogadanın mini rezene çayını al içerisinde ıhlamur rezene papatya hepsi karışık doktorumuz günde üç kez 20 ml vermemizde sakınca olmadıgını söylemişti rahatlatıyor en azından...

Arkadaşlar yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim.Biz doktora gittik doktor sadece burun damlası verdi.Annemin önerisiyle bebişin odasında piknik tüpüyle bir tencere suyu kaynattım içine az miktarda vıcks koydum ve oldukça yoğun miktarda odayı nemlendirdim o geceden sonra bebeğim gözle görülür derecede iyileşti,inanılmaz derecede işe yaradı, tavsiye ederim şu an gayet iyi ...

bebeğim 6 aylık hiç emmedi 2 gündür çok hapşırıo ve burnu akıo ıhlamur verdim ama fayda etmedi ne yapmam lazım ?

arkadaşlar lütfen 6 aydan küçük bebeklere ıhlamur su falan vermeyin böbrekler süzmüyor ve çok yoruyor
çünkü onların böberkleri daha gelişmemiş
siz bol bol sıvı tüketin bol bol emzirin lütfen ememeyenlerid e sağın sütü ağzına kaşık kaşık verin oda nemlendirmek falan onlara devam yine tabi.

arkadaşlar lütfen 6 aydan küçük bebeklere ıhlamur su falan vermeyin böbrekler süzmüyor ve çok yoruyor
çünkü onların böberkleri daha gelişmemiş
siz bol bol sıvı tüketin bol bol emzirin lütfen ememeyenlerid e sağın sütü ağzına kaşık kaşık verin oda nemlendirmek falan onlara devam yine tabi.

prematüre bebeğim var. takvim yaşı 2 aylık, düzeltilmiş yaşına göre henüz doğmadı.
3 gündür üşütmüş ve doktorumuzun dediği tek şey, ilaç yok ıhlamur ver.
günde 4-5 kere kaşıkla ıhlamur içir, senin bebeğin çok minik ve korunmasız ilaç yüklemek doğru değil dedi.
söyleyen doktor perinatoloji uzmanı bir profesör.
o yüzden ben zararı olduğunu düşünmüyorum.

Kızlar benim bebeğimde 15 günlükken grip olmuştu.Çok korkmuştum bişey olacak diye.Doktorumuz sık sık emzir dedi Bende öle yaptım bide burnunu temiz tutmaya çalıştık bu okyanus suyu ile temizledim sabah akşam geçti çok şükür.Bol bol emzirin en iyi ilaç süt.

benimde bebegım 2 aylıkken burnu tıkandı gozlerı kızardı cok korktum hemen hastaneye gourdum hem özele hem devlet hastanesıne ıkısıde okyanus suyundan baska bisey vermedi rezene içmesinde sakınca yok dedıler dogdugu ılk gunden berı ıcıyo rahat uyuyo ve gaz ckarıyo ayrıca salonda ıkı petek var ıkısınınde ustune su koydum cok faydalı ve 5 6 cay kasıgı ıhlamurda ıcırıyorum bır zararını gormedım doktorda onerdı herkese gecmıs olsun bebeklerımız hıc hasta olmasın ınsallah

Bebeğim 5 aylık ve grip oldu şuan saat 3 ve uyumuyor çok huysuz emmiyor ayaktakucağımda duruyor burnu tıkalı ve afedersiniz balgamini da çıkaramıyor ağzına geliyor boğuluyor hemen yutuyor. Odaya kaynayan ketıl ve içine viks koydum başka ne yapabilirim bilmiyorum yardım lütfen arkadaşlar..

Benim kızım da 3 buçuk aylık. Sütüm yok Hipp mama ile besliyorum. Burnu çok tıkalı. Serum fizyolojik damlatıp otribebe aspiratör ile çekiyorum. Ihlamur kaynattım az da olsa onu veriyorum. Peditus şurup vermişti doktor. Onu da çay kaşığı ile veriyorum. Başka ne yapabilirim

Kızım grip oldu oksuruyor ve balgam çıkarıyor
Günlük sakızı yaptım iyi geldi tavsiye ederim bronşit için oneriyorlar bebeklere ben şimdiden yaptım
Ihlamur da iciricem uyanmasini bekliyorum
Oda nemlendoriciyi de açtım
Fizyolojik sürümda damlattim uyurken çok inliyor
Başka ne yapabiliriz acaba sabah Dr a götüreceğim şimdi çok soğuk çıkartmak istemiyorum

X