pastane pastası kreması

gingerr

Guru
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
444
7
arkadaşlar merhaba. bu hazır pastaların içindeki krema nasıl yapılıyor? krem şantisi değil de tam aradaki krema. pastacı olan arkadaşlar varsa bize çıtlatabilir mi tarifi? sitelerin hepsinde bizim klasik bildiğimiz un,şeker,süt,vanilyayla yapılan krema tarifi var. ben hazır pastanınkini çok merak ediyorum.

bende uzun zamandır onu arıyorum hazır pasta kremasıyla yapıyorum ama tam istediğim lezzzet değil

canım ben size yıllardır yapıp nefis olan bir tarif verebilirim isterseniz:hulya:

çok eski tarif defterimde var benim pastane kreması tarifim ama sizin istediğiniz ğibimidir bilemiyorum üstelik su ile hazırlanıyor bu tarif hafifte oluyor isterseniz yazabilirim....

yazayım canım hemen..
PASTAHANE KREMASI,
3 su bardagı su ,1 su bardagı un ile pişirilip muhallebi yapılır,
iyice soğuduktan sonra 1 yumurta,ve 1 su bardagı şekeri çırpıp muhallebiye ilave edilir ,yarım paketten biraz fazla yumuşak margarinde ilave edilerek kıvama gelinceye kadar(bembeyaz olana kadar) mikserle çırpılır,daha sonra hazırlanan pandispanya nın arasına ve üzerine sürülür.
not:pandispanya ılık limonlu şekerli su ile ıslatılır

normal pandispanya üzerine yapıyordum ben bu kremayı yumuşak hafif bir tadı var su ile olduğu için

Biz de kursta şu pasta kremasını yapıyoruz:3 su bardağı sütü bir tencereye koyup ılıtıyoruz(kaynamıcak.)Bu arada bir kapta 1 yumurta , 2 yemek kaşığı nişasta ,1 yemek kaşığı un ve 1 su bardağı şekeri çırparız.Ilınan sütten 1 kepçe alıp bu karışımı ılıştırırız. .Sonra bu karışımı ılınan süte ekleyip ocakta muhallebi kıvamına gelene kadar pişiriyoruz.ıçinde nişasta olduğu için bir süre sonra katılaşıyo.Bu yüzden içine 1 poşet krem şanti ve vanilin koyup çırpıyoruz.Böylece kıvamı daha akışkan tadı da güzel oluyo.

Son düzenleme:
Biz de kursta şu pasta kremasını yapıyoruz:3 su bardağı sütü bir tencereye koyup ılıtıyoruz(kaynamıcak.)Bu arada bir kapta 1 yumurta , 2 yemek kaşığı nişasta ,1 yemek kaşığı un ve 1 su bardağı şekeri çırparız.Ilınan sütten 1 kepçe alıp bu karışımı ılıştırırız. .Sonra bu karışımı ılınan süte ekleyip ocakta muhallebi kıvamına gelene kadar pişiriyoruz.İçinde nişasta olduğu için bir süre sonra katılaşıyo.Bu yüzden içine 1 poşet krem şanti ve vanilin koyup çırpıyoruz.Böylece kıvamı daha akışkan tadı da güzel oluyo.

canim santiyi toz seklinde pistikten sonrami koyyosunuz

Evet muhallebi piştikten biraz da soğuduktan sonra toz halinde koyuyoruz.

Biz de kursta şu pasta kremasını yapıyoruz:3 su bardağı sütü bir tencereye koyup ılıtıyoruz(kaynamıcak.)Bu arada bir kapta 1 yumurta , 2 yemek kaşığı nişasta ,1 yemek kaşığı un ve 1 su bardağı şekeri çırparız.Ilınan sütten 1 kepçe alıp bu karışımı ılıştırırız. .Sonra bu karışımı ılınan süte ekleyip ocakta muhallebi kıvamına gelene kadar pişiriyoruz.ıçinde nişasta olduğu için bir süre sonra katılaşıyo.Bu yüzden içine 1 poşet krem şanti ve vanilin koyup çırpıyoruz.Böylece kıvamı daha akışkan tadı da güzel oluyo.

Ben az önce denedim bu tarifi tadı güzel yalnız şekeri fazla geldi bana. Bundan sonra 1 bardaktan az koyacam şekerini.

Tarif için teşekkürler.

ben de size teyzemin kremasının tarifini vereyim.bir ara gece gündüz bu kremadan hazırlıyorduk arkadaşlarla hepsi çok sevmişlerdi.önceki sayfada yazan arkadaşımın tarifine benziyor.tam pastane kreması değil ama mutlaka deneyin derim.
100 gr margarin
2 kaşık kakao
3 kaşık pudra şekeri
1 bardak süt (su ile de olabilir)ben sütü tercih ediyorum daha yoğun tadı oluyor
2 kaşık mısır nişastası
tüm malzemeler karıştırılıp pişirilir.ılıyınca yumurta eklenip çırpılır,istenirse fındık çikolata parçası eklenebilir.
afiyet olsun:KK16:

X