Aile Planlaması Spiral taktıracaklar dikkat!...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
A

ANNOŞ

Ziyaretçi
Arkadaşlar ben spiral taktırma konusunda sıkıntı yaşadm.Sebebine gelince evlendiğimden beri spiral kullanan biriyim.Bundan 2 sene önce kanama problemim olunca spiralin zamanı geçmiş diye çıkarttı dr.Ben de 2 3 ay sonra taktırırım diye bekledim.Doğum kontrol hapı kullanayım dedim baş ağrıları ve sinirlilik yapınca bıraktımSonra dr a gittim taktırmak için ama başka bir dr a.Kadın uğraştı uğraştı nasıl canımı acıttı antamam.Ben kan revan içinde çektiğim acılarla uğraşırken takamadığı spiralin parasını almaya kalktı.Tabi ki ödemedim kavgayla.Sorun ne dedim yapışık galiba rahiminiz dönmüş falan dedi.Ben de o zaman tedavisi neyse ya da tetkik neyse yaptırayım dedim yok yok bir sorun gözükmüyor dedi.Canım sıkıldı ve ben 1 sene dr a gidemedim korkudan.Dün neyse gittim başka dr a.Hiçbir sorun yok dedi ve kolayca taktı.Anlayacağınız doğru dr u bulun ve hakkınız koruyun biraz uzun oldu ama bunu sizinle paylaşmak istedim .Bu konudaki görüşlernizi bekliyorum...

canım bende senin gibi sprail taktırmıştım çok memnun kaldım bence bu doktorundan doktoruna değişiyor sen demekki o ilk doktorun ters tarafına denk geldin gerginmiş ve bu gerginliği sanada yansıtmış bu şans bence bak ben temmuzda çıkartırdım ve 3 aylık iğne yaptırdım çok pişman oldum ve hala regli olamıyorum olsam hemen taktıracağım a.s

Spiral taktırırken biraz rahat olmak gerekiyor, elinizde olmadan kendinizi kasarsanız doktorun işi çok zorlaşır.

Ama senin ki farklı bir olay galiba..Yani doktor becerememiş mi desem, demesem mi anlayamadım , kan revan işine dönmesini..CADIARZU

oncelıkle gecmıs olsun bende istıyorum taktırmak fakat etraftan bıraz korkuttular kanama falan oluyo dıye bıde takarken cok acıyo dıyolar cesaret edemıyorum dogrusu

Spiral taktirmak icin ønceden bir dogum yapmaniz gerekmiyormu? tam olarak bunu anlayamadim evlendigimden beri spiral kullaniyorum demissin ya, ondan sordum, dogum yapmadan takmaz doktorlar, bu doktor sahtemidir nedir? ama egerki ønceden hamile kalmissan bi hamilelikten sonra takabilir.. ozamanda bayiltilir hasta.. benim bildigim bøyle olur, kuzenim yaptirmisti ordan biliyorum, ama turkiyede farklimi bu isler bilmiyorum simdi.. Ama bilgilendirdigin icin cok tesekkurler canim

İlk doğumumu evliliğmin 1 senesi dolmadan yaptım.Doğumdan sonra taktı dr.2.çocuk için ara verdim tekrar taktım.Hiç böyle bir sorun yaşamamıştım ilk oldu o nedenle paylaşmak istedim.....

Ben sezeryandan sonra hemen kırkım dolunca taktırdım.Sezeryandan hemen sonra takılmıyor normalde biraz zaman geçmesi gerekiyor adetin 4.günü takıyorlar rahim ağzı açık olduğundan kolayca takılıyormuş.Ben henüz adet olmadığımdan doktor önce rahim ağzını açtı çok acı çekmiştim ozaman hem üstten ultrasanla bakarak taktı hemde alttan ultrasonla kontrol etti.Şimdi rahatım endişede kalmıyorum.

arkadaşlar sizi korkutmak istemem ama ben spiralle hamile kaldım çıkarttırdım ve bebegim saglıklı bi şekilde dogdu ,şimdi tekrar taktırdım ama çok rahatsızlık veriyo ,sizinde rahatsızkıklarınız varmı,lütfen yazarmısınız

bende 1 hafta önce taktırdım bi problem yaşamadım.ama takılırken biraz acıyo.

bende 6 yıl oldu taktıralı hiç problem yaşamadım şükür bana çok rahat geliyor diğer korunma yöntemlerinden memnunum taktırırken korkacak bişey yok sinek ısırması kadar kolay korkmayın rahat bir seksiçin en ideal yöntem tavsiye ederim

bir uyarıda bulunayım.kalpte sorun yaşayanlarda tehlike oluşturabiliyormuş.eğer iltihap yapar ve kalbe ulaşırsa büyük sorun oluşturuyormuş.haberiniz olsun...............

X