Lekeler, Çiller Cilt Beyazlatc ve leke giderici maske tarifleri

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
ne kadar beyazsan okadar asilsin. köleler ve hizmetciler toz toprak ve güneşten esmer siyah yani koyu renkli oluyormuş :KK70: allam doguştan gelen asaletimin timsali beyazım çatlasın fesatlar :) oh ohohoohoohho :KK70: kıskananlarda beyazlar soluk benizli oluyomuşta hastalıklı görünüyomuşta hahayt :KK70: kedi uzanamadıgı cigere mundar dermiş :KK70: çingene gibi kirli tenleriniede sarı saç ne yakışmış yaaaaaa :p

arkadaslar merahaba sena ben bugün katıldım aranıza cildim ile ilgili çok sıkıntılarım önceden hiç sivilce bile çıkmazdı o kadar pürsüz cildim vardı ama bide şimdi görün o kadar fena oldu sivilce çıkmaya başladı gözeneklerim acıldı aayy böle bi tuaf bişi oldu yüzüm sivilcelerle oynadım bende biraz iz kaldı bana iyi gelebilcek ama cook iyi gelebilecek önerileriniz nelerdir hanımlar

arkadaslar merahaba sena ben bugün katıldım aranıza cildim ile ilgili çok sıkıntılarım önceden hiç sivilce bile çıkmazdı o kadar pürsüz cildim vardı ama bide şimdi görün o kadar fena oldu sivilce çıkmaya başladı gözeneklerim acıldı aayy böle bi tuaf bişi oldu yüzüm sivilcelerle oynadım bende biraz iz kaldı bana iyi gelebilcek ama cook iyi gelebilecek önerileriniz nelerdir hanımlar

Sana tavsiyem lazer yada peelinglerden önce bir test yaptır..Kıstlerden bile sivilceler çıkar.Önce kadın doğum sonra,dermatolog sivilcenin çözümünü neden kaynaklandığını bulamazsan altarnatif lazer,peelig gibi şeyler denersen benim gibi olursun..Sabırlı olup kaynağını bulup,çözüme ulaştırdıktan sonra izler için değişik yöntemlere başvurursun..Yaşayan biri olarak doğru yönlendirmek istedim..

aklıma gelmişken ben bir şey paylaşmak istiyorum uzun zamandır yüzüme sabun kullanmıyordum ama bir tavsiye üzerine dove sabununu kullandım bana iyi geldi çünkü cildi kurutmuyo.kokusu da dokusu da müthiş bence.sürekli ciltlerini sabunla temizleyen arkadaşlar bir süre sonra tenlerinin kuruduğunu söylüyorlar bunu kullanırlarsa sanırım daha iyi gelir tercih meselesi tabiiki.ama sadece hafta da bir kullanmaya karar verdim bu sabunu.. azı karar dedim
:)

Beyazlatıcı maske - 1
1/2 domates
Un

Domatesi yıkayın ve kabuğunu soyun. Blendırda suyunu çıkardıktan sonra süzgeçten geçirin ve yeteri kadar unla macun haline getirin. Maskeyi göz çevresinden ve dudaklardan uzak tutarak yüzünüze uygulayın. 5 dk sonra ılık su ile durulayarak çıkarın. Bu işlemi haftada üç kez uygulayın. Bu maske cildinizi nemlendirir, rengini açar, gözenekleri temizler, çil ve yara izlerini hafifletir.

Beyazlatıcı maske - 2
50 g soya peyniri (Tofu)
15 g maya

Soya peynirini küçük bir kaseye koyarak ezin. Üzerine mayayı ekleyerek macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve mayalanmaya bırakın (minimum 30 dk). Ardından maskeyi yüzünüze dairesel hareketlerle yedirin. 15 dk bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak çıkarın. Bu maske özellikle yağlı ciltler için iyidir. Gözeneklerdeki tıkanıklıkları açar ve sıkılaştırır. Ayrıca cildin rengini açar.​

Beyazlatıcı maske - 3
2 yemek kaşığı taze fasulye unu
1 yumurta akı
2 damla lavanta yağı

Malzemeleri karıştırarak macun kıvamına getirin. Göz çevresi ve dudaklardan kaçınarak sürün. 15-20 dk bekledikten sonra ılık su ile durulayarak çıkarın. Nemlendiricinizi sürün. Bu maske cildi ölü hücrelerden arındırır, siyah noktaları, akneleri ve yağ bezelerini iyileştirir, gözenekleri açar ve sıkılaştırır. Ayrıca cildin rengini açar.

Papatyalı cilt beyazlatma maskesi
3 tatlı kaşığı papatya (çiçek kısmı)
1 fincan su
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı gül suyu (isteğe bağlı)

1 fincan suyu kaynatın ve içine papatyaları atın. 7-8 dk beraber kaynattıktan sonra süzgeçten geçirerek soğumaya bırakın. Ardından bal ve gül suyunu ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra yüzünüze ve boynunuza sürerek 15 dk bekleyin. Cildinizin aydınlanması için düzenli olarak kullanın. Bu maske renk bozukluklarına karşı birebirdir. Buzdolabı ömrü 1 haftadır. Hava geçirmeyen bir kapta muhafaza etmeye özen gösterin.
Not: Hamilelere tavsiye edilmez.​

Safranlı cilt beyazlatıcı
3 yemek kaşığı süt
5-6 tel safran

Safranı sütün içine atın ve çözülmesini bekleyin. Yüzünüze ve boynunuza uygulayarak 20 dk bekleyin. Ardından durulanın. Bu işlemi düzenli olarak uygularsanız daha berrak ve açık bir cilde kavuşursunuz.

Cilt beyazlatıcı
Yeteri kadar hindistan cevizi sütü
Yeteri kadar ananas suyu

Malzemeleri karıştırarak yüzünüze pamuk yardımıyla uygulayın. 20 dk bekledikten sonra durulanın. Malzemeler tamamen doğal olmalıdır. Bu uygulama cildinizin rengini bir ton açar ve renk bozukluklarına iyi gelir.​

Cilt beyazlatan, leke giderici maske
1 yemek kaşığı rendelenmiş kestane
Kaynar suya atılan 1 çay kaşığı süt tozu
1 yumurta sarısı
1 ezilmiş limon
1 çay kaşığı itburnu yağı

Malzemeleri karıştırarak hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürün. 20-30 dk bekledikten sonra yıkayın.

bunlarin hpsini bu hafta ksin dnicem!!!Cok sagol paylasimin icin...

arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım ama bir süredir sitenizi takip ediyorum..en sonunda bende dayanamayıp üye oldum :)))
ben ballı sabunun kuru ciltlere iyi geldiğini duydum ve internettede okudum bugün gliserinli ballı sabun aldım yüzümü yıkayacağım..daha sonrada ballı ve limon su lu maske yapıcam..bende esmerim geçekten cilt rengini açıcı etkisi varmı haftada 1 mi kullanmalıyım bana önerileriniz varmı..cildimde kuru yardımcı olursanız sevinirim

domates maskesini mi yapsam bal maskesini mi yapsam bunada karar veremedim..bal ve limonlu maskeyi yapan varsa tarifini verebilrmi net olarak

Elim ayağım kırıldı sanki 17 yaşında bi genç kızım cildim o kadar güzel ki, beyaz tenliyim. Sadece yanak bölgemde geçmeyen kırmızı lekeler için kullanmak istedim. 1 haftadır cildim soyulmuyordu korkarak kullanıyorum zaten istorexsin sürmek istemedim. Bugün 8. günde sürmemle beraber cildime "kezzap" atılmış gibi oldum cildim çok acıyordu gittim aynaya baktım sağ yanağım tamamen yandı.. Ama bordo renkte şuan kırmızı değil ! Direk taksiye atladım pijamalarımla bu soğukta terlikle koştum açık eczane aradım taksiyle. Madecassol ve Bepantene aldım :KK43:( Eczacı cildiye doktoruna gözük dedi.. Ben daha 17 yaşındayım dış görünüşe aşırı önem veririm bu geçmezse mahfolurum intihar ederim.. Yaşayamam böyle yani. Napıcam şimdi ilaç resmen yaktı güzelim yüzümü bordo şuanda yanağım.. Yardım edin nolur geçmez mi bu? Ağlamaktan harap oldum bütün gece uyumadım. Çığlık çığlığa annemleri aradım geçer dediler görünce. Beni teselli etmek için söylüyorlar geçicek gibi değil :KK43:( İki tane sivilce izi geçmezken koskoca bi kırmızılık nasıl geçicek. Ölücek dereceye geldim nolur yardım edin acil nolur. Allahından bulsun bu iki ilacı veren adamda. Acısından duramıyorum. Nasıl geçer bu geçer mi :KK43:(

:KK5::KK5:

isotrexin senin kafana göre kullanabileceğin bir ilaç olamaz anladığım kadarıyla başka birisinin tavsiyesi üzerine (''ilacı veren adam'') ve fazla miktarda kullanmışsın! prospektüsü okumadığını düşünüyorum:KK20:
Hem o tarz ilaçlar nemlendirici ve koruyucusuz da kullanılmaz!:KK20:
Tretin ve isotrexin az miktarda, mutlaka nemlendirici ve koruyucu kombiniyle kullanılır.
Bephanten toparlamış olmalı şimdiye kadar diye düşünüyorum

Son düzenleme:
Ya arkadaşlar insanlardaki bu beyaz olma merakını anlayamadım.illaki beyaz olan herkes güzel oluyor diye bi görüş var ülkemizde ben öyle düşünmüyorum.Beyaz tenlilerin güzel olma yüzdesi biraz fazla oluyor kabul bide eskiden gelen bi kanı var öyle zihnimizde yer etmiş adeta.ama ben öyle esmerler görüyorum ki kaşı gözü ağzı burnu biblo gibi,insanın baktıkça bakası geliyor.Bu kadar uğraşmayın yüzünüzle, hem yüzünüz beyazladı diyelim vücudunuzadamı süreceksiniz bunları ? güzellikte kıstas bence orantılı yüz hatlarına sahip olmak, bunlar yoksa beyaz tenlilerde çok güzel olmuyorlar,etrafınıza bi bakın bütün beyazlar çok mu güzel.Şimdi esmersin diye mi bunları söylüyosun diyebilirsiniz bende beyaz tenliyim yani ama bunu güzellikte 1 numaram olarak görmedim.Sadece zaten güzel bir yüze sahipseniz bu durum güzelliğinizi biraz daha ön plana çıkarabiliyor...Ama bu kadar uğraşmaya değermi ?

benim yüzümde çok fazla ben var. bu formüller benlerinde açılmasını sağlar mı. domatesli formülü denemeyi düşünüyorum ama benlere çare olur mu bilemedim..

Lekelerim için , Oriflame'in EVEN Out serisini ( gündüz ve gece kremi) kullanıyorum.Memnunum.Gündüz kremi SPF 20 faktörlü...Kremin bileşiminde ki bu faktör biliyorsunuz güneşin zararlı etkilerinden koruyucu olarak görev yapıyor.20 koruma faktörlü krem...Düzenli kullanım sonucunda lekeleri oldukça hafifletip cilt rengini beyazlatıyor.
Tüm yaş grupları ve tüm cilt tipleri ( karma-yağlı-kuru)içindir.

merhabalar,cildimdeki lekelerden benim çektiğimi bir ben birde allah bilir,evlilik çocuk derken doğum lekesi güneş lekesi ve harita gibi yüz,ve denemediğim krem kalmadı,en sonunda SİS leke kremini tesadüfen internette gördüm denemeye karar verdim,yeri Sinop ta eczanede hazırlanıyor elbette denemek maksadı ile sipariş verdim,kremi hazırlayan Mustafa bey zaten telefonla sizi bilgilendiriyor,ilaç elime geçti dediği gibi kullanmaya başladım,ilk 4 gün cilt yavaş yavaş geriliyor ve leke olan yerler koyulaşıyor sonraki gün koyulaşan yerler her yıkamada soyuluyor bu inanılmaz bir şey alttan pırıl pırıl bir cilt çıkıyor tam 1 ayda hergün soyulan yüzüm ve tertemiz bir cilt,elbette hafif kızarıyor ama bu normal bir tepki 20 yıllık lekelerim yok oldu inanınki bu mucize gibi,zaten internette sis leke kremi yazdığınızda direk çıkıyor arayıp bilgi alabilirsiniz

merhabalar,cildimdeki lekelerden benim çektiğimi bir ben birde allah bilir,evlilik çocuk derken doğum lekesi güneş lekesi ve harita gibi yüz,ve denemediğim krem kalmadı,en sonunda SİS leke kremini tesadüfen internette gördüm denemeye karar verdim,yeri Sinop ta eczanede hazırlanıyor elbette denemek maksadı ile sipariş verdim,kremi hazırlayan Mustafa bey zaten telefonla sizi bilgilendiriyor,ilaç elime geçti dediği gibi kullanmaya başladım,ilk 4 gün cilt yavaş yavaş geriliyor ve leke olan yerler koyulaşıyor sonraki gün koyulaşan yerler her yıkamada soyuluyor bu inanılmaz bir şey alttan pırıl pırıl bir cilt çıkıyor tam 1 ayda hergün soyulan yüzüm ve tertemiz bir cilt,elbette hafif kızarıyor ama bu normal bir tepki 20 yıllık lekelerim yok oldu inanınki bu mucize gibi,zaten internette sis leke kremi yazdığınızda direk çıkıyor arayıp bilgi alabilirsiniz

Merhaba,

Acaba vücudtaki lekelere de iyi gelir mi acaba??? Nasıl sipariş edilebilir???
Senin adına çok sevindim :)))) umarım bu krem benimde derdime derman olur

bana iyi geldi canım. ufak çillerim belirmişti güneşte renkleri açıldı gibi.. cilt tonunu da daha güzel yapıyo. ama güneşte korunmadığımdan sanırım henüz bi beyazlaşma yok

canım bilmiyorum ama yıllardır denemediğim bir şey yok mısır unu domatesten tut, sarmısak maskelerine kadar herşeyi denedim yok bu lekeler geçmiyor. neler yaptım neler . şimdi bi formül uyguluyorum. hepsinide kullanıyorum.
1 çay kaşığı zeytin yağı
1 yemek kaşığı yoğurt
1çay kaşığı bal
çeyrek domates
1 çay kaşığı tarçın
ve 1yemek kaşığı kil.

aynı pasta tarifi gibi oldu ama tek tek kullandım fayda görmedim bide böyle denim dedim ben deneme aşamasındayım sizede kolay gelsin kızlar :)

merhaba arkadaşlar,yirmi yıllık cilt lekelerim sis leke kremi ile gitti,leke olan yerler geriliyor kabuk bağlıyor sonra soyuluyor soyuldukça alttan pembe taze bir cilt çıkıyor,bir şeyi anladım oda cilt soyulmadan kesinlikle lekelerin gitmeyeceği,pahalı kremlere para vermeyin ben acısını çok çektim şimdi cildime bakabiliyorum aynada :KK55:

Merhaba,

Acaba vücudtaki lekelere de iyi gelir mi acaba??? Nasıl sipariş edilebilir???
Senin adına çok sevindim :)))) umarım bu krem benimde derdime derman olur

teşekkür ederim,googla yaz sis leke kremi diye kendi sitesi ve telefonu var zaten aradığında çok iyi ilgileniyor mustafa bey,sitede kullananların yorumları var

bence çokk uğrasmayın ciddi anlamda düzelme istiyorsanız beyazlatma ile ilgili etrafınızda oriflame yapan varsa ESSENTIALS Fairness Soap (Sabunnn) kullanın her sabah harika bi çözüm fiyatı en fazla 5 mi ne ?? öyle bişe evde stok yaptım :KK70::KK9:

Son düzenleme: