bebeğin kilo alması için...

cigdem_dmrl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
11
0
39
30 haftalık hamileyim ama bebeğim 28 haftalık görünüyor. çok sorunlu bi hamilelik geçiriyorum ve bebeğimde kist var. Bebeğim 2 hafta geriden geliyor ve kilosu düşükmüş neler yemeliyim nasıl beslenmeliyim 2 hafta sonra kontrolüm var ve kızımın kilo almasını istiyorum bilgilerinizi paylaşırmısınız!!!!

30 haftalık hamileyim ama bebeğim 28 haftalık görünüyor. çok sorunlu bi hamilelik geçiriyorum ve bebeğimde kist var. Bebeğim 2 hafta geriden geliyor ve kilosu düşükmüş neler yemeliyim nasıl beslenmeliyim 2 hafta sonra kontrolüm var ve kızımın kilo almasını istiyorum bilgilerinizi paylaşırmısınız!!!!

cok gecmıs olsun umarım duzelır hersey en yakın zamanda.balık basta olmak uzere bol sut ve yogurt tuket bence.3 ogunun yanısıra ara ogunlerı atlama.bende 33 haftalık hamıleyım.kızın kac gr boyu ne kadar

canım gectigimiz 4 hafta bebeğim hızlı kilo almış, ben önceki aylarda fazla kilo aldığım için biraz düzen değiştirmiştim ondan olabilir, ben onları da paylaşayım seninle

haftada 2 gün akşam yemeğinde balık ve salata,
makarna pilav patates i kestim, akşam yemeklerinde etli sebze yemegi (bazen 2 kaşık pilay) yogurt veya ayran mutlaka tükettim,

sabahları 1 yumurta mutlaka yiyorum,
bir de 2 tatlı kaşığı kadar pekmez veya bal
1 kucuk fincan yogur1 (ben activia yiyorum sade) 1-2 meyve tükettim (mandalina, kuru kayısı, vs),
neticede ben az kilo aldım aldığım da direk oğlana gitmiş,

umarım işine yarar,

ah canım bizdede var o problem.ben 29+5 hamileyim.benimde aynı 2 hafta geriden geliyordu geçen ay.şu anda durumu nasıl bilemiyorum ama büyüdüğünü ben farkediyorum.son durumu bu hafta öğrencez.şu anda her gün yaptığım günde 2 ceviz 2 kaşık pekmez gnde 1 muz 1 elma 1 portakal 1-2 bardak ayran badem fındık falanda atıştırmalık olarak .1 yumurta mutlaka. kahvaltıda 1 sebze. öğünlerdede salata pilav falan olursa ekmek yemiyorum kendimde fazla kilo almadım.ve en önemlisi hurma.gecede 2 bardak süt içiyorum
benim birincidede böyle olmuştu ondada bal ceviz ve hurma yemiştim 1 ay düzenli olarak doktorum çok şaşırmıştı ne yaptınız siz bu bebeğe böyle diye sevinmişti baya. 3kilo 800 gr doğmuştu oğlum.inş sende bende ve bizim gibi olanlarda hayırlısıyla bebişlerimize kavuşuruz

kizlar bebeklere pekmez ,sut, bol taze meyve suyu ,sabahlari yumurta yemek en cok kilo aldiran seyler hepimizin bebekleri saglikli sihhatli dogsunlar uzun omurlu olsunlar insallah

Bir de kızlar bol su.Benim kzıımda 1 hafta geriden geliyordu suyu arttırdım ve haftasını yakaladı.Bir de çok kafaya takmamak lazım galiba...

canım gectigimiz 4 hafta bebeğim hızlı kilo almış, ben önceki aylarda fazla kilo aldığım için biraz düzen değiştirmiştim ondan olabilir, ben onları da paylaşayım seninle

haftada 2 gün akşam yemeğinde balık ve salata,
makarna pilav patates i kestim, akşam yemeklerinde etli sebze yemegi (bazen 2 kaşık pilay) yogurt veya ayran mutlaka tükettim,

sabahları 1 yumurta mutlaka yiyorum,
bir de 2 tatlı kaşığı kadar pekmez veya bal
1 kucuk fincan yogur1 (ben activia yiyorum sade) 1-2 meyve tükettim (mandalina, kuru kayısı, vs),
neticede ben az kilo aldım aldığım da direk oğlana gitmiş,

umarım işine yarar,

peki senin kan değerin nasıl sorabilir miyim?

doktorum bebeğimin 3 kilo 300 gram civarında oğcağını söylemişti bende son 15 günde süt içmeyi artırttım 2 bardak içerken 4 bardağa çıkardım ve içine bal veya pekmez karıştırdım.. bebeğim 3kilo 850 gram doğdu... çok yararı var sütün.....

doktorum bebeğimin 3 kilo 300 gram civarında oğcağını söylemişti bende son 15 günde süt içmeyi artırttım 2 bardak içerken 4 bardağa çıkardım ve içine bal veya pekmez karıştırdım.. bebeğim 3kilo 850 gram doğdu... çok yararı var sütün.....

pekmez gibi demir içeren besinleri sütle birlikte tüketirseniz vücut demiri ememiyor,süt demirin emilimini engelliyor.süt içtikten 1-2 saat sonra pekmez yerseniz daha faydalı olur :eek:lmaz:

protein ve demir içerikli besinler bende aynı sorunıu yaşıyordum hamur işini bırak kesinlikle
peynir süt pekmez yumurta ve et başta gelşyo
birde dr um bana ensure diye vitamin dolu bi içecek vermişti

demirli yiyecekleri sut ve sut urunleriyle karistirmayinn arkadaslar demirin emilimi azaliyor yani hic bi ise yaramiyor:KK43:

demirin emilimini artırmak için c vıtamını ıle alın yanı bır bardak portakal suyu ıle alırsanız d vıtamını emılımı artar

pekmezin tek yenmesını duymuştum. üzerıne 1 saat sadece su içilmeliymiş. su ve süt birde hurma meyvesi çok ıyı gelıyormuş.

bol su içmen gerekior hurma pekmez süt ve ürünleri yoğurt ceviz balık yumurta sebze meyve et :) yani ne bulursan ye bence yalnız bol su içmen gerektiğini duymuştum bebeğin alanını genişletiyor ve daha çok büyüyormuş...

cok buyudugune ınanırım cunku cok su ıcıyorum ve benı goren herkes ıkızmı dıye soruyor delırcem soranlara tek demekten yoruldum :) allahtan son 8 gun kaldı

Su içmenin lohusalıktada süt açısından faydası olduğunu söyler hep doktorlar...

zannımca denenmıstır portakal ve cevız... 2 haftadır duzenlı yıyorum gunde 1 avuc cevız ve 2 portakal 2 haftada 500 gr aldı kızım tavsıye ederım zemuszemus

kızlar slm ben oyle bebeklerin ayına gore gelışım olarak gerıden gıttıgını bılmıyordum banada 2 li test yaptırdıgımdaki gun tam kac haftalık oldugunu soylemışlerdı benden ondan yola cıkarak hesapladım bebegımın kac haftalık oldugunu ben 16 haftalık hesaplamıştım ultrasonda 17 hafta 3 gunluk cıktı ya şimdi ben bebeğinin tam olarak nezaman dogcagını bıle hesap edemiyorum.Bİlgilendirirseniz sevinirim.

X