NURSE HARVEY'S kullanan anneler

benim de bir arkadaşımın kolik bebeği var,
onun annesi kaynamış suya biraz kimyon atıp biraz daha kaynatıp sonra bunu sık gözenekli bir bezden geçirip bebeğe içiriyorlarmış ve çok rahatlatıyormuş. ben denemedim ama çok gerekirse denemeyi düşünüyorum.
armut zaten yetişkinlerde de kabızlık sorununa karşı çok etkili, bağırsakları çok iyi çalıştırır. hatta armut yedikten sonra su içme derdi annem. hele dışardaysan tuvalete zor yetişirsin yani. demek bebeklerde de gaz sorununa iyi geliyormuş. denemek lazım.

bende kızım iki aylık olduğundan itibaren kullanmaya başladım yararını gördüm metsil işe yaramadı bizde

arkadaşlar simlex kaldırıldı sahtesi yapılıyo dikkatli olun güvenilir eczaneden alın bnm dr. tavsiye etmemişti.zinco iyi bende kullandım.

caanım benim bebeğim hem gazlıydı hemde kolikti gaz için sab simplex cok iyi geldi koliği içinde babuline diye yine bitkisel surup verdi doktorumuz o da sakinleştiriyordu biraz

canım bende kullandım ama bebeğime hiççç faydası olmadı onun yerine metsil ve zinco bitkisel damla kullandım daha çok faydasını gördm..

Arkadaşlar benim bebişim çok gazlı.KK da nurse harvey's şuruptan bahsediliyordu ben de alıp bi denedim.Ama sanki daha çok gazı oldu gibi geldi.Bebeğimi hiç rahatlatmadı.Acaba başlarda böyle olması normal mi.Etkisini görmek için bir süre düzenli kullanmam mı gerekiyor.Deneyiminizi yazarsanız sevinirim.Bu arada bebeğim üç haftalık...Teşekkürler.

canım ne yaptın sen.nurse harveys 1 aydan büyük bebeklere kullanılır belki ondan rahatsız etmiştir.inşallah geçer.ben piyasada ne var yok ilaç,bitkisel hepsini kullandım iyi gelen bir tek nurse tü.

ben de kullandım ve arkadaşlarıma önerdim.önerdiğim kişiler çok teşekkür ettiler bana...

benim bildiğim 1.aydan itibaren kullanılıyor..benim oğlumu düzene sokan şuruppp..kesinlikle tavsiye ederimm

ben bi şey sorcaktım.armut suyunu bebekleriniz ne kadarlıkken kullandınız.benimde 20 günlük bebeğim ve çok gazı var.şimdi denesem erkenmi acaba.

ya bende zinco kullanıyordum ilk başlarda ama pek işe yaramadı zaten bebeğim çoğunu tükürüyordu sonra nurse harvey aldım eczaneden çok iyi geldi bebeğime rahat rahat da uydu... birde annem çok gazı vardır karnı ağrıyordur diye ilk başlarda bir iki damla soğan suyu verdiriyordu ama çok nadir bebek soğan suyunu içince acayip bir geğiriyorr... isterseniz deneyebilirsiniz

vallahi bende zinco dışında gaz ilaçlarının hepssini kullandım şuanda da sap simplex i deniyorum tamamen kesmedi ama azda olsa faydası var..olmazsa bide zinco yu denycem..

canım etkisi bebekten bebeğe değişir bu tarz ilaçların özellikjle anne sütü alan bebeklerde gaz olması doğal....çok fazla gaz sancısı çekmiş 3 ay geceli gündüzlü uyuymamış ve uyutmamış bir bebeğin annesi olarak söylüyorum elinden hiçbirşey gelmiyor...badem yağıyla masaj yapmayı dene bebeğine nurse harveys iyi gelir ama terini kötü kokutabilir bebeğinin sab simplex de oldukça iyi idir ben her ikisini de kullandım hatta ingiltereden ilaç geldi infacol onu bile kullandık tek fayda göremediğimiz zinco vr metsil oldu ama dediğim gibi bünyeden bünyeye değişir bu durum ben colinox damla bile denedim :KK43:(( oldukça çaresiz bir anneydim:))şimdi o günlerimi hatırlamak bile istemiyorum...arabaya bindirip gezdirebilirsin o da etkili bir çözüm motor sesi rahatlatıyor bebekleri..
ilk 3 ayında ağlaması hiç kesilmeyen bebeğim 3 aylık olduğu gün bıçak gibi kesti ağlamayı farkettik ki dönmeye başlamasıyla aynı zaman denk geliyor Ada biraz erken hareketlendi gaz derdi bu sayede bitti ve artık çok gülüyor :))ağlamak yok :)))

merhaba ben yeni üye oldum kızım 2.5 aylık ve gaz problemimiz var.metsil zinco rezene çayı çörek otu yel cevizi hepsinini denedim ama fayda etmedi.kızım gündüzleri hiç uyumuyorgün geçtikçe dahada gazlı sanki bana tavsiyeleriniz neler

arkadaşlar benim oğlum1.5 aylık çokkk fena gaz sorunumuz var ve çözemiyoruz denemediğim kalmadısimplex,metsil,muskat,acıelmayağı,sıcak havlu,zeytin yağımasajı,rezene çayıamanafile sizlerin önereceğibaşkaçareler varmı?forumda nurse diebi şurup okudumdenesemmi acaba?armut suyu demişler artık ne yapacağımı şaşırdımbebeğime çok üzülüyorum...amaileridehatırlamıyacağı için çok mutluyum...

denenecek ne varsa biz denedik oğluma. zinco, nurse, metsil, zeytinyağı masajı, acı elma yağı, rezene hiç biri işe yaramadı.bebişim 4 haftalıktı gazlandı. 2 aylık olduğunda kk dan bir arkadaşın tavsiyesi üzerine eczanede yaptırdığım karışım sayesinde gaz sorunu kesildi. hem geğiriyor hem de gaz çıkarıyordu ağlamaları kesildi. 3 ayını doldurunca ilacı kestim. bir baktım ki gaz sorunu sona ermiş.

benim oğlumda denemediğim ilaç ot ne varsa kalmadı.
ama hiçbiri fayda etmedi.umutsuzluğa kapılmanızı istemem ama ben çaresinibulamadım
bunun için sadece size tavsiyem sabır.
sabır ve biraz da zamana ihtiyacınız var.

2,5 aylık bebeğim var .doğdugundan beri sab sımplex kullandım fena gelmedi ama tam netice de alamadım .Nurse harveys kullandım değiştirdim benim bebeğime hiç iyi gelmedi sürekli kusmaya başladı. En etkin sonucu bebeğimde Mylıcon ile aldım tavsiye ederim . içinde ölçeği var . Infants Mylıcon Gas Relıef Her kullanım öncesi çalkalayınız. Her beslenmeden önce veya sonra, 0-24 ay arası bebeklere 0.3 ml ; 24 ay sonrası 0.6 ml kullanılmalıdır. (Damlalıktaki işaretli) Bir paket, ortalama 100 kullanım.

a.s

a.s2,5 aylık bebeğim var .doğdugundan beri sab sımplex kullandım fena gelmedi ama tam netice de alamadım .Nurse harveys kullandım değiştirdim benim bebeğime hiç iyi gelmedi sürekli kusmaya başladı. En etkin sonucu bebeğimde Mylıcon ile aldım tavsiye ederim . içinde ölçeği var . Infants Mylıcon Gas Relıef Her kullanım öncesi çalkalayınız. Her beslenmeden önce veya sonra, 0-24 ay arası bebeklere 0.3 ml ; 24 ay sonrası 0.6 ml kullanılmalıdır. (Damlalıktaki işaretli) Bir paket, ortalama 100 kullanım.

X