Kına Nasıl Cıkar?

iremmm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2006
248
0
İki hafta sonra düğünüm var örf adetlerimiz gereği geline birçok yerde kına yakılır.Bende adetlerimizi yerine getirmek için ve istediğim için elime kına yaktırmak istiyorum ancak çalıştığım için düğün izni dönüşünde çıkmasını istiyorum.Kınayı elden istediğimde çıkarmak için bildiğiniz bir yöntem var mı? Yardım ederseniz sevinirim

benim yengemde çalıştığı için kına yaktırmak istememişti ama yakmışlardı,oda hemen sonra yıkayıp tekrar bağladı,çok hafif kalmıştı ama sadece avucuna yaktır az bişey,zaten kalanıda bir hafta içinde yok oluyormuş.yoksa kına hiç bir şekilde çıkarılamaz çünkü derinin altına yerleşiyor ve tamamen çıkması 2-3 ayı buluyor.buarada şimdiden sana mutluluklar.kandilinde mübarek olsun canım:teselli:

geçen ay teyzemin kızında kınası vardı o da ihemen işe başlıyacam die yaktırmak istemedi ama adet işte hemen yakar gibi yaptık eldivern giydirdik yakmış gibi sonra hemen gitti çıkarttı kimsede anlamadı

ama yaktırsanda hemen çıkmazz

İki hafta sonra düğünüm var örf adetlerimiz gereği geline birçok yerde kına yakılır.Bende adetlerimizi yerine getirmek için ve istediğim için elime kına yaktırmak istiyorum ancak çalıştığım için düğün izni dönüşünde çıkmasını istiyorum.Kınayı elden istediğimde çıkarmak için bildiğiniz bir yöntem var mı? Yardım ederseniz sevinirim

Canım ben bi yöntem biliyorum avucunun içine vazelin sür çok sür ama onun üstüne kınayı koydur.Vede hemen yıka zaten geçmez vazelinden için rahat olsun...:1hug:

ben bir seferinde sekil yapmistim avucumun icine kinayla. sonra hosuma gitmedi elimi hipolu suya bastim fircaladim ve o aksam cikarttim. ama bu yontem pekte saglikli degil. elini yipratiyor. ama sonunda kinayi cikartiyor o ayri bir mesele. bence dugunden once su vaselini bir dene kucuk bir miktarda. en azindan bir fikrin olur.

arkadaşlar, bileğime hint kınası dövme yaptırdım ama 2-3 hafta beklemeden çıkarmak istiyorum, bildiğiniz bir yöntem var mı?

bende bi yöntem biliyorum kına yakılma esnasında eline bir kağıt peçete koysunlar canım..
kağıt peçetenin üstüne kınayı koyarlarsa eline deymemiş olur ..
bizde kınadan korkan küçük çocuklara bunu yaparlar sünnet düğünlerinde...

benimde kınamda kına yakıldı rahat oynıyamıyom diye söktüm onu sora selpakla sildim attım 1 hafta sora silindi zaten kendiliğindne bende işe başladım ama yani anlamadım niye istemiyosunki yada işe başlamanla ne alakası var ...

Son düzenleme:
kusura bakmayında kınanın size ne zararı varki hertarafına değilde sadece avcunuzun ortasına yaktırın yeter bende öyle yaptım eldeki kınanın nezararı var ayrıca çalışmakla ne ilgisi var onuda çözemedim kınalı olunca işe almıyolarmı ilginç gerçekten sorun oluyosa kına yakılınca hemen elini yıka yada önerdikleri gibi vazelin sür etkisi olur saçboyamasındada faydası oluyo hani bulaşmasın diye kenarlara sürülürya neyse bence kına güzel bişey bazen elimizdeki değerlerin kıymetini bilmiyoruz hayırlı olsun buarada allah bi yastıkta kocatsın ömrünüz yettikçe mulu olursunuz inş

ben kınanın kokusuna dayanamıyorum tamam adet yerini bulsun kına gecesi yapılsın tamam.illa tenede değecekse avcunun içine koysunlar bir haftaya kalmaz tırnağına deymezse çıkar.sana yardımcı olacak bir büyüğn varsa elin eçaktırmadan peçeteyi koyun üstünede kına giydirsinler eldiveni hiç kimsenin ruhu duymaz kalbide kırılmaz.vazelin filan olurda onla uğraşmakda zor.

Kına yakıldıktan sonra sen isteyince çıkmaz,bir müddet kalır.
Vazelin demiş arkadaşlar bence çok mantıklı dene derim,
birde yakıldıktan hemen sonra yıkarsan hem adetleri yerine getirmiş olursun,hemde kınadan kurtulursun

Kına yakıldıktan sonra sen isteyince çıkmaz,bir müddet kalır.
Vazelin demiş arkadaşlar bence çok mantıklı dene derim,
birde yakıldıktan hemen sonra yıkarsan hem adetleri yerine getirmiş olursun,hemde kınadan kurtulursun

o hengamede koşyura koştura yıkamaya gitmek zor iş ne olur yakarmış gibi yapsalar herkesin ortasında vazelin sürmekle yakarmış gibi yapmak aynı

o hengamede koşyura koştura yıkamaya gitmek zor iş ne olur yakarmış gibi yapsalar herkesin ortasında vazelin sürmekle yakarmış gibi yapmak aynı

Hengame falan olmuyor,kına yakılıyor sonra lavaboya gidiyorsun..
çok zor bir iş değil..ha diyorsan çok karmaşa olur ben gidemem.. o zaman vazelin sürersin önce avucuna sonra kına gelir yerimseniben
yakarmış gibi yapmakla aynı şey değil ki,
o anda etrafında bir sürü insan var,hadiii yaktık diye kimi kandıracaksın.

canım nasıl olsa birşekilde oluyor.sen keyfini çıkartmaya bak sıkıntı yapıpda tadını kaçırma bu senin gecen ufak bir ayrıntı de seni çok yormasın allah mesut etsin.eline strecmi kaplasak acaba çözüm bulmadan uyku uyuyamayacağım herhalde

aiyy bende istemiyorum öyle kalıcı kına:/
bende öncesinde vazelin sürücem ve mümkün olduğunca yakan kimse ona yalvarıcam az sür diye :KK14:

kınayla iş ne ilgi müsüman bir ülkedeyiz kimse karışmaz kınaya kna değilde siya yada pembe tırnaklar hoş olurdu düşüncesindesiniz bence asıl ona belki tepki gösterirlerde kınaya bişey demezler innamıyorum gerçekten bunu sorduğunuza

Bendede kina Yaktilar. Hemen kısa bir dansdan sonra çıkarttım fakat kalıcı olarak elime işledi. Kolonyali mendil denedim ama malesef faida etmedi bende.

X