Artık yün yastık kullanmak istemiyorum..Tavsileriniz nelerdir?

cevahirx de öyle bi anlattı ki nerdeyse uygulayacaktım :dilcikar:
yapmıyorum ya kullanmıcam
uğrasamam onlarla kaydirigubbakcemile
sopayla vur filan ne öle yaa -tatlicadiarzu
-

valla bende yüncüleri görüncek heveslendim yeniden haaa.sengözlerimebaksanab

:dance: Bekarlık sultanlık diye boşa dememişler demekki
Baktımda herkes baan özendi-tatlicadiarzu-
Walla evli bekar her zaman için her iş zor
Amam yaşım ne olursa olsun durumum ne olursa olsun
Anneciim sağ olsun salim olsun (herkesin annesiyle beraber) benimle olsun Sırtım yere gelmez:dance:

ooh silikon elyaf yastıklar al cok ucuz kalıtelı al cunku sokakta satılanlar garıp seylerden eskı artıklardan yapılıyormus kalıtelı al paso makınede yıkarsın cok rahat ooh

Ben annem ve kayınvalideme hiç yün yastık yaptırmadım. uğraşamam onunla çünkü çok zor geliyor bana. boncuk elyaftan doldurttum ben.

biz yastik doldurmustuk annemle elyaftan...en iyisi bence,,ama elafinda kayani var ona gore...

arkadaşlar hafta sonu yün yastık yıkadım. ayyyy gına geldi . resmen midem bulandı yünden. ay hiç pisliği bitmiyor yahu. ne eziyetli şey. yastık almaya karar verdim ama hangisini alacam. istikbalde bi sürü yastık çeşidi var ama hangisi iyi acaba. şöyle makinde yıkanan felan varmı.
hangisini tavsiye edesiniz arkadaşlar.a.s.

doğrusunu söylemek gerekirse çeyizimde bir sürü yün yastık ve yorgan vardı bizim adetimizde kızlara yün yastık yorgan ve döşek hazırlanır olmazsa olmazlardandır yani
ama ben 8 tane yün yastığım olmasına rağmen birini bile kullanmadım
ama yün yastığın daha sağlıklı olduğu söyleniyor terletmemesi yönünden
ben silikon yastık tercih ediyorum bence kaz tüyü değilde kalitelisinden silikon yastık al ben sürekli makinaya atıyorum mis gibi çıkıyor hiç de yıpranmadı ayda 2kez yıkıyorum 3 senelik evliyim bi problem olmadı

canım benim.kısıra bakma ama ne kadar yanlışsın. şahsen yeniş evlişyken senişn gibi düşünüyodum ama seneler geçtikçe yün yastıgın yararlarını hem erkan topuz hocadan hem büyüklerimden duydum herşey bi yana kendim bizzat tanık oldum. geçmez başagrılarım boyun agrılarım vardı. silikon yastıklar beni mahvetti. tv de duyduktan sonra döndüm yüne. ohhhhhhhh biraz agır sert diyosun ama şimdi raht yatıyorum . agrım çok azaldı. en azından sakın atma sakla. dedigime gelirsin bigün.....

merhablar ben yeniyim yastık ilgili başlığı okuyunca dikkatimi çekti boyun fıtığım var yün yastıktan başka kullanamıorum elyaf yastık beni mahvetti yataken kafam ısınyor resmen üstelik kanserojen pamuk ve yünü dönecek dünya sonunda ellerinizdeki yün malzemelerin kıymetini bilin bence biz bulamıyoruz kolay kolay herkese sağlıkl yatışlar

Bende yun kullananalardanim..Hiçte usenmiyorum yastiklari yikamaya...Bol yastigim var tek tek yikadim bu yaz hiçte zor olmadan..Atiyorum makineye yun ayarina...Ertesi gune kuruyor...Banada zor gelmisti ilk evlendigimde degistirmeye kalktim ama yatamadim baska yastikta...En sagliklisi yun baskada kullanmiyorum ne cocuklara ne bize...

eski yün orlon kazakları sök ve fermuarlı yastık kılıfına doldurarak yastık yap hem hiç yapışmıyor hemde makinada kılıfıyla yıkanıyor hemde terletmiyoooor.

evet sökebileceğin birşeyler yoksa mutlka varddır ama istersende hatta ucuzundan makarna denilen iplerden al doldur yıka yıka kullan istediğin zamanda çıkar bişeyler ör:dance:

bende yün yastık kullananlardanım .bana göre rahat ama ilk defa duydum arasına ip koyulduğunu ilğinç denemek lazım sağol tavsiyen i.in

yün yastığın pisliği çok çıkıyor ama çokda sağlıklı. benim eşim aşırıterleyen birisi elyaf yastık dahada fazla terletiyor ve elyaf yastık teri emmediğinden dolayı sürekli hasta oluyordu. yün yastıkları çıkardım bende hergün değiştirerek kullanıyorum.
ben yün yastıkalrı kılıfıyla bereber büyük leğende çamaşır suyunda bekletiyorum sonra bulaşık deterjanıyla yıkıyor makinaya sıkma programa atıyorum ve sonuç mükemmel. elimde yıkadığım zaman çabuk kurumuyorlar.

elyafın kullanımı gerçektende kolay ama malesef sağlıklı değil.ben de önceden elyaf taraftarıydım ama şimdi öyle düşünmüyorum.
en sağlıklısı yün ve pamuk.
yeni evliyken pamuk ve yün yorganlarımın çoğunu kullanmam ve evde yer kaplamasın diye birilerine vermiştim.
şimdi çok pişmanım.keşke elyaf olanları dağıtsaydım.

X