Tutkal işi salon takımı yapımı

yengemde yapıyor bu takımlardan.kolay gibi görünsede sabır işi.elinize sağlık

yorumlarınız için teşekkür ederim ilk önce bu zamana kadar çok konu açıldı yapanlarda var yapamayanlarda evet arkadaşımın söylediği gibi sabır işi bu zamana kadar iki takım sattım kullananlar memnun yazılanlar çok saçma geldi bana kimi diyo nişasta kimi diyo taş tutkalı hayır bunun aslı ağaç tutkalından yapılır yanlız tek kat değil 3 kat atmanız lazım yaparken bildiğimiz su bazlı tutkallarda oluyor böyle ucu sivri aseton şişeleri var onlara koyup yaparsanız önlü arkalı sonuca sizde inanamıyacaksınız birde camlarınızın açık olmamasına dikkat edin cam açık olduğunda döktüğünüz tutkallar pısıyor ben şahsen ilk başladığımda yaşadım tecrübeye tabidir kolay gelsin arkadaşlarvereliniortak:enbuyukkk:

ellerine sağlık canım çok şık olmuş
güle güle kullan :)

Ben anlamadim simdi nasil tutkalla yapiliyormus bunlar.Ay cok hos ütü bile lazim degil bunlara begendim cok begendim.

çok şık olmuş emeğine sağlık..ama nasıl yaptığını anlayamadım.anlatır mısın

nasıl yani biraz daha ayrıntılı anlatırmısın canım ipi iğneyemi geçiriyorsun bu şekli nasıl veriyosun?kaç saatte kuruyor

işte böyle bir tahtası var
zeynep2555naz_xxxxxxxx_096.jpg

sonra ipi çivilere doluyosun
zeynep2555naz_xxxxxxxx_097.jpg

karşılıklı olarak doluyosunuz tabii
zeynep2555naz_xxxxxxxx_098.jpg

oluşan karelerin arasına tutkalı damlatıyosunuz
zeynep2555naz_xxxxxxxx_099.jpg

vee kurumaya bırakıyosunuz sonrada süsleme yapıyosnz
zeynep2555naz_xxxxxxxx_101.jpg

ben nişantaşında bir çeyiz mağazasında bunların tutkallanan noktalarına siyah oval savarovski taş yapıştırılmış olanını gördüm inanın başından ayrılamadım fakat 385 liraydı ve bizim mobilyalaımız için gereksiz parçaları vardı....

bunu cok begendigimi dile getirmisdim ya ,karar verdim yapicam kolay bir seye benziyor yalniz tutkalin icine kumas boyasi katarak renkli yapabilirmiyiz.?yikaninca mutlaka bozuluyor degilmi?

bu örtüler kullanışlımı arkadaşlar yıkanınca bişi olurmu benimde çok hoşuma gidiyor yapmak istiyorum ama emeğimiz boşa gitmesin dimi :)

merhaba arkadaşlar ben yapıp satıyorum şikayet gelmedi yıkarken ılık suda yıkayın makineye atmanıza gerek yok zaten ılık sabunlu su ile yıkarsanız hiç bir şey olmuyor ben kendim evimdede kullanıyorum kaydirigubbakcemile5 bu arada evet kumaş boyası kullanabilirsiniz boyacılara söylerseniz tutkalın içine giren boyalardan var simli felan olabilir neden olmasın

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar ben yapıp satıyorum şikayet gelmedi yıkarken ılık suda yıkayın makineye atmanıza gerek yok zaten ılık sabunlu su ile yıkarsanız hiç bir şey olmuyor ben kendim evimdede kullanıyorum kaydirigubbakcemile5 bu arada evet kumaş boyası kullanabilirsiniz boyacılara söylerseniz tutkalın içine giren boyalardan var simli felan olabilir neden olmasın

teşekkür ederim canım bilgi verdiğin için peki kasnağı kendinizmi yaptınız satılıyomu birde ipi ne tür bir ip tutkalı felan hakkında bilgi verirmisin rica etsem. eger becerebilirsem ilk kendime yapıp sonrada sipariş alırsam yapıp satmayıda düşünüyorum. teşeşkkürler şimdiden sizlerle olmaktan çok mutluyum çevremden görmediğim yardımı siz can arkadaşlarımdan görüyorum buda beni çok mutlu ediyor :1hug:a.s.

cnm harika olmuş ellerine emeğine sağlık paylaşımın için teşekkürler

teşekkür ederim canım bilgi verdiğin için peki kasnağı kendinizmi yaptınız satılıyomu birde ipi ne tür bir ip tutkalı felan hakkında bilgi verirmisin rica etsem. eger becerebilirsem ilk kendime yapıp sonrada sipariş alırsam yapıp satmayıda düşünüyorum. teşeşkkürler şimdiden sizlerle olmaktan çok mutluyum çevremden görmediğim yardımı siz can arkadaşlarımdan görüyorum buda beni çok mutlu ediyor :1hug:a.s.

busekilde kasnak canım ben marangoza yaptırdım 25*25 çivilerini kendim çaktım 1 cm arayla kullandığımız ip normal dantel ipi bu bobin halinde olanlardan tutkal ise su bazlı tutkal polisanın ister pulla yap ister boncukla o sana kalmış birde tutkalı dökerken 3 kat dök ön arka yeniden ön çok güzel gözüktüğünü göreceksin biraz zahmetli bir iş ama sonunda inan bana değiyor kolaygelsin arkadaşım yorumlarınız içinde teşekkür ederim:asigim::asigim::enbuyukkk:

Bende tutkal çalışması yapmak istiyorum.merak ediyordum ölçüleri vermişsiniz açıklamnız resimler çok güzel teşekkürler birşey sormak istiyorum.mesala fiskosta yapılıyor bunlardan o zaman nasıl olacak kasnak değişicekmi yada ekleme mi yapılıyor nasıl ?yardım edebilirmisiniz.

bende yeni başladım gerçekten sabır işi sadece size önerim şeffaf tutkalda kullanabilirsiniz markası yok her hangi bir marka olabilir. birleşim yerlerine damlatmayı aseton şişesi ile yada makine yağı şişesi ile damlatın. ön-arka-ön artı ben damlatıktan sonra bir kürdan yardımı ile düzeltme yapıyorum ama harika oldular tamamen bitince eklerim.

X