13 Aylık kızım hala yürümüyor..Sizce sorun ne olabilir ?

pericous

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2008
66
1
39
benim 13 aylık bir kzım var hala yürümüyor. dagzımızda sadece iki tane alt diş var... acaba kemiklerle ilgili bir sorunumu var yoksa bu noralmi bilemiyorm yardımcı olabilirseniz cok sevinirimmmmmm

mrb benimde iki oğlum var bu tip problemler olmadı ama aslında buna problemde diyemeyiz.çünkü her çocuğun gelişimi farklıdır. okuduğum kitaplarda ve bildiğim kadarıyla 16 aylık yürüyenler var ayrıca ilk dişi 12 aydan sonra çıkan çok çocuk var... yinede doktorunuzla görüşün ama bence herşey normaldir. ilk çocuk olduğu için heyecan yapıyorsundur derim ben :emir_bebek::nazar:

benim 13 aylık bir kzım var hala yürümüyor. dagzımızda sadece iki tane alt diş var... acaba kemiklerle ilgili bir sorunumu var yoksa bu noralmi bilemiyorm yardımcı olabilirseniz cok sevinirimmmmmm

yürür merak etme canım her çocuk bir değil.dişlerine gelince benim oğlumda ilk dişini 11 aylıkken çıkardı.baya geç çıkmıştı yani.kemiklerle alakalı olduğunu sanmam.ama için rahat etmesi için doktora götür istersen

hiç kuruntu yapmayın kendinizi üzmeyin benim oğlum ,14 ayına kadar emeklememişti bile 15.ayının sonlarında yürümeye başladı rahat olun...

Son düzenleme:
Bizim dr.umuz 18 aya kadar beklenenilmesi gerektiğini söylemişti.Benim kızım da 15 ayda yürüdü.

diş ve kemik ile alakası yok canım benim oğlumunda 2 dişi var var ama 12 aylıkken yürüdü 18. aya kadar yürümemesi normalmiş gönlünü ferah tut:nazar:

BENİM oğlum 10 aylıkken yürüdü ama dişleri çok geç çıktı yürüdüğünde 2 tane alt dişi vardı ve öteki dişleri çok geç çıktı şimdi 19 aylık şimdi 12 dişimiz var doktora sormuştum neden geç çıkıyo diye bana dediği bırak geç çıksın geç çıkan diş daha sağlam olur ve erken çürümez demişti ve flor tablet vermişti doktor hepinize bebekleriniz 6 aylıktan sonra öneriyor inanın çok işe yarıyo diş çürümelerini önlemede doktorların tavsiyesi

Son düzenleme:
X