Aile Planlaması Norlevo Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Acil yardım eder misiniz lütfen.
Benm 28 kasımda şüpheli ilşkmm oldu norlevo kullandm 30. saatte flan 5 aralıkta adet olmam lazımdı adetim 5 gün gecikti sonra 3 gün sürdü. ben tatmin olmayıp 13. günde kan testi yaptırdım 0.07 çıktı bu seferde erken mı diye düşündüm.Daha sonra idrar testi yaptım negatif çıktı norlevodan sonra olan kanamaya göre ayın 10 unda mı adet olmam gerekiyor yardım edersenız çok sevınırm

merhaba 2 gün önce idrar testi yaptım negatif çıktı.
dün de pembe-kahverengi gibi çok az regl gibi bir şey başladı ama anlam da veremedim.
sonum hayır olsun inşallahh...:KK37:

Acil yardım eder misiniz lütfen.
Benm 28 kasımda şüpheli ilşkmm oldu norlevo kullandm 30. saatte flan 5 aralıkta adet olmam lazımdı adetim 5 gün gecikti sonra 3 gün sürdü. ben tatmin olmayıp 13. günde kan testi yaptırdım 0.07 çıktı bu seferde erken mı diye düşündüm.Daha sonra idrar testi yaptım negatif çıktı norlevodan sonra olan kanamaya göre ayın 10 unda mı adet olmam gerekiyor yardım edersenız çok sevınırm

çoğu kişinin norlevodan sonra regl tarihi kayıyor ozgish.
yani ara kanamayı baz alarak hesapla istersen.

Kızlar merhaba. Ben geçen ay norlevoyu kullandım ve hiç bir yan etki olmadan adet oldum normal tarihimde. Sonra bu ay bahsetmiştim bi ilişkim oldu ama prezervatif vardı ve erkek arkadaşım emindi bende tekrar kullanmadım hapı. Benim adet tarihim yarın ve hiç bir belirtim yok çok korkuyorum açıkçası :KK43: yardım edin lütfennn

Kızlar merhaba. Ben geçen ay norlevoyu kullandım ve hiç bir yan etki olmadan adet oldum normal tarihimde. Sonra bu ay bahsetmiştim bi ilişkim oldu ama prezervatif vardı ve erkek arkadaşım emindi bende tekrar kullanmadım hapı. Benim adet tarihim yarın ve hiç bir belirtim yok çok korkuyorum açıkçası :KK43: yardım edin lütfennn

prezervatif varmış ya işte, eğer en başından itibaren kullanıldıysa sorun olmaz.
için rahat etmiyorsa doğum kontrol hapı gibi bir yönteme geç

Son düzenleme:
prezervatif varmış ya işte, eğer en başından itibaren kullanıldıysa sorun olmaz.
için rahat etmiyorsa doğum kontrol hapı gibi bir yönteme geç

En başından beri vardı erkek arkadaşımda emin olduğu için daha ilk kullanışımın üstünden 1 ay geçmemişken üstüne tekrar kullanmadım boşuna olur diye ama bu seferde adetim gecikince korkmaya başladım acaba ilk içtiğim zamanin etkisimi bilemiyorum :/

En başından beri vardı erkek arkadaşımda emin olduğu için daha ilk kullanışımın üstünden 1 ay geçmemişken üstüne tekrar kullanmadım boşuna olur diye ama bu seferde adetim gecikince korkmaya başladım acaba ilk içtiğim zamanin etkisimi bilemiyorum :/

sadece stres arkadaşım :KK43:

merhaba 2 gün önce idrar testi yaptım negatif çıktı.
dün de pembe-kahverengi gibi çok az regl gibi bir şey başladı ama anlam da veremedim.
sonum hayır olsun inşallahh...:KK37:

Aynen ya bende de aynı sıkıntı var sivilce hariç test negatif çıktı ama reglimi geçmemişti şimdi geçti ama o da leke gibi geldi :26: Sen bi daha gidecek misin teste ya çok yiyorum bugün istifra da ettim başım da dönüp duruyo :26:

Bu arada bu bölümün haydar dümeni gibi olmuşsun hadi kolay gelsin falan :KK9:

Son düzenleme:
Aynen ya bende de aynı sıkıntı var sivilce hariç test negatif çıktı ama reglimi geçmemişti şimdi geçti ama o da leke gibi geldi :26: Sen bi daha gidecek misin teste ya çok yiyorum bugün istifra da ettim başım da dönüp duruyo :26:

Bu arada bu bölümün haydar dümeni gibi olmuşsun hadi kolay gelsin falan :KK9:

valla üstüme kaldı burası holdme :KK52::KK52::KK52:
ya gereksiz panikleyenler de var yani :KK1:

ben regl oldum o yüzden rahatladım :KK34:

yalnız baş dönmesi, istifra falan :26:
kaç gün oldu ki senin gecikme?

valla üstüme kaldı burası holdme :KK52::KK52::KK52:
ya gereksiz panikleyenler de var yani :KK1:

ben regl oldum o yüzden rahatladım :KK34:

yalnız baş dönmesi, istifra falan :26:
kaç gün oldu ki senin gecikme?

Olsun olsun insanlara yardımcı oluyosun bu güzel bişey :KK53:

Benim 8 gün oldu :26:

Arada sana yardıma gelirim :KK9:

Ay hadi ya hiç mi umut yok :26:

Merhaba kızlar, foruma yeni üye oldum. Benim de şöyle bir sıkıntım var,

15 aralıkta adet oldum ve 30 aralıkta bir ilişki yaşadım. Sadece ilk 1 dk prezervatif kullanmadık ama sonra kullandık. Yine de yumurtlama dönemine denk geldiği için 18 saat sonra içim rahat etmedi ve norlevo içtim.

Sizce bir sorun çıkar mı?

Norlevo içeli 10 gün oluyor, ara kanama olmadı bende. Başka yan etkilerini de görmedim. Sadece şu an göğüslerimde hassasiyet var, ve yumurtalıklarımda ara ara ağrı oluyor

Merhaba arkadaşlar ben nişanlımla 4 ocak cumartesi günü ilişkiye girdim geri çekme yöntemiyle korunuyoruz riski olmasına rağmen şüphelendim pazartesi günü de kadın doğuma gittim norlevo verdi aldım ikisini birden içtimm muayne sırasında şüpheli bi sperm gördü doktor çok stres yapıyorum dayanamadım bugün eczanedn gebelik testi aldım sonuc negatif tek çizgi hamile değilmişim doğru mu bilmiyorum bi nebze içim rahat etti ama yinede tedirginim haziran da düğünüm var :KK43: bide çok karnım ağrıyor belim de adet sancısı gibi acaba adet mi olucam, doktor adetin 2. Günü gel dedi acaba ne testi yapacak ?

Merhaba kızlar, foruma yeni üye oldum. Benim de şöyle bir sıkıntım var,

15 aralıkta adet oldum ve 30 aralıkta bir ilişki yaşadım. Sadece ilk 1 dk prezervatif kullanmadık ama sonra kullandık. Yine de yumurtlama dönemine denk geldiği için 18 saat sonra içim rahat etmedi ve norlevo içtim.

Sizce bir sorun çıkar mı?

Norlevo içeli 10 gün oluyor, ara kanama olmadı bende. Başka yan etkilerini de görmedim. Sadece şu an göğüslerimde hassasiyet var, ve yumurtalıklarımda ara ara ağrı oluyor

Bu sitede de kenarlarda reklamı çıkan tanınmış bir kadın doğum uzmanı var. O doktor norlevodan sonra 7-10 gün içinde kanama beklenir der hep. Eğer olmadıysa beta hcg baktırın diyor. Korkutmak için söylemiyorum yanlış anlamayın ama yumurtlama gününde norlevo alınması içindeki progesterondan ötürü gebe kalmaya kolaylık bile sağlayabilir yazdığınıda okudum o kişinin. Tabi her hekimin görüşleri farklı, illa ara kanama yapmasına gerek yok adet gününüzü bekleyin diyende çok. Siz en iyisi adet gününüzü bekleyin olmadığınız takdirde test yapın. Eğer göğüs hassasiyeti ve kasık ağrısı varsa norlevo geçte olsa kanama da başlatabilir belli olmaz neticede..

Merhaba arkadaşlar ben nişanlımla 4 ocak cumartesi günü ilişkiye girdim geri çekme yöntemiyle korunuyoruz riski olmasına rağmen şüphelendim pazartesi günü de kadın doğuma gittim norlevo verdi aldım ikisini birden içtimm muayne sırasında şüpheli bi sperm gördü doktor çok stres yapıyorum dayanamadım bugün eczanedn gebelik testi aldım sonuc negatif tek çizgi hamile değilmişim doğru mu bilmiyorum bi nebze içim rahat etti ama yinede tedirginim haziran da düğünüm var :KK43: bide çok karnım ağrıyor belim de adet sancısı gibi acaba adet mi olucam, doktor adetin 2. Günü gel dedi acaba ne testi yapacak ?

4 ocak günü yaşadığınız ilişkinin kan testi bile bugün yarın sonuç vermez kaldı ki idrar testi hiç hiç vermez. İlk defa şüpheli bi sperm gördü diye bişi duydum :KK37: nasıl görülebiliyor sperm o şekilde bildiğimiz sperm tanesinden bahsediyoruz değil mi? Norlevo size bikaç gün içinde kanama yapabilir bence.

X