Tırnak mantarı ve tedavisi...

Slm kızlar herkese geçmiş olsun.Bugün suna dumankaya şu mantarlar için bişey önrdi ama yazamadım,çok hızlı geçtiler.Kına,şap tozu.... falan diye gidiyor.1 haftada mantar yok oluyormuş.Duyan varsa yazbilir mi?Bende nibuln kullandım ama çok sabır gerektiren bir iş birde tekrarlıyor.Bu yüzden farklı yöntemler bulmak lazım.Tırnağım bir arkadaşında dediğ gibi nerdeyse 3-4 tırnak oldu.

Böyle bir durumda bir podologie / Sağlık Ayakbakımı yapan bir yere gidin.
Bunu ben senelerce Almanyada tedavi ettim. Ve şimdi bunu İzmirde başladım yapmaya.Yasık ki bu Türkiyede pek yaygın değil.

kızlar bu mantar nasıl oluo benim kız kardeşimin ayak bas parmagının tırnagı dipten ete baglı ama uzadıkca etten ayrılıo içi boş yani sarı duruo anlıosunuz bos oldugunu ama acı vermio bu mantarmı

Evet bu mantar...kapması çok kolay...Mantar sicak ve nemli yerleri çok seviyorlar.
Başkaların ayyakabılardan( Terlik, veya Dükkğanda denerkene) gecer , Banyoda,
en iyisi o ölü tırnağı kezin ve ilaçla tedavi etsin.
Sizin orda Özel ayyakbakım merkezi varsa oraya bir görünzün.

evet var mersinde ama üniversitede okuyor kardeşim ıspartada yoktur sanırım neyse tesekkür ederim bilgilendirdigin için

kızlar bu mantar nasıl oluo benim kız kardeşimin ayak bas parmagının tırnagı dipten ete baglı ama uzadıkca etten ayrılıo içi boş yani sarı duruo anlıosunuz bos oldugunu ama acı vermio bu mantarmı
Evet canım mantar.Zamanla acıma yapıyor.
Evet bu mantar...kapması çok kolay...Mantar sicak ve nemli yerleri çok seviyorlar.
Başkaların ayyakabılardan( Terlik, veya Dükkğanda denerkene) gecer , Banyoda,
en iyisi o ölü tırnağı kezin ve ilaçla tedavi etsin.
Sizin orda Özel ayyakbakım merkezi varsa oraya bir görünzün.

Canım izmirde nerde yapıyorsun.Bu arada türkiyede niye yasak?

Geçmişolsun hepinize.
Benim de baş parmağımın tırnağında bişey var ama çok fazla belirgin değil.
Bende bu nedir diye düşünüyordum.Demek tırnak mantarı da oluyrmuş.
ben de doktora gitsem iyi olacak.

tırnak mantarını bekletmeyin hemen doktora gidin ilerledikce tedavi süresi uzuyor benim eşim askerde kapmış ve önemsememiş sonra 6 aylık tedavi gördü. bendede yakın zamanda olustu ben erkenden gittigim için 3 ay tedavi gördüm. ayaklarınızın nemli kalmaması terlememesi cok önemli yazın sorun olmuyor acık ayakkabı giyiyoruz ama kışın kapalı ayakkabilarla ayaklar terliyor bunu önlemek içinde ben 'terkur' kremini kullanıyorum ve cok memnunum tavsiye ederim

kızlar cok fazla msj aldıgım içn hepinize özel msj atamıyorum ben kullandıgım ilaç mycosfor'du bunun yanında da bir antibiyotik kullandım yararını gördüm ancak biliyorsunuz ki mantar tedavisi uzun sürüyor benim 2aydan fazla zamanımı aldı bir de elimde oldugu içn suya direkt temas ettiği içn biraz gec düzeldi...kesinlikle doktora danısın ve öyle kullanın.eczaneden gidip almayın sakın çünkü mantar hastalığı önemli bir hastalık çoğalma tehlikesi cok fazla.herkesin mantar derecesi aynı olmayabilir bu yuzden doktor çok önemli..elleriniz ya da ayaklarınzda varsa asla ıslak tutmayın ve baskalarının da kullandıgı ortak havlu asla kullanmayın kagıt peceteyle kurulayın.şimdiden acil şifalar diliyorum hepinize...sevgiler...

önceleri agrı felan olmuyor sadece tırnak bozukluğu ve egriliğiyle basladı benmki zamnla gecer diye düşndüm ama sonradan baktım oje bile süremiyorum cok sızlıyor..lütfen yol yakınken önlemini alalım kızlar ...geçse dahi tekrarlama olasılığı yuksek

benimde el tırnaklarımda mantar var doktora gittim hap verdi daha çabuk geçer diye, 1 hafta içtim midemi bozdukafamçokkarıştı bende bırakmak zorunda kaldım tekrar da doktora gitmedim ama artık görüntü açısından çok rahatsız ediyor beni, yine doktora gidecem heraldesenağlama

benim tırnaığım beyazladı, doktora gittim tahlil yaptı mantar dedi. Tırnak cilası seti verdi. kullandım 2 ay ama tırnağım çöktü inceldi kalınlaştı kızardı birşeyler oldu artık törpüleyemiyorum canım acıyor diye doktordan başka ilaç istedim vermedi, karaciğere iyi gelmez dedi ama karaciğerimi düşünemedim eczaneden bir ablamın aklına uyarak ilaç aldım adı Itraspor, sonra 5-6 gün kullandım bir sabah kalktım kaşınıyorum ellerim önce kaşıdım şiştim kızardım yüzüm bacaklarımın arka kısmı kalçamdan ayak bileğime kadar 2 dk içinde kabardım ama nasıl korktum, doğru hastaneye alerji iğnesi oldum ilacı bıraktım. Şimdi doktora gitsem mi, tigal diye bir hap varmış yan etkisi az diye duydum onu mu alsam yoksa söylediğiniz gibi o banttan mı kullansam ?mafoldumben

Tek tırnağımda mantar oluşumu var tırnak rengi siyaha dönmeye başladı dün ilk seansıma başladık uygulama öncesi 3 gün bir kremle yumuşama sağlandı 3. günün sonrasında lazerle tırnağa uygulama yapıldı hiçbir ağrı sızı yara bere kanama yok ayağımın üzerine basamam tırnağım kanar diye bişey de yok (hepsini tek tek düşündüm de =))) ) lazerle epilasyon bile daha hissedilir bişey
haftada 1 yapılıyor 4 seans yapılacak 1 ay sonra siyah olan tırnak eski rengine gelecek :))))
ücreti 150 TL ama 4 seans paket 400 TL

Tek tırnağımda mantar oluşumu var tırnak rengi siyaha dönmeye başladı dün ilk seansıma başladık uygulama öncesi 3 gün bir kremle yumuşama sağlandı 3. günün sonrasında lazerle tırnağa uygulama yapıldı hiçbir ağrı sızı yara bere kanama yok ayağımın üzerine basamam tırnağım kanar diye bişey de yok (hepsini tek tek düşündüm de =))) ) lazerle epilasyon bile daha hissedilir bişey
haftada 1 yapılıyor 4 seans yapılacak 1 ay sonra siyah olan tırnak eski rengine gelecek :))))

Lazerinde maşallahı var her yerde boshayallersmile ....

eee artık dönemin en iyi tedavileri neştersiz olanlar tercih ediliyor :)iz yok bişey yok en temizi =))

Ayak bakım merkezlerine uğrayan oldu mu hiç??
Ben gitmeyi düşünüyorum ama fiyatları da merak ediyorum...:kahve:

benimde ayak tınrnağımda sadece bi ğarmağımda vardı önce pek umursamadım sonra bi doktora gittim verdiği ilaçlar işe yarmadı bende pek düzenli kullanmadım her gün hap almak vücuda zarar verir diye dşümdüm daha sonra ben elime tırnak makasını alıp bi güzel kesebildiğim yere kadar kesitim gerçekten tırnağim düzel di yazın bişe yoktu sonra tekrardan kışın baş gösterdi bu mantar vücuda bi kere girdimi bence geçsede her zaman tekrarlama tarafı var şimdi bide diğer tırnaklarımada sıçradı özel doktora gitmeye karar verdim şimdi çok kötü bi görüntü oluyo gerçeten berbat bişe bence

lazerle tedavi hiç duymamıştım...

whisper34 biraz daha anlatırmısın tırnakların siyah olması gerekiyor diye duydum peki senin siyahlaştırmak için ne gibi bir uygulama yaptılar. Uygulama süresi ne kadar ? Daha sonra acı sancı zonklama tarzı birşey duydunmu? ve ayrıca etkisi %100 mü ? biraz uzun oldu ama canım bana bilgi verirmisin. Bi arkadaşım yıllardır çekiyor cevabını dört gözle bekliyor canım çok teşekkür ederim.

X