Bacaklarını İnceltmek İsteyenlerin Paylaşım Alanı

Öncelikle gelişmeleri duyduğuma sevindim.Bahsettiğin bölgeyi eritmeye yönelik hareketleri "karın günü" denilen videolarda bulabilirsin."15 Nisan 2010" videosunu önerebilirim mesela bu videoda bel arkasını eriten hareketleri bulabilirsin ama genel olarak dediğim gibi sadece karın hareketlerinden oluşan "karın günü" videoları senin ihtiyacını karşılayacaktır...İyi çalışmalar...

tesekkürler tatlımmmm....

merhaba cecily ebrunun plates dvd 2 aldım streç bandım var topum yok
delta marka almak istiyorum boyum 1.70 hangi top boyutunu almalıyım yardım edermisin
yada ihtiyaç mı alayım mı canım ne dersinyerimseniben

merhaba cecily ebrunun plates dvd 2 aldım streç bandım var topum yok
delta marka almak istiyorum boyum 1.70 hangi top boyutunu almalıyım yardım edermisin
yada ihtiyaç mı alayım mı canım ne dersinyerimseniben

55 cm - 4'11" - 5'4"
65 cm - 5'5" - 5'11"
75 cm - 6'0" - 6' 7"

Senin için en uygun pilates topu 65cm boyutundaki.Bu arada Delta markasını seçmen isabet olmuş çünkü Delta'nın ürünleri hem kaliteli hem de uygun fiyata.Ben şahsen bu markanın hem iki stretch bandı(mavi ve kırmızı);1,5 kg dambıl ve pilates çemberi ürünlerini kullanıyorum ve gayet memnunum.Bu arada eğer internet sitesinden siparişi düşünüyorsan hepsiburada kampanya yapmış pilates ürünlerinde kargo ücretsiz ve pompa bedava fırsatı kaçırma derim.Pilates topunun gerekliliğine gelirsek eğer evde müsait ortamın varsa pilates topu hem sporu eğlenceli hale getiriyor hem de karın ve kalça kaslarını iyi çalıştırıyor ama eğer almazsan da çok şey kaçırmazsın dediğim gibi pilates aksesuarları(bant,top,çember v.b.) kasları daha etkili çalıştırmak için sadece katkıda bulunuyor.Bu arada yukarıdaki tablo ideal pilates topunu seçmek için hazırlanmıştır bu şema sana yardımcı olacaktır...Kolay gelsin...

Herkese Merhaba.İç bacakları muhteşem çalıştıran ve en etkili sonucu veren hem ucuz hem de basit bir pilates aksesuarı hakkında deneyimlerimi paylaşmak için tekrar karşınızdayım.Daha önce bahsettiğim gibi pilatesi her sabah aksatmadan 40 dk. yapıyorum hatta fırsat buldukça günde iki defa (09:00 ve 17:00) yapıyorum.Bu nedenle bir süre sonra hareketler beni zorlamamaya başladı ben de internette pilates hakkında araştırma yaparken pek de bilinmeyen bir pilates aksesuarıyla karşılaştım adı "Pilate Çemberi".Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum ve inanın iç bacak kaslarını bu kadar iyi çalıştıran başka bir alet,spor,hareketle daha önce hiç karşılaşmamıştım.İlk gün bile hemen gözle görülür sonuç veriyor.Hatta pilates yapanlar iyi bilir karın ve kalça hareketlerinde bu kasları iyi çalıştırdığınız zaman cayır cayır yandığını hissedersiniz ama maalesef bacak bölgesini hiç bir zaman bu kadar iyi çalıştıramazsınız.İşte bu aletle resmen iç bacak bölgesindeki yağların cayır cayır yandığını hissediyorsunuz.Yalnız tek sorun bu aletin Türkiye'de pek bilinmeyişi yani pilates çemberi ile ilgili bilgi veren site yok gibi bir şey.Hatta bu aletle hareketlerin nasıl yapıldığına dair video ya da anlatım hiç yok.Ben de zaten araştırmalarımı ingilizce yaptım"Pilates Magic Circle" şeklinde ve 4-5 tane video indirdim özellikle"Magic Circle for inner thighs".Bu aleti internet sitelerinde rahatça bulabilirsiniz.İlgilenenler olursa hareketler hakkında bilgi verebilirim.Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

benim istediğim bacak içi gevşekliğini gidermek ve inceltmek cecily top yerine plates çemberi alsam ne dersin yaa çok soruyorum affet yerimseniben

(deltanın hangi çemberini kullanıyorsun)

Son düzenleme:
pilates çemberiini internet dışında alabiliceğimiz bir yer var mı cecily

benim istediğim bacak içi gevşekliğini gidermek ve inceltmek cecily top yerine plates çemberi alsam ne dersin yaa çok soruyorum affet yerimseniben

(deltanın hangi çemberini kullanıyorsun)

O zaman senin ihtiyacın olan tek şey pilates çemberi, pilates topunu almana gerek yok.Benim kullandığım pilates çemberi: Delta Pilates & Yoga Çemberi - Ds 540 - Fiyatı 19,47 TL (kargo bedava).İyi günler...

pilates çemberiini internet dışında alabiliceğimiz bir yer var mı cecily

Ben hep spor ürünlerimi internetten sipariş veriyorum o nedenle bu konuda fikrim yok ama bazı arkadaşlar spor ürünleri satan mağazalardan da ürün temin ediyorlarmış forumda "Spor ile Sağlıklı Yaşam" başlığında bununla ilgili bir şeyler bulabirsin sanırım...

tatlım vazgeçtim dvd almaktan.....ebru nun arşivini yapıyorum...tv8 in her sitesine girdigimde bir iki video indirmeden bırakmıyorumkaydirigubbakcemile3 zamanım oldukcada bunları izliyorum...ama suan lastikle kalca gününe agırlık veriyorumkaydirigubbakcemile3 ve gelişmeler basladı diyebilirim....okadar yoğun bir sekilde yapmamama ragmen.....heh geleyim konuya :KK3: su hani düşük belden dolayı belimizin kenarında olusan gereksiz cıkıntılar var yaaa:nazar: simit bölge diye adlandırılan....heh işte ben onlar için hangi video u uygulamalıyım...ona ulasamadım...eeee yol... göstericimizde sensin sana danısayım dedim balım bana onu bi söylersen cok mutlu olurum .....görüsmek üzere.......opuyorumnanaktan ( isteidigim gereksiz bölgelerden kurtulduktan sonra dvd formatına gecmeye karar verdim )

Belin yanında oluşan yağlı bölgeden kurtulmak için ikinci video tavsiyem TV8 sitesindeki 221 no'lu pilates videosu.Bu video da yine "karın günü" videosu ve bahsettiğin bölgeye dair 3-4 tane hareket var; özellikle 25. dakikadaki hareket çok etkili : belden aşağısını dizleri kırarak yana döndürüp belden yukarısını yere yatırıp mekik pozisyonuna geçmek sonra olabildiğince bele doğru kalktığında ve mekiği bu şekilde çektiğinde yanlardaki sıkılaşmayı acayip hissediyorsun tavsiye ederim...

tesekkürler balım.....ayrıca su bahsettiğin çemberi en kısa zaman da temin edicem bende .....:)

Merhaba.Görüyorum ki "pilates çemberi" alma kararı veren arkadaşlar var ben de pilates çemberini kullanarak nasıl hareketler yapacağınızı anlatmak istiyorum.Öncelikle daha önce bahsettiğim gibi maalesef türkçe sitelerde herhangi bir video ya da bilgi yok ben de size ingilizce siteden bir video tavsiye edeceğim.Şimdi önce google sitesine giriyoruz ve kutuya "magic circle inner thighs" yazıyoruz arama tuşuna bastıktan sonra çıkan sonuçların ilk sırasında livestrong.com sitesi var bu siteye tıkladığımızda karşımıza çıkan videoda iki tane hareket anlatılıyor.İşte bu iki hareketi her gün 15-20 dk yapıyoruz ve muhteşem sonuçlar alıyoruz.Size tavsiyem ilk hareketi daha etkili kılmak için 5 nefes alıp 5 nefes verin ve bunu 100 sayısına ulaşıncaya kadar ara vermeden sürdürün.(Tıpkı pilates karın hareketi olan hundred gibi).Daha sonra ara vermeden videodaki ayakları yukarı diktiğimiz ikinci hareketi 25-30 tane yapın ve feci bir şekilde bacak içinin cayır cayır yandığını hissedin.Bu söylediğim sırayı aralarda çok az kasılmayı dinlendirdikten sonra 15-20 dk boyunca tekrarlayın, inanın çok etkili.Bu hareketleri Tv karşısında da sıkılmadan yapabilirsiniz.Mesela ben dünya kupası maçlarını izlerken yapıyorum bir devre boyunca(45 dk.) zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum:-)Son olarak nefes önemli tabi aynı yöntem içeri doğru iterken(yani güç harcarken) nefes veriyoruz dışarı bıraktığımızda(direnci hafiflettiğimizde) nefes alıyoruz.Kolay gelsin...

cecily onerdigin tum videolari ebru salli pilatesten ayarladm :KK1: lakin yetistiremyorum kiii mesela bi bacak sikilastriim diyorum boy uzatma egzersizine zmn kalmyo gobek sikilastrmaya hiic girmyorm :kedi: ne yapiim dersn gunde 2 video mu yesem ne ? sempatiksalakcinni

Merhaba.Görüyorum ki "pilates çemberi" alma kararı veren arkadaşlar var ben de pilates çemberini kullanarak nasıl hareketler yapacağınızı anlatmak istiyorum.Öncelikle daha önce bahsettiğim gibi maalesef türkçe sitelerde herhangi bir video ya da bilgi yok ben de size ingilizce siteden bir video tavsiye edeceğim.Şimdi önce google sitesine giriyoruz ve kutuya "magic circle inner thighs" yazıyoruz arama tuşuna bastıktan sonra çıkan sonuçların ilk sırasında livestrong.com sitesi var bu siteye tıkladığımızda karşımıza çıkan videoda iki tane hareket anlatılıyor.İşte bu iki hareketi her gün 15-20 dk yapıyoruz ve muhteşem sonuçlar alıyoruz.Size tavsiyem ilk hareketi daha etkili kılmak için 5 nefes alıp 5 nefes verin ve bunu 100 sayısına ulaşıncaya kadar ara vermeden sürdürün.(Tıpkı pilates karın hareketi olan hundred gibi).Daha sonra ara vermeden videodaki ayakları yukarı diktiğimiz ikinci hareketi 25-30 tane yapın ve feci bir şekilde bacak içinin cayır cayır yandığını hissedin.Bu söylediğim sırayı aralarda çok az kasılmayı dinlendirdikten sonra 15-20 dk boyunca tekrarlayın, inanın çok etkili.Bu hareketleri Tv karşısında da sıkılmadan yapabilirsiniz.Mesela ben dünya kupası maçlarını izlerken yapıyorum bir devre boyunca(45 dk.) zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum:-)Son olarak nefes önemli tabi aynı yöntem içeri doğru iterken(yani güç harcarken) nefes veriyoruz dışarı bıraktığımızda(direnci hafiflettiğimizde) nefes alıyoruz.Kolay gelsin...

evet ben strech bandı aldım suan rahatsızlıgımdan dolayı pilatese devam edemiyorum ama basenlerimde inanaılmaz etki gösterdi...ama tek sorunum basenlerim degil tabiki..maalesef bacak ,çleride strech banta acıkcası cok bi fark göremedim ya da ben hareketleri dogru yApamadım ki büyük ihtimsl öyle ...o yüzden bu çemberi en kısa zamanda temin edicem.....cok sagol canım benimmmmopuyorumnanaktan

cecily onerdigin tum videolari ebru salli pilatesten ayarladm :KK1: lakin yetistiremyorum kiii mesela bi bacak sikilastriim diyorum boy uzatma egzersizine zmn kalmyo gobek sikilastrmaya hiic girmyorm :kedi: ne yapiim dersn gunde 2 video mu yesem ne ? sempatiksalakcinni

Eğer yeterli zamanın varsa günde iki kez neden olmasın?Mesela ben yaz tatiline girdikten sonra hem sabah 9:00 gibi hem de 17:00 gibi yapıyorum.Tabi yeterli enerjiyi sağlamak için beslenmeye dikkat etmek gerek aksi takdirde yorgun, halsiz düşülebilir.Tavsiyem hergün olmasa da evde geçireceğin bir gün olursa iki tane video uygulayabilirsin.Mesela sabah karın veya kalça akşam üzeri ise tamamen stretch hareketlerinden oluşan uzama günü videosunu uygulayabilirsin.Ya da iki video yapamazsan her gün farklı video yapmanı tavsiye ederim.Mesela pzt:kalça günü, salı:uzama günü, çarşamba:karın günü, perşembe: selülit günü(kalça ve bacak) , cuma:pilates plus(tüm vücut) yapabilirsin.Çünkü hergün aynı hareketleri yapmak vücudu tembelliğe alıştırır farklı bölgeleri farklı kasları çalıştırmak vücudu şekle sokmada daha etkili olacaktır.Kolay gelsin...

evet ben strech bandı aldım suan rahatsızlıgımdan dolayı pilatese devam edemiyorum ama basenlerimde inanaılmaz etki gösterdi...ama tek sorunum basenlerim degil tabiki..maalesef bacak ,çleride strech banta acıkcası cok bi fark göremedim ya da ben hareketleri dogru yApamadım ki büyük ihtimsl öyle ...o yüzden bu çemberi en kısa zamanda temin edicem.....cok sagol canım benimmmmopuyorumnanaktan

Öncelikle geçmiş olsun; umarım en kısa zamanda tekrar sağlığına kavuşursun.Stretch band ile olumlu sonuçlar almana sevindim.Evet haklısın stretch band kullanarak bacak içi kaslarını çalıştırmak biraz zor kişinin kendi kaslarını kontrol etmesi gerekiyor bu nedenle spor için başlangıçta çok hızlı sonuç veremiyebilir; ancak daha önce bahsettiğim gibi pilates çemberi kullanıldığı zaman kişinin ekstra hiçbir çaba göstermesi gerekmiyor çünkü bacak içindeki kasları feci bir şekilde çalıştırıyor ve depolanmış yağları yok ediyor.Bu nedenle pilates çemberi senin için birebir...Bir an önce olumlu haberlerini almak dileğiyle...

Eğer yeterli zamanın varsa günde iki kez neden olmasın?Mesela ben yaz tatiline girdikten sonra hem sabah 9:00 gibi hem de 17:00 gibi yapıyorum.Tabi yeterli enerjiyi sağlamak için beslenmeye dikkat etmek gerek aksi takdirde yorgun, halsiz düşülebilir.Tavsiyem hergün olmasa da evde geçireceğin bir gün olursa iki tane video uygulayabilirsin.Mesela sabah karın veya kalça akşam üzeri ise tamamen stretch hareketlerinden oluşan uzama günü videosunu uygulayabilirsin.Ya da iki video yapamazsan her gün farklı video yapmanı tavsiye ederim.Mesela pzt:kalça günü, salı:uzama günü, çarşamba:karın günü, perşembe: selülit günü(kalça ve bacak) , cuma:pilates plus(tüm vücut) yapabilirsin.Çünkü hergün aynı hareketleri yapmak vücudu tembelliğe alıştırır farklı bölgeleri farklı kasları çalıştırmak vücudu şekle sokmada daha etkili olacaktır.Kolay gelsin...

eed gayet güzel bi öneri tesekkurler. birde videoların tarihini yazablrmisin? pc me kaydediim zemuszemus msela salı:uzama gnü(13nisan) gbii

eed gayet güzel bi öneri tesekkurler. birde videoların tarihini yazablrmisin? pc me kaydediim zemuszemus msela salı:uzama gnü(13nisan) gbii

Karın Günü:15 Nisan 2010 ve 212 no'lu video
Kalça Günü:24 Aralık 2009 ve 230 no'lu video
Selülit Günü:21 Nisan-5 Mayıs-6 Mayıs 2010
Karın-Kalça Günü:5 Şubat 2010
Uzama Günü(Stretch):6 Nisan 2010 ve 13 Nisan 2010
Pilates Plus(Tüm Vücut):197 ve 204 no'lu videolar

Yukarıda her gün için en az iki video belirttim.ıçerikleri(mesela tüm karın günlerinin) hemen hemen aynı olsa da 3-4 hareket yeni ve farklı oluyor ayrıca sıraları değişik olduğu için farklı etkiler yaratabiliyor.Kolay Gelsin...

Son düzenleme:
Karın Günü:15 Nisan 2010 ve 212 no'lu video
Kalça Günü:24 Aralık 2010 ve 230 no'lu video
Selülit Günü:21 Nisan-5 Mayıs-6 Mayıs 2010
Karın-Kalça Günü:5 Şubat 2010
Uzama Günü(Stretch):6 Nisan 2010 ve 13 Nisan 2010
Pilates Plus(Tüm Vücut):197 ve 204 no'lu videolar

Yukarıda her gün için en az iki video belirttim.İçerikleri(mesela tüm karın günlerinin) hemen hemen aynı olsa da 3-4 hareket yeni ve farklı oluyor ayrıca sıraları değişik olduğu için farklı etkiler yaratabiliyor.Kolay Gelsin...
ck tsklerr ^^

X