Bacaklarını İnceltmek İsteyenlerin Paylaşım Alanı

cecily bişe sorcam canım yaa..benim bi tanıdık sabah aksam pilates ve yediklerine dikkat ederek 9 kilo vermiş..fakat pilatesi bırakınca hopp aynen almıss...pilatesi bırakınca kilo alınıyor mu ben sana sormak istedim ..tabi eger verebildiysekkk opuyorumnanaktan

Aslında bahsettiğin durumun pilatesle bir ilişkisi yok.Demek istediğim her kilo veren insan "kilo koruma dönemi" denen kritik dönemden geçmek zorundadır.Arkadaşın 9 kilo gibi yüksek bir miktarda kilo kaybı yaşamış.Öncelikle bunun ne kadar sürede verildiği ve kişinin fiziksel özellikleri çok önemli.Bunun yanı sıra tüm uzmanlar şu hususta hemfikirdirler:"Diyet bir süreç değil yaşam şekli olmalıdır" Burada demek istenen aslında kilo vermek isteyen insanların belli bir dönem içinde (mesela 2 ay) kendilerini sıkarak az yemeleri, düzenli spor yapmaları ve kilo kaybetmeleri; sonra da eski yaşamlarına geri dönmeleri hatta daha fazla yemeleri sonucu daha fazla kilo almaları.Bu söylediğim durum tamamen klasik bir durumdur ama ne yazık ki doğrudur.Gerçekten sağlıklı ve kalıcı kilo vermek isteyenler bunu bir yaşam şekli haline getirmelidirler tabi ki bu her sabah kibrit kutusu peynir klişesi demek değil.Buradaki nokta istenen kilo verildikten sonra da yediklerine dikkat etmek ve sporu(ya da hareketli yaşam biçimini) tamamen bırakmamaktır.Sonuç olarak arkadaşının yaşadığı durumun pilatesle net bir ilişkisi olduğu söylenemez.Kişi isterse kilo alır istemezse kilo almaz bunu herhangi bir sebebe bağlamak hatalı olur gördüğün gibi aslında her şey bu kadar basit.Sadece azimli ve özverili olmak hedefe ulaşmak için yeterli...Tabi kendine güveni de unutmamak gerek...

hmm anladm yuruyus zoruma gtmeye basladi yalnz. birakmayada cesaret edemyorm biraksam kotumu olr?

Sanırım bu soruyu kendimden örnek vererek yanıtlayabilirim.Ben Nisan ayında her sabah düzenli pilates yapmaya başladım(Daha öncesinde günün herhangi bir bölümünde sadece kendimin belirlediği hareketleri yapıyordum).Fakültede dersim olsa da olmasa da sabah erkenden 07:00-08:00 gibi kalkıp 40dk. pilates yapıyordum sonra da fakülteye yürüyordum(günde 1 saat).Tatil zamanı geldiği vakit yine her gün pilatesimi yaptım ama ekstra yürüyüş için dışarı çıkmadım.Özellikle "selülit günü" videosunun sonunda yürüyüş ödevi veriliyor:) ama dediğim gibi yaklaşık 1 aydır pilates sonrası hususi yürüyüş yapmıyorum ve herhangi bir zararını ya da eksikliğini görmedim.Demek istediğim madem kendini halsiz yorgun hissediyorsun şimdilik(1-2 hafta) sadece pilatese yoğunlaşabilirsin ya da sadece kendini iyi hissettiğin günler yürüyüş yaparsın daha sonra vücut gerekli direnci topladığı zaman her ikisini de birlikte yürütürsün.Unutma kendine en iyi geleni ancak sen belirleyebilirsin...

Aslında bahsettiğin durumun pilatesle bir ilişkisi yok.Demek istediğim her kilo veren insan "kilo koruma dönemi" denen kritik dönemden geçmek zorundadır.Arkadaşın 9 kilo gibi yüksek bir miktarda kilo kaybı yaşamış.Öncelikle bunun ne kadar sürede verildiği ve kişinin fiziksel özellikleri çok önemli.Bunun yanı sıra tüm uzmanlar şu hususta hemfikirdirler:"Diyet bir süreç değil yaşam şekli olmalıdır" Burada demek istenen aslında kilo vermek isteyen insanların belli bir dönem içinde (mesela 2 ay) kendilerini sıkarak az yemeleri, düzenli spor yapmaları ve kilo kaybetmeleri; sonra da eski yaşamlarına geri dönmeleri hatta daha fazla yemeleri sonucu daha fazla kilo almaları.Bu söylediğim durum tamamen klasik bir durumdur ama ne yazık ki doğrudur.Gerçekten sağlıklı ve kalıcı kilo vermek isteyenler bunu bir yaşam şekli haline getirmelidirler tabi ki bu her sabah kibrit kutusu peynir klişesi demek değil.Buradaki nokta istenen kilo verildikten sonra da yediklerine dikkat etmek ve sporu(ya da hareketli yaşam biçimini) tamamen bırakmamaktır.Sonuç olarak arkadaşının yaşadığı durumun pilatesle net bir ilişkisi olduğu söylenemez.Kişi isterse kilo alır istemezse kilo almaz bunu herhangi bir sebebe bağlamak hatalı olur gördüğün gibi aslında her şey bu kadar basit.Sadece azimli ve özverili olmak hedefe ulaşmak için yeterli...Tabi kendine güveni de unutmamak gerek...

i hafta bende tekrar baslıyorum..tedavim bitiyor....

tesekkür ederim canım benim....önümüzde ki hafta bende tekrar baslıyorum..tedavim bitiyor....opuyorumnanaktan

Sanırım bu soruyu kendimden örnek vererek yanıtlayabilirim.Ben Nisan ayında her sabah düzenli pilates yapmaya başladım(Daha öncesinde günün herhangi bir bölümünde sadece kendimin belirlediği hareketleri yapıyordum).Fakültede dersim olsa da olmasa da sabah erkenden 07:00-08:00 gibi kalkıp 40dk. pilates yapıyordum sonra da fakülteye yürüyordum(günde 1 saat).Tatil zamanı geldiği vakit yine her gün pilatesimi yaptım ama ekstra yürüyüş için dışarı çıkmadım.Özellikle "selülit günü" videosunun sonunda yürüyüş ödevi veriliyor:) ama dediğim gibi yaklaşık 1 aydır pilates sonrası hususi yürüyüş yapmıyorum ve herhangi bir zararını ya da eksikliğini görmedim.Demek istediğim madem kendini halsiz yorgun hissediyorsun şimdilik(1-2 hafta) sadece pilatese yoğunlaşabilirsin ya da sadece kendini iyi hissettiğin günler yürüyüş yaparsın daha sonra vücut gerekli direnci topladığı zaman her ikisini de birlikte yürütürsün.Unutma kendine en iyi geleni ancak sen belirleyebilirsin...

anladim pekala simdilik ara veriyim o zaman ben tesekkurler gamyoncuiremsu

Arkadaşlar kaç gündür konuyu takip ediyorum cecily arkadaşa teşekkürler çok aydınlattı beni eriyeceklerine hiç inanmadığım üst bacak yağları eriycek inşallah vücudum bacaktan ibaret olmaktan çıkacak :KK66:))
bu arada ben de bir bilgi paylaşayım tv8 in videolarını indirememe sorununu yaşıyordum ben de sorunu çözdüm gibi bayanlar hotmail uzantılı maillere aktivasyon kodu gelmiyor yahoo mailimle üye oldum anında geldi bilgilerinize duyurulurrbuyrunnnnnnnnn

Pilates bandım yok benim,henüz alamadım.En kısa zamanda alıcam.Ama düzenli bir şekilde yapıyorum pilatesimi.Bantsız da aynı sonucu alır mıyım ? (Bacak bölgesi için)

Pilates bandım yok benim,henüz alamadım.En kısa zamanda alıcam.Ama düzenli bir şekilde yapıyorum pilatesimi.Bantsız da aynı sonucu alır mıyım ? (Bacak bölgesi için)

Bacak bölgesi(özellikle bacak içi) maalesef zor çalışan bir bölge.Bacak bölgesinden en yüksek verimi almak için pilates aksesuarı(stretch band,çember) şart; zaten pilatesteki bacak hareketlerini içeren neredeyse tüm hareketlerde pilates stretch band mevcut.Buradaki amaç yağlı tabakanın zor eridiği bacaklara mümkün olduğunca fazla yük bindirmek ve maksimum çalışma verimi almak.Eğer stretch band mevcut değilse lastik vb. esnek nesnelerden yardım alınabilir ama dediğim gibi stretch band bir kerelik alınan ve fiyatı da makul olan bir ürün dolayısıyla pilatesi seven ve düzenli yapan biri için gerçekten gerekli ve faydalı...

Bacak bölgesi(özellikle bacak içi) maalesef zor çalışan bir bölge.Bacak bölgesinden en yüksek verimi almak için pilates aksesuarı(stretch band,çember) şart; zaten pilatesteki bacak hareketlerini içeren neredeyse tüm hareketlerde pilates stretch band mevcut.Buradaki amaç yağlı tabakanın zor eridiği bacaklara mümkün olduğunca fazla yük bindirmek ve maksimum çalışma verimi almak.Eğer stretch band mevcut değilse lastik vb. esnek nesnelerden yardım alınabilir ama dediğim gibi stretch band bir kerelik alınan ve fiyatı da makul olan bir ürün dolayısıyla pilatesi seven ve düzenli yapan biri için gerçekten gerekli ve faydalı...

Teşekürler canım :çok üzgünüm:

Dün bir heyecanla gittim alacaklarımı aldım :) videoları indirdim :) yapayım artık dedim :) ama yapamıyorum ben :KK43: ne yaptıklarını görmem için bile bir kaç kez izlemem gerekiyor :KK43:

kızlar bende şu titreşim kemerini takıyorum bacaklarıma üst kısıma her akşam 10 dk çalıştırıyorum bi de yürümeye çalışıyorum..kilom normal ama sanki bacaklarımın üst kısmı biraz kalınlaşıyo gibime geldi,bakalım işe yarayacak mı?....

Dün bir heyecanla gittim alacaklarımı aldım :) videoları indirdim :) yapayım artık dedim :) ama yapamıyorum ben :KK43: ne yaptıklarını görmem için bile bir kaç kez izlemem gerekiyor :KK43:

Hiç canını sıkma bu çok normal bir durum.Yeni başlayanlar için en önemlisi acele etmemek ve sabırlı olmaktır.Öncelikle hareketleri iyice izle aklında tutmaya çalışma bir 4-5 gün kadar video eşliğinde önce hareketleri nefesle beraber doğru yapıp yapmadığına dikkat et daha sonra zaten ezberinden çok rahat yapmaya başlayacaksın.İkinci olarak bazı hareketler zor gelecektir özellikle stretch hareketlerinde(bacak açma-esnetme v.b.) kaslarını kaskatı hissedebilirsin ya da canın çok acıyıp bırakmak isteyebilirsin ama bu noktada emin ol ki bu süreçten herkes bir şekilde geçiyor bu nedenle sakın aklına "bende bir terslik var ya da ben yapamıyorum" diye getirme çünkü azimli olursan zamanla başarmaman için hiçbir sebep yok.Son olarak bu konuda oldukça hevesli olduğunu gözlemliyorum ki bu başarı elde etmen için gayet güzel; sana tavsiyem videodaki hareketlerin hepsini bir kerede tam ve doğru yapacağım diye hevesinin kırılmasına izin verme sadece adım adım ilerlemeye gayret et.Kolay gelsin...

Cecily! Önerilerin için çok teşekkürler :) Bende bugün sipariş verdim umarım işe yarar :KK43: Kolları inceltmek içinde bi önerin var mı? :eek:

Ayrıca pilates plus videolarında da kol hareketleri bulabilirsin bu hareketler genelde stretch band eşliğinde yapılır ve gayet etkilidir örnek olarak 24 Şubat 2010 tarihli videoyu önerebilirim.Kolay gelsin...

cecily 1haftadır düzenli yapıyoorum aksatmadan kendimi cok daha iyi hissediyorum artı bu simit bölgesindeki yaglar gidiyor :) ama senden bişey daha isticem bana bide göğüsler için bi video önerirmisinn? :)

Merhaba.Görüyorum ki "pilates çemberi" alma kararı veren arkadaşlar var ben de pilates çemberini kullanarak nasıl hareketler yapacağınızı anlatmak istiyorum.Öncelikle daha önce bahsettiğim gibi maalesef türkçe sitelerde herhangi bir video ya da bilgi yok ben de size ingilizce siteden bir video tavsiye edeceğim.Şimdi önce google sitesine giriyoruz ve kutuya "magic circle inner thighs" yazıyoruz arama tuşuna bastıktan sonra çıkan sonuçların ilk sırasında livestrong.com sitesi var bu siteye tıkladığımızda karşımıza çıkan videoda iki tane hareket anlatılıyor.İşte bu iki hareketi her gün 15-20 dk yapıyoruz ve muhteşem sonuçlar alıyoruz.Size tavsiyem ilk hareketi daha etkili kılmak için 5 nefes alıp 5 nefes verin ve bunu 100 sayısına ulaşıncaya kadar ara vermeden sürdürün.(Tıpkı pilates karın hareketi olan hundred gibi).Daha sonra ara vermeden videodaki ayakları yukarı diktiğimiz ikinci hareketi 25-30 tane yapın ve feci bir şekilde bacak içinin cayır cayır yandığını hissedin.Bu söylediğim sırayı aralarda çok az kasılmayı dinlendirdikten sonra 15-20 dk boyunca tekrarlayın, inanın çok etkili.Bu hareketleri Tv karşısında da sıkılmadan yapabilirsiniz.Mesela ben dünya kupası maçlarını izlerken yapıyorum bir devre boyunca(45 dk.) zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum:-)Son olarak nefes önemli tabi aynı yöntem içeri doğru iterken(yani güç harcarken) nefes veriyoruz dışarı bıraktığımızda(direnci hafiflettiğimizde) nefes alıyoruz.Kolay gelsin...

benim bilgisayarımda yasaklı bu siteler, göremiyorummm
bu iki hareketi biri bana tarif edebilir mi lütfen

ve bunun için çember almasam, mini pilates topum var, o iş görür mü

Son düzenleme:
benim bilgisayarımda yasaklı bu siteler, göremiyorummm
bu iki hareketi biri bana tarif edebilir mi lütfen

ve bunun için çember almasam, mini pilates topum var, o iş görür mü

Mini pilates topu da hareketleri yapabilmen için yeterli.
1)Yere uzanıyorsun dizlerini büküyorsun ayaklar yerde.Dizlerinin arasına topu koyuyorsun daha sonra nefes vererek dizlerini birbirine yaklaştırıyorsun.Topu sıkıyorsun ve bacak içindeki kasları çalıştırıyorsun.Bu arada ayaklarından güç alarak (beline yük binmemesi için kalçanı sıkarak) kalçanı hafif yerden havalandırıyorsun ve aynı hareketi bu şekilde yapıyorsun böylece hem bacak hem de kalça kaslarını çalıştırabilir; sıkılaştırabilirsin.
2)Yerde uzanırken bu sefer ayaklarını dimdik yukarı kaldırıyorsun(beline yüklenmemek için karnını içine çekebilirsin) topu yine dizlerinin arasına koyuyorsun ve yine nefes vererek ayaklarını birbirine yaklaştırıyorsun.Bu hareket sayesinde basenlerinde çok iyi çalışacak; sıkılaşacaktır.
3)Son olarak yazacağım hareket videoda yer almıyor aslında bunu daha önce başka bir mesajımda tarif etmiştim ama nedendir bilinmez son 5-6 mesajım silinmiş daha doğrusu bu konunun 2 sayfasındaki tüm mesajları silmişler(20 sayfa iken 18 sayfaya gerilemiş).
Bir sandalyede ya da koltukta arkana yaslanmadan dimdik oturuyorsun ve koltuğun ya da sandalyenin ucuna(ayakların dışarı gelecek şekilde) oturuyorsun.Dizinin arasına topu koyuyorsun ve 5 nefes alıp 5 nefes veriyorsun ve ayaklarını yine içe doğru hareket ettirip topu sıkıyorsun ve 100'e kadar hiç durmadan bunu yapıyorsun(pilates karın hareketi olan "hundred" gibi).Bu da yine inanılmaz etkili ve TV izlerken de yapılabilecek çok güzel bir hareket...
Kolay Gelsin...

pilates yapmaya başladin mi?

evet canım yaklasık 20 25 gündür yapıyorudm ama su bikac gündür misafirlerden yapamadım...sıkılastıgım dogru ama vücudum henüz sekillenmedi buda beni üzüyor hevesimi kırıyor acıkcası...ben ebru sallı nın tv8 deki videolarını indirdim..her aksam bir tane yapıyorum ama yetmiyor sanırım...2 yapcam...bilmiyorumkismile sen basladınmı canım?

ben şu an başlayamıyorum işlerim var ama en kısa zamanda başlamak istiyorum zaten sıkılaşmaya ihtiyacım var ne kadr sürede sıkılaştığın gözle görülür şekilde belli oluo?

X