Bacaklarını İnceltmek İsteyenlerin Paylaşım Alanı

kızlarr bnmde üst bacaklarımla sorunum varr yaznn yürüyüşümü yapıyorm ama kışın basenlerimde çıktı bide bi bacağım diğer ne göre kalın çok sinir bozucu napabilirm acabaeyvahedigeldismile

aynen yaaa..bilmiyorumkismile benim de sol bacağım sağ bacağıma göre daha kalın.o kadar takıldım ki bu duruma, doktora gittim kalp damar a, hiçbişey yok..ama neden böyle oldu bilmiorum.sanki önceden yoktu.ben 3 yıl önce 6-7 kilo aldım.ve bu yıl bi kısmını verdim.bu durumdan sonra ortaya çıktı bu.zaten bacaklarım kalın:çok üzgünüm: ne yapıcam bilmiorum.bi arkadaş pilates bandı önermiş.sipariş verdim.gelsin bakalım. bi de onu deniyeyim, off.. sen çözebildiysen bu durumu, bilgi verirmisin bana :Saruboceq:

merhaba cecily..dün üye oldum bu siteye.üye olmama sebep ise senin yorumlarındı.bacaklarından muzdarip bayanlardanım.üniverste öğrncisiym bende.okulun ilk yılı çok kilo aldm.öncesi kilom 55-56 lardaydı.boyum 1.68.
63 kiloları gördüm :çok üzgünüm: şimdi 59-60 lardayım.56 olmak istiyorum yine ama kalan tüm kilolar bacaklarda kaldı.zaten bacaklarım vücuduma göre kalın.
hemen hemen tüm yorumlarını okudum.herkese yardımcı olmuşsun.kusura bakma yaa, bende senden bi kaç şey öğrenmek istiyorumbilmiyorumkismile
bide sol bacağım sağdan kalın fisfisfis kaydirigubbakcemile2doktorada gittim.sebebi yok.kilo alımından sonra oldu sanki.cnm senden isteğim , dün okuyunca yazdıklarını hemen bant siparişi verdm.ama şimdi bide pilates çemberinden bahsettiğini farkettim.kafam karıştı.napmalıyım?fisfisfis değiştirsemmiCADIARZU
bu ayın sonuna kadar ciddi bi toparlanma istiyorum çünkü tatile gdicem ve sonrasında okul açılıo.son sınıfa geçiorum.kpss falan.zamanım olurmu bilmiom ama en kısa zamanda en etkili yöntem ne sence? teşekkürler cnm. canan..

Ben ayağımı incittim hareketleri yapayım derken. :KK43: Daha yeni düzeldi sayılır iki haftada çok canım acıdı. :KK43: Tabi bundan dolayı yapamadım bu kadar süredir. Yani başladığım gibi bıraktım resmen :KK43: Ramazan da geliyor şimdi nasıl yapacağım :KK43:

aynı dertten muzdarip biri olarak platesin işe yaradıgını rahatlıkla söyleyebilirim. nette araştırma yapıyordum ve bu sayfayı gördüm her zaman kadınlar kulubunde bir çözüm vardır diye 13 sayfayı okudum ve plates aklıma yattı bandı sipariş ettim ve sporuma başladım gerçekten 1 hafta sonunda bacaklarımda sıklaşma oldu tabi abartılacak kadar değil hafif bir sıklaşma ama eski görünümüne göre daha iyi oldu. yaklaşık 3 haftadır plates yapıyorum gunde 40 dk ebru şallı ile :) ve gerçekten çok çok iyi oldu bacaklarım ve çevremdekilerde bunun farkına vardı oysa platesimle dalga geçen annem farkı görünce arada bir benimle plates yapmaya başladı tabi onun bacakları benden çok ince boshayallersmile yani kızlar platesten başka yol aramayın birde azcık bogazınızı kısın eminim sizde başaracaksınız kaydirigubbakcemile5
bunu başlamak isteyip hala tereddütü olanlar ve başlayıp daha sonuç alamadım amaaaaa diyenlere bir şevk olsun diye yazdım ...
ve son olarak cecily çok çok teşekkürrrlerr

merhaba cecily..dün üye oldum bu siteye.üye olmama sebep ise senin yorumlarındı.bacaklarından muzdarip bayanlardanım.üniverste öğrncisiym bende.okulun ilk yılı çok kilo aldm.öncesi kilom 55-56 lardaydı.boyum 1.68.
63 kiloları gördüm :çok üzgünüm: şimdi 59-60 lardayım.56 olmak istiyorum yine ama kalan tüm kilolar bacaklarda kaldı.zaten bacaklarım vücuduma göre kalın.
hemen hemen tüm yorumlarını okudum.herkese yardımcı olmuşsun.kusura bakma yaa, bende senden bi kaç şey öğrenmek istiyorumbilmiyorumkismile
bide sol bacağım sağdan kalın fisfisfis kaydirigubbakcemile2doktorada gittim.sebebi yok.kilo alımından sonra oldu sanki.cnm senden isteğim , dün okuyunca yazdıklarını hemen bant siparişi verdm.ama şimdi bide pilates çemberinden bahsettiğini farkettim.kafam karıştı.napmalıyım?fisfisfis değiştirsemmiCADIARZU
bu ayın sonuna kadar ciddi bi toparlanma istiyorum çünkü tatile gdicem ve sonrasında okul açılıo.son sınıfa geçiorum.kpss falan.zamanım olurmu bilmiom ama en kısa zamanda en etkili yöntem ne sence? teşekkürler cnm. canan..

Hızlı sonuç için kesinlikle "Pilates Çemberini" öneririm.Durumunu gayet iyi anladım; anlattığın şartlara göre bacaklarda en etkili sonucu en kısa zamanda "Pilates Çemberi" ile alabilirsin; stretch bandı da bacak içlerini sıkılaştırıyor ama çember ile kıyas yapıldığında ikincisi daha etkili...Bu arada üzgünüm mesajına geç cevap veriyorum çünkü uzun bir süredir internet bağlantısı yapmıyordum.Kolay gelsin...

Hızlı sonuç için kesinlikle "Pilates Çemberini" öneririm.Durumunu gayet iyi anladım; anlattığın şartlara göre bacaklarda en etkili sonucu en kısa zamanda "Pilates Çemberi" ile alabilirsin; stretch bandı da bacak içlerini sıkılaştırıyor ama çember ile kıyas yapıldığında ikincisi daha etkili...Bu arada üzgünüm mesajına geç cevap veriyorum çünkü uzun bir süredir internet bağlantısı yapmıyordum.Kolay gelsin...

peki cnm ben bandı aldığım için kullanıyorum artık.çemberide almak istesem, çok mu pahalı,o na göre alıyım.bu arada yardımcı olduğun için çok teşekkürler cnm.saol..kaydirigubbakcemile5

pardon cnm yaa, şimdi araştırdım baktım fiyatlarına.15-30 arası. peki daha mı zorlayıcı hareketler?kullanımı kolay mı yani? ve videoları nerden bulabileceğmi en azından sitenin adınıda bi kez daha yazarsan sana zahmet, sevinirim.
soru yağmuruna tuttum seni farkındayım, herkesin kanayan yarasına merhem oldun, en azından bacakların incelmesinin imkansız olmadığını gösterdin insanlara.ben umudu kesmiştim, seneye stajlarım var, etek giyemem diyordum.1 haftadır başladım(bantla), şimdilik görüntüde bi değişiklik yok ama kesinlikle hissedebiliyorum gerginliği.ve yaparken ter içinde kalıyorum.illa ki bi etkisi oluo. şimdilik azimle devam edicem.umarım ben de senin bi çok bunu başarabilen insanlar gibi bacaklarımı inceltip etek giyebileceğiimmm...:)

benimde üst bacağımın sıkılaşması lazım özellikle iç tarafları bööle löp löp bide şey sorucaktım cecily alt bacağım hiç sıkı değil ve kalın pilatesle hem incelti hem sıkılaştırabilir miyim? bunlar için ne almam lazım?

Merhaba.Görüyorum ki "pilates çemberi" alma kararı veren arkadaşlar var ben de pilates çemberini kullanarak nasıl hareketler yapacağınızı anlatmak istiyorum.Öncelikle daha önce bahsettiğim gibi maalesef türkçe sitelerde herhangi bir video ya da bilgi yok ben de size ingilizce siteden bir video tavsiye edeceğim.Şimdi önce google sitesine giriyoruz ve kutuya "magic circle inner thighs" yazıyoruz arama tuşuna bastıktan sonra çıkan sonuçların ilk sırasında livestrong.com sitesi var bu siteye tıkladığımızda karşımıza çıkan videoda iki tane hareket anlatılıyor.İşte bu iki hareketi her gün 15-20 dk yapıyoruz ve muhteşem sonuçlar alıyoruz.Size tavsiyem ilk hareketi daha etkili kılmak için 5 nefes alıp 5 nefes verin ve bunu 100 sayısına ulaşıncaya kadar ara vermeden sürdürün.(Tıpkı pilates karın hareketi olan hundred gibi).Daha sonra ara vermeden videodaki ayakları yukarı diktiğimiz ikinci hareketi 25-30 tane yapın ve feci bir şekilde bacak içinin cayır cayır yandığını hissedin.Bu söylediğim sırayı aralarda çok az kasılmayı dinlendirdikten sonra 15-20 dk boyunca tekrarlayın, inanın çok etkili.Bu hareketleri Tv karşısında da sıkılmadan yapabilirsiniz.Mesela ben dünya kupası maçlarını izlerken yapıyorum bir devre boyunca(45 dk.) zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum:-)Son olarak nefes önemli tabi aynı yöntem içeri doğru iterken(yani güç harcarken) nefes veriyoruz dışarı bıraktığımızda(direnci hafiflettiğimizde) nefes alıyoruz.Kolay gelsin...

Mini pilates topu da hareketleri yapabilmen için yeterli.
1)Yere uzanıyorsun dizlerini büküyorsun ayaklar yerde.Dizlerinin arasına topu koyuyorsun daha sonra nefes vererek dizlerini birbirine yaklaştırıyorsun.Topu sıkıyorsun ve bacak içindeki kasları çalıştırıyorsun.Bu arada ayaklarından güç alarak (beline yük binmemesi için kalçanı sıkarak) kalçanı hafif yerden havalandırıyorsun ve aynı hareketi bu şekilde yapıyorsun böylece hem bacak hem de kalça kaslarını çalıştırabilir; sıkılaştırabilirsin.
2)Yerde uzanırken bu sefer ayaklarını dimdik yukarı kaldırıyorsun(beline yüklenmemek için karnını içine çekebilirsin) topu yine dizlerinin arasına koyuyorsun ve yine nefes vererek ayaklarını birbirine yaklaştırıyorsun.Bu hareket sayesinde basenlerinde çok iyi çalışacak; sıkılaşacaktır.
3)Son olarak yazacağım hareket videoda yer almıyor aslında bunu daha önce başka bir mesajımda tarif etmiştim ama nedendir bilinmez son 5-6 mesajım silinmiş daha doğrusu bu konunun 2 sayfasındaki tüm mesajları silmişler(20 sayfa iken 18 sayfaya gerilemiş).
Bir sandalyede ya da koltukta arkana yaslanmadan dimdik oturuyorsun ve koltuğun ya da sandalyenin ucuna(ayakların dışarı gelecek şekilde) oturuyorsun.Dizinin arasına topu koyuyorsun ve 5 nefes alıp 5 nefes veriyorsun ve ayaklarını yine içe doğru hareket ettirip topu sıkıyorsun ve 100'e kadar hiç durmadan bunu yapıyorsun(pilates karın hareketi olan "hundred" gibi).Bu da yine inanılmaz etkili ve TV izlerken de yapılabilecek çok güzel bir hareket...
Kolay Gelsin...

pardon cnm yaa, şimdi araştırdım baktım fiyatlarına.15-30 arası. peki daha mı zorlayıcı hareketler?kullanımı kolay mı yani? ve videoları nerden bulabileceğmi en azından sitenin adınıda bi kez daha yazarsan sana zahmet, sevinirim.
soru yağmuruna tuttum seni farkındayım, herkesin kanayan yarasına merhem oldun, en azından bacakların incelmesinin imkansız olmadığını gösterdin insanlara.ben umudu kesmiştim, seneye stajlarım var, etek giyemem diyordum.1 haftadır başladım(bantla), şimdilik görüntüde bi değişiklik yok ama kesinlikle hissedebiliyorum gerginliği.ve yaparken ter içinde kalıyorum.illa ki bi etkisi oluo. şimdilik azimle devam edicem.umarım ben de senin bi çok bunu başarabilen insanlar gibi bacaklarımı inceltip etek giyebileceğiimmm...:)

Merhaba.Yine mesajına gecikmeli olarak cevap verdiğim için özür diliyorum(bu aralar internetle pek aram yok da:) Yukarıda geçmiş iki mesajımdan alıntı yaptım.Birinci alıntı mesaj "pilates çemberi" için egzersiz videosunu nereden bulabileceğin bilgisini içeriyor; ikinci alıntı ise video sorunu yaşayan bir arkadaş için tarif ettiğim 3 adet pilates çemberi hareketinin nasıl yapılacağını içeriyor.Kullanımı kolay mı diye sormuşsun; aslında kullanımı gayet basit zorluk çekeceğini zannetmiyorum, sadece bacak içi kasları sıklıkla çalışan bir bölge olmadığından başlangıçta kontrol sorunu yaşayabilirsin ama bu da uzun süreli ve engel teşkil edecek bir problem değil.Son olarak "pilates çemberi" 3 boyuttur.15 inc/381cm -14inch/ 356cm - 13inch /32cm pilates çemberi alırken bu bilgiyi aklında bulundurmayı unutma...Aklına takılan ya da merak ettiğin başka bir şey olursa ben buralardayım...

benimde üst bacağımın sıkılaşması lazım özellikle iç tarafları bööle löp löp bide şey sorucaktım cecily alt bacağım hiç sıkı değil ve kalın pilatesle hem incelti hem sıkılaştırabilir miyim? bunlar için ne almam lazım?

Sorunu kendimden örnek vererek cevaplamak gerekirse; benim baldırlarım kendimi bildim bileli incedir ama sıkı değil yumaşaktır, benim bu bölgeyle sorunum olmadığı için bu bölgeyi amaçlayarak hareket yaptığımı söyleyemem ama pilates stretch bandı eşliğinde yaptığım gerek bacak hareketleri gerek esneme hareketleri ile baldırdaki yumuşak bölgenin sıkılaştığını söyleyebilirim.Baldır ve basen konusunda incelmeye yönelik önerilerin bulunduğu Dr. Ümit Hazar tarafından yazılan yazı belki bir fikir verebilir.Link verebilmem için 100 ileti şartı olduğu için siteyi şöyle tarif ediyorum: google "baldır inceltmek" yazıyorsun çıkan sonuçların ilk sayfasında 7. sırada revir internet sitesi var.İşte bu sayfadaki yazı bir uzman tarafından yazıldığı için daha güvenilir diye düşünüyorum.Kolay gelsin...

(ama pilates stretch bandı eşliğinde yaptığım gerek bacak hareketleri gerek esneme hareketleri ile baldırdaki yumuşak bölgenin sıkılaştığını söyleyebilirim)
hangi hareketler canım yönlendirirmisin beni
karın bölgesi sıkılaştı ama aynı başarıyı bacaklarımda sağlayamadım

doktor tavsiye ediyorsa değerlendirmek lazımdır. yazı ilgimi çekti paylaşmak istiyorum.

Ayrıca “Leg Macig” cinsi aletlerde ; bacak , kalça ve basenlerinizi inceltmek için kullanabileceğiniz bir başka alternatifdir.
Leg Magic günde sadece birkaç dakikada istediğiniz bacaklara ve kalçalara sahip olmanıza yardımcı olur. ..Leg Magic’in özel olarak tasarlanmış eğimli rayları üzerinde yapılan kısa ve kontrollü hareketler normalde çalıştırması zor olan üst bacakların iç ve dış kısmındaki kasları hedeflemektedir. Leg Magic, normalde çalıştırmakta zorlandığımız iç bacak bölgesini inceltmekte etkilidir ve kendi vücut ağırlığımızı kullandığımız için ağırlık ayarlamak gibi zor işlerle uğraşmak da gerekmez. Ayrıca bu cihaz dayanıklı süngerli tutunma yerlerine, kaymaz pedallara ve çok dayanıklı bir çelik konstrüksiyona sahiptir. Kolayca katlanıp kaldırılabilir.
Leg Magic ile bel, basen, karın, üst ve alt bacak kasları aynı anda çalışır. tüm kaslarınızı harekete geçirir ve günde birkaç dakika kullanıldığında formun korunmasına yardımcı olur. Her yaş grubundan kullanıcı için zorlanmadan, enerjinizi tüketmeden spor yapmak için uygundur.

Sağlıklı günler dilerim.

Dr. Ümit Hazar
alıntı

kızlar ben de turbo jam programını yapıyorum bir kaç gündür , vücudun bölgesine yönelik. ilk önce leslie ile 2 mil yürüyorum üzerine de bu bahsettiğim programı yapıyorum onda da lastik kullanılıyor ben almadığım için evden herhangi bir lastik kullandm ama kesinlkle sipariş vereceğim . şimdi ebrunun programlara bakıyorum , cecily çok teşekkürler..

Allah aşkına kızlar ya.Allah da ona göre yaratmış,orantılı..Ltfn ya.

Bu sözle tam olarak ne demek istediğinizi anlamadım; ama sanırım yanlış anlamışsınız.Çünkü bizim burada konuştuklarımızın Allah'ın yaratması ile hiçbir ilgisi yok.Bu sözümle kastım Allah insanların çeşitli vücut bölgelerinin yağlı kısımlarını bu şekilde yaratmıyor aksine insanlar kendi yaşamları süresince çeşitli sebeplerle(sağlıksız beslenme, oburluk, hareketsiz yaşam v.b.) çeşitli organlarında yağ birikimlerine sebep oluyorlar.Demek istediğim Allah'ın orantılı yaratışı sözünü çok yanlış yerde kullanmış olmanız.Burada biz doğal yöntemlerle çeşitli vücut bölgelerimizdeki yağlardan kurtularak daha sağlıklı ve güzel bir vücuda sahip olmak için birbirimize tavsiyelerde bulunuyoruz.Eğer insan kendi vücudunda hem görüntü hem sağlık açısından hoş olmayan bir durumu doğal yöntemlerle değiştirebiliyorsa bu durum sizin tabirinizle "Allah öyle yaratmış" sözüyle ilişkilendirilemez çünkü bu yaratışta değil sonradan olan bir olaydır.Sizin bu sözünüz ancak "Estetik Operasyon" durumu için kullanılabilir; çünkü mesela burun,göz,dudak,kulak v.b. çeşitli organlarımız Allah tarafından yaratılmış ve belli bir orana bağlanmıştır ve bu duruma müdahale etmek söylediğiniz sözle ilgili bulunabilir.Tabi ben şahsım adına estetik operasyonu yanlış buluyorum fakat herkes kendi fikrinden sorumludur bu nedenle kimseye müdahale hakkı kimseye verilmez.Son olarak bu iki çok farklı durumu birbiriyle ayırmanız ve yorum yazmadan önce buradaki paylaşımların içerik ve boyutuna bakmanızı öneririm.İyi Günler...

(ama pilates stretch bandı eşliğinde yaptığım gerek bacak hareketleri gerek esneme hareketleri ile baldırdaki yumuşak bölgenin sıkılaştığını söyleyebilirim)
hangi hareketler canım yönlendirirmisin beni
karın bölgesi sıkılaştı ama aynı başarıyı bacaklarımda sağlayamadım

Baldırlar(alt bacak bölgesi) konusunda bahsettiğim harekeketler bildiğiniz aynı bacak hareketleri farklı bir şey değil.Stretch band kullanılarak yapılan point-flex esneme ile yine stretch band kullanılarak yapılan pilates bacak hareketleri var ya bahsettiklerim onlardı.Daha önceki mesajımda belirttiğim gibi baldır bölgesinde herhangi bir sorun yaşamadığım ve o bölgeye yönelik çalışmadığım için sadece diğer hareketler sayesinde bir sıkılık farkettim, onu paylaştım.Bu arada bacaklardan kastın eğer üst bacaktaki(iç bacak ağırlıklı) incelme ve sıkılaşma ise bunun için kesinlikle "Pilates Çemberi" diyorum başka bir şey demiyorum.Eğer bacaklarda da pilates karın hareketleri ile elde ettiğin sıkılaşma gibi bir etki istiyorsan pilates çemberini öneririm.Pilates, hiçbir alet kullanmadan karın, kalça, basen v.b. bölgelere etkili çözüm getiriyor da bacak içi gibi zor çalışan bölgelerde ne yazık ki bir alet desteği almak gerekiyor...Kolay gelsin...

ben hepsiburadaya baktım iki tane plates çemberi vardı çapları farklı sanırım sen hangi boyutta olanı kullanıyorsun cecily ,

ben hepsiburadaya baktım iki tane plates çemberi vardı çapları farklı sanırım sen hangi boyutta olanı kullanıyorsun cecily ,

Merhaba.Hepsiburada, çeşitli markaların "Pilates Çember"lerinin hepsini dikkate alırsak 13,14,15 inch olmak üzere 3 boyutu da bünyesinde barındırıyor.Benim Pilates Çemberim:KK70:elta Pilates & Yoga Çemberi - Ds 540 yani Çapı:15 inch - 38 cm."Pilates Çemberi" ideal boyut hakkında daha önce bu sayfalarda bir yazı yazmıştım ama maalesef silinmiş.Daha öncede bu konuda soru soran arkadaşlara şöyle söylemiştim.Ben kendi adıma bir yıl gibi bir süre pilates yaparak iç bacak kaslarımı güçlendirdiğim ve kolaylıkla kontrol edebildiğim için büyük boy pilates çemberi kullanırken zorluk yaşamıyorum.Pilates çemberi tercih ederken dikkat edilecek nokta ise çapındaki genişlik sebebiyle hareketleri yapabileceğiniz bir boyutta karar verebilmek.Örneğin, önceki sayfalarda tarif ettiğim "pilates çemberi " egzersiz videosundaki uzman, benimkinden daha ufak(küçük ya da orta) boy çember kullanıyor.Bu nedenle burada tercih kişiye kalıyor yalnız şunu belirtmek isterim ki çember ne kadar büyük olursa hareketi yaparken daha fazla güç harcandığı için daha fazla yağ yakımı oluyor; ama tabi ki çemberi kontrol edemedikten sonra sırf bu mantıkla hareket etmek hatalı olur.Ben genelde burada daha önce konuştuğumuz arkadaşlara 14 inch yani orta boyu tavsiye ettim ; ancak sonuç ne oldu bilemiyorum.Kısacası benim fikirlerim bunlar.Aşağıda hepsiburada sitesindeki "pilates çemberi" konusunda mevcut markaların boyutlarını belirtiyorum.

Delta:1)Çap:35,5 cm/14 inch 2)38cm/15 inch(benimkisi)
Adler:Çap:32cm-13 inch
Ravel:Çap:1)14 inch-35,6 cm 2)15 inch/38,1 cm
Altis ve Sportive diğer iki marka...
NOT:KK70:elta ve Ravel arasında 0,1 cm fark görünüyor bu farklılık inch cinsini cm birimine çevirirken orataya çıkabiliyor, kafa karışıklığı olmasın...İyi Günler...

Son düzenleme:
cecily önermiş olduğun 141 inci videoyu bulamadım canım ya kaç kez baktım gzümden mi kaçtı diye ama yok bi yardımcı olurmusun

X