Panik Atak Yaşayan Hamileler, Hamile adayları...

Merhaba Arkadaşlar

Bu topiği bulmam iyi oldu.Ben de okb hastasıyım bundan 1 ay öncesi kadar ilacı bıraktım.Hastalık halen devam ediyor ama bebek istediğim için bıraktım.Şimdi merak ettiğim şu benim ailem bana ilaç kullandığım için en az 6 ay hamile kalmamalıymışım içimin temizlenmesi için ama ben 6 ay bekleyememki ALLAH inşallah çok bekletmez oda var tabiki ama sizce denemelere başlasam kötü olmaz değilmi ne olur bana yardım edin.Bende hamile kalmak istiyorum.Ama bu hastalık yakamı hiç bırakmayacak benimm

Yok canım öyle birşey insanlar ilaçla hamilelik bile geçiriyorlar ki sen bırakmışsın... vücudundan zaten 2 haftada atılıyor en geç..

Merhaba Arkadaşlar

Bu topiği bulmam iyi oldu.Ben de okb hastasıyım bundan 1 ay öncesi kadar ilacı bıraktım.Hastalık halen devam ediyor ama bebek istediğim için bıraktım.Şimdi merak ettiğim şu benim ailem bana ilaç kullandığım için en az 6 ay hamile kalmamalıymışım içimin temizlenmesi için ama ben 6 ay bekleyememki ALLAH inşallah çok bekletmez oda var tabiki ama sizce denemelere başlasam kötü olmaz değilmi ne olur bana yardım edin.Bende hamile kalmak istiyorum.Ama bu hastalık yakamı hiç bırakmayacak benimm

Merhaba Rabia umarım çok sağlıklı bir hamilelik geçirirsiniz.Bende yaklaşık 7 yıldır
OKB hastasıyım bebek sahibi olmayı istiyorum ancak tüp bebek tedavisi ile olabiliyor ancak inşallah hepimizi hayırlı hamilelikler bekliyordur .

slm arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. herkes gibi aynı dertten muzdaribim. anksiyete artı depresyon teşhisli kimi zamanlar yoğun geçen aslında hergün varlığını hissettiren bi hastalığım var yaklaşık 9 senedir devam ediyo ve ilaç kullanıyorum. lustral 100mg lık. artık ne kadar dövünsemde yapamıyorum kurtulamıyorum başa çıkamıyorum. bu böyle devam edecek galiba. işin kötüsü yaşamayan kimseye izah edemiyorum ve çok basit birşeymiş gibi herkes akıl vermeye başlıyo. olmayan moralde kat kat bozuluyor. 1 seneyi geçti evliyim herkes gibi bebeğim olsun istiyorum bi altı ay sonra düşünüyoruz Allah nasip ederse tabi ama normal hayatta baş edemediğim bu sorunumla hamilelikte nasıl başedeceğimi merak ediyorum. internetten araştırırken bu siteyi buldum iyi bişey değil ama insan yalnız olmadığını hissedince mutlu oluyo. bu şekilde bi hamilelik geçiren arkadaşlar bize anlatın bebeğiniz nasıl siz nasılsınız. Allaha sığınmaktan başka bi çarem yok. bebeği içinizde hissedince neler hissediyosunuz

allah kimseye bu hastalığı yaşatmasın diyorum öncelikle.ben de yalaşık 5-6 senedir p.a. hastasıyım.bu hastalık yüzünden bebek sahibi olmaya cesaret edemezken sürpriz bir hamilelikle karşılaştım.napıcam nedicem derken allahımın yardımıyla bebeğimi dünyaya getirdim.tabii çok sıkıntılı günlerde yaşadm.şimdi bütün gün bebeğimle ilgilenirken sanki daha iyiyim ama arada yokluyor o zaman kendimi dışarı atıyorum bi komşuya gidiyorum örneğin.fakat daha çok geceleri yokluyor o zaman çok çaresiz hissediyorum kalkıyorum bebğimin eline tutuyorum sonra bi bakıyrm uyumuşum.ilaç kullanırken gayet iyi oluyrm ama hamilelikte hiç kullanmadım,şimdi de emzirdiğim için kullanmıyrum .bitkisel birşeyler düşünüyorum , kullanan ve memnun kalan arkadaşlar varsa yardımlarını beklyrum.emzirme döneminde bütün bitkiler kullanılımıyormuş mesela kava kava otu , bu konuyla ilgili yazarsanız sevinirim.
çok kötü bir hastalık, bazen keşke kanser felan olsaydım da panik atak olmasaydım diyorum , gerçekten ancak yaşayan bilir bunu..

allah kimseye bu hastalığı yaşatmasın diyorum öncelikle.ben de yalaşık 5-6 senedir p.a. hastasıyım.bu hastalık yüzünden bebek sahibi olmaya cesaret edemezken sürpriz bir hamilelikle karşılaştım.napıcam nedicem derken allahımın yardımıyla bebeğimi dünyaya getirdim.tabii çok sıkıntılı günlerde yaşadm.şimdi bütün gün bebeğimle ilgilenirken sanki daha iyiyim ama arada yokluyor o zaman kendimi dışarı atıyorum bi komşuya gidiyorum örneğin.fakat daha çok geceleri yokluyor o zaman çok çaresiz hissediyorum kalkıyorum bebğimin eline tutuyorum sonra bi bakıyrm uyumuşum.ilaç kullanırken gayet iyi oluyrm ama hamilelikte hiç kullanmadım,şimdi de emzirdiğim için kullanmıyrum .bitkisel birşeyler düşünüyorum , kullanan ve memnun kalan arkadaşlar varsa yardımlarını beklyrum.emzirme döneminde bütün bitkiler kullanılımıyormuş mesela kava kava otu , bu konuyla ilgili yazarsanız sevinirim.
çok kötü bir hastalık, bazen keşke kanser felan olsaydım da panik atak olmasaydım diyorum , gerçekten ancak yaşayan bilir bunu..

Sevgili İlk_Ay_İlk

Ben de 8-9 yıldır panik atak ve anksiyeteyle mücadele eden birisi olarak sen çok iyi anlıyorum. 3-4 kez 1'er yıllık ilaç tedavisi gördüm. Her seferinde tekrarladı. Şu an da 36 haftalık hamileyim ve üstelik eşim hiç yoktan bir sebepten 45 gündür cezaevinde. Bir tane de oğlum var ilgilenmem gereken. Ve tüm iş güç bana kaldı. Bilmem anlatabiliyor muyum? Beterin beteri var. Bence panik atak gebeliğe ve anne olmaya engel bir hastalık değil. Ayrıca oğlumun hamileliliğinde preeklamsi yaşadım ve ölümden döndüm. Tansiyonum çok yükseldi ve ilaçlar ters tepki yapmıştı. Yine de yılmadım ve tekrar anne olma arzusunun önüne geçemedim. Bu gebeliğimde çok iyi ve düzenli beslendim 8 kilo aldım ve Allaha bol bol dua ettim. Çok iyi geçti. Sen de eğer gerçekten anne olmak istiyorsan, seni hiçbir şeyin yıldırmasına izin veme. Bu panik atak olsa bile. Biliyorum çok zor ve belalı bir hastalık ama insan isterse herşeyin üstesinden gelebilir. Sen de de bu güç vardır eminim. Allaha çok dua et ve ona güven. Bizleri yaratan ve kayıran O'dur. Bol şans diliyorum....

canım teşekkür ederim öncelikle cevabın için. öncelikle Allah hayırlısıyla kavuştursun bebeğine ve eşine. doğru söylüyosun istedikten sonra yapabilirz. İnşallah Allah dualarımızı kabul eder sağlıklı bi bebek dünyaya getiririz

merhaba ilkayilk
biliyor musun ben de yaklaşık 5 senedir ilaç kullandım, heralde kıullanmadığım anti depresan kalmamıştır.evlendiğim zaman bıraktım ve p.a. beni çok fena sıkıştırdı.çok ama çok kötü günler yaşadım.yine ilaca başladım mecburen.biryandan da bebek sahibi olma arzusuyla yanıp tutşyrdum ama ilacı nasıl bırakbilirdim daha birkaç ay öncesinde neler yaşamıştım.neyse bir kadir gecesi akşamı Allahıma o kadar dua ettmki benim dualrımı kabul etmiş bir ay sonra hamile kaldığımı öğrendim, hemen ilacımı kestim.napıcam ilaçsız nasıl dayanıcam derken 9 ayı doldurdum çok şükür..ha bu arada panik atak beni çok fazla rahatsız etti diyeemmem çarpıntılarım devam etti yinede haftada 1 felan yokladı son zamanlarda daha iyi oldum..diyeceğim şu ki benim bu durumdayken bir çocuk sahibi olacağım aklımın ucundan bile geçmezdi, imkansız derdim, ben ilaçsız yapamam,ilaçlada bebeek sahibi olamam deerdim , ama Allahım bana yardım etti:)şimdi hala ilaç kullanmyırum çok istiyrum başlamyı ama onsuz panik atakla mücadele etmeye çalışyrum.lütfen korkma sevgili ilkay, ben ki bu işi başardım sen de yaparsın , yazını okuyunca aynı şeyleri yaşadığım için bunu sana yazmayı bir borç bildim kendime, allahım inş. sana da nasip etsin bebişini kucağına almayı, dualarım seninle

Aybetulsu ne güzel yazmışsın demekki çok içten isteyince Allah yardımcı oluyor.. Bende 4 senelik evliyim. İlacı bırakma aşamasındayım.. Ama birgün çok çocuk istiyorum başarabilirim diyorum.. Birgün ağlıyorum ben nasıl çocuk sahibi olucam diyorum. Doğum aklıma geldikçe daha hamile bile olmadan soğuk terler döküyorum.. Canım acıcak falan diye değil ben o anı yaşarsam (sezeryan dahi olsa) nasıl dayanıcam ameliyathaneye nasl giricem binbir türlü tilki kafamda bide hamile olsam nolurum diye korkuyorum.. Hayatta yeniliğe yeni şeyler yaşamaya hiç gelemiyorum uzun süredir bu da beni korkutuyor.. Hamilelikte yeni bir şey olucak benim için.. Düşünmeden edemiyorum.. En iyi yaşayan anlar sizler anlarsınız :KK43: İnşallah Allah banada o gücü vericek diyorum en azından bunu düşününce rahatlıyorum...

Canlarım benim yaa..
Allah'ım hepimize yardım etsin..
Herkesin derdi aynı..
Bizi ancak biz anlarız..

Kurban Bayramına kadar olan günler, mübarek günlerdir..
Her sevaba 700 kat sevap verilen,
her duanın kabul edildiği günlerdir..

Bol bol dua edin kızlar..
Bol bol dua..
Bana da etmeyi unutmayın ha..
Bende sizlere edeceğim.. :KK66:

Merhaba hem panik hem de atak olan arkadaslarim,ben 2 sene boyunca panik atak tedavisi gordum once lustral daha sonra da paxil kullandim kendimi iyi hissettigim bir donemde ilaci yavsca biraktim ancak hastaligim nuksetti ve tekrar kullanmaya basladim suan 6 haftalik hamileyim hamile oldugumu ogrenmeden once ilaci bir anda kestim hamile oldugumu hissetmistim cunku,once bas donmeleri falan cok fazla oldu ama onemli olan bebegimin sagligi oldugu icin katlandim nasilsa gececek dedim ilacla dogmadim ayrica artik bu illet hastaligi iyice bildgim icin atakda gelse korkmayacagim dedim kendi kendime Neyse doktorum ilacin bebegime bi zarari var mi yok mu diye bazi testler yapti cok sukur sorun yokmus Bence biraz kafamizda bitiyor bu hastalik ya gelirse ya hasta olursam ya dayanamazsam diye dusunursek zaten onu cagirmis oluyoruz manevi guc cok onemli ALLah hepimize acil sifalar ve bebegimize kavusmak icin saglikli gunler versin

canim cok gecmis olsun papatya cayi iyi gelir diye bi doktor soylemisti amabir r fincan fazlasi zararli her seyin oldugu gibi bununda aslinda ne guzel bir umut isigi olmussun bircok insana hamile kalip bebegini saglikla kucaklamissin ama son cumlen biraz uzdu acikcasi beni,panik atak hastasi olan biri olarak ve en yakinlarini kanserle mucadele ederken goren bilen biri olarak bunu asla soylememeni daha dogrusu asla boyle hissetmemeni isterim,biliyorum cok zor bir hastalik ama sonucta en fazlasi 10 dk suruyor ve biz yasiyoruz ve belki de bebeginde saglik bulacaksin onu kucagina alip kokusunu icine cektigin zaman neler hissediyorsun sen benden daha iyi biliyorsun bunlari sakin boyle dusunme ve guclu ol her anne gibi sevgiler

kızlar merhaba hepinize:)

her yazılanı okudukça insan kendinden birşey buluyor. kendimizi çoğunlukla yalnız hissederiz ama sizler sayesinde daha bi umutlanıyoruz. aslında önyargılarımız sonucunda çıkmazlara giriyoruz ama sizlerden aldığım dersler sayesinde bu dönem içerisinde elimden geleni yapıcam. bir üç ay sonrasında düşünüyorum bebeği. o zamana kadar hazırlamakta istiyorum kendimi. gerçekten Allaha sığınıcağız belki içimizde belirdiği gün herşey değişecek bizim için. Allah hepimize sağlıklı bi hamilelik dönemi ve bebiş nasip etsin inşallah. hepinize paylaşımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

kızlar merhaba hepinize:)

her yazılanı okudukça insan kendinden birşey buluyor. kendimizi çoğunlukla yalnız hissederiz ama sizler sayesinde daha bi umutlanıyoruz. aslında önyargılarımız sonucunda çıkmazlara giriyoruz ama sizlerden aldığım dersler sayesinde bu dönem içerisinde elimden geleni yapıcam. bir üç ay sonrasında düşünüyorum bebeği. o zamana kadar hazırlamakta istiyorum kendimi. gerçekten Allaha sığınıcağız belki içimizde belirdiği gün herşey değişecek bizim için. Allah hepimize sağlıklı bi hamilelik dönemi ve bebiş nasip etsin inşallah. hepinize paylaşımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
canim insallah ilac kullaniyormusun bilmiyorum ama hamilelik dusunuyorsan doktorunla beraber birakmayi dusunmeni tavsiye ederim cunku ben birden biraktim az da olsa sikintilarim oldu sen yasmazsin insallah dun aksam cok azcik yokladi bu hastalik ama bebegim ve ben seni yenicez dedim hemen kalkip pencereyi actim derin bir nefes aldim inan bana gecti Allahim guc veriyor bence insallah sende saglikla bebegini kucagina alirsin canim

Selam arkadaslar bende 4 sene once babamı kaybettım ve anıden bu ıllet hastalıga yakalandım.dort senedır cok kotu gunler yasadım.cok agır ılaclar kullandıgım ıcın bır bebek sahıbı olmayı dusunemedım bıle.ama bundan dort ay once hamıle oldugumu ogrendım.çünkü nerde bebek gorsem nerede hamıle gorsem huzunlenıp aglıyordum.benım 11 yasında bır oglum var oda bır kardesı olmadıgı ıcın kendı kendıne huzunlenıp kardesı olan arkadaslarını kıskanıyordu.ne yaptımsa bu ılacları bırakamıyordum.dort ay evvel hamıle oldugumu ogrendım ve ne yapacagımı sasırdım.hem sevındım hemde cok korkuyordum.ama rabbım oyle bır güç verdıkı bana karar verdım bu işin ustesınden gelecegım ve bu bebegı doguracagım.aslındda cok zor bır karardı bu benım için.çunku ılacsız sokaga bıle cıkamıyordum.zanax ıcmeden uyuyamıyordum.suan dort aylık hamıleyım.arada sıkıntılar yasıyorum ama o anda hemen bebegımı dusunuyorum dua okuyorum o sıkıntıyı ustumden atmaya calısıyorum.ben herseyın dualarla cözulecegıne ınanıyorum.bence kendınızı sıkmayın.hamıle olunca bu ıllette sızı terkedıyor.bence korkmayın.eger ben bunu yapabılıyosam sızler dahada ıyı yaparsınız.önemlı olan beyınde bıtırmek olayı.ınsallah bende bır aksılık olmadan bebegımı kucagıma alırım.panık ataga yenılmeyecegız arkadaslar.o sıze hukmetmesın sız ona hukmedın.bebegınızı sevecegınız gunlerı dusunun.bebek magazalarını gezın.korkularınızdan hemen kurtulun ve bebe hazırlıklarınıza baslayın.allaha hergun dua edın.bol bol dua okuyun.bakın gıoreceksınız hersey nasılda ıyı olacak.rabbım hepımızın yardımcısı olsun.zaten hamıle kalırsanız ılk uc ayı atlattıgınızda cok sıkıntı yasarsanız sakınlestırıcı ıgne vurabılıyolar.bızı bızden baskası asla anlayamaz.kımse bızım yasadıklarımızı bılemez.bunu ancak yasayan bılır.

Merhaba PA li arkadaşlar...
bende yaklaşik 10 yildir pa ile ugraşiyorum...en büyük korkum benimde gebelikta yaşayacaklarimdi ama şuan 33 haftalik hamileyim ve sadece her hamilenin yaşayabileceklri sıkıntıları yaşiyorum Rabbimin izniyle...ilk zamanlar bende cok orktum ilk aylarda ama baktim herşey yolunda gidiyor biraz daha güçlü durmaya caliştim...hamile kalmadan 5 ay önce kullandigim ilaci doz azaltarak kestim...şuana kadar ilaca ihtiyac duymadim 45 gün sonra dogum yapacagim inşallah..şimdilerde biraz panik sardi ama bu panik atak olan cinsten değil..:)))
sezeryan olacagim ve hastane heyecani sardi...bende bebegimle ilgili acaba iyimi kilosu gelişimi normalmi diye hamilelik sürecinde hep meraklandim ama doktoruma göre bebek sağlikli...şükrler olsun

diyecegim o ki pa yüzünden asla bebek yapmaktan vazgeçmeyin,kendimi uzun yillardir hiç bu kadar degerli ve özel hissetmemiştim...eger şu aya kadar geldiysem bunu başardiysam herhalde bundan sonrasinida başaririrm inşallah...korkmayin ve güvendiginiz bir kadin dogumcu ve pskikatristt yardimi ile hamilelik sürecini aşın arkadaşlar...tavsiyem budur

he şöle bi durumda var itiraf edeyim...hamilelikten once acaba hamilelik sürecini başarabilirmiyim derdim şimdide acaba dogum sonrasi bebegime yetebilirmiyim ona bakabilirmiyim ilaca ihtiyaç duyarsam bebegimi emziremem gibi soru ve sorunlar oluşuyor kafamda

bide son aylarda panik atak değilde acaip derecede sosyal fobik bir tablo ciziyorum gibi..:KK43:

Teşekkürler arkadaşlar.... Gerçekten yazdıklarınız çok iyi geldi.. Bütün pa lılar doğrucak Allahın izniyle .. Çalışmalara devammmm :KK69:

kesinlikle abartmayın arkadaşlar,,korkmayın..ben rahat bir 10 yıllık panik bozukluk hastasıyım.ilaç falan hikaye oldu.en son kendimkontrol altında tutmayı öğrendim.aylarca acillere taşındığımı biliyorum.kabus gibiydi.ancak geçen yıl hamile kaldım.en zor olan kısım hiç tahminetmeyeceğiniz kısım..ilk 3 ay maelesef.hormonlar nedeniyle zorluyor biraz.ondan sonra allah yardım ediyor.ppanik manik olmuyosunuz.ben sezeryanla doğum yaptım anestezi doktoru epiddural olamaz dedi ama sonra kırmak istemedi risk alıyoruz bak ona göre dedi.kendimi kontrol ettim ameliyat esnasında,..ancak bebek çıktıktan sonra dikiş kısmında beni sersemletmişler hiç hatırlamıyorum.kısacası ben yapacağım deyin yeter..herkese geçmiş olsun..

X