20'lik ve gömük Dişlerle ilgili paylaşım alanı

bugun capaya gittim ve randevu ertelettim :KK70: düşündüm taşındım bu sıcaklarda ameliyat zahmetli olacak dedim olur dediler ne zaman istersen :KK70: kaçacak bir yerim yok nede olsa bugun yarın alınacak onlar :KK70: sadece kış zamanı daha kolay ameliyatlar iyileşiyor :KK70: burun ameliyatı olmuştum onu da kışa getirmiştim ameliyattan 3 gun sonra işe başlamıştım...

dün ameliat oldum:lepi:,sol üst çenemde gömülü 20 lik yaş dişisempatiksalakcinni,20-25 dk hepsi oldu bittikaydirigubbakcemile3,ben baştan çok korktum ne olur iyi uyuşturun beni,dr güldü,korkma dedi:kedi:,hiç bir şey hissetmedimzemuszemus,bir tek alet sesleri tıkır tıkıryerimseniben,sonra da ağrım olmadıhihoyyyt,ama evde yudum(bütün gece amelat korkudan uyamadım:KK1:),çok iyim,bir hafta sonra dikişlerim aldıracam ve bir daha ameliat günü alıcam,bir tane daha gömülü var:asigim:

merhaba
benimde 20lik dişlerim sorun yaratmaya başladı alt 2 dişimde çıktı birinin kenarı çıkamadı çükü yeri yok 1 haftadır iyice çenemde ağrı yapıyor çektirmem lazım ama izmirde nerde yaptırabilirim bir nevi ameliyat olucak sonuçta normalde dişçiden korkmam ama bu 20likleri daha fazal erteleyemicem :KK43:

kızlar ya benim sağ alt çenemde 20liğim vardı. dişçinin teki bana ameliyatla aloncak dedi. gömük diye. ama 2 gün önce başka dişçiye gittim röntgen bile çekmeden zart diye aldı. çekilirken hiç acımadı. ben de ameliyat olucam diye korkumdan aylardır dişçiye gidemiyordum. yalnız 2 gündür dişimin ağrısı geçmedi. şişti bi de yanağım.

BENN GELDİMMMMMM :KK43:((( 2 gun sonra benimde var ameliyatım oooffff çok korkıorum yaptıranlar lütfenn CEVAP VERSİN yüz şişiyormu şişiosa ne zaman iniyor ?

kızlar ya benim sağ alt çenemde 20liğim vardı. dişçinin teki bana ameliyatla aloncak dedi. gömük diye. ama 2 gün önce başka dişçiye gittim röntgen bile çekmeden zart diye aldı. çekilirken hiç acımadı. ben de ameliyat olucam diye korkumdan aylardır dişçiye gidemiyordum. yalnız 2 gündür dişimin ağrısı geçmedi. şişti bi de yanağım.

şaşkınlıkla okudum:1shok: gömük bir 20 lık dışı cerrahın alması lazım benın doktorum ben alamam cerrahın ısı bu dedı ,nası zart dıye aldı... ustelık ortamında cok cıddı sterıl olması gerekıyor,bır amelıyat sonucta bu,tabıkı dıscınız cerrah mıdır bılemıyorum bole konusmak da ıstemem ama cok garıp geldı:S .Ben unv tercıh ettım temız oldugundan ne bır sısılık nede bır morarma olmadı,ha sıslık oldu ama cok azdı,ustelık bendekı dıs hem gomuktu hemde yan yatmıstı,zor bı operasyon oldu yanı ona ragmen agrım cok fazla olmadı...Antıbıyotık agrı kesıcı ve gargara kullandım.Dıyecegım o kı guvenılır temız bır yer secın arkadaslarım.

Merhabalar
ben aranıza yeni katıldım.pendikte 20 lik diş çekimi için önerebileceğiniz hastane ya da doktor var mi ben istanbul a bu yıl geldim ve eşimde bende buraları hiç bilmiyoruz.bu konuda bana yardımcı olur musunuz

Merhabalar
ben aranıza yeni katıldım.pendikte 20 lik diş çekimi için önerebileceğiniz hastane ya da doktor var mi ben istanbul a bu yıl geldim ve eşimde bende buraları hiç bilmiyoruz.bu konuda bana yardımcı olur musunuz

:emir_bebek: ay kadınlar klubunde pendıklıyı gorunce sevındım bır sene falan anlamam sen pendıklısın artık ayfer opuyorumnanaktan.Bak sımdı 20 yas dısı dedınmı pendikte Çene cerrahı Doğan aydıntuğ hoca var ben hastanede calsıyorum kendı hastanemde doktora gıtmem ona gıderım.Adam turk sanat muzıgı eslıgınde sarkı soyleye soyleye işini yapıyor,benım iki tane eşimin bir tane bir sürü arkadaşımın bir sürü dişinide o çekti.Üstelik eli çok hafif pendik kızılayın eski çene cerrahısı pendık kızılay kapanınca özel muaynehane actı istersen bılgılerıne ulasıp sana bılgı vereyım sende arayıp fıyatını sorarsın ıstersen yerını ayrıntılı tarıf ederım sana .Hoşgeldin pendiğe olumunekankayizsmile

:emir_bebek: Ay kadınlar klubunde pendıklıyı gorunce sevındım bır sene falan anlamam sen pendıklısın artık ayfer opuyorumnanaktan.bak sımdı 20 yas dısı dedınmı pendikte çene cerrahı doğan aydıntuğ hoca var ben hastanede calsıyorum kendı hastanemde doktora gıtmem ona gıderım.adam turk sanat muzıgı eslıgınde sarkı soyleye soyleye işini yapıyor,benım iki tane eşimin bir tane bir sürü arkadaşımın bir sürü dişinide o çekti.üstelik eli çok hafif pendik kızılayın eski çene cerrahısı pendık kızılay kapanınca özel muaynehane actı istersen bılgılerıne ulasıp sana bılgı vereyım sende arayıp fıyatını sorarsın ıstersen yerını ayrıntılı tarıf ederım sana .hoşgeldin pendiğe olumunekankayizsmile

canım fiyatı nedr peki..

canım fiyatı nedr peki..

gülüm arkadasa mesaj attım sımdı bırazdan bana doner bılgı verıcem sıze (telefonunu ordan arayıp bılgı alabılırsınız ben saglık personelı oldugum ıcın ındırımlı yaptırmıstım) muaynehane pendıkte devlet hastanesının karsısındakı agaclıklı sokak varya (somtaş sitesi) o sıtede yolun basındakı apartmanda altında rent a car var .

heh toledo ogrendım sımdı bak muaynehanesının telını verıyorum devlette calsımıyo adamın mecıdıyekoy ve pendıkte diş klınıgı var.çene cerrahı doğan aydıntuğ

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
bende 6 gün önce 20lik dişimden operasyon geçirdim. görev icabı kısıtlı bir yerde olduğumuz için istediğimiz gibi geçmedi. Dişçi çok zorladı dişimi ve çekemedi bir türlü. elindeki malzeme yetersizmiş. ama öyle zorladı ki çenem kırılacak sandım. 6 gün geçti ama hala ağrıyor. ve kulağımda şişti. sanırım çenemin fazla zorlanmasındanmış. şimdi diyarbakır hastenesinden 18 ine ameliyat günü aldık. inşallah o güne kadar ağzımı açabilirim. çünkü çok ağrım var. ve o kadar korkuyorum ki yine aynı acıyı çekmekten anlatamam. ne yapacağımı bilmiyorum. Büyük hastanede de aynı acıyı çeker miyim? Kolay oluyor mu bu ameliyat? Lütfen yardım edin...

ya benim üst dişelerim çıktı dişin yarısı dışarda onu sanırım normal çekim yaparlar normal çekimdede çok muz zor oluyor çekimiii??????diğer aly dişleriminde çok az uçları gözüktü onlar ameliyatla mı alınır yada normal çekimmi olurr böyle olan arkadaşar var mı çünkü ben dişlerimi çektirdikten sonra dişimi tel taktırcamdaaa

offffff çok korkuyorumm:KK43: yarın için randewum war 20 lik dişlerimden biri çekilecek...dişim tam çıkmadı yarısı içerde..çoooook korkuyorum yarın gitmesemmi acaba..ertelesem bi kaç gün daha..sürekli erteleyip duruyorum 2-3 ayda bir bole ağrı yapıo..kurtarın beni..yardım ediiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

dün ameliat oldum:lepi:,sol üst çenemde gömülü 20 lik yaş dişisempatiksalakcinni,20-25 dk hepsi oldu bittikaydirigubbakcemile3,ben baştan çok korktum ne olur iyi uyuşturun beni,dr güldü,korkma dedi:kedi:,hiç bir şey hissetmedimzemuszemus,bir tek alet sesleri tıkır tıkıryerimseniben,sonra da ağrım olmadıhihoyyyt,ama evde yudum(bütün gece amelat korkudan uyamadım:KK1:),çok iyim,bir hafta sonra dikişlerim aldıracam ve bir daha ameliat günü alıcam,bir tane daha gömülü var:asigim:

ya kedi dili ne kadar güzel anlatmışsın bunu okuyunca çok sewindim gerçekten bolemi oldu ya..ne güzel inşallah bnm çekimimde seninki gbi kolay olur..
ya çektiren arkadaşlara bişey soracam..20lik dişi çektirirken doktor diğer dişlerede baskı yapıyormu..hani çok gerideya 20lik diş onu çekerken onun önündekilerede kuwwet uyguluyormu doktor..ne bilim sanki bana ole olur gbi geliyo..20likten kurtulalım derken öteki dişlerimizden olmayalım bide

ya bi ilgilenin yaa..yarın randewum war çektirmek için..çokmu acıyoo katır kutur sesler geliomu doktor çekerken..uzun sürüyomu çekmesi...çok kan akıyormu..bişe soleyin Allah aşkkına..gitmicem bu gidişle:KK43::a015:

ya bi ilgilenin yaa..yarın randewum war çektirmek için..çokmu acıyoo katır kutur sesler geliomu doktor çekerken..uzun sürüyomu çekmesi...çok kan akıyormu..bişe soleyin Allah aşkkına..gitmicem bu gidişle:KK43::a015:

Bende seninle aynı durumdayım. 4 gün sonra ameliyat olucam ama karnıma kramplar giriyor. Üstelik benim psikolojik durumum çok farklı. Hatta tek konum 20lik gömük dişimle ilgili. Başarısız bir ameliyat geçirdim. ama tamamen doktorun hatasıydı. şimdi yine aynısı olur diye korkuyorum. Üniversite hastanesinde olucam. Çok araştırdım çok sordum. Herkes kolay geçeceğini söylüyor. İçim rahatlıyor biraz. Sende rahat ol. İnşallah iyi geçecek.

Bende seninle aynı durumdayım. 4 gün sonra ameliyat olucam ama karnıma kramplar giriyor. Üstelik benim psikolojik durumum çok farklı. Hatta tek konum 20lik gömük dişimle ilgili. Başarısız bir ameliyat geçirdim. ama tamamen doktorun hatasıydı. şimdi yine aynısı olur diye korkuyorum. Üniversite hastanesinde olucam. Çok araştırdım çok sordum. Herkes kolay geçeceğini söylüyor. İçim rahatlıyor biraz. Sende rahat ol. İnşallah iyi geçecek.

işte ben hiç bilmiyorum burda hangi doktor iyi hangisi kötü..gittim bi doktora işte diş hastanesinde iyi gbi ama belli olmuyorki bu kesin işinin uzmanıdır dediğin kişi saçma sapan hatalar yapıyor..doktorlara güwenemiyorum :KK43: bazen çok basit bi operasyonu bile içinden çıkılmaz hale sokabiliyorlar..tabi çok süper doktorlarımızda war sözüm onlara değil elbette..umarım bizde öyle işinin uzmanı doktorlara denk geliriz..çok korkuyorum saatler birden bire hızlı geçmeye başladı..biliyorum yarın çok çabuk olacak:KK43:mafoldumben

X