Sedef hastalığı olup çare bulan var mı?

Geçmiş olsun arkadasım ..
bende de vardı ben Dermovate dıye bır krem var sabah aksam aklıma geldıkce masaj yapa yapa yedırdım kremı .. 1 ay sonra gectı hepsı sımdı hafıf bır iz var yanı ten rengımden farklı sankı dogum lekesı gb ız kaldı .. zaten sedef hastalıgına kesın cozum yok .. gıtmedıgımız doktor kalmamıstı bızımde .. ama ıse yaramadı .. kremlerle ancak bukadar gecıyor ama bunada sukur napalım...

dermovate kortizonlu dikkatli kullan eşim kortizonlu diye kullanmadı

benım kuzenım daha 10 yaşında hem şeker hastası hem sedeflerı vardı.
istanbulda asya yakasında onklınık dıye bıyer var.sanırım muayene 140 lıra
orada tedavı oluyor kendısı 4 aydır.sedeflerı neredeyse bitti gibi bişey.dr sanırım azeri
şehri hanım.dunyanın her yerınden hastası gelıyor dr un verdıgı dıyetler ve kremler kullanıldıgı surece % 100 tedavi olunuyor. bildiğim kadarıyla ilaçlar bitkısel ve ozel yapım gunduz ve gece kremlerı var saatlı suruluyoo.sonra ykıyorsun.klınıgın web sıtesı var onklınık dıye arayın cıkar.bu arada belirteyım bır set ilaç 500 lira cıvarı tutuyor.bızımkı sımdı 3. settte ama ınanın gercekten dogru uyguladıgınız takdirde % 100 gecıyor:....

ben thailandtan gelen bi ilaç kullandım neuropson sitesine bakabiilirsinz 1 haftada bişi kalmıo uzun sure idare ediyorum sonra tekrarlıo yine suruorum benim kullandııgım en faydalı ilaçtı okadr zahmetlide deil gunde 1 kere surun yeter 1 haftada silip atıo sitede resimleri fln vermiş kullanmadan once ve sonra die 1-2 haftada kurtulabilirsinz bnde kalıcı bi kurtulus olmuo ama uzun sure puruzsuz geziorum

bu arada hem sedef hem vitiligo var bende cok sukur cok kötu durumda deiller yinede..

eşimin tedavisi sona erdi on klinkten sehin hanımda tedavi gördü
ancak bazıları yeniden çıkmaya başladı başarılı olmadı eşimin çok morali bozuldu 3 ayda 3000 TL harcadık

arkadaslar igneyle tedaviye basladım arzu edenlere özelden yardımcı olablrm.sonuc alanda var yan etkilerinden bırakmak zorunda olanda.

bende sedef hastasıyım yaklaşık 12 yıldır çok rahatsızım doktorunuzun adresini veya ilaçları söylerseniz çok memnun olurum

arkadaşlar on klinikteki tedavimiz işe yaramadı geri çıkıyor sedefler ilaçlar bitince geri çıkmaya başladılar çok pahalı bir tedavi ve 3 ayda biter dediler ama sedef geri çıkıyor boşa gitti para ve emek

bende de var ama sizdeki safha ne halde bilmiyorum buraya da pek yazan yok benm dirseğimde dizimde minik vardı geçti şimdilik nazar değimesin çok korkuyorum şu sedeften allah hepimize şifa versin

daha öncedende yazmıstım bu topige annem 26 yıllık sedef hastası
ellerinde ayaklarında diz ve dirseklerde vardı
son 5/6 aydır falan ankara gazi hastanesinde tedavi görüyor
cok sükür olumlu sonuclar alıyoruz
bende bir müşterimin tavsiyesiyle anneme söyledim
müşterimde sedef hastasıydı gazi hastanesindeki tedaviden sonuc almıs
ayda 1 kere kontrolleri varmıs suan sadece ve tekrarlamamıs
inş annemde de öyle olur

İstanbulda vakıf gureba hastanesinde tedavi görmeye başladım doktorları çok iyi.Bir tane nemlendirici losyon ve yapma ilaç verdiler.Her ikiside işe yaradı temelli geçireceğini düşünmüyorum ama şuan çok iyiyim neredeyse hiç yoklar.Şükürler olsun.
:KK12:

Son düzenleme:
arkadaşlar ben bugün öğrendim sedef hastası olduğumu ve sizin uzun yıllardır tedavi olup da iyileşemediğinizi okudukça cesaretim kırılıyor, çok korkmaya başladım :KK43:((

1997 yılından beri dirseklerimde sedef lezyonları var. tamamen geçirmek mümkün değil, sürekli tekrarlıyor. sedefle yaşamayı öğrenmek lazım arkadaşlar.

selam kızlar,
herkese cok gecmiş olsun, umarım kalıcı cözümler bulabilir bu hastalıgı tasıyan herkes...
ben de 11 haftalık hamileyim. ve sacımda deri döküntüsü nüks etti, demovate ya da m furo losyon kullanıyordum, kortizo içerdiği için gebelikte kullanamıycam sanırım. ama önümüz kıs, koyu renk ne giysem ensem bembeyaz dökülüyor... ne yapıcam ben gebelik ve emzirme süresi boyunca? bir tavsiyeniz varsa cok sevinirim.

selam kızlar,
herkese cok gecmiş olsun, umarım kalıcı cözümler bulabilir bu hastalıgı tasıyan herkes...
ben de 11 haftalık hamileyim. ve sacımda deri döküntüsü nüks etti, demovate ya da m furo losyon kullanıyordum, kortizo içerdiği için gebelikte kullanamıycam sanırım. ama önümüz kıs, koyu renk ne giysem ensem bembeyaz dökülüyor... ne yapıcam ben gebelik ve emzirme süresi boyunca? bir tavsiyeniz varsa cok sevinirim.

sana tavsiyem döküntüyü kafana takmamaya çalış etrafındakiler bu ne kadar çok kepek dediğinde onlar sedef diye açıklama yapmaya devam et ve en önemlisi siyah giyme, çünkü hamilelikte o ilaçları kullanamayacağın gibi emzirirken de kullanamayacaksın, benim bebeğim neredeyse yaşına geldi, lezyonlarım sadece saçımda ve çok arttı, saçlarımı kestirdim rahatlar belki diye bir işe de yaramadı:)

:KK34::KK34:selam kızlar aranıza yeni katıldım belki bi faydası olur diye sizlerle paylaşmak istedim bendede vardı sedef 2 sene içinde bütün vücuduma sarmıştı çok kremler yapma ilaç denedim iyi gelmedi sonra zeytinburnunda ermeni hastanesini tavsiye ettiler gittim doktorum sarkis barış hemen puva tedavisine aldı 7 ay gittim haftada 3 gün son iki ay haftada tek öyle geçti şu an hiç izbile kalmdı sizede tavsiye ederm çok sıkıntılı bi hastalık rabbim herkese şifa versin

X