Tüp Bebek Merkezleri Ege üniversitesinde tüp bebek yaptıran ve yaptıracak olanlar

deniz_deniz_35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2009
222
3
Ben nisan ayı gibi 3. Denememi yaptırmak istiyorum ege üniversitesinde daha önce 2 kez özelde yaptırmamıza ve toplam 13-15 milyarın gitmesine rağmen sonuç negatif oysa normalde 3 kez ( beta hcg düşük değer ) hamile kaldım.bu yüzdende 3. Denememi ege üniversitesinde düşünmeye başladım gidenler beni bilgilendirebilirmisiniz.

ben Ege üniversitesinde ilk tüp bebek denemem de hamile kaldım cok şükür..ama daha kalp atışını duymadım,cok yeni.. nolur devamı bilemiyorum..
elimden geldiğince yardımcı olmaya calışırım sorularına...
RABBİM hakkında hayırlısını versin inş.

ben Ege üniversitesinde ilk tüp bebek denemem de hamile kaldım cok şükür..ama daha kalp atışını duymadım,cok yeni.. nolur devamı bilemiyorum..
elimden geldiğince yardımcı olmaya calışırım sorularına...
RABBİM hakkında hayırlısını versin inş.

cevap verdiğin için çok teşekürlerrr.bebeğin hayırlı ve uğurlu gelsin sana inşalah sağlıcakla kucağına al.ben ilk denememi şifada 2. yi smryna da yaptırdım çikolata kistim var.3. denemem için artık devlet destekli olsun istedik o yüzden egeye gideceğim senin doktorun özelmiydi yoksa normal randevu alıp mı başladın.normal randevu alıp gittiğinde ilgililermi.her seferinde doktorun değişiyormu.birde çok kalabalık diye duymuştum ben nisanda randevu almak istiyorum yoksa daha erkenmi alsam tedavi için bekletiyolarmı canım.çok soru sordum ama artık 2 tane emriyo tranfer hakkım var 3. olduğu için inşalah tez vakitte banada Allah anne omlayı nasip eder.tüm isteyenlerede nasip etsin.inşalah senin de hayırlısıyla ve sağlığıyla gider hamileliğin....

cevap verdiğin için çok teşekürlerrr.bebeğin hayırlı ve uğurlu gelsin sana inşalah sağlıcakla kucağına al.ben ilk denememi şifada 2. yi smryna da yaptırdım çikolata kistim var.3. denemem için artık devlet destekli olsun istedik o yüzden egeye gideceğim senin doktorun özelmiydi yoksa normal randevu alıp mı başladın.normal randevu alıp gittiğinde ilgililermi.her seferinde doktorun değişiyormu.birde çok kalabalık diye duymuştum ben nisanda randevu almak istiyorum yoksa daha erkenmi alsam tedavi için bekletiyolarmı canım.çok soru sordum ama artık 2 tane emriyo tranfer hakkım var 3. olduğu için inşalah tez vakitte banada Allah anne omlayı nasip eder.tüm isteyenlerede nasip etsin.inşalah senin de hayırlısıyla ve sağlığıyla gider hamileliğin....

benim özel doktorum yoktu... ordaki prosedüre göre devam etti tedavim.. haliyle 3-4 ay sürdü başvurmamla hamile haberini almam arasındaki zaman... her seferinde başka dr bakıyor, e bi hayli de kalabalık .. hergün 9da gidip 2-3 e kadar oralarda oluyorsun.. ama ihmal yok özel doktorun olmasada,dediğim gibi ben memnundum

Özel doktor imaknın varsa Ege Nazan hanım ve Erol Beydne cok memnunlar.. o zaman tek dr. ilgilenir seninle ve bizim kadar beklemezsin...

Hİç önemli değil.. aklına gelen her seyi sorabilrisin.. abzen buraya bakmayı unutuyroum.. özelden de yazabilirsin...

Hakkında hayırlısı olsuın inş.

bende simymrnada tüp bebek denedim venegatif ege ünüversitesini tavsiye ettiler ama direk tüp bebek yapıyorlarmı yoksa aşılamalarlamı başlıyorlar,ben bunu istemiyorum birde belli testler yapıyorlarmı ne ler istiyorlar aydınlatırsanız çok sevinirim

bende simymrnada tüp bebek denedim venegatif ege ünüversitesini tavsiye ettiler ama direk tüp bebek yapıyorlarmı yoksa aşılamalarlamı başlıyorlar,ben bunu istemiyorum birde belli testler yapıyorlarmı ne ler istiyorlar aydınlatırsanız çok sevinirim
SPerm sayınız 5 ya da 10 milyonun üstünde ise aşılama yapmadan gecemzler tüp bebek tedavisine...
her gittiğinde mutalka kan verirsin... ama tüp bebek ya da aşılama dosyan açılması için endokrin-parazitloji-mikrobyoloji...vs bisürü kan tahlii yapıır sana 1ayı bulur bunları toparlaman... eşine de hormon testleri, spermiyogram ve de spermlerde mikrop tahlilleri yapılıyor....
sizde ki problem ne arkadaşım??

SPerm sayınız 5 ya da 10 milyonun üstünde ise aşılama yapmadan gecemzler tüp bebek tedavisine...
her gittiğinde mutalka kan verirsin... ama tüp bebek ya da aşılama dosyan açılması için endokrin-parazitloji-mikrobyoloji...vs bisürü kan tahlii yapıır sana 1ayı bulur bunları toparlaman... eşine de hormon testleri, spermiyogram ve de spermlerde mikrop tahlilleri yapılıyor....
hayırlı cumalarr
ama canım benim ilk tüp bebek denemem olmayacakki baştan işlemleri başalatırlarsa çok sürüyomuş yaa.benim 2denemem oldu zati biri şifada zati ege ile erol tavmergen girmişti.şimdi bütün tahlilleri baştanmı isteyeceklerki.daha 4 ay oldu benim son denemem.2008 laparoskobi 2010 rahim filmi 1.tüp bebek ardından histeroskobi 2. tüp bebek böle geçi genetik testimde normal çıktı.endometriozi varsadece sol yumurtalıkta2-3 cm civarı kistim var ama endo.etkisi büyük demek 3 kez normal yolla hamile kaldım kan değerlerim çok düşüktü tutunma başarız olmuş yumurta kaliten kötü dediler oysa tüp bebekte okadar iğne vuruldum hiç tutunma olmadıııı.
canım benim sorularıma cevap verdiğin için saol yaşadıklarım zaman zaman çok ağır geliyo Allahım gücüne gitmesin.işte çabalıyoz.rabbim tez vakitte yüzümüzü güldürsün inşalahh......

bize okadar ayrıntılı testler yapmadılar ama bizde çok önemli problem çokmadı siz normal yolla çocuk sahibi olabilirsiniz dedi,adetim çok düzenli,yumurtalarım istenilen boyuta gelebiliyor eşimin sperm sayısı normal yolla çocuk sahibi olacak kadar iyiymiş bize sebebi bilinmeyen infertile dediler,ama yumurtalarım toplanıp spermle buluşunca embiriyo kalitesi 2. kalite çıktı ,ne yapmam lazım
lütfen yadım edin yaşım 32 ,4yıllık evliyim,bana yol gösterin
:84::KK5:

hayırlı cumalarr
ama canım benim ilk tüp bebek denemem olmayacakki baştan işlemleri başalatırlarsa çok sürüyomuş yaa.benim 2denemem oldu zati biri şifada zati ege ile erol tavmergen girmişti.şimdi bütün tahlilleri baştanmı isteyeceklerki.daha 4 ay oldu benim son denemem.2008 laparoskobi 2010 rahim filmi 1.tüp bebek ardından histeroskobi 2. tüp bebek böle geçi genetik testimde normal çıktı.endometriozi varsadece sol yumurtalıkta2-3 cm civarı kistim var ama endo.etkisi büyük demek 3 kez normal yolla hamile kaldım kan değerlerim çok düşüktü tutunma başarız olmuş yumurta kaliten kötü dediler oysa tüp bebekte okadar iğne vuruldum hiç tutunma olmadıııı.
canım benim sorularıma cevap verdiğin için saol yaşadıklarım zaman zaman çok ağır geliyo Allahım gücüne gitmesin.işte çabalıyoz.rabbim tez vakitte yüzümüzü güldürsün inşalahh......
hımm senin dururmun farklıymış arkadşım..
benim durumum netti..erkek infertilitesi..direkt tüp bebek yapıldı bize..
sen yine gidip şifaya bi konuşsan Erol yada Ege hocayla... devlet desteğiyle yaptırmak istiyorum bu kez desen,aşamalarını anlatsan onlar yardımcı olur sana sanıyroum.. ben yaşadıkalrımı biliyorum sadece..snein durumun ebnden farklıymış arkadaşım ... :97:
bize okadar ayrıntılı testler yapmadılar ama bizde çok önemli problem çokmadı siz normal yolla çocuk sahibi olabilirsiniz dedi,adetim çok düzenli,yumurtalarım istenilen boyuta gelebiliyor eşimin sperm sayısı normal yolla çocuk sahibi olacak kadar iyiymiş bize sebebi bilinmeyen infertile dediler,ama yumurtalarım toplanıp spermle buluşunca embiriyo kalitesi 2. kalite çıktı ,ne yapmam lazım
lütfen yadım edin yaşım 32 ,4yıllık evliyim,bana yol gösterin
:84::KK5:
evet yumurta kalitesi sadece tüp bebek aşamasında anlaşılabilen bi durummuş.. tüp bebek yapılana kadar bu durum anlaşılmayıp doğal olabilir deniyormuş, yaşayan arkadaşlardan bilip duydugum bu...
O zaman 2. kalitenin en iyisini transfer edecekler sana gerisi ALLAH tan :KK43:(

saat kaçta gidiliyor.hangi bölüme randevu alıcam ,eşim sigortalı ,para ödeyecekmiyim:KK50:
saat 9 gibi 2. katta tüp bebek bölümü var oraya git..hemşireler snei yönlendiriri.. ama beklersin biraz,öğlene kadar orda kalmayı göze alıp git ki beklerken sinir olma rakdaşım..
Sİgortalı ise eşin tahlillere falan para vermiyorsunda.. dosya için 30-40 Tl bişey alıyolar en başta.. sonra da aşılama yada tüp bebek için tedavi gideri alıyolar hastaneye biz 1000 Tl vermiştik tüp için..

teşekürler arkadaşım bizi bilgilendirdiğin için.senin tüp bebek maaliyetin toplam ne kadar tuttu.ilaçlar falan devleette çok farkediyo gerçekte özelde 6-7 milyar gidiyo sanırım devlette 2.5 civarı mı?belki çok sürecek ama işlemler yinede değer aradaki fark bide ben şu tek tranfer olayını geçtim 3. denemem olcak çünkü bu açıdan bakınca iyi bide şu co-kültür diyolar iyimiş.sormak istiyorum yapıyolarmı.ayyy Allahım tez vakitte bu günleri atlatıp bebeklerimizi bize nasip etsin inşalahhh...şuan evimin arkası park dışarı izliyorum arada gelen giden çocukları annelerin daha 1 yaşarındaki çocuklarını alıp salıncakta sallarken görmek beni o kadar özendiriyoki.bir yandanda hırslandırıyo tedaviye twkrar başlamak için...........

teşekürler arkadaşım bizi bilgilendirdiğin için.senin tüp bebek maaliyetin toplam ne kadar tuttu.ilaçlar falan devleette çok farkediyo gerçekte özelde 6-7 milyar gidiyo sanırım devlette 2.5 civarı mı?belki çok sürecek ama işlemler yinede değer aradaki fark bide ben şu tek tranfer olayını geçtim 3. denemem olcak çünkü bu açıdan bakınca iyi bide şu co-kültür diyolar iyimiş.sormak istiyorum yapıyolarmı.ayyy Allahım tez vakitte bu günleri atlatıp bebeklerimizi bize nasip etsin inşalahhh...şuan evimin arkası park dışarı izliyorum arada gelen giden çocukları annelerin daha 1 yaşarındaki çocuklarını alıp salıncakta sallarken görmek beni o kadar özendiriyoki.bir yandanda hırslandırıyo tedaviye twkrar başlamak için...........
hımm denizcim zor öyle ya parka bakan bi evde oturmak.. ben caım cok sıkkınsa gidip eve yakın cocuk parkında olup yaramı kanatırdım,daha cok canımı acıtırdım :KK43:( sen yapma ya da hep dua et gördükçe RABBİm bana da nasip et diye... co*kültür dedin sne dimi.. ben duymadım onu ama gidince bi sorarsın.. ben fiyattan bahsedeyim sana... 1 milyar hastaneye tedavi masrafı veriyolar+ilaçlar+dondurulmuş embriyo ücreti .. ilaçları biliyorsun zaten kullandığın kadar ödüyorusn.. benim donrulmuşlraa veridğim 300 TL dahil 2000 tuttu.. ha 100 aşağı 100 yukarıdır tam bilmiyom,eşim dedi 2000 civarı diye... 5000 TL fark var nerdeyse.. ve ben memnundum hasatneden.. ama beklemyi dert etmeyecekesin kendine.. cok bekliyorsun coook.. 9da git 2-3 arası bitiyor işin her gidişinde tek sorun bu idi.... hayırlı olur tedavin inşALLAH denizcim :26:

hayırlı kandiller
teşekürler gerçekten aradaki fark çok ve allah nasip ettikten sonra gerisi boş.ben nisanda başvurmak istiyordum işlemler falan uzun sürüyo bu yüzden fazla beklemiyim martta randevu alıyım en iyisi.gerçi eşimide razı etmem lazım.iğneleri vurulan biziz ama onlarda sonuçta yıpranıyo ve o uzun sürec onada ağır geliyo bu yüzden onun hadi gidelim demesini bekliyorum ama bu gidişle daha demez en iyisi biraz ısrar ediyim çünkü yaza kalmasın tutmazsa en azından yazın gezip dolaşıp moral toplarım diyorum birde baharda hücreler yenileniyor ruh halimde daha iyi oluyor.inşalah bu son tedavim olur bende anne olurum.okadar ihtiyacım varki ona allahım HAYIRLISIYLA SAĞLIĞIYLA TEZ VAKİTTE NASİP ETSİN BANA VE BENİM GİBİ ANNE OLMAK İSTEYEN HERKESEEE evladı olacaklarada hayırlı ve sağlıklı bi şekilde kucaklarına almayı nasip etsin...

bizde bütün evrakları ve tahlil sonuçlarını teslim ettik, bi hafta sonra yani gecen cuma aradılar, regl olunca haber verin tedaviye başlıyoruz diye hemde direk tüp bebek, çok mutluyum arkadaşlar belki rabbim meleğimi bana bu vesile ile yollayacak...

arkadaşım seni tebrik ederim, ege ün.ilk başvuracağım sıralarda yazışmıştım seninle,şimdi bide baktım ki hamilesin:nazar: rabbim sağlıklı ve hayırlı bir hamilelik ve akabinde sağlıkla evlatçığını kucağına almayı nasip etsin.amin

deniz 35 arkadaşım seninlede yazışmışlığım vardı sanırım, tedavi sürecin negatif sonuçlanmış çok üzüldüm, rabbim hakkında hayırlısını versin..bence sen hemen egeyi arayıp randevunu al arkadaşım.tedaviye başlaman en az 2-3 ay sürer..neyse geç olsunda güç olmasın, olumlu sonuçlar gelsin..bende de endometriozis var 1 laparaskopi, 2 aşılama geçirdim, bu ilktüp denemem olucak..inşallah rabbim tüm isteyenlere evlatlarını bağışlasın..amin.

bizde bütün evrakları ve tahlil sonuçlarını teslim ettik, bi hafta sonra yani gecen cuma aradılar, regl olunca haber verin tedaviye başlıyoruz diye hemde direk tüp bebek, çok mutluyum arkadaşlar belki rabbim meleğimi bana bu vesile ile yollayacak...

slm arkadaşım,allah seninde yardıncın olsun,sizde ne gibi evraklar istediler,rahim filmi şartmı,aşılama yı şart koşuyorlarmı,direk tüp bebek istesek kabul ediyorlarmı teşekkür

X