Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

cnm ben maya tüp bebek merkezi ayın çekiliş formuna katıldım tel noyu felan yazıosun tabi üç dört güne döndüler bana aradılar bilgi vermek için bide ilk muayene ücretsiz dediler hazirana kadar kampanyaları varmış 1984 liraymış ilaaçlar hariç ama ilaçlarda 1500 lira felan tutar diolar forumda okuduğum kadarıyla yani 3500 lira hadi 4000 lira tutar dielimm yani benim için iii fiyat merkezi ii diolar yalnızca kalack yer sorunum var benim ankrada o yüzden umutu düşünüorumm ist yer sorunum yok akrabalar var sence neyapayımm mayanın fiyeatı iii ama umutuda aklımdan çıkaramıorummm offfffffyaaaaaaaaaaaa

Canım İnşallah en kısa zamanda tedavine başlarsın ve bebeğine kavuşursun Bende umutta tedavi gördüm Bende de pcos ve daha bir sürü problemim vardı 2 aşılama denedik olmadı Ama ilk tüp bebek tedavimde hamile kaldım Eğer Ankarada kalacak yerin yoksa umutta yaptır derim Zaten Ankarada otellere vereceğin parayla aynı fiyatı bulur Umutta ilk muayene ücreti 150 tl ödüyorsun Ancak bu 5000 tl nin içine dahil Yani daha sonra 4850 tl ödüyorsun Bir de çider e üye olduğunda 4350 oluyor galiba Ben yaptırmadım ama üye olan arkadaşlar bilgi verebilirler
Ben ilaç dahil paketini seçmiştim İçimde hep bir kuşku vardı Acaba ilaç dozunu eksik verirler mi diye İlaç dozunu fazla fazla verdiler 1500 tl yi geçti bile

Canım İnşallah en kısa zamanda tedavine başlarsın ve bebeğine kavuşursun Bende umutta tedavi gördüm Bende de pcos ve daha bir sürü problemim vardı 2 aşılama denedik olmadı Ama ilk tüp bebek tedavimde hamile kaldım Eğer Ankarada kalacak yerin yoksa umutta yaptır derim Zaten Ankarada otellere vereceğin parayla aynı fiyatı bulur Umutta ilk muayene ücreti 150 tl ödüyorsun Ancak bu 5000 tl nin içine dahil Yani daha sonra 4850 tl ödüyorsun Bir de çider e üye olduğunda 4350 oluyor galiba Ben yaptırmadım ama üye olan arkadaşlar bilgi verebilirler
Ben ilaç dahil paketini seçmiştim İçimde hep bir kuşku vardı Acaba ilaç dozunu eksik verirler mi diye İlaç dozunu fazla fazla verdiler 1500 tl yi geçti bile

cnm çok saol umut oluosunuz bana çok sevindim senin içinn rabbim evladına ve sana uzun mutlu ömürler versin inşlh rabbim banada nasip eder çider ne oluo nasıl üye oluoruzzz biraz daha araştırmak istiyorumm zaten mayısta başlıcam allah kısmet ederse tedaviye eşim ozamn senelik izne çıkıyooo inşlh buraya hamileyimm kızalr dediğm gnde gelirrr

cnm ben maya tüp bebek merkezi ayın çekiliş formuna katıldım tel noyu felan yazıosun tabi üç dört güne döndüler bana aradılar bilgi vermek için bide ilk muayene ücretsiz dediler hazirana kadar kampanyaları varmış 1984 liraymış ilaaçlar hariç ama ilaçlarda 1500 lira felan tutar diolar forumda okuduğum kadarıyla yani 3500 lira hadi 4000 lira tutar dielimm yani benim için iii fiyat merkezi ii diolar yalnızca kalack yer sorunum var benim ankrada o yüzden umutu düşünüorumm ist yer sorunum yok akrabalar var sence neyapayımm mayanın fiyeatı iii ama umutuda aklımdan çıkaramıorummm offfffffyaaaaaaaaaaaa

canım benm yine en son karar senin sen bilirsin eger 1000 seni cok cok zorlamayacaksa umutu şu anlamda cok tavsiye ederim ilk deneme olumsuz olma ihtimalini varsayarsak dondurulmuşlara kalıyosun mecburen ve bu dondurulmuş embriyo cozdurmede herkes cok iyi degil ben başında cok arastırmıştım merkez secerken ama bizim merkezde dondurulmuşlarla hamile kalan cok fazla zaten burada yer sorunuda cekmeyeceksen bence burayı tercih et bu arada 5000 tl içinde dondurulmuş embriyolarında 1 yıl saklama ucreti içinde sen için hangisi daha hayırlıysa o olur inşallah

yardımın için saoll rabbm hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsinnn 5000 lira biraz fazla benin için ama bakalımm rabbim hayırlısı neyse onu nasip etsinnn senin sorunun neyde sendedemi pco vardı

canım benim eşimde vardı sıkıntı... morfoloji problemimiz vardı...

iy geceler nasılsınız kızlar ben bugün merkezdeydim pazartesi bidaha gitcem ya salı yada çarşamba toplancak yumoşlar kızlar çatlatma inesinden 1 gün sonramı topluyorlar bilgilerinize ihtiyacım var

iy geceler nasılsınız kızlar ben bugün merkezdeydim pazartesi bidaha gitcem ya salı yada çarşamba toplancak yumoşlar kızlar çatlatma inesinden 1 gün sonramı topluyorlar bilgilerinize ihtiyacım var

Canım çatlatma iğnesi yapıldıktan yaklaşık 36 saat sonra yumurtalar toplanıyor Bugün bende merkezdeydim ben öğleden sonra gittim

canım benm yine en son karar senin sen bilirsin eger 1000 seni cok cok zorlamayacaksa umutu şu anlamda cok tavsiye ederim ilk deneme olumsuz olma ihtimalini varsayarsak dondurulmuşlara kalıyosun mecburen ve bu dondurulmuş embriyo cozdurmede herkes cok iyi degil ben başında cok arastırmıştım merkez secerken ama bizim merkezde dondurulmuşlarla hamile kalan cok fazla zaten burada yer sorunuda cekmeyeceksen bence burayı tercih et bu arada 5000 tl içinde dondurulmuş embriyolarında 1 yıl saklama ucreti içinde sen için hangisi daha hayırlıysa o olur inşallah

cnm saol rabbim ne hayırlısıysa onu göstersin bakalımm sadece benim kararrım değillll mayısa kadar elbet biyerei tercih edicezzz

canım benim eşimde vardı sıkıntı... morfoloji problemimiz vardı...

hııııııı benimde eşimde varikosel var sperm sayısı 36 milyonnn ama biz pek önemsemiyoruzzz inşlh kötü etmyoruzdurrrr en çok benim pcoyu önemsiyoruzzz amaaa inşlhh yanlış etmioruzzz

Canım çatlatma iğnesi yapıldıktan yaklaşık 36 saat sonra yumurtalar toplanıyor Bugün bende merkezdeydim ben öğleden sonra gittim
çok teşekkür ederim fulya ben 12 buçuktu merkezden ayrıldım naılmışlar pamuklar büyüyorlarmı allahım tamamına erdirsin bide sizde sorun neydi fulya yazarsan sevinirim dr kim

kızlarrr dün gece sağ kasığımda ağrı oldu biraz şiddetli ama kan gelmediiii sanki gaz sancısıyla ağrı karışıktıııı korktum yaaaa....

çok teşekkür ederim fulya ben 12 buçuktu merkezden ayrıldım naılmışlar pamuklar büyüyorlarmı allahım tamamına erdirsin bide sizde sorun neydi fulya yazarsan sevinirim dr kim

Canım benim sorun pcostu Dün bebişlerimden bir tanesinin kalp atışını duyduk Ama diğerininkini duyamadık Doktor normal görünmüyor dedi Büyük ihtimalle vücut onu yok eder dedi 15 gün sonrasına randevu verdiler O zamana herşey belli olur herhalde Allahım herşeyin hayırlısını versin

Canım benim sorun pcostu Dün bebişlerimden bir tanesinin kalp atışını duyduk Ama diğerininkini duyamadık Doktor normal görünmüyor dedi Büyük ihtimalle vücut onu yok eder dedi 15 gün sonrasına randevu verdiler O zamana herşey belli olur herhalde Allahım herşeyin hayırlısını versin

canım üzülme ya hayırlısı olsunn sen içini rahat tuttt...unutmaki kalp atışını duyduğun bi bebişin var....

slm arkadaşlar baştan beri okumayı çalıştım topiğinizi hamile kalnlara kendiniz hamile kalmış gibi seviniosunuz nekadar güzell çok hoşuma gitti bende 2.5 yıl oldu evleneli pco var bende doktorumm tüp bebek önerdi 8 aydır hiç tedavi grmüorum hiç hamile kalamadım tedavide dahilve şu anda merkez araştırıyorumm maya ve umut arsında kaldım mayaya gitsem kalacak yer problemimm var ama fiyatı güzell umuta gitsem fiyatı pahalı tabi bana göre kalcak yerimm var istanbulda aslında şu an durumumuz yok tüp yaptırmak için ama kolumda 3 tane bileziğimm kaldı 12 taneydi 8 tanesini ev almak için verdimm şimdi 3 tanesinide bebğim için vericem olsun rabbim yeterki sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin bana ve isteyen herkese ben şimdi yeni yaptıran arkadaşlarda yardımm istiyorummm tamm olarak nekadar harcadılarr bilgi almak istiyorumm yardımmm lütfennn
merhaba aramıza hoşgeldin şimdilik . şimdilik diyorum karar vermedğin için

güzelim maya tüp bebek merkezine bende gittim görüşmeye. evet kampanyaları vs var bende kazanmıştım . kalma yerimde vardı ama oraya git gel . burdan kalk git çok uzun ve zahmetli olacaktı onedenle de vazgeçtim . ben istanbulda yaşadığım için umutu araştırdım ve çok güzel sonuçlar , ekipten yana çok büyük memnuniyetler ve labaratuvar şartlarının bir çok merkz ve hastanede olmayışı beni bu merkeze yöneltti. ellerindeki mikroskoplar bir çok merkezdekine oranla daha büyük gösteren ve çok yeni aletler. ayrıca ekip alman hastanesinin eski çalışanları . yönetim ve kurucu kadrosnu falan hep araştırdım .hasta yorumlarını okudum ve kararımı verdim .

canım kampanya 5000 tl fakat , ilaçlar var transfer sonrasında kullanılan ve gebelik olduysa devam eden bunlar bu pakete dahil değil.. benim ilaçlarım bitti mesela bazılarını 3. kez alıyorum doktor devam et dedi çünkü . onlar ufak tefek paralar. ve hamilelik olduysa ilk muayene(150tl) , gebelik testi (35tl)bunlar da ekstralar.

ben heyet raporu aldım . hastanenin teknik yetersizliğinden kaynaklı bir sorun yaşadığım için 3 haftada aldım raporumu ama normalde 2 haftada alınıyor. toplamda da hastaneye 3-4 defa gitmek kafi oluyor. ben numune hastanesinden aldım . yaşadıklarımı , gerekli evrakları , testleri ,yapılacakları sırasıyla geçmişte anlattım 100lü sayfalardadır. bakarsan yararına olur... hepsini yazdım yardımım olsun arkadaşlara diye. bazı yerlerde uyanık olmak gerekiyor yoksa aylarca sürdürürler. ben sağlıkcı kızı olduğum için işleyişi biraz biliyorum o yüzden hızlı çözdüm çok şeyi ve raporu bile kendim yazdım çıktı aldım . o kadar:))

rapor almayı başarırsan 1000-1250 tl civarı ilaçlar için , 1000 tl tedavi için devlet veriyor. yani böylece sen; eczaneye (yumurta toplamaya kadarki ilaçlar)1000 tl ; merkeze 2000 tl veriyorsun . ama ekstra ilaçlarda oluyor onlar da 250-500 tl civarı ediyor .

rapor almak çok daha mantıklı... meydalarda 3 çocuk diye bağıranlar birazda bizlere destek olmayı bilsinle. o 3 çocuk kolayla yapılmıyor işte. kek mu bu yumurta çırpalım karıştıralım atalım olsun...
ben sırf o meydanlardaki çığırtlkanlıklar yüzünden hırs yaptım aldım raporu ....

allah yardımcın olsunn

çatlatma iğneni gece 11-12 gibi olacaksın. ertsi gün hiç bişey kullanmıcaksın. bir ertesi gün 10da toplancak yumoşların::)

allah yardımcın olsun .inşallah güzel yumoşların olur ve kaliteli emriyolar elde ederler. . .

hııııııı benimde eşimde varikosel var sperm sayısı 36 milyonnn ama biz pek önemsemiyoruzzz inşlh kötü etmyoruzdurrrr en çok benim pcoyu önemsiyoruzzz amaaa inşlhh yanlış etmioruzzz

walla tatlım varikosele ragmen eşinin sperm degeri çok iyi . ama önemli olan sadece sayı degil biliyorsun. önemli olan hareket,morfoloji.. bunlar da iyi ise sizin tüp yapmanıza gerek yok bence . . pko hap tedavisine cevap veriyor. siz aşılama yaptırabilecek durumdasınız eger hareket ve morflojiniz sıkıntılı degil ise. bence sen herşeyden evvel umuta da git ücrestsiz ilk görüşme için randevu al . ulun bey yada benim doktorum süleyman bey ile görüş . . onların kararına göre sen de merkeze karar ver. böyle arayıp fiyat öğrenmek rahatlatmaz ...
gönlünü ferah tut.. ne istersen sorabilirsin.. yardımcı olurum . .

belki okumuşsundur. ben ilk denememde hamile kaldım . şu anda 5 haftalık hamileyim . ve merkezde hasta bakıcıdan doktoruma , yönetim kadrosuna hepsinden çok çok memnunum ve hepsini çok seviyorum . onlar da benimle çok sağolsun ilgilendiler. burda bütün arkadaşlarım memnun merkezden . olumsuz sonuç alsalar bile memnunlar yine deniyorlar aynı yerde. bu da çok önemli bir şey bnce..

kızlarrr dün gece sağ kasığımda ağrı oldu biraz şiddetli ama kan gelmediiii sanki gaz sancısıyla ağrı karışıktıııı korktum yaaaa....
canımmmmmmmm bu güzel haber bu sancı ara ara giren sank iiçerde bir sıkışma varmış gibi olan bir sancımı kısa süre olup geçiyor dimi ??? bak ayaklarını uzat öyle oldugunda . korkma bu bebeişinin yer aradığını gösteriyor bence kendine uygu n yer bulmaya çalışıyor sola yat hep kan gelirmiş rahme rahat olurmuş beby.. ayaklarını düz tut. bu güzel haber. bebiş çalışıyo içerde
kan kıpkırmızı gelmediği sürece korkma. leke olabilir ama daha degil son 2 günde olur olursa da.. sakin ol yazdıklarıma dikkat et . . olcak şekeeerrrrrr olcaaaaakkk yeğenimiz gelcekkk .))

canım üzülme ya hayırlısı olsunn sen içini rahat tuttt...unutmaki kalp atışını duyduğun bi bebişin var....

fulyacım yaaaa ben anlmadım .. ne kadar enteresan şeyler yaşıyorsun tatlım . acaba gelişmleri farklı olabilirmi belki diğerinin daha kalbi duylacak kadar gelişmemiştir olmaz mıymış öyle_? allah korusun doktorun dediği gibi olursa sesini duydugun bebeğine zararı olmaz demi ?
dikkat et kuzum . allah yardımcın olsun allah yüzünü güldürsün güzel arkadaşım . okula gidiyormusun_? yorma ne olursun kendini dikkkat et . ayakta kalma nolursun...

kızlar biz dün özgecan ile buluştuk. tanıştık . çok güzel sohbet ettik . kulaklarınızı da çınlattık :)))
ben taşınıyorum kızlar 3 nisanda. o nedenle eşya toplamaya başladık bugun . oturduğum yerden yemektakımlarımı salon mutfak eşyalarımı topladıom . sardım .koliledik . . evimiz tutulcak hafta içi falan .. bakalım işe devam edicem ordan takip etcem bi süre patronum bebeğine adapte ol onu düşün dedi :))) :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

bu perşembe kontrolümüz var 14.30da orda olcak varsa tanışalımmmmm ...
görüşürüz kızlar çok yoruldum dinlencem biraz. sonra iğnemi olmaya ordanda arkadaşım doğum yaptı cuma günü(kkdan tanıştığımız arkadaşım) eve çıktı bebişle onu görmeye gidicez. hastanede gördüm bir de evinde göreyim bebeişi...

allah hepimize mis kokoulu bebişlerimizi doğurmayı büyütmeyi nasip etsin inşallah...
allah hepimizi yardımcısı olsunnnnnnn

UMUT'UN YOLUNDAKİLER VE UMUT'A KOŞACAKLAR LİSTESİ

:KK49:UMUT'UN YOLUNDAKİ MUTLU HAMİŞLER :KK49:

:KK64::KK64::KK66::KK62::KK19::KK66:
1-leydim84-----hamile ( yeşilköy international-tüp) :emir_bebek::KK49:
2-nihan1979 ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
3-bnur2028-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
4-judith_mc-----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
5-ndevil----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
6-sevtap41 ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
7-emine1983----hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
8-hilal23---hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
9-gncam---hamile -ikiz ( umut - tüp 2.deneme) :emir_bebek::KK49:
10-htcyldz---hamile - kalp atışı duyuldu :nazar: ( umut - tüp 4.deneme) :emir_bebek::KK49:
11-özgemercan---hamile ( KENDİLİĞİNDEN) :emir_bebek::KK49:
12-turuncu86---hamile-ikiz ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
13-sympathique ---- hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
14-ceysin---mercimek yerine konmuş(umut-tüp) :nazar:
15-bebekteyiz ( umut-tüp ):nazar:
16-tlyvs---hamile ( umut - tüp 2.deneme) :emir_bebek::KK49:
17-fulya41-----hamile - ikiz annesi olcak ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49:
18-deryaberil---hamile ( umut - tüp ) :emir_bebek::KK49::nazar:ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAH'IMA
19-wisegirl81---hamile ( umut - tüp 2.deneme) :emir_bebek::KK49:
20-fındık faresi --- ( iğnelerine başladı - umut - tüp ) :nazar:
21-nsh--- ( transfer:12 MART - umut - tüp ) :nazar:
22-turkal---(transfer tarihi:7mart -umut-tüp):nazar:
23-sevdammmmm---ilaçlarını alıyor(umut-tüp) :nazar:
24-nurme --- (yumurtalar toplanacak - umut-tüp ) :nazar:
25-

UMUT'A KOŞACAK MÜSTAKBEL HAMİŞLER

:KK68::97::97::KK6::KK6::nazar::emir_bebek::emir_bebek:
1-belle_femme --- BİR DAHAKİ TEDAVİYE KADAR DİNLENİCEK ARKADAŞIMIZ :nazar:
2-ceylinnaz --- ( biraz dinlenip umut'una kavuşacak ) :nazar:
3-bolu----merkez araşırıyor-tedavisi belli olacak
4-basakoztan --- ( 3. denemesi için araştırma yapıyor bahçeciyi seçti ) :nazar:
5-özgür1 --- ( araştırma yapıyor tedavi için umut düşünüyor) :nazar:
6-pili --- ( henüz tedaviye başladı - beklemede ):nazar:
8-aslı-ist ---(2.deneme için çalışmalarını sürdürecek ..umudu sürüyor arkadaşımın) :nazar:
9-belgin -----(mart/nisan tedaviye başlayacak Umut'ta):nazar:
10-menlikee----( tedavisi başladı - hayırlısı olsun ) :nazar:
11-ayben85-----( dondurulmuşlarını kapıp umuta gelcek ) :nazar:
12-bakgün-----(heyet raporu için hazırlanıyor-umutta tüp yaptıracak) :nazar:
13-herasles----(preseed ile deneme yapacak ) :nazar:
14-gulsah8585---(2 micro olumsuz- yeni tedavi umutta düşünüyor ) :nazar:
15-siri_ne -----şehir dışından gelip tedaviye başlayacak mart sonu :nazar:
16-sinems941---(ilk görüşmesini yaptı-şubat sonu başlayacak) :nazar:
17-elinn---( danimarka - tüp - karar değişti.nisanda başlıyorrr) :nazar:
18-panadol----(umut-2.deneme-haziran):nazar:
19-besa3467----( umut - tüp ) :nazar:
20-aşk_meleği ---( 2.tüp denemesini de umutta yapacak - beklemede ) :nazar:
21-nursin1981---YEPYENİ UMUTLARLA TEKRAR BAŞLAYACAK :nazar:
22-karadenizgülü----genetik araştırma yapılacak :nazar:
23-ikramaya ---- rapor almaya çalışacak :nazar:
24-sevgi3434--- mart sonu 7cücelerden birini almaya gidecek :nazar:
25-angel_78---allah yüzüne gülecek meleğimizin inşallah:nazar:
26-bh2006 --- tedaviye başlayacak araştırıyor :nazar:
27-

merhaba arkadaşlar
ben doktor konusunda yardımlarınızı istiyorum sizden.bu ayın sonunda gelicez istanbula.
doktora randevu için siz mi seçiyorsunuz yani seçme hakkımız varmı. süleyman beymi ulun beymi hangisini önerirsiniz.sizlerden okuduğum kadarıyla ikiside iyi doktorlar ama yinede fikrinizi almak istiyorum.

merhaba aramıza hoşgeldin şimdilik . şimdilik diyorum karar vermedğin için

güzelim maya tüp bebek merkezine bende gittim görüşmeye. evet kampanyaları vs var bende kazanmıştım . kalma yerimde vardı ama oraya git gel . burdan kalk git çok uzun ve zahmetli olacaktı onedenle de vazgeçtim . ben istanbulda yaşadığım için umutu araştırdım ve çok güzel sonuçlar , ekipten yana çok büyük memnuniyetler ve labaratuvar şartlarının bir çok merkz ve hastanede olmayışı beni bu merkeze yöneltti. ellerindeki mikroskoplar bir çok merkezdekine oranla daha büyük gösteren ve çok yeni aletler. ayrıca ekip alman hastanesinin eski çalışanları . yönetim ve kurucu kadrosnu falan hep araştırdım .hasta yorumlarını okudum ve kararımı verdim .

canım kampanya 5000 tl fakat , ilaçlar var transfer sonrasında kullanılan ve gebelik olduysa devam eden bunlar bu pakete dahil değil.. benim ilaçlarım bitti mesela bazılarını 3. kez alıyorum doktor devam et dedi çünkü . onlar ufak tefek paralar. ve hamilelik olduysa ilk muayene(150tl) , gebelik testi (35tl)bunlar da ekstralar.

ben heyet raporu aldım . hastanenin teknik yetersizliğinden kaynaklı bir sorun yaşadığım için 3 haftada aldım raporumu ama normalde 2 haftada alınıyor. toplamda da hastaneye 3-4 defa gitmek kafi oluyor. ben numune hastanesinden aldım . yaşadıklarımı , gerekli evrakları , testleri ,yapılacakları sırasıyla geçmişte anlattım 100lü sayfalardadır. bakarsan yararına olur... hepsini yazdım yardımım olsun arkadaşlara diye. bazı yerlerde uyanık olmak gerekiyor yoksa aylarca sürdürürler. ben sağlıkcı kızı olduğum için işleyişi biraz biliyorum o yüzden hızlı çözdüm çok şeyi ve raporu bile kendim yazdım çıktı aldım . o kadar:))

rapor almayı başarırsan 1000-1250 tl civarı ilaçlar için , 1000 tl tedavi için devlet veriyor. yani böylece sen; eczaneye (yumurta toplamaya kadarki ilaçlar)1000 tl ; merkeze 2000 tl veriyorsun . ama ekstra ilaçlarda oluyor onlar da 250-500 tl civarı ediyor .

rapor almak çok daha mantıklı... meydalarda 3 çocuk diye bağıranlar birazda bizlere destek olmayı bilsinle. o 3 çocuk kolayla yapılmıyor işte. kek mu bu yumurta çırpalım karıştıralım atalım olsun...
ben sırf o meydanlardaki çığırtlkanlıklar yüzünden hırs yaptım aldım raporu ....

allah yardımcın olsunn

walla tatlım varikosele ragmen eşinin sperm degeri çok iyi . ama önemli olan sadece sayı degil biliyorsun. önemli olan hareket,morfoloji.. bunlar da iyi ise sizin tüp yapmanıza gerek yok bence . . pko hap tedavisine cevap veriyor. siz aşılama yaptırabilecek durumdasınız eger hareket ve morflojiniz sıkıntılı degil ise. bence sen herşeyden evvel umuta da git ücrestsiz ilk görüşme için randevu al . ulun bey yada benim doktorum süleyman bey ile görüş . . onların kararına göre sen de merkeze karar ver. böyle arayıp fiyat öğrenmek rahatlatmaz ...
gönlünü ferah tut.. ne istersen sorabilirsin.. yardımcı olurum . .

belki okumuşsundur. ben ilk denememde hamile kaldım . şu anda 5 haftalık hamileyim . ve merkezde hasta bakıcıdan doktoruma , yönetim kadrosuna hepsinden çok çok memnunum ve hepsini çok seviyorum . onlar da benimle çok sağolsun ilgilendiler. burda bütün arkadaşlarım memnun merkezden . olumsuz sonuç alsalar bile memnunlar yine deniyorlar aynı yerde. bu da çok önemli bir şey bnce..
cnm çok saol çok güzel anlatmışsınn maya yada umut farketmez iki merkezde genel yorumlara göre iii görünüyor benim için fiyatta önemli ama bide ben boluda oturuorumm ankara ve istanbulun tam ortasındayımm zaten mayayda karar veririsem misafirhanekleri var ama bilmiyorumm allahım nere hayırlıysa orayı nasip etsin yardımcı olurum demişssin cnm eşimin sperm testi yaptırdık 1 seneyi geçti tabi ama morfoloji kalite hareketlilik felan yazmıo başka şeyler yazıoo buraya yazssam onları anlarmısın acaba yorum yaparsan sevinirimmm

Son düzenleme:
miktar 1.5cc anormal şekiller %5 vizikosite artmış likefikasyon normal motolite %60 aktif %40 inaktif sperm sayısı 36.000.000 sperm kalitesi ..2-3 lokosit 3-4 lokasit görüldü testisler normal epididimler mormal ductus referensler normal solda lotetnt varikosel hissedliliyorr bu duruma göre şahıs f azalmış fertildir cnm hepsini yazdım valla kağıtta ne yazıosa yada anlayan biriii lütfennn yorumlarnısınız bize doktor bunu yarım yamalak anlattı sadece varikoselle ilgilendi başka bişi demedi bendede pco var doktor tüp bebek dedi ama aşılama ile olursa onuda denerimmm yardımmm anlayan birriiiiiiiii

deryaberil
canımmmmmmmm bu güzel haber bu sancı ara ara giren sank iiçerde bir sıkışma varmış gibi olan bir sancımı kısa süre olup geçiyor dimi ??? bak ayaklarını uzat öyle oldugunda . korkma bu bebeişinin yer aradığını gösteriyor bence kendine uygu n yer bulmaya çalışıyor sola yat hep kan gelirmiş rahme rahat olurmuş beby.. ayaklarını düz tut. bu güzel haber. bebiş çalışıyo içerde
kan kıpkırmızı gelmediği sürece korkma. leke olabilir ama daha degil son 2 günde olur olursa da.. sakin ol yazdıklarıma dikkat et . . olcak şekeeerrrrrr olcaaaaakkk yeğenimiz gelcekkk .))

inşallah canım hayırlıysıyla allahım hepimize nasip etsinnn...kucağımıza almayıı.. onları taşımayı...
kendine dikkat et fazla yorma kendini sakın toplarkennnn....

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar
ben doktor konusunda yardımlarınızı istiyorum sizden.bu ayın sonunda gelicez istanbula.
doktora randevu için siz mi seçiyorsunuz yani seçme hakkımız varmı. süleyman beymi ulun beymi hangisini önerirsiniz.sizlerden okuduğum kadarıyla ikiside iyi doktorlar ama yinede fikrinizi almak istiyorum.

merhaba canim..
dr secimini galiba klinik kendisi belirliyor, benim drum Ulun bey kendisi gercekten cok iyi bir dr..
hakkinizda hayirlisi olsun

slm arkadaşlar baştan beri okumayı çalıştım topiğinizi hamile kalnlara kendiniz hamile kalmış gibi seviniosunuz nekadar güzell çok hoşuma gitti bende 2.5 yıl oldu evleneli pco var bende doktorumm tüp bebek önerdi 8 aydır hiç tedavi grmüorum hiç hamile kalamadım tedavide dahilve şu anda merkez araştırıyorumm maya ve umut arsında kaldım mayaya gitsem kalacak yer problemimm var ama fiyatı güzell umuta gitsem fiyatı pahalı tabi bana göre kalcak yerimm var istanbulda aslında şu an durumumuz yok tüp yaptırmak için ama kolumda 3 tane bileziğimm kaldı 12 taneydi 8 tanesini ev almak için verdimm şimdi 3 tanesinide bebğim için vericem olsun rabbim yeterki sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin bana ve isteyen herkese ben şimdi yeni yaptıran arkadaşlarda yardımm istiyorummm tamm olarak nekadar harcadılarr bilgi almak istiyorumm yardımmm lütfennn

Allah yardimcin olsun canim, bizim gibilerin durumu gercekten cok zor merkez ararken herseyi inceden dusunuruz aslinda tum merkezlerin tedavi yontemi ayni ama onemli olan sectigin merkezin sana guven vermesi.. insan gercekten hem maddi hemde manevi olarak cok yipraniyor ben kendim yurt disinda kaliyorum 2 kez istanbulda tup yaptim, ucak billettidir, otelidir, yemesi icmesidir ve tabiki tedavi masraflari derken gercekten cok gidiyor..
umut tup bebegini siddetle tavsiye ederim:KK61: super bir ekipler, ilk defa umutta 5. denememde hamile kalmistim, diger 4 tedavim baska yerde yapilmisti..

X