Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Tebrikler ben de 2 haftada ( atak5gün) 5 kg verdim ama şimdi duraktayım 7 gündür. :-(

benden daha hızlı vermişsin ben 1 ayda 6 verebildim bende de 1 hafta duraklama olmuştu ama sonra yine hareketlendi,şimdi tekrar duraklama olmadan spor yapayım diyorum.son 5 yıldır 70 li kiloların üzerindeyim bu açıdan vücudum alışkın olduğu bu kiloda kalmak isteyeceğinden sık sık duraklama olabileceğini düşünüyorum.hedeflerimiz aynı bence 2,5 ay bilemedin 3 ay sonra bu işi bitiririz:nazar:

çok güzel görünüyor eline sağlık eminim tadıda güzeldir şimdi ben kalkıp bunu yapsam oturup hepsini yermiyim acaba:KK1::KK1:

muhtemelen yerim :KK69::KK69: hatta olasılık bile yok kesin yerim en iyisi ev kalabalıkken yapayım da bana fazla düşmesin :)

afiyet olsun tatlım.yaparsan da dilimlere ayırıp saklama kaplarına koy günde günde yersin.kendini tutman lazım.ben biel az önce ev sahibimiz 1 tepsi börek ve köstebek pasta getirmiş ve oturmaya gelmiş çay yaptım sadece çay içtim ona ikram ettim.tutacaız kendimizi ileride yiyceğimiz günleri düşünüp:KK34:

Kesin deneyecegim berrincim muhtesem gozukuyor ve bu diyete birebir uygun

evet bitanem hepimiz için araştırıyorum zaten bunları her gün yazacağım bulduklarımı bir de defter tutuyorum dukan tarifleri diye.sıkıntı çektiğiniz de sölersiniz ben de paylşaırım burdan.bulduğum tüm tarifleri paylaşacağım.sizden başka kimim var benim dukan arkadaşlarım benim.seviyorum sizi be:KK54:

balık aynı etkiyi yapıyor.pişirmekde zor deil. limon sarımsak az domates bol maydanoz soğan hiç yağ koyma kısık ateşde pişir .afiyet olsun yaparsan.gerçekden güzel oluyor ben yağ ve tuz koymuyorum acı ve baharat tuz görevi görüyor.çokda çabuk pişiyor.

benim eşim balıktan ve kokusundan nefret eder o açıdan evde pişiremiyorum ancak dışarıda yiyebiliyorum,bu akşam evde olmayacak eve gidince bu tarifi uygulayacağım teşekkürler:KK56:
,buarada hangi balık daha iyi olur?

Canim ya mesela bazi marketlerde baligi seciyorsun ve kilo basina 2 tl gibi bir ucret alip istedigin sekilde pisiriyorlar, disarda yediginden cok daha ucuza geliyor ve evi de kokutmamis olutorsun :)

benim eşim balıktan ve kokusundan nefret eder o açıdan evde pişiremiyorum ancak dışarıda yiyebiliyorum,bu akşam evde olmayacak eve gidince bu tarifi uygulayacağım teşekkürler:KK56:
,buarada hangi balık daha iyi olur?

Malum meyve yemiyoruz ve cogumuz ek olarak vitaminde almiyoruz.Goji berry inanilmaz vitamin ve mineral deposu..Hatta cocuklarimiza bile yedirmemiz gereken onemli bir besin kaynagi..icerisinde cok fazla c vitamini oldugu icin az miktarda kullaniyoruz..Bu diyette tatli krizlerimizi biraz olsun geciriyor..Ayrica c vitamini yag yakimini daha cabuklastiriyor.Bizim kullanmamiz gereken miktar 1-1,5 corba kasigi..umarim faydam olmustur size:KK34:

Çok teşekkür ederim arkadaşım hemen gidip alayım özellikle kızım biraz sıkılmaya başladı değişiklik istiyor.

Canim ya mesela bazi marketlerde baligi seciyorsun ve kilo basina 2 tl gibi bir ucret alip istedigin sekilde pisiriyorlar, disarda yediginden cok daha ucuza geliyor ve evi de kokutmamis olutorsun :)

Daha önce hiç denememiştim çok iyi bir fikir, :KK9: dışarıdan ucuza geleceği kesin
evin yakınlarında var mı araştıracağım

Merhaba herkese,

sitenin yeni sakiniyim :) Ayrıca Dukan dietinin 2. günündeyim.
Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

Durum ilk gün tartıldığımda 68 kilo idim. 2. gün 66.8 iyi bir başlangıç oldu sanırım :)

Bu arada dukandiet.co.uk 'dan girip ne kadar süre diet yapmam gerektiğini ve hangi aşamalarda ne yemem gerektiğini öğrenmeye çalıştım. İlk atak dönemim için 3 gün gösterdi. 3 gün yeterli midir sizce ?

benimde basenlere bağlı canım ya:) ama baya gittiler ablası az kaldılar vedalaşamadık bi türlü çok seviyolar beni:KK9: konuşuyorum basenlerimle beni artık bırakın size ait değilim diyorum ama hemen değil yavaştan bırakıyolar beni.kaç yıldır beraberiz birden kopamıyoruz tabi:KK9::KK9:

sen 50 olma çok zayıf kalırsın olmaz yakışmaz:)

kadın dediğin azcık kendini göstermeli demi ama:)) sonra giydiklerin yakışmaz benden söylemesi:)))

ama ben yinede görüntüden rahatsızım:) az önce öğle arasında kızlarla konustuk bu konuyu ya gidecek ya gidecek başka yolu yok malesef.hatta arkadasın teki ben bu yağları aldırcam dayanamıyorum dedi:)
benimde boyum 163 cnm hedefim 53 yada 55 gibi tok karnina 55 gelmek istiorum 40lara dusuyum deme sen bendende uzunsn cok kotu olursun cok asiri zayiflarsin bence elliler cok ideal :KK34:

yok canım 50 yeter bende aşağısında olmak istemem azcık kıvrım olsun giydiğim yakışmaz çok zayıflarsam:))
hoşbuldummm, çok teşekkür ederim :)))

alıntıyı yine beceremedim ama hakikaten buradaki dayanışma olduğu sürece bu forumdaki bayanlar asla almayacaklar verdikleri kiloları :)))

üstüne de veremeyenler kilo verecek eminim :)))

bir de uzun oldu ama, bir sorum olacak sizlere:

hazır köfte kullananlar var mı aranızda? dana kıymadan değil ama tavuk köftesi diyelim tavuk etinden yapılmış köfteler mesela??? içindekiler kısmında nişasta yazanlar da vardı, onlardan almadım ama yine de içim rahat etmedi yerken :18:

canım ben hazır köfte kullandım.hatta abarttım çalıştığım için her öğlen yedim ama kilom durdu dün yemedim tavukla geçirdim günümü 1 haftadır veremediğim kiloları verdim.çok mecbur kalmadıkça yeme hazır köfte.
Merhaba herkese,

sitenin yeni sakiniyim :) Ayrıca Dukan dietinin 2. günündeyim.
Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

Durum ilk gün tartıldığımda 68 kilo idim. 2. gün 66.8 iyi bir başlangıç oldu sanırım :)

Bu arada dukandiet.co.uk 'dan girip ne kadar süre diet yapmam gerektiğini ve hangi aşamalarda ne yemem gerektiğini öğrenmeye çalıştım. İlk atak dönemim için 3 gün gösterdi. 3 gün yeterli midir sizce ?

aramıza hoşgeldiiin:KK71:

vermek istediğin kiloya bağlı atak dönemin.3-5-7ve 10 gün yapabilirsin.

Son düzenleme:
ama ben yinede görüntüden rahatsızım:) az önce öğle arasında kızlarla konustuk bu konuyu ya gidecek ya gidecek başka yolu yok malesef.hatta arkadasın teki ben bu yağları aldırcam dayanamıyorum dedi:)
yok canım 50 yeter bende aşağısında olmak istemem azcık kıvrım olsun giydiğim yakışmaz çok zayıflarsam:))

canım ben hazır köfte kullandım.hatta abarttım çalıştığım için her öğlen yedim ama kilom durdu dün yemedim tavukla geçirdim günümü 1 haftadır veremediğim kiloları verdim.çok mecbur kalmadıkça yeme hazır köfte.

aramıza hoşgeldiiin:KK71:

vermek istediğin kiloya bağlı atak dönemin.3-5-7ve 10 gün yapabilirsin.

Hoşbuldum, teşekkür ederim. Ulaşmaya çalıştığım kilo 59 - 58 aralığı inşallah!!! Kaç gün atak iyi olur ki bu durumda :) :KK3:

Arkadaşlar merhaba,sabah 9 dan beri geçmişi okumaya çalışıyorum,sonunda bitirdim,walla bravo döktürmüşsünüz...Bu arada herkesin regl dönemi aynı zamana gelmiş galiba,benim de 2. günüm ve +800 üm :KK43:(((

Yolanda,Yazyağmuru,sadeca,nazliksk,mustlu,ayesbrim,talhagizem hepinize tebrikler,gidişi olsun da dönüşü olmasın inşallaahhhhhh:KK19::KK19::KK19:
Yeni gelen arkadaşlara da hoşgeldiniz diyorum,seçebileceğiniz en iyi diyeti seçtiniz emin olun:KK34:
Penac sen de hoşgeldin tekrar,en kısa zamanda adapte olursun merak etme:KK34:
Baro kilo almadığına sevindim,keşke sağlığın müsaade etse de tekrar aramıza dönebilsen:KK50:

Bir de arkadaşlar şu kaymaçina mıydı neydi,bu tatlı simanın krem vanilya tarifine benziyor sanırım..
biraz eski olanlar hatırlayacktır Dukan yapmıştı bunu hatta kahverengiyle de tanışmalarına vesile olmuştu,ona da götürmüştü :) dukan usülü krem karamel gibi birşey.
Ben de özenip yapmıştım hemen ama hiç benim damak zevkime göre değildi arkadaşlar :KK50: o yoğun yumurta tadı müthiş rahatsız etmişti beni,hepsi çöpe gitmişti maalesef...Görüntüsü güzel sadece..
Yapacak olan arkadaşlar,yumurta çok sevenler yapsın bunu,bir de şekeri ve vanilyayı çok bol tutun,onlar bastırır o ağır tadı..umarım beğenirsiniz..berrin yine de teşekkürler tabii ki..

Yolanda sana baya bir tarif veren oldu sanırım ekmek için, ben de kahverenginin ekmek tarifini değiştirip değiştirip kullanıyorum bir sürü şeyde,hatırlarsanız pizza bile yaptım onunla..Kepek için kasma o kadar ,kepekli olan her tarifi yulaf ezmesi ve b.kepeğini karıştırıp yapabilirsin..benim de kepeğim yokken öyle yapıyordum çok da lezzetli oluyordu..Ocakta teflon tavada da pişirebilirsin bu sana verilen tarifleri,kapağı kapalı ve kısık bir şekilde,fırındakinden daha basık ama daha yumuşak oluyor..

Dukan dükkanı açma fkri süper fikir bu arada,sürekli aklımdan geçiyor walla,türlü türlü tarif deniyorum ben de,paraya para demem :)

canlar flash haber dukan diyeti tariflerim bloğunun yazarı arkadaşımız süper bir haber vermiş bloğunda yerli yulaf kepeği çıkmış, bloğa girip bi bakın derim ben :KK66:.

canlar flash haber dukan diyeti tariflerim bloğunun yazarı arkadaşımız süper bir haber vermiş bloğunda yerli yulaf kepeği çıkmış, bloğa girip bi bakın derim ben :KK66:.

Benim kesinlikle bu blogları takip etmem gerek, ne yiyeceğimi bir türlü bilemiyorum. Bir de üstüne üstlük çalışıyorum her şey çok zor oluyor böyle...:KK5: tariflerinizi merakla bekliyorum. Özellikle ilk atak dönemi içersinde olanları :)

bu günde 600 gitti aman nazar deymesin 15 günlük duraklamadan sonra devam etti.inşallah böyle devam eder.darısı şaınıza.

amin canım amin.valla biz kadınlar ne kadar muhteşem varlıklarız.gr lara bile seviniyoruz.bir de erkekler kadınları mutlu etmek zor derler.hıh.esas zor olan hayat içerisinde onlarla uğraşmak:KK1:

X