70-79 Kilo Aralığındakiler Birlikte Zayıflıyor!

günaydin kizlar.
öncelikle hepinize kolay gelsin.size kendi hikayemden bahsetmek istiyorum.yaklasik iki sene önceye kadar hep zayif bir kiz olmama güvenerek her seyi yiyor iciyordum.bundan yillar önce hatta gece yarisi pilav yer yada süt icine bal biskuvi doldururp icer yatardim,biraz kilo yapar diye:KK66: siskaligimdan o kadar sikyetciydimki.derken zamanla normal kiloma gelmeye basladim.boyum 1.73 oldugu icin hatta bi ara 56 olduugmda bayram etmistim.tabii seneler sürdü bu ugrasim.tam idealdi.ama o zamanlar imkanim oldugu icin sürekli zevk icin yüzerdim ve kendiligimdn güzel bir vucudum olmustu.derken esimle evden tasinmam gerekirken bi süre evde mutfaksiz kaldik.,mutfak yapiliriken ben mecburen esimle disarda yemek yemelere basladim.cok sevmem ama bazen döner yedigim bile oldu gec saatlerde bol bol pizza falan makarnalar.özellikle kremali olanlara bayilirdim ama bir süre sonra bir tas corba icmeyi özlemeye basladim.neyse derken bizim mutfak yapildi etti bir ay sürdü.derken is yorgunlugu esimin tatile gitmek istemesi falan.malum otellerdeki acik büfe olaylarini biliyoruz. otelinde ascilari ve yemekleri mukemmel.yemeklerden tutun tatlilara kadar muhtesem. hepsi üst üste gelince birde bakmisim döndügümde 71 kilo hatta bucuklu.sonrasinda esimle birlikte karra verdik bir fitnese yazildik..haftada üc gün ben bazen dört gün gitmeye basladim.önceleri faydasini görcek gibiydim ama genelde agirlik calistigim icin vucudumun sIklastigini hissettim gibi ama kilomda hic bir degisiklik olmadi.antrenörüm klasik kas agirdir yaglar gittikce önce kilon cok görüncek falan dedi.ama bizler bir an önce görmek istediigmiz icin sonucu zaman yavas isliyordu.bir süre sonra fitnesda pilatese ve aqua cimnastige basladim.esimle bir gün gitmem sonucu ondan da soguudum.ona göre sacma sapan bir seydi :))) hopla zipla falan.derken kis geldi catti.tam olarak biraktim fitnesi-ayni kiloyla devam yasiyordum.derken ailemi bir aylik baska sehirde oturduklari icin ziyarete gittik.,babam 78 yasinda annem 63 ve ikiside istahlidir ama bildim bileli hep ayni kilodalar.babam tabi eski sporcu ama annem nerde koltuk bulsa hemen oturanlardan.onlarin yaninda biz eski usul gunde uc ögün yemek yemeye basladik.sabah öglen aksam.sabahlari klasik peynir zeytin domates yesillik öglenleri yada aksamlari annemin mis gibi taze fasulyesi pilavi.cacik karniyarik .dolmalar. yumurta ama rafadan.falan filan anam babam usulü yemek.sonrasinda ben birden tartildim tam bes kilo vermistim esimde dört.isin tuhafi sicakda hep bayildik evin icindeydik.yani gezme tezme cok azdi.sonrasinda evime döndügümde firsattan istifade annemin tavsiyesiyle sekeri kesinle biraktim.cayimi kahvemi sekersiz icmeye basladim. insan inanin öyle bir alisiyormuski simdi kahve ictigimde tadini gercekten hissediyorum.meyve suyu kendim yapmadikca hazir asla icmiyorum.agir et yemegi yersem biftek veya kebap diyelim yada herneyse disardaysak oda ara sira cola iciyorum.inat ediyorum, is satin alana kadar diyip eve cola almadan dönüyoruz alisveristen.ve eve gelince gercekten olmadigi icin icmiyoruz ve hicde kafana takilmiyor.bu arada ben normal yemekler yapmaya devam ediyorum.dün etli yaptiysam bugun sebze yarin tavuk ama ertesi gün yine et.(bende demir eksiklgii oldugu icin doktorum bana hindi eti kirmizi et ve bol yesillik yememi tavsiye etmisti) eskiye göre spor olarak yaptigim tek sey her gün mutlaka özellikle aksam yarim saat bir cdden ögrendigim ama artik ezberledigim icin bakmadan yaptigim ayakta jimnastik hareketleri.en sonunda pilatesden ögrendigim karin ve popo harekeltleri ama her gün. egerki o gün makarnayi fazla kacirdiysam yada extradan hem yas pasta hem de börek yediysem extra yarim saat ekliyorum.böylelikle devam uc kilo daha verdim su an 63 um.ideal kilom 61 ama ben 59 istiyordum.su an bebek dusundugum icin fazlada sporla zorlamiycagim kendimi.cay olarak yesil cay mate ile birlikte ictim.bitki caylari cok severim.sekeriz olduugu sürece icerim.ögleden önce yesil cay mateyse, ögleden sonra karanfil tarcin az bise kardomom.bu arada kahveyede bayilirim.
yani uzun lafin kisasi kafanizi sisrdim ama.evde aksam film izlerken yada tv izlerken yapacaginiz yarim saatlik hareket gercekten cok sey degistiriyormus.eskiye göre yaptigim tek sey sekersiz icecekler ve karbonhidratli yediysem ertesi gün sarmisakli yogurtlu biber kizartmasi,yada benzeri.yumurta yediysem yarin yemem.ekmegime tereyag sürerim bal yemek icin ama pilavi tereyagli asla psiirmem.ufak ayarlamalarla sizde basarabilirsiniz.hepinize bol sans.

hımm anladım cnm çok tşkler cvp verdigin içinn :KK54:
:KK54:

canımm benim oglan 17 aylık oldu seninki ne kadarlık benimki bırakmıyo dahada düşkün oldu bırakması baya sorunlu olcak gibi
saol canım doktara görünmek istiyorumm bakalımm tşkler eşinede geçmiş olsun canımm:KK71:

:KK71::KK71:

pardonnn kaptanımm birdaha olmassssss:KK16:
:KK16::KK16:

hoşşşşşşşşgeldinnnnnnn kapptannnnnnnnn çok sevindim senii gördügümeeee:KK64:
:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

saolll canım inşş yoktur
evet canım zor ama iyi oluyo sadece susuzluk aradım akşamda fazla yemedimm canımmm
bu arada dün tartıda 85.5 gördümm çok sevinçliyimm :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

canım yakınmıs yasları benımkıde 15 ayı bitti dün emiyor ama calıstıgım ıcın tabıkı gündüz emmiyor gece acısını cıkarıyor:KK60:

herkese günaydın gecmıs bırıkmıs baya hepsnı okuyamadım adldım son sayfada charmı gördüm cenazenız varmıs sanırım dayın basınız saolsun canım Allah rahmet eylesın

bugun ablama davetlıyız ıfatra annemlerde gelecek cok kacırmamam lazım ama emın deılım yarın tartı günü malum.ama dün dıkkat ettım sahurdada sadece nesfıt yedım

bikaç gündür bende yine eşime karşı duygusallık başaldı...abartmanda yıldızımızın hiç barışmadıqı bir komşumuz var..16-17 yıldır hep mesafeliyiz..biz tatildeyken gelini doqum yaptı..üstümüzde oturuyor gelini...eve geldik bebek sesi falan duymuyoruz..yaz olduqu için camlar açık gece sahura kalkılıyor ama yinede bebeqin sesi gelmiyor..çok merak ettik..bigün evde oturuyoruz eşim salonda ben oturma odasındaydım..birden eşim yanıma geldi..gözleirnin içi yıldız yıldız ışıl ışıl parlıyordu..heyecandan sanki gözleri yerinde çıkıcaktı..duydum bebeqin sesini duydum dedi bana..ban kaldım böyle :KK53: sanki bizim bebeqimiz olmuşçasına mutluydu..nerde bebek görse çok etkileniyor..geçen yıl gözleri bile doluyordu..artık bana bişey söylemiyor..bebek istemediqimi biliyor..ama ben onun bu hali karşısında ezilmeye başladım..ideallerim var.çalışmak istiyorum..yeni bi ev almak istiyorum..bebek olursa bunlar kalır..hiçbir zaman gerçekleştiremem..yoksa bir bebek daha isteyen eşimi kırmak istemezdim..

Canım ben ne desem de sen yine bildiğini yapacaksın biliyorum:KK34:
Ama inan yerinde olsaydım ne yapacağımı biliyorsundur
Şu anki halime bakıp
Çalışmak istemeni anlıyorum ama yaşımız zamanımız geçiyor
Şİmdi değilse ne zaman diyorum
Glecekte iyi ki doğurmuşum diyeceğim
Kız erkek önemli değil
Önemli olan bebeğin geleceğini istediğin gibi oluşturabilecek misin
Bu önemli; ona bakabilmek
Saldım bayıra Mevlam kayıra değil
Mutlu olmalı evimde benim yavrum
Açıkta kalmamalı gözü bir yere takılmamalı
Ben bunları düşündüm uzun süre
Sonra Rabbim bana kuvvet ver dedim..

Keşke aralarını bu kadar açmasaydın çocukların
3. bebek hemen birkaç yıl sonra olsaydı
Şimdi eşinin nazını çekmek zorunda da kalmazdın
Ama bunda da bir hayır muhakkak vardır
Bizim hayır sandıklarımızda şer
Şer sandığımızda hayır...

ama amaaa senınkılerı goremdım ki ben, cerencıgımın boy boy fotoları var, bıde onun eskı halını de bılıyorum, beyaz tenlıydı o da baya ama şimdi cok tatlı bı bronzluk olmuş, yuksek faktorlu bızde de var ama merak ettım ayrıca bısı kullandı mı dıyeee :44:

sen de koy oncesı sonrası boy boy fotolar sana da dıyelım cici cici :KK34: :KK1::KK1:
ceren gibi hem güzel hemde özgüveni sonsuz biri olsam çarşaf çarşaf foto koyardım herhalde :KK69: foto çektirmekten çok çekmeyi severim bu yüzden çok sayılı resmim vardır. :KK14:

kızlar size bişey sorcam ama gülmayin bak tamammı
aranızda bir bacağı diğerinden daha kalın olan varmı benim sağ bacağım sol bacağıma göre daha kalın soldan bakıyorum incecik sağdan bakıyorum daha büyük ay gülmeyin dedim ama kendim gülüyorum tabi eşimde zayıfladıkça dahada bariz belli oluyor:KK60:bende sağ bacağımı daha fazla çalışıtırıyorum ama yapım böyleyse sağ bacağa haksızlık yapmış oluyorum galiba solu 50 defa yapıyorsam sağı 100 defa yapıyorum :KK1:varmı aranızda benim gibi ayarsız orantısız :KK60:
geçmişte bacağın falan kırıldıysa o dönemlerden kalma bişi olabilir.benim bacaklarıma hangisinden bakarsan bak kalın :KK60::KK60: biri ince olsa kesin farkederdim :KK52:

saolun arkadaşlar amin... aysebahar teşekkür ederim sizinde yokluğunuz belli oluyor hepiniz ayrı ayrı... :KK66:
başınsağolsun :KK25: Allah yerinde dinlendirsin geride kalanlara sabır versin :KK58:midem çok kötü ya :KK50: dün akşam nasıl bir ruh halindeysem hiç aç olmadığım halde pilav tenceresini kucağımda buldum ve nerden baksanız 2 porsiyon pilav yemişimdir :KK53: bununlada yetinmeyip sayamadım ama oda nerden baksanız 3-4 belkde 5 dilim mısır ekmeği yedim :KK25: ohh bide bunun üzerine gidip yattım uyudum :84::84: sahura kalmakdım daha doğrusu kalkamadım öyle bir ağırlık çöktüki üzerime annem gece seslenmiş hiç duymadım hep eşim dürttü annen çağrıyor diye :26: 1-2 saat önce zorla uyandım resmen nefret ediyorum yemek yemekten ama neden yiyorum bilmiyorum :KK25::KK25: sürekli evdeyim bunaldım sanırım :KK43::KK43: annem ii olursa bari akşam dışarı çıkayım hava alayım bu böyle olmuyor hem bedenime hem ruhuma zarar bir haldeyim :KK14::KK14::KK14:

kızlar size bişey sorcam ama gülmayin bak tamammı
aranızda bir bacağı diğerinden daha kalın olan varmı benim sağ bacağım sol bacağıma göre daha kalın soldan bakıyorum incecik sağdan bakıyorum daha büyük ay gülmeyin dedim ama kendim gülüyorum tabi eşimde zayıfladıkça dahada bariz belli oluyor:KK60:bende sağ bacağımı daha fazla çalışıtırıyorum ama yapım böyleyse sağ bacağa haksızlık yapmış oluyorum galiba solu 50 defa yapıyorsam sağı 100 defa yapıyorum :KK1:varmı aranızda benim gibi ayarsız orantısız :KK60:
valla ılk defa duydum bıldım yok o yüzden canım hıc doktora felan gıttın mı
ceren gibi hem güzel hemde özgüveni sonsuz biri olsam çarşaf çarşaf foto koyardım herhalde :KK69: foto çektirmekten çok çekmeyi severim bu yüzden çok sayılı resmim vardır. :KK14:

geçmişte bacağın falan kırıldıysa o dönemlerden kalma bişi olabilir.benim bacaklarıma hangisinden bakarsan bak kalın :KK60::KK60: biri ince olsa kesin farkederdim :KK52:

başınsağolsun :KK25: Allah yerinde dinlendirsin geride kalanlara sabır versin :KK58:midem çok kötü ya :KK50: dün akşam nasıl bir ruh halindeysem hiç aç olmadığım halde pilav tenceresini kucağımda buldum ve nerden baksanız 2 porsiyon pilav yemişimdir :KK53: bununlada yetinmeyip sayamadım ama oda nerden baksanız 3-4 belkde 5 dilim mısır ekmeği yedim :KK25: ohh bide bunun üzerine gidip yattım uyudum :84::84: sahura kalmakdım daha doğrusu kalkamadım öyle bir ağırlık çöktüki üzerime annem gece seslenmiş hiç duymadım hep eşim dürttü annen çağrıyor diye :26: 1-2 saat önce zorla uyandım resmen nefret ediyorum yemek yemekten ama neden yiyorum bilmiyorum :KK25::KK25: sürekli evdeyim bunaldım sanırım :KK43::KK43: annem ii olursa bari akşam dışarı çıkayım hava alayım bu böyle olmuyor hem bedenime hem ruhuma zarar bir haldeyim :KK14::KK14::KK14:

bencede bıran önce toparlansan ıyı olur canım gıdısat ıyı gözükmüyor:KK1:

valla ılk defa duydum bıldım yok o yüzden canım hıc doktora felan gıttın mı

bencede bıran önce toparlansan ıyı olur canım gıdısat ıyı gözükmüyor:KK1:
oruç olmasam ipin ucu kaçarda oruç durumu dengeliyor :26: kilo almamışım çünkü hani hep dediğim kotum vardıya içine girsem yeter dediğim hatırlıyosan :KK51: onu giydim sabah gayette güzel oldu :KK69: hafif şişlik ödem oluştursada bu tarz yeme alışkanlıkları bedenen aşırı değişim olmuyor demekki yoksa nerde hayatta giremezdim ben bu kota.:63:

topıktekılerden ılk defa boyle bısı ıstıycemm;

bugun kardeısmın doktor kontrolü vardı,öğlen 1 de uyku egg'sıne gırecek, herseyın normal cıkması kotu bısı cıkmaması ıcın dua edersenız cok sevınırım....

mubarek ramazan ayında dualarımız kabul olur ınş, moralım bozuk kusura bakmayın....

bugun kardeısmın doktor kontrolü vardı,öğlen 1 de uyku egg'sıne gırecek, herseyın normal cıkması kotu bısı cıkmaması ıcın dua edersenız cok sevınırım....

mubarek ramazan ayında dualarımız kabul olur ınş, moralım bozuk kusura bakmayın....

inşallah bişey çıkmaz canım
iyi düşün iyi çıksın herşey

canım cok gecmıs olsun neydı rahatsızlıgı yada süphelenılen bı rahatsızlık mı var.Allah korusun tabıkı dua ederız ıns sonuclar temız cıkar canım :KK34:

hayırlı haberler alırsın inşallah.sorması ayıp bu uyku eggsi ne ilkkez duydum :26:

kızlar ben geldim
nasılsınız bakiiimm :KK54::KK54:
seni gördük dahah iyi olduk sen nasılsın :KK69:

Ederiz canım. İnşaallah birşey çıkmaz.

günaydın kızlar..

geçmiş olsun canım umarım sonuçlar güzel çıkar.. kardeşin için dua ettim. sen de güçlü ol. iyi düşün iyi olsun. kardeşine moral ver. umarım yüzünüz güler..

allah yardımcın olsun bi evde oturmak bide işe gitmek sıkıcı bu zamanda :KK52:

yok kız iş yerinde sıkılmıyorum
sıkılmaya zamanım kalmıyo çünkü
millet toplantı da da ondan rahatım bugün
sabah ortam gergindi ben işe gelmeden olay oldu galiba
şimdi de onu hallediyorlardır :KK9:

cok tesekkurler arkadaslar..dualarınızı eksık etmeyın.. sonuclar cıkana kdr içim rahat etmeyecek sanırım...

uyku eeg'sinde kişi uyutuluyo kafasına bı takım seyler yapıstırılıp makınaya baglanıyo tabı uyumadan once ve uyurken kı beyın dalgaları ıncelenıyo...

X