Callanetics Egzersizleri

Selam kızlar.. Bugün 13. günümdeyim .. Henüz yapmadım.. 13 günlük ölçülerimi ekliyorum kızlar :KK64:

$callenetic.JPG

evet kitapda ara vermekten bahsetmiyor haftada 3-4 gün yapmaktan yada her gün yapmaktan bahsediyor ama 6gün yap 1 gün dinlen demiyor. bi sitede okumuştum çok net hatırlamıyorum ama sanırım şöyle bişeydi, sporcular üstünde araştırma yapmışlar haftanın kaç günü koştuklarına göre sağlık açısından incelemişler 6 gün koşanlar en iyi durumda olanlarmış hergün koşanlar nerdeyse hiç koşmayanlar gibi çıkmış bunuda vücudun alışıp o sporu günlük sıradan aktivite gibi algılamasına bağlamışlar vs.. bir başka yerdede vücudu şaşırtın hep aynı şeyi yapmayın arada farklı egzersizler yapın diyordu bir başka yerde de gün aşırı cardio yapın dinlendiğiniz 1 günde vücut kas yapar falan diyordu. ama tabii bunlar uzun vadeli yapanlar için söylenen şeyler. zaten şunun şurasında en fazla yapan 21 gün yapıyor sonra bırakıp pişman olup tekrar başlayıp tekrar bırakıyoruz malesef, bu nedenle bence canın istiyosa dinlenme yap ben de öyle yapıyorum 2-3 gün sonra yapamayacağın gün olur dinlenmek istersin fırsatın olmaz ona sayarsın eğer bizim gibi tembel çıkmaz uzun süreli devam ettirecek olursan ozaman vücut alışmış olmasın diye yaparsın dinlenme gününü...

Bende tembelim maalesef ve bende aynen dediğin gibi,hani olurda bi aksilik çıkar yapamam,bunu ona sayarım.Geçenlerde bi yerde okumuştum bende,spor veya egzersizler 60 gün yapılırsa,ondan sonra alışkanlık olur ve kolay kolay vazgeçmezmişiz :) Namaz içinde öyle derler hatta,40 gün kıl bak sonra bırakamazsın diye. Bu nedenler bende en az bi 40 gün devam etmeyi planlıyorum,sonra hayatımın bi parçası olurbelki egzersiz:KK1:
Selam kızlar.. Bugün 13. günümdeyim .. Henüz yapmadım.. 13 günlük ölçülerimi ekliyorum kızlar :KK64:

Eki Görüntüle 270649

Gayet güzel canım tebrik ederim:KK71: Ben ölçü falan almadım olurda değişiklik olmazsa motivasyonumu etkilemesin diye :KK1: Ama her gün aynada kendimi incelemektende geri duramıyorum ve şimdilik bi değişiklik yok gibi..19 saat sonunda da bi değişiklik olmazsa platese geçiş yapıcam:KK1:

kızlar bugün 13. gün ama milim ilerleme olmayınca yapmak istemiyorum küçük bir kalça hayal oldu galiba...

Bende tembelim maalesef ve bende aynen dediğin gibi,hani olurda bi aksilik çıkar yapamam,bunu ona sayarım.Geçenlerde bi yerde okumuştum bende,spor veya egzersizler 60 gün yapılırsa,ondan sonra alışkanlık olur ve kolay kolay vazgeçmezmişiz :) Namaz içinde öyle derler hatta,40 gün kıl bak sonra bırakamazsın diye. Bu nedenler bende en az bi 40 gün devam etmeyi planlıyorum,sonra hayatımın bi parçası olurbelki egzersiz:KK1:

Gayet güzel canım tebrik ederim:KK71: Ben ölçü falan almadım olurda değişiklik olmazsa motivasyonumu etkilemesin diye :KK1: Ama her gün aynada kendimi incelemektende geri duramıyorum ve şimdilik bi değişiklik yok gibi..19 saat sonunda da bi değişiklik olmazsa platese geçiş yapıcam:KK1:

bende onu 21 günde alışkanlık olur diye biliyordum bu yüzden callı da 21 gün yapıyoruz aslında yoksa kitada 21 gün yapında demiyor istediğiniz ölçüye gelene kadar 1 saatlik sonra sürekli 15dklık programı yapın diyor(bunun videosu yok sadece kitapda var aynı hareketlerin kısa sayılılarını gösteriyor).
değişiklik mutlaka olur ben pilates de yaptım hala da yapıyorum sürekli yapmak için çok güzel rahatlatıcı özellikle sırt, esneme ve nefes egzersizlerine bayılıyorum ama incelme konusunda call kadar hızlı etki sağlamadı. belki birazda kişisel ihtiyaçla ilgili bir durumdur...
kızlar bugün 13. gün ama milim ilerleme olmayınca yapmak istemiyorum küçük bir kalça hayal oldu galiba...
subike çok kötümser konuşmuşsun hiç değişiklik olmadığına inanmak zor, beklediğin hızda değişiklik olmadığı için sitem ederek mi konuştun acaba... callda küçültmezse ne küçültecek poponu bilmiyorum, uzun süreli yapıp da popom çok küçüldü kadın dediğin azıcık kalçalı olur diyeni duydumda küçültmedi diyeni hiç hatırlamıyorum. benim şuan popom oldukça yukarda duruyor ve eskiden ölçü aldığım en geniş yer olan poponun alt kısmı tamamen yok oldu popom 5-6 cm yukarı çıktı ve bu 1 ay içinde oluverdi ve bir ara çok garip hissediyordum kendimi bir başkasını eller gibi:)) sende olmamasının mutlaka bir sebebi vardır belki daha fazla bilgi paylaşırsan hep beraber bir çözüm bulabiliriz.. kaç gün oldu, tam sayılarda yapabiliyor musun, ölçü almışmıydın?

subike çok kötümser konuşmuşsun hiç değişiklik olmadığına inanmak zor, beklediğin hızda değişiklik olmadığı için sitem ederek mi konuştun acaba... callda küçültmezse ne küçültecek poponu bilmiyorum, uzun süreli yapıp da popom çok küçüldü kadın dediğin azıcık kalçalı olur diyeni duydumda küçültmedi diyeni hiç hatırlamıyorum. benim şuan popom oldukça yukarda duruyor ve eskiden ölçü aldığım en geniş yer olan poponun alt kısmı tamamen yok oldu popom 5-6 cm yukarı çıktı ve bu 1 ay içinde oluverdi ve bir ara çok garip hissediyordum kendimi bir başkasını eller gibi:)) sende olmamasının mutlaka bir sebebi vardır belki daha fazla bilgi paylaşırsan hep beraber bir çözüm bulabiliriz.. kaç gün oldu, tam sayılarda yapabiliyor musun, ölçü almışmıydın?[/QUOTE]

canım ölçü aldım kalça 108 ve bugün 13. gün yine 108 neden olmuyor anlamadım herşeyi tam sayısında yapıyorum artı lesliede yapıyorum valla anlamadım gitti süper olanı mı yapsam bilemedim... benim boyum 1,67 kilom 66 şuan ama 3 aylık bebeğim var eski kilom 58 idi o zaman da kalça ölçüm 101 idi... :84:

3/21 bitti ama bende öldüm kızlar ya....özellikle kollarım,boynum ve bacaklarımın üst kısmı çok ağrıyor...

canım ölçü aldım kalça 108 ve bugün 13. gün yine 108 neden olmuyor anlamadım herşeyi tam sayısında yapıyorum artı lesliede yapıyorum valla anlamadım gitti süper olanı mı yapsam bilemedim... benim boyum 1,67 kilom 66 şuan ama 3 aylık bebeğim var eski kilom 58 idi o zaman da kalça ölçüm 101 idi... :84:

çok ilginç, hadi call işe yaramadı diyelim ama leslie de yapıyorsun bu sürede en azından 1-2 kilo vermen lazımdı calldan olmasa leslieden dolayı incelirdin. kalça hizasında yükselme sertleşme şekillenme falan da mı yok? diğer bölgelerde aynı mı?

çok ilginç, hadi call işe yaramadı diyelim ama leslie de yapıyorsun bu sürede en azından 1-2 kilo vermen lazımdı calldan olmasa leslieden dolayı incelirdin. kalça hizasında yükselme sertleşme şekillenme falan da mı yok? diğer bölgelerde aynı mı?

şaka gibi değil mi ama malesef hiç incelme yok!!!

şaka gibi değil mi ama malesef hiç incelme yok!!!

gerçekten şaka gibi yaa, benim vücudum 13 günde okadar fazla değişiyorki herkes farkediyor onun için mutlaka bi yanlışlık var diye düşünmekten kendimi alamıyorum. ödem falan olmasın vücudunda... kıyafetlerinde de mi bi fark hissetmiyorsun, yanlış yaptın hareketleri desem yine bişeyler değişirdi az da olsa, call yaramasa leslie değişiklik yapardı ikisi de mi işe yaramadı şimdi, cardio iştah açar kilo almış olmayasın yada regl öncesi şişliği yada mezro bozuk ölçü hatası:))) yaa mutlaka bişey var bu işte mantıklı bir açıklaması olmalı, aklım almıyor :KK43:

7. günü de bitirdim,gittikçe daha doğru yapıyorum sanırım ve daha rahat..Üst bacak ve basenlerimin incelmesini çok istiyorum.Ölçü almadım ama görüntüde bi değişiklik yok gibi geliyor bana..Ama 19 u tamamlıcam kısmetse,çok kararlıyım :)

İzmirden misafirlerim geldi ve ben call yapamadım 3 gün boyunca çok siir oldumyaa.....aman ben devam edicem her gün yapmaya ama saymıcam kızlar yaaaa saydıkça işkence gibi oluyor ve de zoraki yapıyorum...bir de sanırım bende de kalça hareketlerinde sorun var.sadece yoruluyorum ama yanma hissetmiyorum,şu pelvisim kalkmıyo mu ne anlamadım :KK1:

14/21 bitti kızlar dün akşam.. göbeğe çare bulamadım bir türlü ama.. spordan dolayımı acaba böyle sivrileşti :/

yaa o durum bende de vardı yavaş yavaş inmeye başladı şimdi göbek. daha önce böyle olmazdı hiç çünkü hep call yanında pilates, yüzme, yoga vs. bişeyler yapıyor olurdum ilkkez sadece call yapıyorum o nedenle bende biraz şaşırdım bu duruma ama kitapda yanlar mide falan orta ve alt göbekten önce inceldiği için göbek büyümüş gibi görünür, göze batar ilk başlarda diyor, buna güvenip sabırla yine düm düz olmasını bekliyorum, bakalım nolcak. bir de diğer sporlarda göbeği içeri çekin hem hareket daha etkili olur hemde göbek dışa doğru kaslanmaz çabuk düzleşir derler burda call teyze çekmeye gerek yok diyor ama bacağı kaldırmak için ister istemez çekiliyorum göbeği, hatırladıkça serbest bırakıyorum ama genelde çekmiş oluyorum bide çekince daha çabuk 100 oluyor yaaa:)) yeni yeni tek bacak havada tekinide uzatarak yapmaya başladım 90 bükük+10 uzatarak yapıyorum hergün 5-10 arttırarak hep uzatmış yaparsam daha etkili olacaktır, sonra süpere geçmek istiyorum birde karın daha çabuk düzleşsin diye dün süper call videosundaki karın için olan bacak aç kapa hareketini 5+5 olarak yaptım(quick call stomachda da vardı bu hareket ondan ekledim programa) call teyze kadar olmasa da yerden bi 20-30cm yukarda yapabiliyorum faydası olacaktır.
süper callı çevirecek arkadaşlar ne yaptı acaba, çeviren olsa da başlasak. diğer videoyu seslendiren egedenizi çeviri yapan olursa seslendirmeyi ben yaparım diyordu daha önce...

yaa o durum bende de vardı yavaş yavaş inmeye başladı şimdi göbek. daha önce böyle olmazdı hiç çünkü hep call yanında pilates, yüzme, yoga vs. bişeyler yapıyor olurdum ilkkez sadece call yapıyorum o nedenle bende biraz şaşırdım bu duruma ama kitapda yanlar mide falan orta ve alt göbekten önce inceldiği için göbek büyümüş gibi görünür, göze batar ilk başlarda diyor, buna güvenip sabırla yine düm düz olmasını bekliyorum, bakalım nolcak. bir de diğer sporlarda göbeği içeri çekin hem hareket daha etkili olur hemde göbek dışa doğru kaslanmaz çabuk düzleşir derler burda call teyze çekmeye gerek yok diyor ama bacağı kaldırmak için ister istemez çekiliyorum göbeği, hatırladıkça serbest bırakıyorum ama genelde çekmiş oluyorum bide çekince daha çabuk 100 oluyor yaaa:)) yeni yeni tek bacak havada tekinide uzatarak yapmaya başladım 90 bükük+10 uzatarak yapıyorum hergün 5-10 arttırarak hep uzatmış yaparsam daha etkili olacaktır, sonra süpere geçmek istiyorum birde karın daha çabuk düzleşsin diye dün süper call videosundaki karın için olan bacak aç kapa hareketini 5+5 olarak yaptım(quick call stomachda da vardı bu hareket ondan ekledim programa) call teyze kadar olmasa da yerden bi 20-30cm yukarda yapabiliyorum faydası olacaktır.
süper callı çevirecek arkadaşlar ne yaptı acaba, çeviren olsa da başlasak. diğer videoyu seslendiren egedenizi çeviri yapan olursa seslendirmeyi ben yaparım diyordu daha önce...

ay bilmiyorum ki cnm yaa.. aldığım ilaçlar bana kiloda aldırdı yememde bir artış olmamasına rağmen :KK43:
ama göbek spordan dolyı bu şekilde oldu diye düşünüyorum ben.. çünkü benim karın bölgem yayıktır.. aldığım kilolar daha çok göbek çevresinde toplanır.. göbek çevresinde sıkılaşma hissediyorum.. bu yüzden göbeğim bana fazla gözüküo herhalde

İzmirden misafirlerim geldi ve ben call yapamadım 3 gün boyunca çok siir oldumyaa.....aman ben devam edicem her gün yapmaya ama saymıcam kızlar yaaaa saydıkça işkence gibi oluyor ve de zoraki yapıyorum...bir de sanırım bende de kalça hareketlerinde sorun var.sadece yoruluyorum ama yanma hissetmiyorum,şu pelvisim kalkmıyo mu ne anlamadım :KK1:

herkes bu hareketten şüphe ediyor bende şimdi kendimde yanlışmı yapıyorum acaba diye şüphe etmeye başladım eskiden nasıl yapıyordumki acaba okadar faydasını gördüm... kitaba da tekrar baktım süper videosundan dikkatle izledim falan derken iyice kafam karıştı ordaki pelvis kaldırma pelvisi becak hareketindeki gibi öne doğru kıvırmakmı yoksa yana eğilice oluşan basitce yerden kaldırma hareketimi diye tereddüt ettim ki kitapdan sanki öyle gibi anladım. dün şekil şekil denedim, evolotion videosundaki halde de yaptım derken 150 tane oldu bugün kalçalarım yanıyor ilk günümmüş gibi ağrım var ve sanırım bunu sağlayan her yerimin en fazla yandığı hal şuydu; gövdemi yana aldım(ben tutunmadan da yapabiliyorum bunu sadece denge için tutunuyorum ama biraz daha yana kayıp, kollarla fazla asılmadan, omuzları serbest bırakıp, koltuk altımdan kalçama kadar olan kısmı az esnetince daha etkili oldu) kalçayı tüm gücümle sıktım, pelvisi azıcık öne kıvırdım (3 aşamalı bacak hareketindeki gibi ama okadar fazla dönemiyor tabii) otomatikman bacak kalktı zaten sonra bacağı geriye itebildiğim kadar itip son noktada ileri geri oynatmaya başladım bu arada sadece diz kapaktan aşağısını serbest bıraktım, daha önce baldırıda serbest bırakıyordum ama bu sefer sıktım sanıırm böylesi daha doğru oldu çünkü hareket buralarda etkili derken baldırların arka kısımlarını da gösteriyor, serbest bırakınca oralarda yanma hissetmiyordum pek fazla hem orası selülit bölgesi sıkmak iyidir sanırım:))... bugün biraz daha dikkatli yaparım bakalım nolacak.

nnnyyy saol canım yaa valla ben de değişik değişikdeniyorum bakalım hangisinde karar kılcaz:KK1:

call nerde bulurum bunu bana yazarmısınız ne olur bir iki arkadaş verdi ama ne yazıkki açıklmıyo

X