Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Çok uzun gerçekten ve carmencim normalde benim hiç karnım ve göbeğim yok gerçekten sıfır derecesinde.
Normal hali oyken artık 3 aylık hamile gibi karnım şişti psikolojimi bozuyor ..
Öğütülmüş keten tohumunu aç karnına yedikten sonra bol su içmeyi denedim ama acaba dedim etkisi mi geçti.
Öğütülmüşler etkisini belli bir süre sonra kaybediyormuş ya, ben de alalı oldu baya.
O yüzden tohumunu alayım dedim.
Yemeklerde yiyordum ama sabah aslında çok iyi olabilir.
Yalnız havalar çok soğuk merkeze inemiyorum kampüste de son zamanlarda maydanozdan başkasını bulamıyordum ama tekrar bakayım en kötü ihtimalle gideyim soğuk falan dinlemeyip.
Çünkü gerçekten artık patlayacak gibi hissediyorum.

Aslında belki bir doktora gitsen laksatif etkili bazı ilaçlar veriyorlar. Ben de ilaç kullanma taraftarı değilim ama bahsettiğimiz epey uzun bir süre. Vücuduna zarar vermesin canım :KK50:

kabızlık bendede var canım...:KK5:

İkizcim sabah aç karnına içilen şalgam suyu genelde çözüm sağlıyormuş.
Eğer midende problem yoksa deneyebilirsin.
Ben bir türlü cesaret edemedim mideme ağrı yapacak diye.
Ama yarın sabah cesaret edebilirsem içmeyi düşünüyorum.

kızlar herkese merhabalar.uzun zamandır foruma üyeyim diyetle ilgili konuları da takip ediyorum.Bende insülin direnci ve polikistik over var.yaklaşık 3 aydır diyetisyenle kilo vermeyi denedim ama 3 kilo verdim 2 sini aldım.Annemin tavsiyesi üzerine de sayın Karatay'ın kitabını okudum.Ve benm rahatsızlıklarımı öyle güzel açıklamış ki şimdye kadar neden diyetisyene rağmen kilo veremediğimi anladım.bende çok fazla ara öğün vardı.ve bu benim en büyük düşmanımmış meğersem.Velhasıl ben de bugün başladım diyete.Sabah tartıldım.83 kiloyum.hedef kilom da 57.baya zamanımı alcak bu hedefe ulaşmak ama olsun.bi yerden başlamam da şarttı.umarm bu ilk günkü kadar güzel geçer.lütfen beni de destekleyin yanımda olun.buna çok ihtiyacım var.İş için bursaya taşındım tek başıma yalnızım yani tamamen.bu yoıda beni yakından destekleyecek dostlara ihtiyacım var.İşten genelde fırsat bulamıyorum o yüzden sanırım akşamları daha katılımcı olurum.benim merak ettiğim iki konu var aydınlatırsanız çok sevinirim:

1)hazır olmayan çorbalar serbest mi? mesela ben yayla çorbası ve tarhana çorbasına bayılıyorum.bu kisini zevkle yapar içerim.mercimekli yoğurt çorbası da olabilir.benim en vazgeçilmez yiyeceğim çorbadır da ondan soruyorum.akşamları mesela yemek yerine çorba yapıp içsem olur mu bu üçnden birini?

2) çalışan arkadaşlar işyerinde nasıl uyguluyor? yani bizim şirkete dışarıdan yemek geliyor.içinde muhtemelen sanayi tipi yağlar vardır.ben suyuna dokunmuyorum o yüzden.ama bu yeterli mi bilmiyorum.sizler nasıl yapıyorsunuz.bugün patatesli köfte vardı mesela sdc taneleri yedim bi de yanında yoğurt yedim bol miktarda.bu ikisi.sabahtn beri 1,5 litre su içtim.yanımda 3 tane 500 ml lik pet şişe bulunduruorum.onun dışında günde 4 kere limonlu sıcak su içiyorum.akşama da çorba içicem yanına yoğurt yerim diye düşünüyorum.sizce uygun mudur:? bu arada sabah bir zeytin yedm(evdeki zeytinim çok tuzluymuş çnkü) kibrit kutusu kadar peynir,yarım çay bardağı ceviz ve iki adet gün kurusu kayısı yedim.Yumurta yoktu ama yaırn onu da listeme ekleyeceğim.Sizce bu şekilkde tamam mıdır liste? şimdiden çok teşekkürler.herkese başarılar diliyorumm:KK16:

merhaba canım,
öncelikle çalışanlar ne yapıyor demişsin ben kendi yöntemimi yazayım :)
ben bu diyete başladığımdan beri şirkette yemiyorum, mutlaka yanımda bişeyler getiriyorum.. canan hoca bi avuç ceviz ve 5 tane kuru erik öğle yemeği olabilir diyor. ben hiç bişey hazırlayamadığımda bunlardan alıyorum yanıma, kase kadar da yoğurt getiriyorum, akşama kadar gayet tok kalıyorum. Eger evde zeytin yağlı bi sebze yemeğim varsa, ondan getiriyorum, yanında yine yoğurt tabi.. bazen de köfte falan yapıyorum akşamdan, soğunu da severim ben kuru göftenin, ceviz ve yoğurtla onu yiyorum.. kısacası temekde olen yemeklerinin kurtarıcısı benim için yoğurt ve ceviz, yanına bişiler bulursam güzel oluyor, ama bu da doyurucu tek başına.. hatta akşam eve tok gidiyorum. Bi de ben 3 öğündede az yada çok ceviz yiyorum, bence sadece sabah diğil olen ve akşamlarıda yemek lazım, gerçekten mütiş tok tutuyor.. karatay diyetiyle zayıflayacağına eminim :) güzel kilo vermeler ..

Diş çok zordur ya kolay mı ..
Hele bizim gibi yemeyi seven hatunlar olunca :KK1:

Arada iyi oluyor izin vermek.
Ben de geçen hafta spor yapmadım diyebilirim.

Aslında evet dışarıda yapmak daha iyi ama çok soğuk üşüyorum.
Bir de giyin çık falan zor geliyor.
Kıyamam annesi üşütme çıkarma o bıdığı dışarı zaten.
Kaç yaşındaydı ?
Küçükse al kucağına biraz büyükse yanında beraber zumba yapın o da eğlensin.

Ben bundan sonrası için kendimi çok kasmadan yapıyorum aslında haklısın.
Fazla kaçamak yapmadan orta halli gidip evet bu deyince de dururum.
Şu an da pek bir şikayetim yok zaten.
Zayıfsın deniliyor genelde.

:-) benden iyi zumba yapacağı kesin, tipik bıcır bir kızçocuğu olarak seviyor dans olaylarını...Kızım 1,5 yaşını geçti 2'ye doğru gidiyor masalcım....

Hoşbuldum :) ben de aynen dediğin gibi düşndüm canım.şekerli hiç bişeyi apzıma koymamayı planlıyorum.zaten öyle bişey ki biraz deneyeyim desem hepsini yerim ben o şekerli besinin.o yüzden komple uzak durmam en doğrusu.Meyve bile yememeyi düşünüyorum dediğin gibi.ara öğünleri de yemiyorum.yani yemeyeceğim :KK70: bugün de yemedim zaten.ilk günüm gayet güzel geçiyor ama asıl sınav benim için evde geçireceğim saatler olacak.bişey sorayım ben de akşam sadece çorba içecek olsam ne kadar içebilirim?:44:

Bu işin benim için 2 püf noktasını açıklayayım çünkü benim için çok faydalı oldu. Birincisi ben prensip yaptım kesinlikle ekmek, pilav, makarna, tatlı, meyve yeniyorum. Çünkü kendimi biliyorum prensip meselesi haline getirmezsem bugün 1 dilim yerim yarın 3 dilim. Sende anladığım kadarıyla bu konuda bana benziyorsun böyle deneyebilirsin (Sabahları bazen 1 hurma ya da 1 kuru kayısı yiyorum ama ben onları meyveden saymıyorum :KK37:) İkincisi her öğünüme proteinli gıdalar almaya çalışıyorum. Çünkü proteinin sindirimi uzun sürdüğünden ve kan şekerini dalgalandırmadığından açlık hissetmiyorum. Bunu da mutlaka dene derim. Bir kere her öğünümde ev yapımı yoğurt ya da ayran var mümkün mertebe. Ayrıca öğle ve akşam öğünlerime peynir, et, balık, yumurta ne olursa ilave etmeye çalışıyorum. Son olarak spor işini akşama programlarsan salgılayacağın endorfin sayesinde yemek yeme isteği duyacağını sanmıyorum.

Kolay gelsin.

Aslında belki bir doktora gitsen laksatif etkili bazı ilaçlar veriyorlar. Ben de ilaç kullanma taraftarı değilim ama bahsettiğimiz epey uzun bir süre. Vücuduna zarar vermesin canım :KK50:

Onlardan var elimde o işe yarar çok büyük ihtimalle ama o şekilde çözmek istememiştim.
3-4 gün daha durayım bakalım düzelmezse mecburen ilacı alacağım.
Çok ağrılı oluyor onda da ama yapacak bir şey yok.

Sıcak suyun icinde oturup beklemek bağırsakları harekete geçiriyor oğluma yapmıştım ise yaramıştı yapabilirsen inşallah sana da faydalı olur

merhaba canım,
öncelikle çalışanlar ne yapıyor demişsin ben kendi yöntemimi yazayım :)
ben bu diyete başladığımdan beri şirkette yemiyorum, mutlaka yanımda bişeyler getiriyorum.. canan hoca bi avuç ceviz ve 5 tane kuru erik öğle yemeği olabilir diyor. ben hiç bişey hazırlayamadığımda bunlardan alıyorum yanıma, kase kadar da yoğurt getiriyorum, akşama kadar gayet tok kalıyorum. Eger evde zeytin yağlı bi sebze yemeğim varsa, ondan getiriyorum, yanında yine yoğurt tabi.. bazen de köfte falan yapıyorum akşamdan, soğunu da severim ben kuru göftenin, ceviz ve yoğurtla onu yiyorum.. kısacası temekde olen yemeklerinin kurtarıcısı benim için yoğurt ve ceviz, yanına bişiler bulursam güzel oluyor, ama bu da doyurucu tek başına.. hatta akşam eve tok gidiyorum. Bi de ben 3 öğündede az yada çok ceviz yiyorum, bence sadece sabah diğil olen ve akşamlarıda yemek lazım, gerçekten mütiş tok tutuyor.. karatay diyetiyle zayıflayacağına eminim :) güzel kilo vermeler ..

Merhaba canım çok teşkkürler önerin için.şirktte yemeyeyim ben de öyleyse.yanımda getiririrm ceviz falan.yoğurt burda z<ten mutlaka oluyor.bu akşam eve gidince ben de ev yoğurdu yapıcam inşallah :)Ceviz bence de çok harika bi besin beni hiç acıktırmadı bu sabah.ki yumurta yememiştim.işe yarayacak diye düşünüyorum ben de.çünkü tamamen bnm ihtiyacıma hitap eden bir diyet.benim diyetisyenim rahatsızlıklarımı bildiği halde 3 tane ara öğün vermişti mesela.az yememe rağmen kilo veremedim.inancım kırıldı.ama bu sefer oldurucam inşallah sizlern de desteğiyle..

10 gün çok değil mi Masalcım? Bir doktordan yardım alsan iyi olabilir belki, okuduğum kadarıyla denenebilecek herşeyi denemişsin:-(
Çok geçmiş olsun...

Uff biliyorum doktora gitsem klasik kabızlık ilaçlarını verecek.
Elimde de var ama kullanmamak için inat ediyorum.
Ama sanırım kullanmam gerekiyor.
Hiç beklemesem mi ki ?

Bu işin benim için 2 püf noktasını açıklayayım çünkü benim için çok faydalı oldu. Birincisi ben prensip yaptım kesinlikle ekmek, pilav, makarna, tatlı, meyve yeniyorum. Çünkü kendimi biliyorum prensip meselesi haline getirmezsem bugün 1 dilim yerim yarın 3 dilim. Sende anladığım kadarıyla bu konuda bana benziyorsun böyle deneyebilirsin (Sabahları bazen 1 hurma ya da 1 kuru kayısı yiyorum ama ben onları meyveden saymıyorum :KK37:) İkincisi her öğünüme proteinli gıdalar almaya çalışıyorum. Çünkü proteinin sindirimi uzun sürdüğünden ve kan şekerini dalgalandırmadığından açlık hissetmiyorum. Bunu da mutlaka dene derim. Bir kere her öğünümde ev yapımı yoğurt ya da ayran var mümkün mertebe. Ayrıca öğle ve akşam öğünlerime peynir, et, balık, yumurta ne olursa ilave etmeye çalışıyorum. Son olarak spor işini akşama programlarsan salgılayacağın endorfin sayesinde yemek yeme isteği duyacağını sanmıyorum.

Kolay gelsin.

valla aynen öyle :KK70: ben de bi saldım mı ipin ucu kaçıyo kesinlikle.evde ne kdr zararlı madde varsa attım.hatta toz şekerleri bile atmayı düşündüm ama o bi işime yaramaz ztn:)) evet ben de protein alma çabasındayım öncelikle bir miktar kilom gitsin de snra duruma göre bakarım:)

Sıcak suyun icinde oturup beklemek bağırsakları harekete geçiriyor oğluma yapmıştım ise yaramıştı yapabilirsen inşallah sana da faydalı olur

Aaa bunu hiç duymamıştımm .
Sıcak suya oturup bekleyecek miyim ?
Su ne kadar sıcak olacak ve ne kadar beklemeliyimm ?

Merhaba canım çok teşkkürler önerin için.şirktte yemeyeyim ben de öyleyse.yanımda getiririrm ceviz falan.yoğurt burda z<ten mutlaka oluyor.bu akşam eve gidince ben de ev yoğurdu yapıcam inşallah :)Ceviz bence de çok harika bi besin beni hiç acıktırmadı bu sabah.ki yumurta yememiştim.işe yarayacak diye düşünüyorum ben de.çünkü tamamen bnm ihtiyacıma hitap eden bir diyet.benim diyetisyenim rahatsızlıklarımı bildiği halde 3 tane ara öğün vermişti mesela.az yememe rağmen kilo veremedim.inancım kırıldı.ama bu sefer oldurucam inşallah sizlern de desteğiyle..

Ben işyerinde yemek yiyorum ama tüm alışverişi ben yapıyorum ve mutfağımızda pişiyor. Eğer dışarıdan yeseydik o zaman ızgaraları yanında pilav patates garnitürü olmadan tercih ederdim. Eğer başlarda öğlenleri doymazsan bu tip alternatifleri deneyebilirsin.

Öncelikle holşgeldin :KK71:

Kahvaltıda yumurta gerekli fındık fazla olmuş, zeytini arttırabilirsin. Bir de eğer kilo verme hedefin varsa kaymak her ne kadar doğal olsa da her sabah tüketme derim ben. 2.öğün çok proteinsiz kalmış, bu şekilde yediğinde çok çabuk acıkırsın, bence yanına proteinli bir şeyler ekle (az et, peynir, yumurta olabilir) Bir de yoğurt ya da ayran ilave edebilirsin.

Sevgiler,:KK16:[/QUOTE]

Çok teşekkürler ilgin için. Gerçekten de acıktım.
1/2 su bardağı fındık
1 bardak ayran
1 adet gün kurusu kayısı yedim az önce. Kahvaltı için uykumdan fedakarlık yapıp daha erken kalkmalıyım galiba :KK43:(

Ben işyerinde yemek yiyorum ama tüm alışverişi ben yapıyorum ve mutfağımızda pişiyor. Eğer dışarıdan yeseydik o zaman ızgaraları yanında pilav patates garnitürü olmadan tercih ederdim. Eğer başlarda öğlenleri doymazsan bu tip alternatifleri deneyebilirsin.

Ben olaya biraz ekonomik açıdan yaklaşıyorum da açıkcası ondan sordum.burda yemek bedavaya çıkıyor çünkü.proteinli besinler de pahalı besnler genelde ettir vs dir.bi de uğraşması da problem.cevişz falan ne kadar pahalıymış mesela dün fark ettim alınca:)) o yüzden dediğin gibi pşlavsız sdc bir çeşit yemek ile deneyeyim iki hafta.baktım bi değişme yok ona göre kendim yaparım ben de artık.yemeklerin suyunu da almıyorum.yağı genelde suyunda kalıyo çünkü.umarm bir an önce işe yaramaya başlar da biraz motivasyonum yükselir:)

Hepsini hepsini uyguladım papadiyacım.
Ayrıyetten
zeytin yağı
kayısı suyu
incirli süt ve muhtemelen şu an aklıma gelmeyen yöntemler ama yok tık demiyor.
Yalnız sanırım mide ilaçlarının etkisinden oldu.
Mİdem kötü olduğunda fazla kaçırmıştım sonradan okudum kabızlığa neden olabilirmiş.
Yoksa hareket var yeşil sebze tüketiyorum sıvı alımım 3 litrenin altında kolay kolay kalmıyor.
Başka bir neden de bulamadım ki

masalcım gecmıs olsun umarım en kısa zamanda sonuca ulasırsın ama bıde ıyı tarafından bak 10 gunluk aradan sonra wc ye cıktıgında en az 3kg bırden gıdıcek:KK1::KK1::KK1::KK1:

Arkadaşlar bu akşam menümü yarın sabah kalvaltı ile birlikte bildirebilir miyim?Evde nette sıkıntı var. Şimdiden teşekkürler :)

X