Makatta çatlak, Anal Fissür ameliyatı olanlar

S

serdi

Ziyaretçi
günaydın arkadaşlar benim sorunum şu makatta küçük hemoroitlerim ve büyük bir çatlağım vardı 4 ay önce ameliyat oldum hemoroitlerim küçük olduğu için ellenmedi çatlağıma müdahalşe edildi çatlağım geçti ameliyattan sonra hiç kanamam olmadı ham dolsın fakat ara ara makatta sancım oluyor dün gene başladı ve bugün hala geçmedi hafif kaşıntıda vardı ama ağrısına zor dayanıyorum acayip canım sıkıldı neden oldu anlamdım yediğim bişeymi dokundu diyorum ama cevap bulamıyorum ağrı tam ameliyat yerimde tacrübesi olanlar yardım ederse memnun olurum..... teşekkürler...a.s.

sadece gecmis olsun demek icin yazdim,hic bi bilgim yok inan.....istedigin bilgilere ulasirsin umarim............a.s.

sana yardımcı olamam ama ben de o amelıyattan olacagım bır ıkı ay sonra..benm de yırtık varms zr bır opersayon mu..amelyattn sonra oturamıyormussn sanrım bı muddet ben de ögretmenm o yuzden ara tatlı beklıyorm ne kadar suruyor ıyıleme surecı ve cözum oluyor mu gerckten..bende de sureklı yanma,dehset bır kasntı ve zaman zaman agrı seklde etkılerı..sen memnun kaldn mı canım..bu arada kusra bakma soruna cvap veremedm kendı sorularmdan..

ben ameliyattan çok memnun kaldım benimde şikayetlerim senin gibiydi ve sürekli makattan kanamam geliyordu hamdolsun o şikayetlerim geçti normalde çok iyiydim ama dünden beri biraz rahatsızım buarada ameliyatını ertelemene gerek yok ben 2 gün rapor almıştım 2 günde hafta sonu girdi yetti.. oturabiliyosun bi sorun yok korkmana gerek yok yanlız biaraz ameliyattan sonra ızdırap çekiceksin ama merak etme şimdikinden çok olmuycak 12 günde tamamen iğleşiceksin inşallah yardımcı olabilmişimdir sağlıkla kal....

merhabalar ben yaklaşık bir ay önce fissür ameliyatı oldum çok rahatım herkese tavsiye ederim.

merhabalar ben yaklaşık bir ay önce fissür ameliyatı oldum çok rahatım herkese tavsiye ederim.

çok geçmiş olsun :nazar: Ben de dün doktora gittim banada fissür dedi.iki krem verdi karıştırıp sürecekmişim.15-20 gün sonra tekrar gideceğim.geçmezse ameliyat dedi doktor.ameliyat olunca bir daha bu çatlaklar oluşmuyor mu acaba.doktorada sormak aklıma gelmedi birden :KK43:
Çok zor bir rahatsızlık bıktım arrtık çok acı çekiyor insan :KK43:

arkadaşlar bu ameliyatı yaşayanlar bana yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:
ben geçen cumartesi fissür amaliyatı oldum tabi sadece fissür değil basürümde vardı yaklaşık 15-20 dakkika ameliyatım sürdü ameliyat sonrası inanilmaz ağrı yaşadım ağrı kesici iğne yapıldı ama fayda etmeyince morfin yaptırdım biraz rahatlama sonucu tekrar devam etti
dr ameliyatımın ağır geçtiğini çatlağın derin olduğunu temizlemek için derin aldığını ağrılarımın şiddetliolacağını söylemişdi ama inanın dayanılacak gibi değil ağrım çok fazla tuvalet ihtiyacı gidermek tam bir işkence ağrıdan duramıyorum kontürole gitmem lazım ama evden çıkamıyorum ne oturabiliyorum nede yatabiliyorum ağrı kesicilerler biraz dindiriyo ama nereye kadar
2 gündür de isahal oldum ağrım daha da artı bugün normale döndü ama gene ağrılarım devam ediyo
sizinde böyel oldumu ne kadar zamanda iyleştiniz

kızlar bana yardımcı olucak kimse yok mu?:KK5::KK5::KK5:

canım cok gecmıs olsun ıcım sızladı okurken dayanamadım acıl sıfalar dılıyom allah bır daha yasatmasın boyle acılar kımseye

kızlar bana yardımcı olucak kimse yok mu?:KK5::KK5::KK5:

merhaba, inanın çok üzüldüm. Öyle bir yerde ki temiz tutamıyorsun, üstünü kapatamıyorsun ve her tuvalette işkence devam ediyor. Doktora tekrar gittiniz mi bilmiyorum ama bi gayret tekrar görünmelisiniz belki ters giden bir şeyler vardır ve bu sıkıntıları bir daha yaşamanızı istemem. Çünkü ben hala yaşıyorum.
8 ay önce fissürden ameliyat oldum ama iyileşemedim. Her zaman orada ufak bir sızı vardı, wc de bir sıkıntı bir doygunluk hissi hatta bazen zonklama hissi ve de bir kaç gündür kesik hissini yaşıyorum, yine aynı yerde bir yırtık daha oluşmuş, ayna yardımıyla görebiliyorum zaten ameliyattan sonra üstü hafifçe kapanmıştı sanıyorum şimdi yine açıldı. Bu şu an bende yıkım yarattı inanın. Çeken bilir.
Bu sıra yine doktora gideceğim ve 2. ameliyatı düşünüyorum. Onun stresi, ameliyat sonrası 15 gün nasıl geçicek bilmiyorum. Ama gerçekten çok yoruldum.
Size tavsiyem vaktinizi daha da geciktirmemeniz. Umarım bu sıkıntılarınız tamamen biter yakında.
Çok geçmiş olsun.

bir de,
Fissür yani Çatlak...Paylaşalım.. bu başlık altında detaylı olarak yazdım yaşadıklarımı

Arkadaşlar bu hastalıktan yakınan herkese Allah yardımcı olsun ben 1 yıldır çekiyorum bu hastalığı çok acılar çektirdi bana çook Allah düşmanımın başına vermesin şu an iyileşmek üzereyim başımdan geçenleri tavsiyelerimi anlatayım inşallah birilerine faydası olur;
ben bu acıyı 8 ay boyunca çektim 8 ay boyunca sağolsun en az 4 doktorda muayene oldum hepsi hemoroit dedi ilaç verdi geçer dedi meğer anal fissürmüş ben bugüne kadar hiç kabız olmadım ama sanırım doktorların yalnış muayenesi ve yalnış tedavisi sonucunda fissürüm kronikleşti 4 ay önce bir doktor olurmu canım anal fissür dedi basit bir ameliyatla iyileşirsin dedi bana hiç risklerini durumumu sormadı sadece baktı çatlak gördü ameliyat dedi neyse ameliyat oldum ama ameliyatımı yapan doktor bana hiç bi bilgi vermediği için ameliyattan sonra canım acıyacak diye tuvaletimi sürekli erteledim işte bu dönem kabızlık çektim ve fissürüm nüks etti tabi burda benimde hata payım yüksek ama doktorlarda hatalı neyse son 4 aydır ameliyat olmama rağmen çok acılar çektim en az 20 doktora gittim özel doktorlar hemen ameliyat diyor malum para kazanacaklar ama devlet hastanesi doktorları ameliyatı asla düşünme dedi çok riskliymiş allahtan da ameliyat etmediler allah beni ikinci ameliyatı olmamam konusunda ikna eden doktorlardan razı olsun en son bir doktor xxxxxxxx ilaç verdi büyük ihtimalle iyileşirsin dedi son 1 aydır kullanıyorum çook iyiyim hafif acılarım oluyor ama sanırım iyileşmek üzereyim her geçen gün tuvalete daha rahat çıkıyorum tuvalet sonrası acılarım daha az oluyor size tavsiyem asla ama asla kabız olmayın eğer ameliyat olacaksınız yada kararlı bir şekilde medikal tedavi ile iyileşicem diyorsanız önce kabızlığınızı düzeltin ben zaten kabız olmuyorum ama bol su içince daha bi rahat çıkıyorum tuvalete onun dışında 2. önemli etken acıyı tamamen kesin arkadaşlar bunun için tuvaletten sonra yapabiliyorsanız sıcak su oturma banyosu ardından da saatlerde de olsa sıcak su tırbasının üstüne oturun sıcak su torbası yaranın iyileşmesine olumlu etki etmiyor ama acınızı kesiyor ama sıcak su oturma banyosunu sakın ihmal etmeyin çook faydalı ben her sabah tuvalete çıkıyorum sonra kortos fitil kullanıyorum sonra sıcak su torbasının üzerine duruma göre 3 yada 4 saat oturuyorum böylelikle hiç acı çekmiyorum onun dışında buxxxxxxxx ilacı muhakkak kullanın arkadaşlar hakikatten ameliyat kadar etkili bi ilaç baş ağrısı baş dönmesi yapabilir ama olsun muhakkak kullanın piyasada satılmıyor eczaneden özel yaptırabiliyosunuz ben önce cerrahpaşada bi eczaneye yaptırdım jel tarzındaydı hiç bi yan etkisini görmedim pekde memnun kalmadım daha sonra üsküdarda bi eczaneden vazelin şeklinde yaptırdım o hakikatten çook iyi geldi baş ağrısı yapıyor ama olsun inşallah Allah yardım ederde iyileşirim hepimiz iyileşiriz umarım bu söylediklerim birilerinizin işine yarar

Son düzenleyen: Moderatör:
ben geçen cumartesi fissür amaliyatı oldum tabi sadece fissür değil basürümde vardı yaklaşık 15-20 dakkika ameliyatım sürdü ameliyat sonrası inanilmaz ağrı yaşadım ağrı kesici iğne yapıldı ama fayda etmeyince morfin yaptırdım biraz rahatlama sonucu tekrar devam etti
dr ameliyatımın ağır geçtiğini çatlağın derin olduğunu temizlemek için derin aldığını ağrılarımın şiddetliolacağını söylemişdi ama inanın dayanılacak gibi değil ağrım çok fazla tuvalet ihtiyacı gidermek tam bir işkence ağrıdan duramıyorum kontürole gitmem lazım ama evden çıkamıyorum ne oturabiliyorum nede yatabiliyorum ağrı kesicilerler biraz dindiriyo ama nereye kadar
2 gündür de isahal oldum ağrım daha da artı bugün normale döndü ama gene ağrılarım devam ediyo
sizinde böyel oldumu ne kadar zamanda iyleştiniz

bende 12 martta ameliyat oldum. ilk hafta çok daha iyi gidiyordu ama 2 gündür şiddetli ağrım başladı. herkes 10 günde geçti filan dio ama benimde moralim bozuk tuvaltimi yaparken şiddetli ağrım oluyor. 2 tane çatlağım varmış. pazartesi işe başlıcam. bakalım napcaz. tamamen iyileşme nezaman olacak :KK43:

merhaba, inanın çok üzüldüm. Öyle bir yerde ki temiz tutamıyorsun, üstünü kapatamıyorsun ve her tuvalette işkence devam ediyor. Doktora tekrar gittiniz mi bilmiyorum ama bi gayret tekrar görünmelisiniz belki ters giden bir şeyler vardır ve bu sıkıntıları bir daha yaşamanızı istemem. Çünkü ben hala yaşıyorum.
8 ay önce fissürden ameliyat oldum ama iyileşemedim. Her zaman orada ufak bir sızı vardı, wc de bir sıkıntı bir doygunluk hissi hatta bazen zonklama hissi ve de bir kaç gündür kesik hissini yaşıyorum, yine aynı yerde bir yırtık daha oluşmuş, ayna yardımıyla görebiliyorum zaten ameliyattan sonra üstü hafifçe kapanmıştı sanıyorum şimdi yine açıldı. Bu şu an bende yıkım yarattı inanın. Çeken bilir.
Bu sıra yine doktora gideceğim ve 2. ameliyatı düşünüyorum. Onun stresi, ameliyat sonrası 15 gün nasıl geçicek bilmiyorum. Ama gerçekten çok yoruldum.
Size tavsiyem vaktinizi daha da geciktirmemeniz. Umarım bu sıkıntılarınız tamamen biter yakında.
Çok geçmiş olsun.

canım çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum. bende 12 martta oldum benide acile zor yetiştirdiler.ilk hafta güzeldi. 2 gündür bendede ağrı başladı. ne olacak bakalım.

canım çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum. bende 12 martta oldum benide acile zor yetiştirdiler.ilk hafta güzeldi. 2 gündür bendede ağrı başladı. ne olacak bakalım.

teşekkür ederim tatlım. umuyorum ameliyatın başarılı geçmiştir henüz yeni olduğundan sıkıntıların normal gibi geliyor, sanıyorum doktorunda söylemiştir 2 bilemedin 3. haftadan sonra rahatlanıyormuş, ben hiç yaşamadığım için bilemiyorum. Ama benim ameliyat olduğum günlerde yine bu hastalık vesilesiyle tanıştığım bir arkadaş, 1 ay da tamamen iyileştiğini söylemişti. Umuyorum sıkıntıların yakında biter, haberlerini bekliyorum geçmiş olsun.

teşekkür ederim tatlım. umuyorum ameliyatın başarılı geçmiştir henüz yeni olduğundan sıkıntıların normal gibi geliyor, sanıyorum doktorunda söylemiştir 2 bilemedin 3. haftadan sonra rahatlanıyormuş, ben hiç yaşamadığım için bilemiyorum. Ama benim ameliyat olduğum günlerde yine bu hastalık vesilesiyle tanıştığım bir arkadaş, 1 ay da tamamen iyileştiğini söylemişti. Umuyorum sıkıntıların yakında biter, haberlerini bekliyorum geçmiş olsun.

canım benim ağrılarım çok güzel geçmişti ama 2 gündür feci kabızım hergün tuvalete gidiyorum ama kabızım anlamadımkolonoskpi yaptırmayı düşünüyorum. benim gibi şikayeti olan arkadaşlar var mı?hergün tuvalete gidipte dışkısı sert olan.

canım benim ağrılarım çok güzel geçmişti ama 2 gündür feci kabızım hergün tuvalete gidiyorum ama kabızım anlamadımkolonoskpi yaptırmayı düşünüyorum. benim gibi şikayeti olan arkadaşlar var mı?hergün tuvalete gidipte dışkısı sert olan.

merhaba canım,
bu ağrıların ameliyat yerinde mi oluyor yoksa yırtık olan tarafta mı?, benim ameliyatımdan sonra ilk 15 gün ameliyat sırasında kesilen tarafta dayanılmaz acılarım olmuştu öyle ki yırtık olan tarafın acısını bastırmıştı. Şu iyileşme zamanında kabız olmak çok sıkıntılı, doktorun bir diyet önerebilir, eğer vermediyse istersen doktorunla irtibata geçip bir diyet oluşturabilirsiniz. Hemen kolonoskopi düşünme, ben yaptırmadım ama zaten ağrıların var kolonoskopi sonrasında da ağrı oluyormuş. Eminim yediklerine dikkat ediyorsun ama ben yine de söyleyim, meyve ve sebze ağırlıklı beslenmek wc yi kolaylaştırıyor, bir de beyaz ekmeği ben tamamen hayatımdan çıkardım. Sertliği muhakkak çözmelisin tatlım, bir de bitkisel haplar var bunun için doktoruna danışarak kullanabilirsin, çok geçmiş olsun umuyorum iyi haberlerini alıcam yakında..
Ben de botox yaptıralı 24 gün oluyor ama hala tam olarak rahatlayamadım, 1 ay sonra kontrole gidicem. umarım 1 ay sonra yeniden doğmuş gibi olurum. Çok zor...

kızlar bende oldmm makatta çatlak ameliyatını hiç ağrım olmamaıştı kabızda olmadım çok güzell geçtii ameliyat olduğum gece sadece 1 kere ağrı kesici iğne oldum daha hiç olmamıştımm ama o narkoz bnm başımı döndür durmadan dönüyodu dr.acile gittimm baktım bnm dr.acilde bana serum fln vermişti kendime gelmiştim

benimde var çatlağım merhem tarzı bir ilaç , bir fitil birde dolaşım bozukluğu için bir ilaç kullanıyordum geçen bademcik aldırdığımdan kullanamadım yeniden damla damla başladı

merhaba arkadaşlar, buraya hergün bakıyorum, yeni bir şey yazılmış mı diye ama kimse bir şey yazmıyor =( ameliyat olan arkadaşların durumu nasıl? iyileşti mi arkadaşlar? Ben botox olalı 1.5 ay oluyor hala tam anlamıyla iyileşmedi, kısmen rahatlama var sadece, sürekli tetikteyim, bir diyetim var, bu hep böyle mi gidicek gerçekten bunaldım, sinirlerim bozuk =(

X